vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #690 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 23:38 »
Ετσι πιστευω και εγω συμφωνα με αυτα που με ειπατε και εσεις και απ οτι παρατηρησα και εγω.
παλι καλα που ειστε και εσεις εδω και μαθαινουμε σιγα σιγα τι πρεπει και τι οχι. το κακο ειναι οτι δοκιμασα τον καρτο μου σε ενα φιλο μου που εχει αλλη γευση και δεν μπορω να βαλω την δικια μου τωρα αφου εχει μπει αλλη.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #691 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 23:44 »
αν εκανες καμια τετοια και σ εχει χαλασει το προηγουμενο αρωμα βγαλε το καρτο
φυσα το παρα πολυ καλα ωστε να φυγει οσο περισσοτερο υγρο γινετα
ξανακανε τη διαδικασια απ την αρχη με το υγρο που γουσταρεις και θα φυγει σιγα σιγα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #692 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 23:46 »
Αφού βρήκες τι φταίει στο βασικό σου πρόβλημα , τώρα ...
Πάρε το κάρντο στα χέρια , τύλατο με μια χαρτοπετσέτα , τίναξε το όπως το θερμόμετρο , φύσηξε το μετά καλά 5-6 φορές σε μία άλλη χαρτοπετσέτα και κάνε πάλι την διαδικασία του πρώτου γεμίσματος με την καινούρια γεύση
Σε μερικές ρουφιξιές θα την καταλάβεις

όπως τα λέει και ο φίλος πιο πάνω

Μιας και το έγραψα να το ποστάρω  :)

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #693 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 23:47 »
Φύσα από το επάνω μέρος προς τα κάτω (προς τα εκεί που κουμπώνει στην μπαταρία) για να αδειάσει όσο γίνετε , μετά από 1-2 αναπληρώσεις με το δικό σου υγρό θα είναι οκ.
Κάντο σε ένα νεροχύτη , μην τα κάνεις όλα πο….να

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #694 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:54 »
Κλησπέρα κι από μένα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα λίγη βοήθεια...
Πήρα σήμερα το dct 3.5 ml μαζί με μια μπαταρία giant 900. Τη φορτίζω, γεμίζω το carto και τη δεξαμενή όπως το βίντεο, το αφήνω κανένα δεκάλεπτο κσι το κουμπώνω στην μπαταρία. Πρώτες τζούρες οκ (2-3). Μετά ξεκίνησε σιγά σιγά ένα γουργουρητό. Συνεχίζω χωρίς ν τραβάω δυνατά, και άρχισε ν έρχεται υγρό στο στόμα. Το βγάζω από την μπαταρίΑ, το φυσάω λίγο, και όπως το φύσαγα έφευγε υγρό από την βάση που μπαίνει στην μπαταρία κι η στάθμη στο τανκ κατέβαινε. Βιδώνω, ρουφάω, και πάλι τα ίδια. Πάλι έξω, φύσημα , αλλά μετά από 2-3 τζούρρς πάλι γουργουρητό.
Πως το διορθώνα αυτό;

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #695 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:07 »
απο παρατηρηση δικια μου δεν χρειαζεται γεμισμα μεχρι πανω.εγω οταν εχω γουρ γουρ φυσαω απο το επιστομιο προς τα κατω να φυγει υγρο πανω σε μια χαρτοπετσετα μετα απο δυο καλα φυσηματα τελος.

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #696 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:25 »
Δυστυχώς το έκανα αυτό αλλά πάλι τα ίδια. Ξέχασα να αναφέρω ότι όταν ήταν πάνω στην μπαταρία μετά τις 2-3 ρουφηξιές και το γουργουρητό, όταν το έβγαζα από την μπαταρία , η κορυφή της ήταν γεμάτη υγρό.
Τι να πω... Απογοητεύτηκα. Το elips που το έχω εδώ και κάνα δυο μήνες , (με έναν ατμοποιητή από την αρχή) και λίγο συντήρηση, κάθε μέρα πάει και καλύτερα. Πήρα το dct για ακόμα καλύτερα υποτίθεται...

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #697 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 08:35 »
Φίλε καλημέρα
Αρχικά φύσα το carto να φύγει σημαντική ποσότητα υγρού από μέσα τόσο ώστε στο επάνω μέρος να νομίζεις ότι είναι στεγνό , πέρνα το στο tank χωρίς να προσθέσεις υγρό στο cartomizer παρά μόνο στο tank , άφησε το 5-10 λεπτά και παρατήρησε εάν στο επάνω μέρος ο πολυεστέρας είναι μούσκεμα  , εάν ναι , έχεις μεγάλη εισροή υγρού στο carto κατά την γνώμη μου.

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #698 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 09:26 »


Δυστυχώς το έκανα αυτό αλλά πάλι τα ίδια. Ξέχασα να αναφέρω ότι όταν ήταν πάνω στην μπαταρία μετά τις 2-3 ρουφηξιές και το γουργουρητό, όταν το έβγαζα από την μπαταρία , η κορυφή της ήταν γεμάτη υγρό.
Τι να πω... Απογοητεύτηκα. Το elips που το έχω εδώ και κάνα δυο μήνες , (με έναν ατμοποιητή από την αρχή) και λίγο συντήρηση, κάθε μέρα πάει και καλύτερα. Πήρα το dct για ακόμα καλύτερα υποτίθεται...
φιλε για να μη παιδευεσαι κανε κατι απλο ,γυρνα το τανκ πανω στο καρτο ετσι ωστε να σταμπαρεις που ειναι η τρυπα του (εγω συνηθως φροντιζω να ειναι παραλληλα με τα γραμματα του τανκ) οταν αρχιζουν οι πλημμηρες φροντισε να γερνεις και να τραβας τζουρα χωρις να υπαρχει υγρο απ τη μερια της τρυπας,οταν νιωσεις οτι στεγνωνει ασ το παλι να τροφοδοτηθει κανονικα


Διορθωση παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:34 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Metal devides mice from men
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #699 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 13:28 »
λοιπόν ο καλύτερος τρόπος που έχω βρει είναι

1) γεμίζουμε το κάρτο ΕΞΩ απ το τανκ (το αφαιρούμε απ το τανκ)

2) γεμίζουμε τόσο όστε να τρέξει απ τη μεριά του σπειρώματος

3) φυσάμε  απ τη μεριά των σπειρωμάτων κλείνοντας την πλαϊνή τρυπούλα (τροφοδοσίας) με το δάχτυλο μας
μέχρι να σταματήσει να πετάγεται υγρό

4) τοποθετούμε το κάρτο στο τανκ και γεμίζουμε το τανκ

5) βάζουμε το ντριπ τιπ και φουμάρουμε  :D

θα έκανα και κάνα βίντεο αλλά βαριέμαι  ;D

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #700 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 13:35 »
Το Νο 3 γιατί να το κάνουμε? τι εξυπηρετεί?

Δεν πειράζει...και εγώ βαριέμαι να βλέπω βίντεο :))

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #701 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 15:07 »
κ εγω δεν καταλαβα τη εξυπηρετει αλλα κατι θα ξερει ο γιαννης.θα το δοκιμασω δηλαδη το γεμιζεις κ μετα το στεγνωνεις :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #702 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 15:15 »
ισως για να φυγει αερας αν εχει εγκλωβιστεί και το υγρό να πάρει μια ομαλη ροη

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #703 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 15:29 »
Για να ειναι καθαρος ο σωληνας απο υγρο?...

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #704 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 15:36 »
Για να ειναι καθαρος ο σωληνας απο υγρο?...

Έτσι , εφόσον έχει πάει υγρό στο σωληνάκι  για να μην γουργουρίζει
Και όταν λέμε φύσημα , απαλά όχι να το στεγνώσεις 1ml παίρνει όλο κι όλο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499373 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy