vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 10:37 »
θελει ομως προσοχη να μη πειραχτει το καρτο μεσα γιατι αλλιως ειναι πιθανο να σπρωχθει το υλικο κοινως να μπουκωσει κ να μην τραβαει καλα...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 11:11 »
η μπορει να τρυπησει το καλαμακι μεσα και να τραβας και να ρουφας και υγρο μαζι(υπερτροφοδοσια) το επαθα εγω και σε καθε τζουρα ηταν σαν να πινεις το υγρο :dontknow: προσοχη, εαν γεμισει το καρτο σωστα απο την πρωτη φορα, δεν θελει τιποτα, ουτε τρυπες ουτε τπτ, δουλευει μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 15:35 »
θελω να το ανοιξω μηπως δω διαφορα σε χτυπημα, γιατι κανω 12mg golden margy με atomizer want και ειναι super ενω με το titan το ιδιο υγρο ουτε που το καταλαβαινω. Ρωταω επισης επειδη μου ειπαν για σκετη vg οτι μπορει να μκουκωνει και απο μερα σε μερα περιμενω απο inaweraflavors να το εχω ετοιμο. Αν παρω καμια ξυλοβιδα που ειναι μυτερη μπροστα και του κανω καμια δυο στροφες δεν θα ανοιξει λογικα?

Εβγαλα το πλαστικο πιπακι του DCT και του εβαλα του GIANT το στρογγυλο που εχει στην συσκευασια και νομιζω ειναι πολυ καλυτερα. Οποιος θελει δοκιμαζει και ας πει γνωμη.

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:16 »
με τι τρυπανακι το ανοιξες? 1mm η μικροτερο?
1.5 mm

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:32 »
σ'ευχαριστω. θα το δοκιμασω με 1mm - 1,2mm κ θα σας πω αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:37 »
Να ρωτησω κατι που αντιμετωπισα 4-5 φορες μεσα στις 10+ μερες με το συγκεκριμενο τανκ και καρτο παιδες..μου εχει συμβει για αγνωστο εως τωρα λογο κατ εμε το εξης:
 ολα βαινουν καλως ξαφνικα να αρχισει να κανει χρου χρουυυυ(μπουρμπουλιθρες) κατω εκει που ειναι οπ ολος της μπαταριας και να εχει ανεξηγητες διαροες,και να φερνει υγρο επανω...οταν το σκουπισω-φυσηξω επαρκως μετα ολα καλα(αφου εχω χασει το 50%τουλαχιστον απο οτι ειχε μεσα)..μεχρι την επομενη φορα..εχει κανεις εξηγηση;

να προσθεσω οτι το συγκεκριμενο καρτο ειναι ο μοναδικος επιζων ο οποιος κατα τυχη δεν τρυπησα κατι ζωτικο προσπαθωντας να μεγαλωσω την αναιμικη τρυπα των εργοστασιακων απο τους 3 που ειχα αγορασει... οι υπολοιποι 2 παρεδωσαν πνευμα υπο του τρυπανίου και αναζητω ανταλακτικους..οποιαδηποτε προτροπη με συνδεσμο θα εκτιμηθει..με προτρυπημενους(drilled) εννοειται μην κανω παλι καρτοθυσιες
ευχαριστω..
Αντωνης

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:41 »
προσοχη, εαν γεμισει το καρτο σωστα απο την πρωτη φορα, δεν θελει τιποτα, ουτε τρυπες ουτε τπτ, δουλευει μια χαρα

ετσι , θελει λιγο υπομονη και λιγα λεπτα να γεμισει σωστα και ειναι αψογο , με tribeca 18αρι στα 4-4,2 βολτ αναλογα τα κεφια  :thumpup:

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:46 »

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 16:11 »
Σήμερα πήρα και εγω ενα  να δοκιμάσω.  Έχω  γεμίσει το φιλτράκι τόσο πολύ που έβγαζε υγρό από κάτω.   Γέμισα μετά το τανκ αλλά  παίρνω συνέχεια καμένο μετά από λίγο .  Ακολούθησα της  οδηγίες από το βίντεο που βαλατε  παραπάνω.  Τι φταίει?

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 16:35 »
ισως το καρτο σου δεν ειναι καλο... το εχω παθει κ εγω. το πρωτο ηταν αθλιο με αποτελεσμα ν απογοητευτω πληρως, οταν κουμπωσα ενα εξτρα δευτερο που ειχα, δουλευε λουλουδι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:20 »
εγω χρισιμοποιω το τιταν εδω και 10 μερες χωρις να εχει μειωθει η αποδοση του ουτε στο ελαχιστο δεν το τρυπισα το αφησα μαμισιο γεμισα πρωτα το καρτο προσεχτικα και μετα το τανκ μεχρι την μεση και καθε φορα μεχρι τη μεση το γεμιζω οχι παραπανω επισησ γεμιζω και μια φορα την μερα το καρτο του με αυτον τον τροπο εμενα μου δουλευει μια χαρα, μαλιστα εωαλα και υγρο με βαση μονο vg που θεωρειτε πιο πηχτη και ενω αλλα καρτο και τανκ τα ζοριζει αυτο δουλεψε μια χαρα χωρις προβληματα, προσωπικα για μενα ειναι τελειο

Αποσυνδεδεμένος Arf

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:51 »
Διακρίνατε καμία διαφορά σε γεύση? Mου φαίνεται ότι δίνει πολύ διαφορετική αίσθηση από ότι το carto του giant (συγκεκριμένα στη βανίλια 18mg F.A.)

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 04:12 »
Για μένα όλα είναι τέλεια εκτός απο τη γεύση που χάνει τουλάχιστον 50% σε σχέση με το κάρτο. Τι σε ξύδι το έβαλα το πιπάκι, τι το έλιωσα στο πλύσιμο αυτό τίποτα...κάργα πλαστικίλα!  :wall:
Και είναι πολύ κρίμα γιατί και από ντουμάνι είναι καλύτερο και από ελεύθερη τζούρα και γενικά πολύ πιο πρακτικό.
Εγώ κατέληξα όταν κυκλοφορώ έξω και είμαι στο τρέξιμο να χρησιμοποιώ το titan και μόλις αράξω και θέλω απόλαυση να βιδώνω το κάρτο. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 08:47 »
Διακρίνατε καμία διαφορά σε γεύση? Mου φαίνεται ότι δίνει πολύ διαφορετική αίσθηση από ότι το carto του giant (συγκεκριμένα στη βανίλια 18mg F.A.)

Ποσες μερες το χρησημοποιεις;;;

Για μένα όλα είναι τέλεια εκτός απο τη γεύση που χάνει τουλάχιστον 50% σε σχέση με το κάρτο. Τι σε ξύδι το έβαλα το πιπάκι, τι το έλιωσα στο πλύσιμο αυτό τίποτα...κάργα πλαστικίλα!  :wall:
Και είναι πολύ κρίμα γιατί και από ντουμάνι είναι καλύτερο και από ελεύθερη τζούρα και γενικά πολύ πιο πρακτικό.
Εγώ κατέληξα όταν κυκλοφορώ έξω και είμαι στο τρέξιμο να χρησιμοποιώ το titan και μόλις αράξω και θέλω απόλαυση να βιδώνω το κάρτο. :dontknow:

Ρε παιδια και το DCT carto εχει μεσα!!!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 08:52 »
αν ειναι καλο το καρτο του, δουλευει μια χαρα! μονο που χρειαστηκε να παρω και δερυτερο γιατι το πρωτο ηταν τζουφιο κ εβγαζε γευση καμμενα λαδια ! ναι, πιο αερατη τζουρα, μια αλλαγη στη γευση λογω αυτου αλλα αν ειναι καλο κ παλι λεω δεν σου βγαζει καμμενη γευση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy