vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 1 χρήστης
xsad

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #705 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 16:02 »
 :thumpup: Σ'ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Metal devides mice from men
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #706 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 21:11 »
για να φύγει το παραπανίσιο υγρό που έχει πέσει

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #707 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:08 »
ωραιος ο γιαννης τα εκανα ολα οπως τα ειπε κ πηγε τελεια το γεμισμα του τιταν αξιος πολυ καλος ατμοποιητης να δουμε και την αντοχη του

Αποσυνδεδεμένος kotsos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #708 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:22 »
εγω δουλευω το τιταν με ατμοποιητη απο το want και παει σφαιρα.η γευση που βγαζει το want ειναι πολυ καλυτερη για μενα απο το τιταν.

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #709 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:29 »
Και πως γινεται αυτο?? :confused1:


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:46 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #710 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:35 »
με ενα απλο 10αρι τρυπανακι.βγαζεις τα εσωτερικα oring και μεγαλωνεις την τρυπα που περναει ο atomizer με το 10αρι τρυπανι βαζεις τα oring στη θεση τους και ετοιμος.κανεις και μια τρυπα στο atomizer του want για να παιρνει υγρο.

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #711 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 10:57 »
Καλημέρα! Λιπόν κατ'αρχήν να ευχαριστήσω κατά σειρά ανταπόκρισης στο ερωτημά μου τους manos, panaisr, gerogeorge,jmone. Η αλήθεια είναι ότι εγώ φύσαγα το κάρτο από τη μεριά του drip tip και όχι από την μεριά των σπειρωμάτων. Κσι επιπλέον το κάρτο όταν το φύ σαγα ήταν μέσα στο τανκ και με υγρό στο τανκ. Επειδή μέχρι να δω τις απαντήσεις  (δεν είχα πρόσβαση στο  pc) είχα προλάβει να κατστρέψω το κάρτο  ;D και τώρα είμαι με το elips (πάλι καλά) θα πάρω καινούριο κάρτο και θα εφαρμόσω όσα μου είπατε.
Ελπίζω να επανέλθω με καλά νέα.
Ευχαριστώ και πάλι για την άμεση ανταπόκριση!!!

Αποσυνδεδεμένος bihlas87

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #712 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 19:21 »
Βαμμένη μπαταρία και καπάκια των tanks, ξεβαμμένα drip tips, έτσι για να ξεχωρίζουμε λίγο 8)

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #713 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 11:27 »
λοιπον μετα απο αρκετα χαλασμενα καρτο ,προσπαθειες (πετυχημενες και αποτυχημενες )για εξτρα τρυπες καταθετω μια πιστευω ολοκληρωμενη εντυπωση για το τροπο χρησης του τιτανα 1)το καρτο θελει οπωσδηποτε καλο γεμισμα εκτος τανκ ,εγω βαζω υγρο σ ενα καπακι και το βαζω μεσα απ τη μερια που εχει τις σπειρες κουμπωματος ,το αφηνω λιγο και ρουφαω ελαφρα απ την αλλη πλευρα μεχρι να νιωσω τη γευση του υγρου.2)με αυτο το τροπο η τρυπα που εχει ειναι αρκετη ,δε χρειαζεται να ανοιξετε αλλη.3) η τροφοδοσια εντος του  τανκ γινεται με τη τζουρα ,καμμια φορα χρειαζεται και ζουλιγμα ,βγαζει μια φυσαλιδα και σημαινει οτι ειμαστε οκ.4)οταν ζουλαμε και επιμονα και δε βγαινει φυσαλιδα σημαινει τελος ,εχουν εξαντηθει τα ορια αποροφησης του υλικου.ελπιζω να βοηθησα .ευχαριστω και κατι τελευταιο ,προσεχουμε απ ποια μερια περναμε το καρτο στο τανκ ,μονο απ τη μια μερια η ταπα εχει πατουρα αν το περασουμε αναποδα η τρυπα πεφτει πανω στη ταπα και τροφοδοσια γιοκ

Αποσυνδεδεμένος john custom

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #714 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:16 »
Παιδια να ρωτησω κατι.. σημερα τον πηρα και εγω εχει καλο ατμο ,καλη γευση αλλα κανει κατι σκασιματακια, ειναι φυσιολογικο?

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #715 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:21 »
Ναι είναι

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #716 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:41 »
Ας μου εξηγήσει κάποιος παρακαλώ, τι εννοείται με το ζούλισμα και πως γίνεται. Αν εννοείται του τάνκ, πιστεύω πως δεν πιέζεται γιατί θα σπάσει!

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #717 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 23:15 »
λοιπον μετα απο αρκετα χαλασμενα καρτο ,προσπαθειες (πετυχημενες και αποτυχημενες )για εξτρα τρυπες καταθετω μια πιστευω ολοκληρωμενη εντυπωση για το τροπο χρησης του τιτανα 1)το καρτο θελει οπωσδηποτε καλο γεμισμα εκτος τανκ ,εγω βαζω υγρο σ ενα καπακι και το βαζω μεσα απ τη μερια που εχει τις σπειρες κουμπωματος ,το αφηνω λιγο και ρουφαω ελαφρα απ την αλλη πλευρα μεχρι να νιωσω τη γευση του υγρου.2)με αυτο το τροπο η τρυπα που εχει ειναι αρκετη ,δε χρειαζεται να ανοιξετε αλλη.3) η τροφοδοσια εντος του  τανκ γινεται με τη τζουρα ,καμμια φορα χρειαζεται και ζουλιγμα ,βγαζει μια φυσαλιδα και σημαινει οτι ειμαστε οκ.4)οταν ζουλαμε και επιμονα και δε βγαινει φυσαλιδα σημαινει τελος ,εχουν εξαντηθει τα ορια αποροφησης του υλικου.ελπιζω να βοηθησα .ευχαριστω και κατι τελευταιο ,προσεχουμε απ ποια μερια περναμε το καρτο στο τανκ ,μονο απ τη μια μερια η ταπα εχει πατουρα αν το περασουμε αναποδα η τρυπα πεφτει πανω στη ταπα και τροφοδοσια γιοκ

κ κάτι ακόμα άν θέλετε να έχετε το 100% της απόδοσης μην αφήνετε το υγρό να πέφτει κάτω απο τη μέση
κ ο λόγος είναι πολύ απλός
είναι 2 συγκοινωνούντα δοχεία 'οσο έχει έξω έχει κ μέσα με μια μικρή ανοχή ++ λόγο του υλικού που έχει μέσα

θα το καταλάβετε αν αφήσετε την στάθμη να πέσει κ προσέξετε τον ατμό τι διαφορά θα έχει όταν το γεμίσετε !!!!!

Συνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #718 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 23:22 »
Ας μου εξηγήσει κάποιος παρακαλώ, τι εννοείται με το ζούλισμα και πως γίνεται. Αν εννοείται του τάνκ, πιστεύω πως δεν πιέζεται γιατί θα σπάσει!

Δεν είπαμε να το στύψεις κιόλας  :)
Λίγη πίεση με τα δύο δάκτυλα αρκεί για να δεις αν κάνει διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος Lottus

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #719 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 03:51 »
Συγγνωμη εκ των προτέρων αν δεν ειναι το σωστό μέρος αυτό, αλλά έχω το εξής πρόβλημα.
Πήρα σήμερα έναν ατμοποιητή τιταν της νομπάκο το 3,5. Έχω μπαταρίες της ovale τις 650. Συνέδεσα τον ατμοποιητή στη μία μπαταρία(ας την πούμε #1), άτμισα, όλα καλά. Τελειώνει η #1 μπαταρία το βάζω στην αλλη(ας την πούμε #2) και δεν κάνει τίποτα. Ούτε ατμίζει, ούτε ήχο,  ούτε τίποτα. Φορτίζω την #1 και δουλεύει πάλι. Δοκιμάζω στην #2 άλλον ατμοποιητή και δουλεύει μια χαρά, αλλά με το τιταν τζίφος. Έχει συμβεί σε κανέναν?
Να δοκιμάσω να την φορτίσω πάλι την #2? Κάνω κάτι λάθος?

Ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206225 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596798 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11307 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1172 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1124 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios