vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

344 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #945 στις: Απριλίου 02, 2016, 10:17 »
Λαχάνιασμα;
Μετά από πόσα χρόνια κανονικό τσιγάρο;
Εγώ αυτό που παρατήρησα σε τρεις μήνες ατμίσματος είναι το έντονο αίμα στα ούλα, κάτι το οποίο πριν δεν το είχα. Από Δευτέρα θα πάω στο οδοντίατρο για καθαρισμό και σίγουρα θα τον ρωτήσω εάν οφείλεται στην διακοπή του κ.τ.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #946 στις: Απριλίου 02, 2016, 10:20 »
ολοι λαχανιαζουμε, οχι βεβαια τι ιδιο σε σχεση με το κανονικο τσιγαρο,αλλα εδω παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες οπως βαρος,καθιστικη ζωη, εργασια,ασκηση κτ.λ

Αποσυνδεδεμένος kop79

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #947 στις: Απριλίου 02, 2016, 11:10 »
Ατμίζω έναν μήνα και μου παρουσιάστηκε και εμένα το θέμα με το μάτωμα των ούλων τις πρώτες μέρες, πλέον έχει περιοριστεί αν όχι εξαφανιστεί. Αυτό που παραμένει είναι μία βραχνάδα στη φωνή και ο λαιμός μου είναι βαρύς το πρωί που ξυπνάω.

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #948 στις: Απριλίου 02, 2016, 11:15 »
Λαχάνιασμα;
Μετά από πόσα χρόνια κανονικό τσιγάρο;
 :-\
εγω δε λαχανιαζα ..τελευταια μου βγηκε και το καπακι ειναι οτι γνωστη μου ατμιστρια 28 ετων αρκετα γυμνασμενη εχει το ιδιο ... να δουμε μηπως ειναι κανενα κρυωμα ....

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #949 στις: Απριλίου 02, 2016, 19:56 »
Καλησπερα
Δε ξερω αν ειναι σχετικο η απλως τυχαιο.Με εχει πιασει μια υποτονικοτητα και μια σχετικη αδυναμια,με λιγα λογια ελλειψη ενεργειας,χωρις να αλλαξω κατι απο τη συνηθειες μου,οσον αφορα διατροφη και ξεκουραση.
Εχω σταματησει προσωρινα για 20 ημερες το γυμναστηριο (αθλουμαι συστηματικα 10 χρονια),μηπως και εχει επιβαρυνθει το νευρικο συστημα,αλλα η κατασταση δε εχει βελτιωθει.Μπορει να ειναι ιδεα μου,να φταιει κατι αλλο,αλλα ξεκινησε λιγο μετα απο την εναρξη της χρησης του η.τ..Προσεχω γενικα τη διατροφη μου και οτι και  αν δοκιμασα μεχρι στιγμης δεν εφερε αποτελεσμα.
Ειμαι στο η.τ. ακριβως 40 ημερες.Ξεκινησα με ενα evic vtc mini με tron atomizer και εδω και μια εβδομαδα με ενα κλωνο Kayfun Lite Plus V3,με καταναλωση 2,5-3 ml ημερησιως κυριως υγρα με 0,6 εως 0,9 mg νικοτινης.
Εχει κανεις αλλος παρομοια εμπειρια;



Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #950 στις: Απριλίου 02, 2016, 21:48 »
εγω δε λαχανιαζα ..τελευταια μου βγηκε και το καπακι ειναι οτι γνωστη μου ατμιστρια 28 ετων αρκετα γυμνασμενη εχει το ιδιο ... να δουμε μηπως ειναι κανενα κρυωμα ....

παντως και εγω εχω παρατηρησει λαχανιασμα σε
συγκεκριμενες περιπτωσεις που αντιστοιχα με το
κ.τ δεν το ειχα.
βεβαια το τελευταιο 3μηνο λογω ανεργιας,κινηση μηδεν
εφτασα και 100 κιλα.τωρα που καπου ξεκινησα δουλεια
και εχει αρκετο τρεξιμο θα το παρατηρησω.
ισως να ενοχλουν τα εντονα αρωματικα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #951 στις: Απριλίου 02, 2016, 23:04 »
Επειδη εχω και εγω τα θεματα μου το τελευταιο καιρο πιστευω οτι ολα ειναι απο το ανχος που μας τρωει,και με τις προσφατες καταστασεις στην χωρα που συμβαινουν.

Δοκιμαστε να μην βλεπετε ειδησεις και πιστευω οτι θα βελτιωθουν πολλα πραγματα ;)

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #952 στις: Απριλίου 02, 2016, 23:40 »
Κι εγώ νιώθω λίγο υποτονικός τις τελευταίες ημέρες. Σπάνια βλέπω ειδήσεις και απολύτως σίγουρα δεν φταίει το ΗΤ. Ίσως ο καιρός, ίσως η αλλαγή της ώρας... ποιος ξέρει;

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #953 στις: Απριλίου 03, 2016, 00:23 »
Καλησπερα
Δε ξερω αν ειναι σχετικο η απλως τυχαιο.Με εχει πιασει μια υποτονικοτητα και μια σχετικη αδυναμια,με λιγα λογια ελλειψη ενεργειας,χωρις να αλλαξω κατι απο τη συνηθειες μου,οσον αφορα διατροφη και ξεκουραση.
Εχω σταματησει προσωρινα για 20 ημερες το γυμναστηριο (αθλουμαι συστηματικα 10 χρονια),μηπως και εχει επιβαρυνθει το νευρικο συστημα,αλλα η κατασταση δε εχει βελτιωθει.Μπορει να ειναι ιδεα μου,να φταιει κατι αλλο,αλλα ξεκινησε λιγο μετα απο την εναρξη της χρησης του η.τ..Προσεχω γενικα τη διατροφη μου και οτι και  αν δοκιμασα μεχρι στιγμης δεν εφερε αποτελεσμα.
Ειμαι στο η.τ. ακριβως 40 ημερες.Ξεκινησα με ενα evic vtc mini με tron atomizer και εδω και μια εβδομαδα με ενα κλωνο Kayfun Lite Plus V3,με καταναλωση 2,5-3 ml ημερησιως κυριως υγρα με 0,6 εως 0,9 mg νικοτινης.
Εχει κανεις αλλος παρομοια εμπειρια;



Γενικά η VG που εμπεριέχουν τα υγρά, είναι υδρόφιλη και αφυδατώνει... Προσπαθήστε να πίνετε περισσότερο νερό. Όταν είμαστε αφυδατωμένοι νιώθουμε αδύναμοι, έλλειψη ενέργειας... Πίνετε νερό, αρκετό! Εξ' άλλου κάνει καλό!
 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #954 στις: Απριλίου 03, 2016, 00:29 »
Όπως είπε κι ο ElQuico πίνετε νεράκι παιδιά! Πλέον πίνω τουλάχιστον 3 λίτρα ημερησίως.  :swimming:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #955 στις: Απριλίου 03, 2016, 17:36 »
τώρα εδώ και 2 μέρες αφού έφυγαν όλες η αλλεργίες με τα σπυράκια στα χερια έχω ένα σφύριγμα στην αναπνοή και στεγνώνει συνεχεια ο λαιμός μου...  βεβαια δεν αισθάνομαι καμια δυσκολία ούτε καν δύσπνοια... είναι περίεργο... ίσος να είναι κάποιο κρύωμα..  θα σταματήσω τις πνευμονικές για λίγο διάστημα να δούμε πως θα πάει..! 

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #956 στις: Απριλίου 03, 2016, 18:41 »
Κι εγώ νιώθω λίγο υποτονικός τις τελευταίες ημέρες. Σπάνια βλέπω ειδήσεις και απολύτως σίγουρα δεν φταίει το ΗΤ. Ίσως ο καιρός, ίσως η αλλαγή της ώρας... ποιος ξέρει;

Κάθε χρόνο τέτοιο καιρό ακούω το ίδιο πράγμα από πολύ κόσμο.
Όποτε no stress...

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 592
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #957 στις: Απριλίου 03, 2016, 19:43 »
Με επισκευάσειμους klp & λπ έχω τσούξιμο στο στόμα και λαιμό ενώ με εργοστασιακές κανένα πρόβλημα συμβαίνει και σε σας αυτό ?.?  :HelpSDS:

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #958 στις: Απριλίου 03, 2016, 20:05 »
Καλησπερα σας.
Σίγουρα αρκετα απο τα παραπανω μου εχουν συμβει αλλά δεν θέλω να ασχοληθω παραπανω εφοσον βλεπω πως νοιωθω καλυτερα με το ΗΤ.
Απο ολες της αποψεις.
Ετσι και αλιως δεν ηθελα να κοπσω το τσιγαρο.Επελεξα το ΗΤ επειδη ειναι ολα ποιο ενδιαφεροντα.

Είδωμεν παίδες.Καλά Ατμισματα. ;D

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #959 στις: Απριλίου 03, 2016, 20:39 »
Βασικα 1,5 μηνα με πνευμονικες νιώθω ενα φούσκωμα στο στήθος το πρωί κυρίως.. Το γύρισα απο σημερα στις τσιγαρισιες γιατι δεν τα βλεπω καλα..και βλέπουμε. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο και η νικοτίνη που την εχω στα 12 ενω στο κτ ήμουν με 6


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios