vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 3 χρήστες
e-akapnos, lagoudakis, manoslykos

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #765 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:02 »
Πήρα χθες κι εγώ τον μικρό ΤΙΤΑΝ και τρέχω να ενημερώσω για μια χαζομάρα που μου κόστισε 3ml υγρών και μισό σωληνάριο οδοντόκρεμα!

Είχα διαβάσει πως ο κώνος λειτουργεί σαν ρυθμιστής τζούρας και έκανα την δοκιμή.  Μόνο που το παράκανα στο σφίξιμο με αποτέλεσμα να κλείσει τελείως η εισαγωγή του αέρα στο κάτω μέρος του καρτο.  Ρουφώντας άρχισε να δημιουργείται υποπίεση μέσα στο καρτο με αποτέλεσμα να αρχίσει να τραβάει από τις πλαινές τρυπούλες, όμως εκεί δυστυχώς δεν υπάρχει αέρας αλλά το υγρό του τανκ.  Το καρτο κυριολεκτικά πλημύρισε και το διαπίστωσα με τον "δύσκολο τρόπο" στην επόμενη τζούρα που τράβηξα...  SPLASH!!!  Σφηνάκι VG!!! 

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #766 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:08 »
  αν και δεν ειμαι εγω ο christos_tz δεν θα πανε χαμενες οι πληροφοριες  :)
οι πληροφοριες ειναι για ολους 8)

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #767 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:09 »
Πήρα χθες κι εγώ τον μικρό ΤΙΤΑΝ και τρέχω να ενημερώσω για μια χαζομάρα που μου κόστισε 3ml υγρών και μισό σωληνάριο οδοντόκρεμα!

Είχα διαβάσει πως ο κώνος λειτουργεί σαν ρυθμιστής τζούρας και έκανα την δοκιμή.  Μόνο που το παράκανα στο σφίξιμο με αποτέλεσμα να κλείσει τελείως η εισαγωγή του αέρα στο κάτω μέρος του καρτο.  Ρουφώντας άρχισε να δημιουργείται υποπίεση μέσα στο καρτο με αποτέλεσμα να αρχίσει να τραβάει από τις πλαινές τρυπούλες, όμως εκεί δυστυχώς δεν υπάρχει αέρας αλλά το υγρό του τανκ.  Το καρτο κυριολεκτικά πλημύρισε και το διαπίστωσα με τον "δύσκολο τρόπο" στην επόμενη τζούρα που τράβηξα...  SPLASH!!!  Σφηνάκι VG!!!
με δυο γουλιές γαλα και πρόκληση εμετου...........θα ηταν λιγοτερο το εξοδο νεος.  :)) :))


Αστειεύομαι.
Ιωσηφ.

Καλως ηρθες.   :)

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #768 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 20:38 »
Είχα διαβάσει πως ο κώνος λειτουργεί σαν ρυθμιστής τζούρας και έκανα την δοκιμή.

να ρωτήσω από πού πήρες τον κώνο? Ελλάδα όχι εξωτερικό...

http://www.madvapes.com/Tank-Replacement-Dual-Coil-Cartomizers-15-ohms_p_3369.html

Οι παραπάνω carto δεν έχουν την πατούρα που χρειάζεται ο τ[ιτάν, πώς τους βάζετε?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2012, 20:46 από kontidiss »

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #769 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 21:41 »
έχουν !!! ;)

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #770 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:28 »
με δυο γουλιές γαλα και πρόκληση εμετου...........θα ηταν λιγοτερο το εξοδο νεος.  :)) :))


Αστειεύομαι.
Ιωσηφ.

Καλως ηρθες.   :)

 :)) :)) :))  Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!!


να ρωτήσω από πού πήρες τον κώνο? Ελλάδα όχι εξωτερικό...

Από τη Nobacco στο Βύρωνα.

Αποσυνδεδεμένος babispan

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #771 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:37 »
Παιδιά, πριν λίγο το παρέλαβα, και σαν ψάρακας που είμαι στο άθλημα, είναι ο πρώτος μου lr (έχω εντυπώσεις, μικρές μόνο από ego-w και ego-t). Κατευθείαν μετά το ego-t σ'αυτό: το χτύπημα σε αποκαλυπτικά επίπεδα, η μέρα με τη νύχτα συγκριτικά με τα άλλα (μου πέταξε τα μάτια γιατί τράβηξα όπως στο t και μου τα έσκασε πολύ άσχημα). Η τζούρα τίγκα αεράτη (κάτι που ομολογώ δε μ'άρεσε, ούτε στο ego-t μ'άρεσε αυτό, μάλλον γιατί άρχισα με ego-w, αλλά με τον κώνο σφίγγει αρκετά και διορθώνεται). Πρώτη φορά που ένιωσα την ικανοποίηση που νιώθαμε οταν είχαμε να καπνίσουμε πολύ ώρα, με καταλαβαίνετε μάλλον.
Γενικά πολύ αντριλίκι το μηχανηματάκι. Τώρα θα αντέξει?...θα δούμε. Πρώτες εντυπώσεις - πολύ καλές. :thumpup:

(ευχαριστώ και για τις οδηγίες για το αρχικό γέμισμα, είμαι σίγουρος οτι θα το είχα κάψει χωρίς αυτές)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #772 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:09 »
θα αντεξει μια χαρα αλλα τη μπαταρια σου θα την ξελιγωνει ευκολα ;)

Αποσυνδεδεμένος Lottus

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #773 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:27 »
Ρε σεις έπλυνα χτες εναν τιταν. Είχε μέσα το καπταιν τζακ (δηλαδη με άλλα λόγια γεύση μέλι)
Το έβρασα με νερό και ξύδι. Δε του έβαλα οινόπνευμα. Οφείλω να πω ότι η γεύση δεν είχε φύγει. Έβαλα άλλη γεύση μετά και μου ερχόταν ακόμα το μέλι...
Τέσπα δε το κράτησα πολύ ώρα και τώρα το ξανάπλυνα. Του έβαλα και οινόπνευμα αυτή τη φορά και περιμένω να στεγνώσει. Άντε να δούμε, γιατί με βλέπω να τρώω μέλι πάλι μετά από 2 χρόνια με αυτή την αηδία  :(

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #774 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:43 »
Άμα θέλεις να αλλάξεις γεύση πάρε ένα καινούργιο 3.5 ευρο  περισσότερα χάλασες με τα βρασίματα κ.λ.π .

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #775 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:16 »
Νέος κι εγώ στον Τιτάνα,τον ερωτεύτηκα παράφορα με την πρώτη τζούρα..εδώ και 3 μέρες που τον χρησιμοποιώ το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ένα και θα ήθελα τη βοήθεια σας για να καταλάβω τι κάνω λάθος και να το διορθώσω..και εξηγώ:

Κάθε φορά που κάνω refill,οι πρώτες τζούρες είναι "βραστές" και συνοδεύονται με υγρό στο στόμα! Συνέχεια αναγκάζομαι να τρέχω να ξεπλύνω το στόμα μου και να βγάζω το drip tip,να το φυσάω και να το καθαρίζω καλά (όλο αυτό για 3-4 φορές,μετά στρώνει). Δε βάζω υγρό στο carto αφού δε χρειάζεται,το βλέπω υγρό όταν βάζω στο tank..το θέμα μου όμως είναι γιατί συμβαίνει αυτό και πως μπορώ να το εξαλείψω?

Κάθε χείρα βοηθείας δεκτή με ευγνωμοσύνη!!  :)

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #776 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:37 »
μονο μια λυση υπαρχει γι αυτο -υποθετω εχεις το μεγαλο- οταν το αφηνεις στην ακρη και ξερεις οτι για αρκετη ωρα δε θα το χρησιμοποιησεις να βγαζεις το πιπακι και να το τοποθετεις αναποδα ωστε να μην τροφοδοτηται το καρτο με υγρο

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #777 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:38 »
Στο γέμισμα πάει υγρό μέσα στο κάρντο και στο σωληνάκι
Φύσα το απαλά σε μια χαρτοπετσέτα για να μην έρθει το υγρό στο στόμα και ρούφα απαλά όταν ατμίζεις μέχρι να στρώσει
 
Μην το γεμίζεις μέχρι πάνω

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #778 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:41 »
Φίλε Κώστα το έχω δοκιμάσει αυτό με το φύσημα και όσο το φυσάω τόσο αδειάζει το τανκ και βγαίνει το υγρό από το σπείρωμα..εκτός αν λέω χαζομάρες και εννοείς να το φυσήξω από το σπείρωμα.. :-[

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #779 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:50 »
Από εκεί που ρουφάς θα φυσήξεις , με το μαλακό , απαλά
Ότι σώσεις και ότι καταπιείς  ;)
Το θέμα είναι στο γέμισμα εκεί γίνετε η ζημιά

Αν το θες γεμάτο πάρε σύριγγα με χοντρή βελόνα από πετ σοπ ή κτηνιατρείο , για αγελάδες πες του και γέμιζε το

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246329 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios