vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, karmakoma, Tem, billaras, razen, SEB

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος TeoTews

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΖΩ απο 31-5-2015 ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #420 στις: Ιουνίου 16, 2015, 11:37 »
Ατμιζω 2 1/2 βδομάδες  δεν έχω κανένα πρόβλημα.... βασικά
το υγρό είναι nobacco Νο 2... 6mg νικοτινη
ΑΚΟΜΑ το μπουκαλάκι τον 20Ml δεν έχει τελειωσει...

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #421 στις: Ιουνίου 29, 2015, 22:39 »
Η μόνη παρενέργεια που έχω παρατηρήσει είναι οτι ματώνουν πολύ περισσότερο και πολύ πιο εύκολα τα ούλα μου στο πλύσιμο των δοντιών και επίσης ερεθίζεται ο ουρανίσκος μου.
Ακόμη έχω παρατηρήσει κάποια υγρά ειδικά " gourme " υγρά με ενοχλούν λίγο στο λαιμό και γίνεται κάπως ποιο μπάσα η φωνή μου.
Κατά τα άλλα μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος SteveSalvian

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #422 στις: Ιουνίου 29, 2015, 22:53 »
Όταν είχα πρωτοξεκινησει το η.τ. με έπιανε λοξιγκας με μερικά υγρά... Πλέον όμως δεν ξέρω γιατί Αλλά δεν έχω αυτό το πρόβλημα... Κάτι μου λέει ότι εφτεγε ο εξοπλισμός...

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #423 στις: Ιουνίου 29, 2015, 23:27 »
Η μόνη παρενέργεια που έχω παρατηρήσει είναι οτι ματώνουν πολύ περισσότερο και πολύ πιο εύκολα τα ούλα μου στο πλύσιμο των δοντιών και επίσης ερεθίζεται ο ουρανίσκος μου.
Ακόμη έχω παρατηρήσει κάποια υγρά ειδικά " gourme " υγρά με ενοχλούν λίγο στο λαιμό και γίνεται κάπως ποιο μπάσα η φωνή μου.
Κατά τα άλλα μια χαρά.

Αυτό με την αιμορραγία των ούλων είναι πολύ σύνηθες... Δες μερικές σελίδες πίσω για γνώμες...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #424 στις: Ιουνίου 29, 2015, 23:39 »
Όταν είχα πρωτοξεκινησει το η.τ. με έπιανε λοξιγκας με μερικά υγρά... Πλέον όμως δεν ξέρω γιατί Αλλά δεν έχω αυτό το πρόβλημα... Κάτι μου λέει ότι εφτεγε ο εξοπλισμός...
Τι εξοπλισμο ειχες τοτε;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #425 στις: Ιουνίου 30, 2015, 00:44 »
Μην στεναχωριεσε ,, το ματωμα των ουλων το ειχαμε απο οτι γνωριζω πολλοι .... σε μενα εφυγε με αλατονερο μετα απο μια εβδομαδα και δεν εμφανιστηκε πια ... απο τοτε .. ισως ηταν και συμπτωση αλλα δεν ειχα παλι .. ο οδοντιατρος μου μου ειπε ειχε να κανει με το καπνισμα και με την διακοπη του φανηκε το προβλημα...  εκανα εκει καποιους καθαρισμους αλλα μετα επανηλθε  με το αλατονερο που εκανα  εφυγε στην εβδομαδα

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1049
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #426 στις: Ιουνίου 30, 2015, 01:40 »
λοξιγκα εχω το πρωι η οταν εχω ωρα να ατμισω, μετα την πρωτη τζουρα.πινω νερο και περνα σχετικα γρηγορα

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #427 στις: Ιουλίου 03, 2015, 02:21 »
Όντως το κάπνισμα έκρυβε το έντονο πρόβλημα ματώματος των ούλων(και όχι μόνο...).....το ίδιο μου είπε και ο γιατρός και απ όσα διαβάζω βλέπω οτι συμβαίνει σχεδόν σε όλους.....αντιμετώπιση με αλλαγή οδοντόβουρτσας (πιο μαλακή) ειδική οδοντόκρεμα από φαρμακείο , αντισηπτικά διαλείματα, αλατόνερο και φυσικά καθαρισμός πέτρας....

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #428 στις: Ιουλίου 03, 2015, 11:25 »
Απο τοτε που εκοψα το ρημαδι το ΚΤ που εκανα επι 35 χρονια.. :wall: :wall: :wall: και αρχισα μετα μανιας και παθους το ΗΤ αισθανομαι καλυτερα απο ποτε :thumpup: . Εβαλα ομως λιγα κιλα οποτε μου αυξηθηκε η πιεση και το ζαχαρο... :(

Τι διαβαζα μολις στη βικιπαιδεια για τη νικοτινη..''Με θέρμανση αναδίδει ατμούς ισχυρά δηλητηριώδεις και αναφλέξιμους, ενώ σε θερμοκρασίες άνω των 55οC μπορεί να σχηματίσει με τον αέρα εκρηκτικά μίγματα''  ;D ..
 :fight_shot_auto: :fight_shot_bandana: :cigar:

ΜΑ...ΕΜΕΙΣ με τα μοντ ρυθμισης θερμοκρασιας βαζουμε οριο τους 200-220 βαθμους C... :confused1: και δεν εχει εκραγει ακομα το σπιτι η το γραφειο μου.. :laugh1: ;D

Παντως ειμαι καλα και ευχαριστω την υπαρξη του ΗΤ που με βοηθησε να το κοψω δια παντος. :respect:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #429 στις: Ιουλίου 03, 2015, 11:39 »
Το μονο που εχω δει εγω προσωπικα ειναι  φουσκομα και αερια  πιο πολλα απο οτι πριν λιγο με ειχε πιαση την αρχη ο λαιμοσ αλλα ηταν απο την αυξημενη νικοτ :fight_shot_bandana:ινη αλλα αυτο το εχω ριθμηση κατα τα αλλα ολλα καλλα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xoys

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #430 στις: Ιουλίου 03, 2015, 12:34 »
Η μόνη παρενέργεια που έχω παρατηρήσει είναι οτι εχω λιγα φλεματα.και μερικες φορες ξηρο στομα.εχει καπιος το ιδιο προβλημα με φλεματα μηπος ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #431 στις: Ιουλίου 03, 2015, 12:41 »
Ξηρο στομα ναι ειδικα αν η pg ειναι πολυ παραπανω απο την vg,(οποτε αρκετο νερο) εμενα αλλο με προβληματισε,αυτο που ανεφερε ο συνατμιστης μανιαδακης για τα αερια..ειναι βεβαιο οτι συμβαινει κατι τετοιο με το ατμισμα; και αν ναι πως γινεται

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #432 στις: Ιουλίου 03, 2015, 13:15 »
Αυτο το παθαινεις απο μεγαλα ποσοστα VG  αλλα οχι παντα (τουλαχιστον σε μενα ) με φουσκωματα στο στομαχι αλλα οχι  αερια... Και να πω τη ν αληθεια δεν γινεται συχνα σε μενα .. αλλα υφίσταται

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #433 στις: Ιουλίου 03, 2015, 19:16 »
Τι διαβαζα μολις στη βικιπαιδεια για τη νικοτινη..''Με θέρμανση αναδίδει ατμούς ισχυρά δηλητηριώδεις και αναφλέξιμους, ενώ σε θερμοκρασίες άνω των 55οC μπορεί να σχηματίσει με τον αέρα εκρηκτικά μίγματα''  ;D ..
 :fight_shot_auto: :fight_shot_bandana: :cigar:
ΜΑ...ΕΜΕΙΣ με τα μοντ ρυθμισης θερμοκρασιας βαζουμε οριο τους 200-220 βαθμους C... :confused1: και δεν εχει εκραγει ακομα το σπιτι η το γραφειο μου.. :laugh1: ;D
Οι 200 βαθμοί είναι η θερμοκρασία του σύρματος, αν είχε 200 βαθμούς θερμοκρασία ο ατμός θα μας έκανε εγκαύματα. Επιπλέον η νικοτίνη που αναφέρεται είναι καθαρή, 100%, όχι 18% και κάτω που χρησιμοποιούμε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #434 στις: Ιουλίου 03, 2015, 19:24 »

18% νικοτίνη κανεις εσύ? και ζεις ακόμα?
18mg/ml ίσον 1.8%

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios