vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 4 χρήστες
thanos1071, Ribot, grag, sakissalonika

Υγρά E-cig.com

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 28, 2011, 16:34 »
welcome to china Angel !!!

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2011, 16:40 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 29, 2011, 08:54 »
welcome to china Angel !!!
:laugh1: :laugh1: ευχαριστω πολυ!!!  :laugh1: :laugh1: Αχ τι να εκανα ???? Εχω την ευκαιρια τωρα που ερχομαι κ εγω στην Ελλαδα να λαβω τα υγρα κ τα υπολοιπα που παραγγειλα διχως τον φοβο του τελωνειου ....... Γιατι ειναι γνωστο οτι εδω που ζω ειναι μεγαλο προβλημα το τελωνειο!!!!

Θελω να δοκιμασω κ απο αλλου ωστε να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη για τα υγρα κ για τα υπολοιπα που πηρα αν κ ολα τελικα κινεζικα δεν ειναι?
Φοβαμαι ομως  για τα υγρα γιατι εγω παραγγειλα υγρο που ειναι μονο PG 400 Κ θελω να μου πεις αν εχω κανει βλακεια??? πιστευω οτι καταλαβα καλα οτι ειναι ολοκληρωμενο ναι? δλδ ετοιμο οπως της Νobacco????
Select Liquid Base: (5). PG400 Base
Select Nicotine Density: (2). Low, 6mg
Select Flavor: 026. E-Tobacco: Regular

Ρωταω γιατι σχεδον εναν χρονο ατμιζω μονο απο Nobacco κ φοβαμαι μηπως εχω καποιο προβλημα με το παραπανω υγρο? ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2011, 09:00 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 29, 2011, 09:29 »
Αγγελική καλημέρα :) Μια χαρά είναι τα υγρά της νομπάκο και των άλλων αντιπροσώπων, αλλά το κόστος σε σχέση με τα υγρά που κατασκευάζει κανείς μόνος του είναι τεράστιο :yes:
Μια χαρά είναι και τα υγρά-βάσεις από Κίνα, με ελάχιστο κόστος, αυτό που πρέπει να προσέξεις όμως, είναι η ΠΟΣΟΤΗΤΑ του αρώματος που θα προθέσεις ώστε να σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα :)
Έχω την αίσθηση οτι τα έτοιμα υγρά έχουν αρκετή ποσότητα αρώματος και αυτό θα πρέπει να το πετύχεις με αρκετούς πειραματισμούς. Για τα δικά μου άλλες φορές βάζω άρωμα στο 1% και άλλες στο 4-5% ανάλογα με τα κέφια μου.
Από γεύση ΜΗΝ περιμένεις να πετύχεις την ίδια ακριβώς με τα έτοιμα. Πιστεύω οτι χρησιμοποιούν και άλλα αρώματα ή χημικά στην πρόσμιξη :hmmm:
Απλά να καταφέρεις να φτιάξεις κάτι που να σου αρέσει, αν το πετύχεις τελείωσε :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 29, 2011, 10:00 »
Αγγελική καλημέρα :) Μια χαρά είναι τα υγρά της νομπάκο και των άλλων αντιπροσώπων, αλλά το κόστος σε σχέση με τα υγρά που κατασκευάζει κανείς μόνος του είναι τεράστιο :yes:
Μια χαρά είναι και τα υγρά-βάσεις από Κίνα, με ελάχιστο κόστος, αυτό που πρέπει να προσέξεις όμως, είναι η ΠΟΣΟΤΗΤΑ του αρώματος που θα προθέσεις ώστε να σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα :)
Έχω την αίσθηση οτι τα έτοιμα υγρά έχουν αρκετή ποσότητα αρώματος και αυτό θα πρέπει να το πετύχεις με αρκετούς πειραματισμούς. Για τα δικά μου άλλες φορές βάζω άρωμα στο 1% και άλλες στο 4-5% ανάλογα με τα κέφια μου.
Από γεύση ΜΗΝ περιμένεις να πετύχεις την ίδια ακριβώς με τα έτοιμα. Πιστεύω οτι χρησιμοποιούν και άλλα αρώματα ή χημικά στην πρόσμιξη :hmmm:
Απλά να καταφέρεις να φτιάξεις κάτι που να σου αρέσει, αν το πετύχεις τελείωσε :yes:
καλημερα !!!! σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες ομως? εγω αυτο που παραγγειλα?????? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΥΓΡΟ???? Ρωταω γιατι ειμαι ασχετη εντελως!!!!!!! Το παρηγγειλα για ετοιμο!! πες μου σε παρακαλω θα πρεπει εγω να προσθεσω κατι???

Edit: γνωριζω καλα την Αγγλικη γλωσσα.. κ νομιζω οτι εκει που ελεγε ''εμεις σας φτιαχνουμε τους συνοιδασμους υγρων -γευσεων που θελετε'' Εκει δλδ που εκανα επιλογη θα εχω κ το ετοιμο υγρο!! Ετσι δεν ειναι η δεν καταλαβα τιποτα τελικα?????????

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 29, 2011, 11:47 »
Ναι, λάθος μου :eyesplash:
Πάντως αν το αποφασίσεις (και αν δεν σε ικανοποιήσει η γεύση από το έτοιμο) φτιάξε μόνη σου :yes:
Εγώ συνήθως παίρνω υγρά από Κίνα και αρώματα από Flavourart :respect:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 29, 2011, 11:51 »
Ναι, λάθος μου :eyesplash:
Πάντως αν το αποφασίσεις (και αν δεν σε ικανοποιήσει η γεύση από το έτοιμο) φτιάξε μόνη σου :yes:
Εγώ συνήθως παίρνω υγρά από Κίνα και αρώματα από Flavourart :respect:
αχχχχχ ειχα ενα απιστευτο αγχος οτι παραγγειλα λαθος υγρα!!!  :dontknow: ευτυχως που δεν εκανα τετοια βλακεια γιατι ειναι 400 ml!!!!  :yes: Oταν με το καλο ερθω στην Ελλαδα θα ηθελα σε μια συναντηση σας να ερθω κ εγω ωστε να με κατατοπισετε αν αυτο φυσικα ειναι ευκολο  :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 29, 2011, 14:02 »
Παράθεση
Ρωταω γιατι σχεδον εναν χρονο ατμιζω μονο απο Nobacco κ φοβαμαι μηπως εχω καποιο προβλημα με το παραπανω υγρο? ?
Εχω ένα απο e-cig P400 με άρωμα 049 testelese. Είναι χάλια  :wall: Αλλά σίγουρα φταίει το άρωμα , το οποίο απ ότι είδα το αποσύρανε (λέπει το Νο 49 απ τη λίστα).
Για το αν έκανες βλακεία ή όχι πιστεύω ότι σίγουρα θα ήταν καλύτερα να ψωνίσεις σκέτη βάση, το να προσθέσεις μετά το άρωμα της αρεσκείας σου είναι πολύ απλό. Θα πήγαινες απο funstore, θα σου έδινε ο κ Περικλής μερικά αρώματα να δοκιμάσεις, θα έδινες μερικά ευρώ κι αυτό ήταν όλο.
Πιστεύω όμως ότι το E-Tobacco: Regular είναι μια στάνταρ γεύση και δεν θα σε απογοητεύσει (δεν το έχω δοκιμάσει), άλλωστε αφού αγοράζεις απο nobacco έχεις συνιθίσει στις κινέζικες γεύσεις.
 Ακόμα όμως κι αν σε απογοητεύσει, υπάρχουν τρόποι να σωθεί
Ο 1ος τρόπος και ο απλούστερος είναι να επιμείνεις σε 2-3 μέρες άτμισμα. Μετά απο 2-3 μέρες όλα τα υγρά είναι σχεδόν ίδια  :)
Ο 2ος τρόπος είναι να αραιώσεις τη γεύση του (αν είναι πολύ έντονη) με ουδέτερη νικοτινούχα βάση και να προσθέσεις άρωμα που σαρέσει έτσι ώστε να μετριαστεί η αρχική γεύση και να γίνει ατμίσιμο.
Λύσεις υπάρχουν, λεφτά δεν υπάρχουν !  :wall:
Η 3η λύση είμαστε εμείς ! Ενα υγρό που δεν αρέσει σε κάποιον, πιθανώς να αρέσει σε έναν άλλο, και είμαστε πολλοί, ζωή νάχουμε  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2011, 14:07 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 29, 2011, 14:14 »
Εχω ένα απο e-cig P400 με άρωμα 049 testelese. Είναι χάλια  :wall: Αλλά σίγουρα φταίει το άρωμα , το οποίο απ ότι είδα το αποσύρανε (λέπει το Νο 49 απ τη λίστα).
Για το αν έκανες βλακεία ή όχι πιστεύω ότι σίγουρα θα ήταν καλύτερα να ψωνίσεις σκέτη βάση, το να προσθέσεις μετά το άρωμα της αρεσκείας σου είναι πολύ απλό. Θα πήγαινες απο funstore, θα σου έδινε ο κ Περικλής μερικά αρώματα να δοκιμάσεις, θα έδινες μερικά ευρώ κι αυτό ήταν όλο.
Πιστεύω όμως ότι το E-Tobacco: Regular είναι μια στάνταρ γεύση και δεν θα σε απογοητεύσει (δεν το έχω δοκιμάσει), άλλωστε αφού αγοράζεις απο nobacco έχεις συνιθίσει στις κινέζικες γεύσεις.
 Ακόμα όμως κι αν σε απογοητεύσει, υπάρχουν τρόποι να σωθεί
Ο 1ος τρόπος και ο απλούστερος είναι να επιμείνεις σε 2-3 μέρες άτμισμα. Μετά απο 2-3 μέρες όλα τα υγρά είναι σχεδόν ίδια  :)
Ο 2ος τρόπος είναι να αραιώσεις τη γεύση του (αν είναι πολύ έντονη) με ουδέτερη νικοτινούχα βάση και να προσθέσεις άρωμα που σαρέσει έτσι ώστε να μετριαστεί η αρχική γεύση και να γίνει ατμίσιμο.
Λύσεις υπάρχουν, λεφτά δεν υπάρχουν !  :wall:
Η 3η λύση είμαστε εμείς ! Ενα υγρό που δεν αρέσει σε κάποιον, πιθανώς να αρέσει σε έναν άλλο, και είμαστε πολλοί, ζωή νάχουμε  :thumpup:
  :
respect: :respect: :respect: αυτο παει για τις πολυ καλες λυσεις που μου εδωσες!!!!  :thumpup:  :thumpup:  :thumpup: αυτο παει γιατι οσα ειπες ειναι  ολα σωστα κ κακως δεν σκεφτηκα ολα οσα ειπες απο πριν!! τομπακο  γευση ατμιζω κ ευχομαι να ειναι κ το κινεζικο εστω περιπου το ιδο!! Παραγγειλα κ σοκολατα (low + medium )  Παντος αφου ερχομαι στην Ελλαδα εαν δω οτι τα υγρα βγηκαν χαλια? με βλεπω στον Κ. Περικλη  ;D   ;D ;D

EDIT:  κ φυσικα!!! θα ενημερωσω εδω αν καποιος θελει να παρει λιγο απο το βαρος μου  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Φυσικα λυσεις υπαρχουν κ που θα παει? θα βρεθουν κ τα χρηματα που ενω ελεγαν υπαρχουν τωρα υπαρχουν!!! μα εμεις δεν τα βλεπουμε!! ειναι σε Ελβετικες τραπεζες..................... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 29, 2011, 14:35 »
Χαχαχα..Σταύρο..αυτό δεν παίζει. Το πρώτο και μοναδικό έτοιμο υγρό που πήρα (έριξα ζαριά..οκ) ήταν ένα RY2. Δεν ατμιζόταν με τίποτα!!! μα με τίποτα όμως!!!
2 μέρες να άτμιζα από αυτό??? χαχαχαχαχα...δεν πήγαινα καλύτερα να....

Ωστόσο συμφωνώ πως όλα τα υγρά σώζονται, αρκεί βέβαια να προσθέσεις αρκετές ποσότητες από αρωματάκια. Έτσι μετά από αυτό, κατευθείαν σε DIY να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.


Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 29, 2011, 14:53 »
απο e-cig to Regular το αρωμα το εβαλε κανεις σε βαση ?  η και καποιο αλλο αρωμα απο εκει ? ηταν καλο ? 

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 29, 2011, 20:49 »
Δυστυχώς και το flue cured που δοκίμασα σήμερα μια απ'τα ίδια....γεύση με υποψία τσιχλόφουσκας και επίγευση AZAX για τα τζάμια,  αν και επέμενα για 3η μέρα.
Πήγαν συρτάρι όμως και όχι νεροχύτη γιατί βλέπω την κρίση να βαθαίνει.... Έπρεπε να πάρω μόνο βάσεις και χώρια αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 29, 2011, 23:20 »
flue απο e-cig ? ;άρωμα ή fixed υγρό ?

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 29, 2011, 23:37 »
Έπρεπε να πάρω μόνο βάσεις και χώρια αρώματα.

λογικά εννοεί fixed υγρα..

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 30, 2011, 09:02 »
flue απο e-cig ? ;άρωμα ή fixed υγρό ?
Ναι Abet fixed από e-cig, πρέπει να έχουν βάλει μεγάλο ποσοστό αρώματος γιατί 1η φορά ένιωσα τέτοιο μπούχτισμα στο άτμισμα.
Τώρα παρήγγειλα 300ml pg400 στα 24mg και ξεχωριστά άρωμα Dunhill και Marlboro για να παίξω μπάλα μόνος μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2011, 09:14 από Lancerlot »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 01, 2011, 12:57 »
ωραία! σε ευχαριστώ πολύ! θα τα δοκιμάσω..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10861 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147270 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8072 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545129 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600446 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195822 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos