vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

447 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 25, 2018, 13:19 »
....πραμα δεν καταλαβα απαφτα που λεει ο αποπανω, αλλά του πατησα λαϊκ, για να καμω τον εκσυπνο. :-[

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 25, 2018, 13:34 »
Εγώ πατάω λαικ στον Μήτσο...καλά κάμει..όχι σαν κι εμάς ..κάθε λίγο σύρματα και βαμβάκια...αλήθεια πχιος είναι ο Μήτσος;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 25, 2018, 14:39 »
Εγώ πατάω λαικ στον Μήτσο...καλά κάμει..όχι σαν κι εμάς ..κάθε λίγο σύρματα και βαμβάκια...αλήθεια πχιος είναι ο Μήτσος;
Χαζό είσαι παιδάκι μου?  :idiot1:
Αυτός που του βανεις λαϊκ είναι ο Μήτσος.  8)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 25, 2018, 14:57 »
Μήτσο τον λένε; και μένα προσπαθούσε να με πείσει ότι τον λένε Κωνσταντίνο 🤪

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 25, 2018, 15:01 »
Χαζά παιδιά χαρά γεμάτα....πως πατήσω λαικ από ταπατοκ ε; sorry Μήτσο....

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 25, 2018, 15:39 »

Πάτατοκ... :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2333
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 25, 2018, 19:10 »
Η αλήθεια δεν είναι διαφορετική απ' την ανθρώπινη φύση. Αν ό,τι θεωρείται σαν αλήθεια διαστέλλεται απ' την ανθρώπινη φύση, αυτό δεν μπορεί να είναι αλήθεια.
Κονγκ Φούτζι


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 25, 2018, 19:18 »
Χαζά παιδιά χαρά γεμάτα....πως πατήσω λαικ από ταπατοκ ε; sorry Μήτσο....
Αν δεν γίνεται, τότε πάτα τα παιδιά ή αυτόν τον Μήτσο...

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 25, 2018, 20:25 »
Πηρα dani box καποια στιγμη τοτε.
Μονταρα.
Τα  vtc mini τελικα συνεχιζω να παιρνω μαζι μου καθε μερα, το dani σπιτι και μονο τα σκ θα του βαλω μπαταρια.
Θα πεσετε να με φατε αν πω οτι δε βλεπω διαφορες ε.

Ωραιο νημα μπραβο ρε Joe!

Καιρο ειχα να γραψω.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 26, 2018, 14:06 »
[justify][member=14933]Ntinlanden[/member], καλημέρα. Δεν μπορώ να πω πως συμφωνώ απόλυτα, παρ’ όλα αυτά λες μία μεγάλη αλήθεια, πως τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Όσο αφορά π.χ. τη σύγκριση ρευμάτων, υπάρχουν σχετικοί πίνακες και παρουσιάσεις που μας δείχνουν πολλά, (σε αυτό βέβαια πρέπει να μιλήσουν τα εξειδικευμένα μέλη), σαν ατμιστική εμπειρία, έχουν γίνει σχετικές συγκρίσεις με ενδιαφέρουσες απόψεις, σαν ποιότητα συσκευών, σαν αντοχή στον χρόνο, σαν συνολική αξιολόγηση κ.ο.κ. [/justify]

[justify]Προσωπικά, στην παρακάτω εικόνα, τοποθέτησα τα συγκεκριμένα φωτομοντέλα διότι έχουμε την εξής ιδιαιτερότητα που νομίζω πως κολλάει στη συγκεκριμένη μας αλήθεια. Την όποια μέχρι χθες σχετική σπανιότητα, που δεν υφίστανται πλέον για πολλούς, και παράλληλα τη συνολική διαδρομή τους μέχρι αυτή τη στιγμή, έτσι έκανα κοντινό όσα χρησιμοποιώ εγώ πιο συχνά ως τυφλής εμπιστοσύνης. Μηχανικό Gus, σχεδόν πάντα, κι εντός σπιτιού, σκύλος μαύρος. Vtc mini, δεν χρειάζεται να πω τίποτα. Ταπεινό Tesla (WYE 85W), τρελό σκυλί, απίθανο παντού, χρήση σκληρή αδιάκοπη και ανελέητη, από απλές τούμπες μέχρι εντουράδες, δεν βγάζει κιχ, εξαιρετικό άτμισμα και τίμησε τα λεφτά του. Τέλος, το πρόσφατο πορτοκαλάκι πίσω πίσω, καθαρά συλλογής ως δεύτερο και παρδαλούτσικο, διότι μόνο με Doggy (Atmistique) μπαίνεις στον ατμιστικό πειρασμό, και Dani, χμ, δεν άτμισαν, νομίζω, νομίζω σχεδόν ποτέ, άρα απλώς θα μεταφέρω γνώμες άλλων ως αξιόπιστα και κορυφαία, γι’ αυτό δεν ασχολήθηκε παραπάνω κι ο κούκλος φωτογράφος.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 26, 2018, 17:06 »
Δεν θα πω την "προσωπική" μου αλήθεια.
Επειδή είμαι αλλαζόνας, υπερφίαλος και ψωνάρα, θα πω την αλήθεια.

Κανείς ατμιστής δεν ΠΡΕΠΕΙ να κάνει ο,τιδήποτε, αν δεν υπάρχουν σαφή στοιχεία και επιχειρήματα ότι αν δεν το κάνει κινδυνεύει. Ακόμα και τότε, το μόνο που ΠΡΕΠΕΙ είναι να είναι πλήρως ενήμερος.

Συνεκδοχικά:
Κανείς δεν πρέπει να εγκαταλείψει τα καπνικά.
Κανείς δεν πρέπει να μειώσει νικοτίνη.
Κανείς δεν πρέπει να προτιμήσει PG ή VG.
Κανείς δεν πρέπει να αποφεύγει τα ΝΕΤ.
Κανείς δεν πρέπει να πάρει το νέο σκατολοϊδι που αγόρασες.
Κανείς δεν πρέπει να κάνει αυτό που κάνεις εσύ.

Έχει γεμίσει ο ατμιστικός κόσμος παγκοσμίως (φυσικά και στο φόρουμ) με ανοησίες που μας έχουν κάνει κακό. Ο καθένας πουλάει τα μικροσυμπεράσματά του σαν απόλυτη αλήθεια, για να ψηλώσει λίγους πόντους. Αν τύχει και αυτό βολέψει και καμμιά εταιρία, αυτή η "αλήθεια" γίνεται ευαγγέλιο και πιπίλα. Και συχνά είναι μια βλακεία που θα κάνει άλλους χίλιους να αναρωτιούνται τι δεν κάνουν καλά.


Σε καθημερινό λόγο, όλοι μπορεί κάτι να παραβλέψουμε ή σε κάτι να υπερβάλουμε. Όμως ειδικά αν είσαι ρηβΓιούερ, δηλώνεις πως προσπαθείς να είσαι αντικειμενικός, αλλά εν γνώσει σου παραβλέπεις, υπερβάλλεις και κρύβεις, τότε θα σε θεωρήσω από μ***** έως επικίνδυνο -ανάλογα την περίπτωση. Δε με νοιάζει αν είσαι καλή παρέα για τα φιλαράκια σου ή καλός μπαμπάς: εμένα (και όλους όσους περίμεναν την ειλικρινή πληροφόρηση που υποσχέθηκες) μας εξαπατάς.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 26, 2018, 18:08 »
[justify]Φιρί φιρί το πας κύριε Πρόεδρε να ερημώσει το φόρουμ με όσα λες. Τέρμα καταγγελτικός, αιχμηρότατος και θα έλεγα και άγρια παρμένος με κάποιους, δεν βλέπω όμως αυτούς τους κάποιους, ονοματάκια δεν έχουν ή τζάμπα τα λέμε; [/justify]

[justify]Άκου τώρα πώς μεταφράζεται όλο αυτό που λέμε, διότι διαφορετικά ζορίζουν τα πράγματα, το οτιδήποτε πρέπει να ακολουθείται με σαφή στοιχεία, (κι αυτά είναι μόνον η αρχή) :[/justify]

[justify]Κανείς ειδικά από θέση ευθύνης δεν πρέπει να καταγγέλλει αόριστα.[/justify]
[justify]Κανείς δεν πρέπει να παίζει με νικοτίνες και "πόσο να βάλω, καλά είναι τόσο;".[/justify]
[justify]Κανείς δεν πρέπει να προμηθεύεται παράνομα προϊόντα.[/justify]
[justify]Κανείς δεν πρέπει να είναι έρμαιο του κάθε φίλου μαγαζάτορα.[/justify]
[justify]Κανείς δεν πρέπει να ξεχνάει τις αποδείξεις.[/justify]
[justify]Κανείς δεν πρέπει να αγνοεί την ιατρική συμβουλή. [/justify]

[justify]Αν τώρα θέλεις και τη δική μου γνώμη, θα σου μιλήσω ως πραγματικός φίλος κι όχι ως φιλαράκι που θα τρέξω να σου βάλω λάικ, (εντάξει, έγινε κι αυτό). Έτσι είναι όπως τα λες και δυστυχώς ακόμα χειρότερα. Μετρ της κομπίνας, του βολέματος, και της εύκολης αρχοντιάς. Τζάμπα μάγκας ον λάιν με Κίνα ή Ελλάδα ή στας Ευρώπας ακόμα ομορφιές, ή και καταστήματα και μπλα μπλα μπλα. Φίλοι φιλαράκια κολλητοί και ξανά μανά τζάμπα μαγκιές. Υγρά, συσκευές, υποστήριξη, δώρα, δωράκια, στοχευμένες παρουσιάσεις και αθώα περιβάλλοντα έτοιμα να σώσουν τον τίμιο και κατατρεγμένο. Υπάρχουν όλα αυτά ή κι εδώ στο τζάμπα;[/justify]

Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 26, 2018, 18:35 »
Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα βρε παιδιά κι από τους δυό σας!Και ίσως καλύτερα να ζώ στην ατμιστική μου κοσμάρα με φουλ mtl,φουλ νικοτίνη,φουλ ΝΕΤ και καπνικά και με κατοχή και δοκιμή πολλών ατμοποιητών που πάνω κάτω τα ιδια είναι τελικά,όταν ερχεται η ώρα της δόσης μου(νικοτινομανής γαρ).Επηρεάζομαι κι από σας και από τους ριβιούερ,εν γνώση μου όμως γιατί όλο αυτό το πράγμα που έγινε χόμπι με κρατησε μακριά από το τσιγάρο,κοντά ένα χρόνο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 26, 2018, 19:08 »
Καλέ μου Joe, δεν μπορώ να απαντήσω εκ μέρους του BigSur, πάντως καταπώς τα καταλαβαίνω τα ίδια λέτε.

Όμως, είμαστε ενήλικοι (ελπίζω) και μπορούμε, πάντα μέχρι κάποιο σημείο, να ξεχωρίσουμε την αλήθεια από το ψέμα, το αστείο από το σοβαρό, τον κίνδυνο που μπορεί να κρύβεται πίσω από αθώες υποδείξεις.

Επίσης,  μπορούμε να επεμβαίνουμε και να διορθώνουμε, όταν ξέρουμε ότι υπάρχει κίνδυνος. Επιλέξαμε να παίρνουμε μέρος σε ένα forum και το forum είναι ένας μικρόκοσμος που φιλοξενεί κάθε καρυδιάς καρύδι.

Προσωπικά, διαβάζω και κρίνω, απόψεις και άτομα. Πετάω τα άχρηστα.

Γράφω όταν έχω άποψη και όταν μπορώ να διορθώσω.

Μερικές φορές θυμώνω για τους λόγους που αναφέρατε εσύ κι ο BigSur, αλλά επιλέγω να μην πάρω μέρος σε μια κουβέντα που δε με εκφράζει.

Κατά τα λοιπά, συμβαίνει να αλλάζω και γνώμη για κάποια προϊόντα, χωρίς υποχρεωτικά να είμαι πληρωμένος υπάλληλος  :yes:


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 26, 2018, 19:42 »
[justify][member=12547]ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ[/member], καλησπέρα. Πόσο χαίρομαι που απευθύνεσαι σε μένα, ειλικρινά σου μιλάω, όαση να συζητάω με τόσο αξιόλογα άτομα όπως εσύ. Ναι, έχεις δίκιο, τα ίδια λέμε με τον κύριο Πρόεδρο, και πολύ καλά έκανε που έγραψε όσα έγραψε, έτσι είναι, τουλάχιστον αυτή η αίσθηση υπάρχει σε πολλούς, απλώς να είμαστε διάφανοι όλοι μας, αν έχω να καταγγείλω κάτι ως ύποπτο ή παράνομο ή ακόμα και επικίνδυνο, τότε σοβαρεύουν τα πράγματα, αν μάλιστα το προσδιορίζεις σε άτομα, τότε πρέπει να μιλήσεις με στοιχεία και μέσα από νόμιμες διαδικασίες κι όχι στρακαστρούκες στα φόρουμ. Χρυσή ευκαιρία επίσης να τονίσω κάτι που εμένα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, θετική ασφαλώς, όμως διαπιστώνεις εύκολα πόσο εκμεταλλεύσιμο γίνεται απ’ όλους μας ως μέλη, και τι εννοώ. Η Διαχείριση του φόρουμ, είναι ίσως από τις πιο άρτιες που, εγώ τουλάχιστον, έχω δει μέχρι σήμερα, και πέρα από τ’ ατμιστικά. Μεγάλη και ανθρώπινη ανοχή και μία πολύ δύσκολη διαδικασία να μαζεύει κάθε φορά τα ασυμμάζευτα από όλους εμάς που καμία ευθύνη δεν θέλουμε. [/justify]

[justify]Για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις, ασφαλώς και συμφωνώ μαζί σου. Ενήλικες συζητάνε, οικογένειες υπάρχουν, υπολήψεις πληκτρολογούν είτε ανώνυμα είτε επώνυμα, και που πρέπει όμως να είναι πάντα στη διάθεση κάθε νόμιμου δίαυλου, αν ποτέ απαιτηθεί βέβαια κάτι τέτοιο. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342307 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206523 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios