vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #960 στις: Απριλίου 03, 2016, 20:44 »
12mg και πνευμονικές :confused1: Μάλλον πρέπει ή να μειώσεις νικοτίνη ή να σταματήσεις τις πνευμονικές.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #961 στις: Απριλίου 03, 2016, 21:07 »
Βασικα 1,5 μηνα με πνευμονικες νιώθω ενα φούσκωμα στο στήθος το πρωί κυρίως.. Το γύρισα απο σημερα στις τσιγαρισιες γιατι δεν τα βλεπω καλα..και βλέπουμε. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο και η νικοτίνη που την εχω στα 12 ενω στο κτ ήμουν με 6


Sent from my iPhone using Tapatalk

νομίζω απάντησες μονος σου...!!! δεν χρειάζεται να είναι γιατρός κάποιος για να σου απάντηση... με 12mg νικοτίνη και πνευμονικές είναι υπερβολικό...!!! αν θες να κανεις πνευμονικές μείωσε σε μεγάλο βαθμό την νικοτίνη... εγώ κάνω με 3mg 4.5ml σε subtank...  παίζει μεγάλο ρολο επίσης ποσα ml κανεις με την αναλογια τις νικοτίνης...!


Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #962 στις: Απριλίου 04, 2016, 15:01 »
Ξεκίνησα πριν από 20 μέρες το μόνο αρνητικό είναι τα περισσότερα αέρια (πολύ ρέψιμο κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ, ειδικά τις πρώτες ημέρες). Επίσης με προβληματίζειτο γεγονός πως κάθε φορά με καίει λίγο η γλώσσα και με γρατζουνάει ο λαιμός αν έχω πάνω από μισή ώρα να ατμίσω ή αν έχω φάει κάτι πριν. Πάντα με τις πρώτες τζούρες, μετά συνηθίζω.
Τα ούλα μου παραδόξως δεν έχουν ματώσει. Και λέω παραδόξως γιατί η οδοντική μου υγεία τους τελευταίους μήνες δεν είναι και στα καλύτερά της...

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #963 στις: Απριλίου 17, 2016, 16:19 »
Καλησπέρα σε ολους πνευμονικες μόνο και εγώ τσιγαρισια ούτε καν,μετά από ένα μήνα ατμισματος όμως ένιωσα  ένα τσιμπημα στο στήθος πάνω δεξιά, 6 νικοτινη κατέβασα στο 3 και λίγο καλύτερα αλλά 2 εβδομάδες μετά ακόμα το είχα λιγότερο βέβαια σκέφτομαι να κατέβω και άλλο σε νικοτινη αλλά πιστεύω ότι θα κάνω περισσότερα ml και δεν θα με καλύψει...Σταμάτησα το η.τ και κάνα 2ημερο ενδιάμεσα και δεν το ένιωσα καν...τα φώτα σας παρακαλώ...

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #964 στις: Απριλίου 17, 2016, 16:31 »

Πόσα ml κάνεις;
Πόσο έντονα είναι τα αρώματα που κάνεις;
Πόσο συχνά κάνεις τζούρες;
Απλά να ξέρεις οι πνευμονικές δεν έχουν και τις καλύτερες κριτικές για τα πνευμόνια.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #965 στις: Απριλίου 17, 2016, 16:43 »
2,5 με 3 ml 100% vg καπνικο υγρό, τζουρες κανονικά όχι πιπιλα αλλά κάποιες μεγάλες .Τη pg ούτε καν με εγδερνε στο λαιμό...

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #966 στις: Απριλίου 17, 2016, 22:02 »
Ειναι και θεμα οργανισμού αλλα οπως και να εχει οι πνευμονικες σε καταπονουν περισσότερο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #967 στις: Απριλίου 17, 2016, 22:40 »
Έχω την εξής παρενέργεια εδώ και μερικές μέρες. Θέλω να ατμίζω συνέχεια τον Tsunami! Όλο στήνω στήνω στήνω! Θέλω να τον έχω για καθημερινό ατμοποιητή! Τι να κάνω γιατρέ???   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

ΥΓ. Αν είμαι πολύ εκτός θέματος να με συγχωράτε κύριοι διαχειριστάς, να σβήσετε το μήνυμά μου και να δεχτείτε μια τεράστια συγγνώμη από μένα.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #968 στις: Απριλίου 17, 2016, 23:15 »
Μια παρενέργεια/ενοχληση που έχω ακούει στο όνομα psilos.
Τι οντιν τι φογκ τώρα θα με κάνει να πάρω και τσουνάμι!
Υπέρ πίστεως και πατρίδος θα πάει το ποστ το ξέρω και συγγνώμη.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #969 στις: Απριλίου 18, 2016, 00:05 »
Δεν θα σβήσουμε κανένα μήνυμα, εφόσον είναι μόνο δύο,
αλλά ας επιστρέψουμε:
:OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #970 στις: Απριλίου 18, 2016, 07:04 »
Καλημέρα. Να γράψω και εγώ την μέχρι τώρα τρίμηνη εμπειρία μου.
Καταρχάς έχω κόψει από την πρώτη ημέρα εντελώς το κτ. Μαχαίρι.
Παρενέργειες όμως έχω αρκετές.
Ματώνουν τα ούλα μου με το παραμικρό, και μιλάω κατά το πλύσιμο των δοντιών. Σταμάτησα να χρησιμοποιώ οδοντικό νήμα γι'αυτό το λόγο και σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού στον οδοντίατρο. Επίσης η γυναίκα μου συνεχώς παραπονιέται ότι μυρίζουν πολύ έντονα τα χνώτα μου, ενώ πριν δεν το έκανε.
Και το χειρότερο είναι κάποιες ημέρες έχω έντονο κνησμό στο κεφάλι και στο πρόσωπο στο μέρος των φαβοριτων.
Αυτά.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #971 στις: Απριλίου 18, 2016, 08:15 »
Αχιλλέα το ότι μυρίζει η αναπνοή σου είναι σίγουρα σημάδι ουλίτιδας, αν και μπορεί να οφείλεται και στο άρωμα των υγρών που κάνεις αν είναι καπνικά.
Η ουλίτιδα τελικά είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο μετά τη διακοπή του τσιγάρου, εμφανίστηκε και σε μένα γύρω στον πρώτο-δεύτερο μήνα, αλλά με έναν καθαρισμό στην οδοντίατρο μου μαζί με μία μίνι θεραπεία για ουλίτιδα εξαφανίστηκε πλέον εντελώς αν και προσέχω πάρα πολύ πια με καθημερινό καθαρισμό με νήμα και μεσοδόντια βουρτσάκια. Θα σε συμβουλέψει ο οδοντίατρος σου σχετικά.
Δυστυχώς για τον κνησμό δεν γνωρίζω, αλλά πολύ πιθανό να είσαι αλλεργικός σε κάποιο συστατικό των υγρών (πχ το άρωμα ή την pg).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #972 στις: Απριλίου 18, 2016, 08:52 »
Για τον κνησμό το συζητούσα τις προάλλες με φίλο μου που έκοψε το τσιγάρο χωρίς να περάσει από το ηλεκτρονικό. Είχε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Εάν συνεχιστεί, σίγουρα μετά το πάσχα ένας δερματολόγος θα είναι ο επόμενος που θα επισκεφθώ.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #973 στις: Απριλίου 18, 2016, 12:53 »
Καλησπέρα σας,
ατμίζω που και που το castle long της five pawns. Συνήθως παίρνω 10ml μπουκαλάκια το Σάββατο πήρα ένα μπουκαλάκι 30 ml με ημερομηνία εμφιάλωσης τον Γενάρη του 2016. Πάντα η περιεκτικότητα νικοτίνης είναι 12mg. Για έναν περίεργο λόγο το συγκεκριμένο μπουκαλάκι - υγρό μου προκαλεί ζαλάδα, αέρια και νιώθω την κοιλιά μου κάπως. Ατμίζω από το 2009 και έκ'τοτε δεν έχω παρατηρήσει αντίστοιχο πρόβλημα. Δεν ατμίζω περισσότερο από ότι τα άλλα υγρά, όσο άτμιζα, τόσο άτμισα και αυτό. Έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο σε κάποιον από εσάς; 
Ευχαριστώ,

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #974 στις: Απριλίου 18, 2016, 13:10 »
Άστο στην άκρη και δοκίμασε πάλι σε περίπου μια εβδομάδα.

Το "πρόβλημα" ενδέχεται να οφείλεται σε ιογενείς παράγοντες, ένα απλό κρυολόγημα, τι έφαγες εχθές, και πολλά άλλα τα οποία ενδέχεται να μην έχεις αντιληφθεί.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342282 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206492 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31065 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11525 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios