vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 6 χρήστες
Parolos, babis1993, Eizomar, Jorge, Milarepa, maprix

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #750 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 19:02 »
Καλησπέρα Captain :D Αν βγάλεις το carto από το tank, του ρίξεις μια κούπα βραστό νερό σιγά-σιγά  και το αφήσεις να στεγνώσει θα έχει αποτέλεσμα ή μόνο με βράσιμο?
καλησπερα φιλε, δεν το εχω κανει, εγω μπρικι δουλευω, σα να φτιαχνεις καφεδακι ελληνικο :))

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #751 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 19:04 »
 Βράστα που λένε  :))

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #752 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 19:22 »
kalhspera

και ο ατμοποιητης want  βρασιμο θελει???? :)) :))
Ρε κοιτα να δεις που θα μαθουμε και μαγειρεμα με το η.τ.!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος jowl_tnt

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #753 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 19:28 »
Δε θα καθαρίσει έτσι. Χρειάζεται βράσιμο...
Ο want θα λιώσει στο βράσιμο!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος taxtherapy

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #754 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 21:06 »
εγω το πηγα στον atmomixani Με καρτο και αυτος μου το εδωσε ετσι πισω. σε λιγο και video  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
http://www.youtube.com/watch?v=NJXzIxgDIhw&feature=g-upl&context=G280a078AUAAAAAAAAAA

Αποσυνδεδεμένος Lottus

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #755 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 21:10 »
Για να δω αν το κατάλαβα καλά:
1. βγάζω το ασημι σωλήνα μέσα από το διαφανές τανκ.
2. Παίρνω ένα μπρίκι, βράζω νερό και το βγάζω από τη φωτιά.
3. Παίρνω το ασημι σωλήνα και το βάζω μέσα σε ένα μπρίκι με το καυτό νερό για 10 λεπτά.
4. Βγάζω τον ασημί σωλήνα και φυσάω από την άκρη όπου εφαρμόζει στην μπαταρία προς την άκρη όπου μπαίνει το επιστόμιο της τζούρας.
5. Βάζω τον ασημί σωλήνα μέσα σε καθαρό οινόπνευμα για 10 λεπτά.
6. Βγάζω τον ασημί σωλήνα και ξαναφυσάω από την άκρη όπου εφαρμόζει στην μπαταρία προς την άκρη όπου μπαίνει το επιστόμιο της τζούρας.
7. Το αφήνω να στεγνώσει καλά.
8. Πλένω το υπόλοιπο διαφανές τανκ με απλό νεράκι.
9. Ξανασυναρμολογώ τα κομμάτια
10. Γεμίζω με υγρό και ξαναρίχνω μερικές σταγόνες μέσα στον ασημι σωλήνα.


Σωστά?
Αν ναι αυτό το κάνουμε μια φορά τη βδομάδα?
Πόση ώρα παίρνει για να στεγνώσει αυτόκ χωρίς να το βάλουμε φούρνο?
Και τέλος αν θέλω να αλλάξω γεύση πχ να κάνω αυτο το βράσιμο ή απλά να αλλάξω τη γεύση στο διαφανές τανκ και να περιμένω να μου έρθει? Και θα πάρει πολλές τζούρες μέχρι να έρθει η καινούργια γεύση?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #756 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 21:22 »
Ετσι....ακριβως αυτα κανω αλλα στο 10. δε ριχνω απλα μερικες σταγονες...το γεμιζω σαν να ειναι καινουργιο γιατι θα εχει στεγνωσει τελειως με το οινοπνευμα. Τωρα...καθε ποτε? οταν νιωθω οτι δεν αποδιδει κι εχει μπουκωσει....στον καθε χρηστη διαφερει αναλογως ποσα ml κανει..
Συνηθιζω να το κανω βραδυ ωστε να εχει στεγνωσει μεχρι το πρωι,αλλα και η συμβουλη με το φουρνο δουλευει οπως και πανω σε καλοριφερ
Επισης για αλλαγη υγρου και τα δυο που λες γινονται απλα αν το πλυνεις δε χρειαζεται να περιμενεις να ερθει η επομενη γευση,ασε που θα ειναι mixed και οχι καθαρη....

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #757 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 21:24 »
Παιδιά άμα είναι να χαλάμε ρεύμα , οινόπνευμα κάνα  3 ευρό και  κόπο για το αν θα μας βγει καλό μετά το βράσιμο (εμένα μου βγήκαν 2 στα 9 για δύο μέρες ακόμη )
Συν το υγρό που θα πετάξουμε άμα δεν βγει καλό για 1 ευρό κόστος  σε D LR και κάτι παραπάνω για Coils ...........
 
Τότε ήμαρτον , δεν αξίζει

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #758 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:42 »
εγω το πηγα στον atmomixani Με καρτο και αυτος μου το εδωσε ετσι πισω. σε λιγο και video  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
http://www.youtube.com/watch?v=NJXzIxgDIhw&feature=g-upl&context=G280a078AUAAAAAAAAAA
Ειναι ego-w μεσα σε τιτανα ?????

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #759 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:23 »
επειδη χρησιμοποιω το τιταν συστηματικα οσον αφορα το γεμισμα του καρτο εχω γραψει πιο πριν και εχουν γραψει αλλοι καλυτερα απο μενα που ειναι πιο εμπειροι,αυτο που παρατηρησα εδω και δυο μερες ειναι οτι το καρτο σε μεγαλο και μικρο τανκ εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα συμπεριφορας, μιλαμε για το ιδιο καρτο βεβαια. ειχα το μεγαλο πριν 2 μερες πηρα να δοκιμασω το μικρο ,αφησα το ιδιο καρτο και αλλαξα το τακν .διαφορες μεγαλες ,πολυ καλυτερη τροφοδοσια καμμια διαρροη στο πολο της μπαταριας .αυτο προφανως εχει υδραυλικη εξηγηση μια και μιλαμε για υγρα οπως το αντιλαμβανομαι εγω που δεν ειμαι ειδικος μαλλον επειδη το μικρο τανκ ειναι πιο στενο ενω εχει ιδιο υψος με το μεγαλο το σημειο της τρυπας που βρισκεται στο πατο δεχεται μεγαλυτερη πιεση απτο υγρο με αποτελεσμα το υγρο στο καρτο να φτανει πιο ψηλα να γεμιζει δηλαδη καλυτερα και το υγρο να σταθεροποιηται πιο ψηλα και να μη φτανει να τρεξει απο κατω

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #760 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:38 »
ρε παιδες
γιατι οταν εβαλα πανω στον τιτανα την μοντια μπατ/θηκη μου εβγαλε αλλη γευση?
μιλαμε για πλαστικιλα οχι αστεια  :hmmm:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:49 από kimmi »

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #761 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:51 »
ατμιζω εδω και δυο μηνες αποκλειστικα και μονο dct 5 ml nobacco και αλλαζω carto καθε 15 ημερες ετσι για να το αλλαξω.ολα καλα πανε.καταναλωνω περιπου 3 με 4 ml την ημερα οταν υπαρχει πολυ αγχος και 2 οταν ολα πανε καλα.δεν εχω μπει σε διαδικασια ποτε να βρασω,η να καθαρισω carto.αξιζει τον κοπο οταν τον μηνα θελεις γυρω στα 7 ευρω carto??η δεν εχω πιασει καλα το θεμα και γραφετε μονο στην περιπτωση που παει να βγαλει καμενο για να τον σωσεις??
συμφωνω ,εξαλου στο madvapes οι καρτο (ετοιμη με τρυπα) για τα τανκ κοστιζουν 1,8 ευρω

Κανεις λοιπον μια παραγγελια καμια 15αρια καρτο και τη βγαζεις κανα 6μηνο
Η ολη διαδικασια βρασε στεγνωνε καθαριζε,εμενα προσωπικα με κουραζει

http://www.madvapes.com/Tank-Replacement-Dual-Coil-Cartomizers-15-ohms_p_3369.html

οι καρτο υπαρχουν σε ολη την κλιμακα Ohm,αναλογα τι χρειαζεται κανεις (εγω για το λαβα περνω τους 2,5ohm)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #762 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:51 »
συμφωνω ,εξαλου στο madvapes οι καρτο (ετοιμοι με τρυπα) για τα τανκ κοστιζουν 1,8 ευρω

Κανεις λοιπον μια παραγγελια καμια 15αρια καρτο και τη βγαζεις κανα 6μηνο
Η ολη διαδικασια βρασε στεγνωνε καθαριζε,εμενα προσωπικα με κουραζει

http://www.madvapes.com/Tank-Replacement-Dual-Coil-Cartomizers-15-ohms_p_3369.html

οι καρτο υπαρχουν σε ολη την κλιμακα Ohm,αναλογα τι χρειαζεται κανεις (εγω για το λαβα περνω τους 2,5ohm)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #763 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:53 »
Παιδια καλησπερα..δωστε μου κανα 2 siτe αξιοπιστα πθ εχετε ψωνισει και εσεισ...μεσω Paypal..για Ανταλλακτικα ψαρτο για το Titan DCT??Θελω ανταλλακτικα καρτο και για το DCT 3.5 μου..και για το DCT Titan μου το 5αρι!Δεν λεει 3,50Ευρω απο Nobacco...!Τα ιδια ετσι???Με την πατουρα απο κατω!Τωρα αν πουλανε ετοιμα και με 2 τρυπεσ..ακομα καλυτερα!

http://www.madvapes.com/Tank-Replacement-Dual-Coil-Cartomizers-15-ohms_p_3369.html

1,8 ευρω παρε καμια 15αρια και δεν ξανασχολεισαι

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #764 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:57 »
http://www.madvapes.com/Tank-Replacement-Dual-Coil-Cartomizers-15-ohms_p_3369.html

1,8 ευρω παρε καμια 15αρια και δεν ξανασχολεισαι
  αν και δεν ειμαι εγω ο christos_tz δεν θα πανε χαμενες οι πληροφοριες  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116940 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508138 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569257 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294679 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763217 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem