vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

339 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #990 στις: Μαΐου 05, 2016, 01:00 »
οτι πρεπει οι εταιρειες να αναγραφουν ολα τα συστατικα και ισως να εκαναν allergy tests οπως τα καλλυντικα κτλ

Τωρα σοβαρα ξερεις σε τι καταμαυρη λιστα εχουν οσοι εχουν λιγο μεγαλυτερη ευαισθησια απο αυτη ενος serial killer τις εταιριες καλυντικων που αναφερουν πως εχουν κανει τετοια τεστ?
για την κ...λα μας δηλαδη ειναι λογικο να γεμιζουν καδοι με πειραματοζωα?
Αυτα τα τεστ δε φανερωνουν καποια εξελιξη του ειδους μας αλλα επιβεβαιωνουν οτι η εξελιξη του πιθικου ηταν μεχρι στιγμης το πιο τραγικα αποτυχημενο πειραμα της φυσης και τιποτε αλλο.
Εσυ που ζητας να γινουν τετοια τεστ εισαι σε θεση να βλεπεις να γινονται μπροστα στα ματια σου? (να αρχιζουν πχ να ψεκαζουν στα ματια κουνελιων τα υγρα για να δουν σε τι ποσοτητα τυφλωνονται η να τους τα κανουν ενεση για να δουν σε τι ποσοτητες αρχιζουν οι παρενεργειες, να τα αρωσταινουν για να δουν παρενεργειες σε διαφορες ασθενειες και αλλα τετοια τρυφερα)?
Ε οχι ρε φιλε και να παρω τετοιο εγκλημα στο λαιμο μου για να νοιωθω λιγο πιο ασφαλης οταν κανω το κεφι μου, δε το κοβω καλυτερα?
Για μια συνηθεια μιλαμε οχι για τη σωτηρια του πλανητη, και αφου αποφασισες να το γυρισεις στον ατμο πρεπει να δεχτεις πως εισαι οπως ολοι μας κι εσυ πειραματοζωο, οπως ησουν και με τον καπνο.
Οπως και να χει θεωρητικα το ΗΤ δε δειχνει να χει τιποτα σοβαρες επιπτωσεις, και ειναι απειρες φορες φιλικοτερο στον ανθρωπινο οργανισμο σε σχεση με τον καπνο, αυτα ειναι τα δεδομενα μας και με αυτα προχωραμε. Αν καποιος θελει να εξαλειψει ολες τις πιθανοτητες τοτε το μονο που του κανει ειναι ο καθαρος αερας του βουνου.

Τωρα οσον αφορα την αναγραφη των συστατικων εκει εχεις δικιο, αλλα ουτε τα τσιγαρα γραφουν τη λιστα με τα ενισχυτικα γευσεων που εχουν (κυκλοφορει online για καθε μαρκα βεβαια αλλα ποσοι το γνωριζουν? )


ΥΓ φαντασου ετσι για πλακα αν οντως εβγαινε η επιθυμια σου αληθινη για τα τεστ τι πολεμος θα γινοταν στο ΗΤ απ ολες τις οργανωσεις του πλανητη, και οχι μονο θα χαν και απολυτο δικιο αλλα θελω να πιστευω πως και παρα πολλοι ατμιστες θα ηταν με το μερος τους
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2016, 01:07 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #991 στις: Μαΐου 05, 2016, 02:45 »
Εμένα τα ούλα μου συνεχίζουν να ματώνουν ακάθεκτα,παρότι έχω πάει ήδη 2 φορές στον οδοντίατρο και έχω κάνει ισάριθμες φαρμακευτικές αγωγές!! Την άλλη βδομάδα έχω πάλι ραντεβού....   :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος raniatarzan

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #992 στις: Μαΐου 05, 2016, 10:25 »
Πατάω το κουμπάκι στο ητ για ν ατμίσω κ σκάει καυτό υγρό προς τα πάνω...έτσι τη πάτησα εδω κ κανά δυο εβδομάδες κ ίσως όντως  αυτό μια που είναι "κακή χρήση" να προκάλεσε το πρόβλημά μου στα ούλα..ισως... Δεν έχω προλάβει να πάω ακόμη στο μαγαζί που τ αγόρασα κ προμηθεύομαι τα υγρά. Αντίσταση καινούργια...της nobacco tτο MAS30 με OSTRIA Δεξαμενή(αν το περιγράφω σωστά)

Αποσυνδεδεμένος tzanampeths

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #993 στις: Μαΐου 05, 2016, 10:47 »
Μια καλή πρακτική για να γλυτώνει κανείς τα σκασίματα κ το υγρό στο στόμα είναι να πατάει το κουμπάκι για κάνα δεύτερο πριν το φέρει στο στόμα. Άσε που είναι και θεαματικό να το παρακολουθείς! 

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #994 στις: Μαΐου 05, 2016, 10:52 »
@raniatarzan... Εδώ εκεί να κόβεις ένα κομματάκι χαρτί κουζίνας ή χαρτοπετσέτα, να το στρίβεις να γίνει μυτερό, να βγάζεις το επιστόμιο και να βάζεις το χαρτάκι λίγο στην τρυπούλα της καμινάδας του ατμοποιητή. Ώστε να καθαρίζεις το υγρό που μαζεύεται κάτω από το επιστόμιο. Το έκανα και 3-4 φορές την μέρα εγώ αυτό με τον GS Air που είναι ίδιος. 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #995 στις: Μαΐου 05, 2016, 16:25 »
Παλιά μου ερχόταν υγρό στο στόμα όταν είχα ένα joyetech ecom. Η joyetech με είχε συμβουλέψει να κάνω στοματικές πλύσεις με αλατόνερο.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #996 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:41 »
Το τελευταίο διάστημα εχω γεμίσει αφθες και φουσκωμένα ούλα .Πηγα στον οδοντιατρο για ελενχο και καθαρισμο και οταν με ρωτησε αν εχω αλλαξει μαρκα τσιγαρων του ειπα για το Η.Τ.

Η απαντηση του ειναι ''κοψε τις...λαλακιες και κοφτο...'' Υποψιν οτι ο συγκεκριμενος κανει 2 πακετα camel την ημερα!   :laugh1:

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #997 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:43 »
πες του οτι εσυ μπορει να χασεις τα δοντια σου................αλλα θα ζησεις τουλαχιστον 10 χρονια παραπανω!!!!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #998 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:49 »
Το τελευταίο διάστημα εχω γεμίσει αφθες και φουσκωμένα ούλα .Πηγα στον οδοντιατρο για ελενχο και καθαρισμο και οταν με ρωτησε αν εχω αλλαξει μαρκα τσιγαρων του ειπα για το Η.Τ.

Η απαντηση του ειναι ''κοψε τις...λαλακιες και κοφτο...'' Υποψιν οτι ο συγκεκριμενος κανει 2 πακετα camel την ημερα!   :laugh1:
αλλαξε driptip και οδοντιατρο :laugh1:
σιγουρα εχεις ss
παρε τεφλον

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #999 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:59 »
Τον οδοντιατρο σίγουρα να τον αλλάξει, αλλά άσχετα με το υλικό το  drip tip θέλει και καθαρισμό συχνά πυκνά για να αποφύγεις  τέτοια συμπτώματα! 

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1000 στις: Μαΐου 05, 2016, 18:02 »
 τα παντα θελουν συχνο πλυσιμο και ακομα περισσοτερο αν κανεις φλωρεξ

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1001 στις: Μαΐου 05, 2016, 18:05 »
Tον οδοντιατρο τον εχω χρόνια οποτε αν ακουω καμια φορα και καμία......κανω πως δεν ακούω.

Οσο αφορά για τους καθαρισμούς εχω μηχανημα με υπερήχους .Και το εχω λιώσει .Ισως να φταίει οτι κάνω πολυ συχνές αλλαγές -δοκιμές υγρών,δεν ξέρω.
Εχω και πολλα drip tip διαφορετικά :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1002 στις: Μαΐου 05, 2016, 18:10 »
ειχα ss και συνεχως 1-2 αφτρες στο στομα.
το πλυσιμο ποσο να βοηθησει αν μετα το πλυσιμο, ακουμπησει καπου καταλαθος...
μου συμβαινει συχνα γιατι το μοντ (ειδικα στην δουλεια μου) μπαινει στην τσεπη.
τωρα με το πλαστικο δεν εχω βγαλει τιποτα.
και να σημειωσω οτι δεν το καθαριζω τακτικα.:-[

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1003 στις: Μαΐου 05, 2016, 20:12 »
τα παντα θελουν συχνο πλυσιμο και ακομα περισσοτερο αν κανεις φλωρεξ
Αντώνη γιατί ακόμα περισσότερο αν κάνεις φλωρέξ;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nikos7

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1004 στις: Μαΐου 05, 2016, 20:18 »
γιατι η νικοτινη σκοτωνει τα μικροβια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios