vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Buliwyf, Mimhsdr, mathimatikos1966

Twitter

Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 26, 2018, 20:37 »
[justify]Φιρί φιρί το πας κύριε Πρόεδρε να ερημώσει το φόρουμ με όσα λες. Τέρμα καταγγελτικός, αιχμηρότατος και θα έλεγα και άγρια παρμένος με κάποιους, δεν βλέπω όμως αυτούς τους κάποιους, ονοματάκια δεν έχουν ή τζάμπα τα λέμε; [/justify]
Γράφω ως ατμιστής και μέλος του φόρουμ. Τι ονοματάκια βρε Τζο;
Να κάνω λίστα με καμιά διακοσαριά (τουλάχιστον) νικ και άβαταρ, με συμπεριφορές που πετυχαίνω από το 2011 ως τώρα;
Κάποιους τους θυμάμαι αλλά νομίζεις πως κάθομαι τόσα χρόνια και τους φακελώνω;
Παλιότερα ήμουν καθημερινά στους καυγάδες. Για την απόλυτη σιγουριά που πετύχαινα από πολλούς σε συσκευές, υγρά, τεχνικές, βατ, μπαταρίες, θέματα υγείας, τα πάντα όλα! Έχει περισσότερη βαρύτητα αν πω "σε σένα μιλάω ρε Τάδε ή Δείνα";

Δεν ξέρω τι θα πει "ενήλικοι".
Όπως το λεμε συνήθως... ΟΧΙ δεν είμαστε. Η μισή ανθρωπότητα έχει IQ κάτω του μέσου όρου. Στο γραπτό λόγο οι παρανοήσεις είναι συχνές. Υπάρχουν και άνθρωποι με εμφανή προβλήματα κατανόησης. Ο Σώρας -με τη φάτσα που κουβαλάει- κατάφερε να αποκτήσει χιλιάδες οπαδούς! Από Ελλάδα τους βρήκε, από την ίδια κοινωνία που θα μαζευτεί κι εδώ να μάθει για το άτμισμα. Υπήρξε στο φόρουμ μας κάποιο @ που είπε σε φρεσκοεγχειρισμένο στον οισοφάγο συνατμιστή να ατμίσει ελεύθερα και να κάνει και πνευμονικές, γελώντας που ο άνθρωπος αυτός ήταν εμφανώς αφελής -και για ώρες δεν του είχε απαντήσει κανείς από εμάς τους ενήλικες! Έχουν προμοταριστεί μέχρι καυγάδων κάτι "μια χαρούλα" μπαταρίες που τώρα δεν θα τις φτύναμε, όχι να τις αγοράσουμε. Λέω κανα-δυο χοντρά, από αυτά που θα μπορούσαν έχουν θύματα. Άλλοι έχουν βγάλει από το μυαλό τους ανυπόστατες φήμες που έχουν στοιχήσει σε επαγγελματίες του χώρου, έτσι, για πλάκα.
Και όλοι αυτοί ανεξαιρέτως ενοχλούνται πολύ αν τους πεις πως δίνουν λάθος ή ανήθικες ή επικίνδυνες πληροφορίες.
Και οι συμφορουμίτες συχνά δεν λένε κουβέντα για να μη μπλέξουν σε συζητήσεις, οπότε η βλακεία μένει για κάτι χρονάκια να την βρουν και οι επόμενοι.
Έχω φάει χρόνια να πλακώνομαι στο φόρουμ για τέτοια. Το μείωσα πολύ και βρήκα την υγειά μου!  8)

Αλλά, να σου πω, μια που κι εσύ φιρί φιρί το πας:
Μιλώντας για ριβγιούερς μιλώ για όσους το έχουν κάνει μόνιμη (επαγγελματική ή ερασιτεχνική) δημόσια περσόνα τους. Αλλά μια που σε θυμήθηκα, αφού και εξομολογήθηκες μόνος σου... Έκανες συγκρίσεις και παρουσιάσεις (πολύ ωραίες!). Κανείς μας δεν αφήνει αδιάβαστα τα A vs B σου. Και τώρα γυρνάς και λες
Παράθεση
Έκρυψα διαρροές, μεγάλωσα γεύσεις, αποθέωσα υλικά και σχεδιασμούς που ίσως δεν άξιζαν το άριστα. Εξάντλησα αυστηρότητα επάνω σε εξαιρετικές κατασκευές μόνο και μόνο για να κρύψω την άγνοιά μου, δυσκολεύτηκα να παραδεχτώ πως, όντως, έκρυβα πεισματικά το γεγονός πως μπορεί ένας κλώνος να είναι εξαιρετική και ως επιλογή, και πολλά πολλά ακόμα.
Τζο... Τζο... Αν το πάρω τοις μετρητοίς, τι να σχολιάσω; Να... σε καταγγείλω δημόσια;!  :))

Γενικότερο συμπέρασμα: Δεν μιλάω για τίποτα μακρινά, σκοτεινά συμφέροντα. Για εμάς τους ίδιους μιλάω. Από εμάς ξεκινάει ή τουλάχιστον εμάς μπορούμε να ελέγξουμε κάπως. Τι νόμιμο δίαυλο; Ούτε οι εμμονές μας ούτε η χαζομάρα διώκονται ποινικά. Αν και μπορώ να ελπίζω...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:03 »
[justify][member=6507]BigSur[/member], μα καλά, τόση ώρα δεν πότιζα τα λουλούδια μου για να διαβάσω τα παραπάνω; [/justify]

[justify]Μα ναι, όσοι έκαναν το λάθος να μας διαβάσουν μέχρι εδώ, είδαν πως συμφωνούμε σε όλα. Όπως κι εσύ, μιλάω ασφαλώς ως μονάδα, ανώνυμος εδώ γιατί έχω αυτό το δικαίωμα, όμως σταθερό μέλος της ΣΕΤ ΚΕΑ, όπου και προεδρεύεις. Καλό είναι να τα λέμε αλλά και πώς τα λέμε κάθε φορά, συμφωνούμε απόλυτα και σ’ αυτό. [/justify]

[justify]Τώρα, για τη γενικότερη αρνητική αίσθηση, π.χ. κατευθυνόμενες λέξεις, συζητήσεις, παρουσιάσεις, απλό εφέ πλατείας, χαζομαρούλες κ.λπ., ναι, όλα είναι μέσα, και από το 2011, όπως πάλι πολύ σωστά τονίζεις. Επιμένω όμως στο πώς θα καταγγείλω όσα έχω, αν έχω. [/justify]

[justify]Χαχα, για την τελευταία σου παράθεση, μα ναι βρε Big, έτσι ήταν, έτσι βγήκαν στη διαδρομή, έτσι θα συμβεί ξανά το ίδιο εύκολα. Είδα κι εγώ διαρροές, μεγάλωσα γεύσεις, αποθέωσα υλικά και σχεδιασμούς, ασφαλώς έχω κι εγώ ιδιαίτερες συμπάθειες σε συγκεκριμένα πρόσωπα, σχεδιασμούς, συσκευές κ.ο.κ., δεν γίνεται διαφορετικά. Όμως, χεχε, όμως, δεν είμαι και αφελής. Τα πάντα πληρωμένα μέχρι και η καλημέρα, τα πάντα με μεράκι δουλεμένα, δεν θα βγάλω τίποτα απ’ το μυαλουδάκι μου, και για να συμβεί όλο αυτό πρέπει και να το δείξεις. Κανένα φιλαράκι πουθενά, σε καμία γωνία, και μάλιστα έχω χάσει εξαιρετικούς ανθρώπους γι’ αυτό το λόγο. Τώρα θα μου πεις, “χέστηκα ρε μεγάλε, μπράβο, είσαι τίμιος”. Ναι, τεράστιο Ναι, γι’ αυτό και έχω απόλυτο θράσος να λέω όσα λέω. Όπως κι αν έχει, πάω να ποτίσω τα λουλούδια μου καθυστερημένα, και γι’ αυτό φταις αποκλειστικά εσύ.[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2018, 23:16 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #62 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:07 »
Μια φορά κι έναν καιρό ζούσε ένας σοφός άνθρωπος που τον έλεγαν Μάμαντ.
Δεν έλεγε ποτέ ψέματα και το γνώριζαν όλοι στη χώρα του ακόμη και αυτοί που έμεναν πολύ μακριά.
Ο βασιλιάς έμαθε για τον Μάμαντ και διέταξε τους υπηκόους του να τον φέρουν στο παλάτι. Όταν ο σοφός πήγε στο παλάτι τον κοίταξε και τον ρώτησε:

“Μάμαντ, είναι αλήθεια ότι δεν έχεις πει ποτέ σου ψέματα;”
“Ναι αλήθεια είναι.”
“Και δεν θα πεις ποτέ ψέματα σε όλη σου τη ζωή;”
“Ποτέ. Είμαι σίγουρος γι’ αυτό.”

“Εντάξει, λέγε την αλήθεια, αλλά να προσέχεις! Το ψέμα είναι ύπουλο και έρχεται στη γλώσσα εύκολα.”
Πέρασαν αρκετές μέρες και ο βασιλιάς φώναξε τον Μάμαντ ακόμη μία φορά. Εκεί ήταν μαζεμένος πολύς κόσμος γιατί ο βασιλιάς θα πήγαινε για κυνήγι. Ο βασιλιάς κρατώντας το άλογό του και με το αριστερό του πόδι πάνω στον αναβολέα είπε στον Μάμαντ:
“Πήγαινε στο παλάτι και πες στη βασίλισσα ότι θα έρθω να φάμε μαζί. Πες της να ετοιμάσει ένα πλούσιο γεύμα. Θα φας κι εσύ μαζί μας.”
Ο Μάμαντ υποκλίθηκε και πήγε στη βασίλισσα. Τότε ο βασιλιάς γέλασε και είπε:

“Ο Μάμαντ θα πει ψέμματα στη Βασίλισσα γιατί δεν θα πάμε για κυνήγι τώρα. Αύριο θα γελάμε μαζί του.”
Αλλά ο σοφός Μάμαντ όταν πήγε στο παλάτι είπε στη βασίλισσα:

“Ίσως θα έπρεπε να ετοιμάσετε ένα πλούσιο τραπέζι για αύριο, αλλά ίσως και όχι
Ίσως ο βασιλιάς να επιστρέψει το μεσημέρι, αλλά μπορεί και όχι.”
“Πες μου, θα έρθει ή όχι;” – ρώτησε η βασίλισσα.
“Δεν γνωρίζω αν έβαλε το δεξί του πόδι στον αναβολέα ή αν κατέβασε το αριστερό του πόδι στο έδαφος αφότου έφυγα.”

Όλοι περίμεναν τον βασιλιά. Ήρθε την επόμενη μέρα και είπε στη βασίλισσα:
“Ο σοφός Μάμαντ, που δεν ψεύδεται ποτέ, είπε σε σένα ψέματα χθες.”

Όμως η βασίλισσα του είπε τι ακριβώς της είχε πει ο Μάμαντ και ο βασιλιάς τότε κατάλαβε ότι ο σοφός άνθρωπος δεν λέει ποτέ ψέμματα και λέει μόνο ό,τι έχει δει με τα ίδια του τα μάτια.

:sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #63 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:18 »

Στην αρχή σκέφτηκα πως μπορεί κι εγώ να ανήκω στο μισό αυτό της ανθρωπότητας με IQ κάτω του μέσου όρου γιατί δεν κατάλαβα τίποτα απ' τον διάλογο του τρένου και του JoeBar. Μετά διάβασα και το παραμυθάκι του ταμπούρλου από κάτω και σιγουρεύτηκα...  :yes:


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #64 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:19 »
Μαζί γράφαμε  :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #65 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:22 »
Μη στεναχωριέσαι μπισμπικάκο μου, εμείς μαζί θα παίρνουμε τα χαπάκια μας και θα ρουφάμε τις κρεμούλες που μας αρέσουν, άσε τη νεολαία να πει τα δικά της κι ας μην καταλαβαίνουμε Χριστό. :hehe:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #66 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:25 »
Στην αρχή σκέφτηκα πως μπορεί κι εγώ να ανήκω στο μισό αυτό της ανθρωπότητας με IQ κάτω του μέσου όρου γιατί δεν κατάλαβα τίποτα απ' τον διάλογο του τρένου και του JoeBar. Μετά διάβασα και το παραμυθάκι του ταμπούρλου από κάτω και σιγουρεύτηκα...  :yes:
μπορει?   μπορει?   
:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #67 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:34 »


::)

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #68 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:40 »



. . . . . . . kαλά το πάτε λέμε . . . . . . .





Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #69 στις: Ιουλίου 26, 2018, 23:05 »
Καταγγελίες; Τιμιότητα;
Δεν κατάλαβα το νήμα να το άνοιξες για καταγγελίες παράνομων συμφερόντων.
Αν ξέρω να διαβάζω, το άνοιξες για τις δικές μας π#@αριές, αυτές που λέμε τζάμπα και τιμιότατοι.
Οπότε δεν καταλαβαίνω -όπως δεν καταλαβαίνω και τους μύθους, δεν μου κόβει μέχρι εκεί.

Τζάμπα περίμεναν απότιστα και τα φυτά...  :)


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 26, 2018, 23:10 »
Μόλις έκλεισα κάνουλες, όλα κομπλέ με το κηπάκι μου. Κι εντάξει, καλά εγώ είμαι ερωτευμένος, εσείς όμως κύριε Πρόεδρε δεν είδατε το ΣΕΤ παραπάνω; “Σύλλογος Ελλήνων Τυμβωρύχων”; 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 26, 2018, 23:33 »
Τελικά θα πείτε καμία αλήθεια γιατί μόνο αερολογιες και ψέματα διαβάζω.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 26, 2018, 23:53 »
Εγω παταω ''λικε''και ''χαχα''γιατι εχω πολυ καιρο να δω τον φοβο και παρανοια στο Las Vegas και νομιζω οτι το ζω εδω κατα μια εννοια(δεν παιζει να το χω πιασει καλα το νοημα).

Φερνω εικονα κυριο Τρενο και Joe αγκαλια στο καμπριο κοκκινο σεβρολετι σε φαση''we had two bags of Grass''. . .

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 27, 2018, 00:33 »

Επειδή το νήμα α) έχει βαθειά φιλοσοφικό υπόβαθρο, β) αναφερεται στην "αληθεια", η οποία σαν έννοια είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ και γ) τα Μαθηματικά είναι ο πυλώνας όλων και εμπεριέχουν αλήθειες: το παρακάτω είναι αληθές σχεδόν πάντα.
Το 50% του δείγματος θα είναι κάτω και το άλλο 50% θα είναι πάνω από τον Μέσο Όρο.

 . . . Η μισή ανθρωπότητα έχει IQ κάτω του μέσου όρου. . .

Προφανώς ο συντάκτης του συγκεκριμένου ποστ ήθελε να πει ότι "η μισή ανθρωπότητα έχει IQ ραδικιού", statement με το οποίο συμφωνώ απόλυτα αν και πιστεύω ότι το ποσοστό ραδικιού (και άλλης χαμηλής βλάστησης) είναι πολύ μεγαλύτερο από το πτωχό 50%.

Κάποιος πριν από μερικά χρόνια είχε πει: "Το συνολικό ποσό του IQ που υπάρχει στον πλανήτη Γη είναι σταθερό. Αυτό που αλλάζει είναι ότι αυξάνει συνεχώς ο πληθυσμός"

Και κλείνοντας μην ξεχνάτε:








Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Μεγάλες Αλήθειες στα μικρά μας ψέματα
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 27, 2018, 01:28 »
Εμένα πολύ μου άρεσαν τα ραδίκια απο μικρός όταν ήμουνε :yes: και μου έλεγε η μαμά μου: ''μη κανιβαλίζεις  συνέχεια παιδί μου''........

.....ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι εννοούσε.....:hmmm:...............

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246027 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572083 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8028 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511687 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios