vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

436 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1020 στις: Μαΐου 19, 2016, 23:37 »
Αυτό που γενικά λένε οι πνευμονολόγοι που γνωρίζω και γενικά οι γιατροί είναι ότι δεν ξέρουν τις επιπτώσεις ακόμη στα σίγουρα. Είναι πολύ νωρίς για να υπάρχουν σαφείς ενδείξεις.
Επίσης ως μέσο για διακοπή του καπνίσματος έχει ένα κακό. Διατηρεί την συνήθεια. Και είναι από τα πρώτα πράγματα που θα σου πει ένας πνευμονολόγος εάν ζητήσεις την βοήθεια του για διακοπή του καπνίσματος. Πραγματική θέληση και να βγάλεις την συνήθεια από το μυαλό σου.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1021 στις: Μαΐου 20, 2016, 00:25 »
Δηλαδη εσείς που πιστεύετε το αντίθετο τι είσαστε γιατροι και το υποστηρίζετε έτσι απλα; Τοτε γιατι ζητάτε τη γνωμη τους; Κάντε του κεφαλιού σας αμα ειναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1022 στις: Μαΐου 20, 2016, 00:30 »
σε αυτο το θεμα δεν θα ζητησω κανενος γιατρου την γνωμη και ειδικα οταν κραταει τσιγαραμουχα και με συμβουλευει.οταν καπνιζα γιατρος με τσιγαρο στο χερι μου ειπε οτι πρεπει να κοψω το καπνισμα.......................τα συμπερασματα δικα σου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1023 στις: Μαΐου 20, 2016, 02:31 »
Και τι να σου πει δηλαδή? Επειδή κάνει και αυτός την μαμακία και καπνίζει,να σου πει και εσένα κάπνιζε?   :eyesplash:
Η μήπως εσύ όταν κάπνιζες,αν σου ζήταγαν την γνώμη σου,θα έλεγες ναι παιδιά καπνίστε άφοβα??  Τι λογική είναι αυτή?  :wall:

Αποσυνδεδεμένος raniatarzan

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1024 στις: Μαΐου 20, 2016, 08:55 »
Καλημέρα. Εγώ μετά το πρόβλημα που προέκυψε με τα ούλα μου κ το οποίο εγώ προσωπικά το αποδίδω στην ανευθυνότητα που έδειξα όταν "έμπαινε" το υγρό απ το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο στόμα μου ...έχω φοβηθεί κ γύρισα πάλι στα 15 κανονικά τσιγάρα κ ηλεκτρονικό μετά φόβου καμιά 20 τζούρες τη μέρα...Οι γιατροί φυσικά κ δε μπόρεσαν να το αποδώσουν πουθενά...μόνο μία παραδέχτηκε ότι η "τοξικότητα" της νικοτίνης κ ότι άλλο υπάρχει εκεί μέσα θα μπορούσε να προκαλέσει αυτό στα ούλα μου.
Μη γελιόμαστε..είμαστε πειραματόζωα....ο καθένας όπως του αρέσει κ όπως του βγαίνει καλύτερα στη τελική. 
Τα μπουκώματα στο λαιμό κ τον βήχα ειδικά τα  απέκτησα κ γω σε παλιότερη προσπάθεια να κάνω ηλ. τσιγ. Τότε χρησιμοποιούσα το Tobacco /Nobacco με 18αρα νικοτίνη.. Τωρα που χρησιμοποιούσα τα "νούμερα" της nobacco ήταν καλύτερα.
Και κάτι άλλο ... η μάνα μου έχει πίεση ...μέχρι τώρα στα 60 της ζάχαρο δεν είχε..'Οταν της αγόρασα ηλ. τσιγ. κάποια στιγμή το ζάχαρό της ανέβηκε στα ύψη , νομίζω 160...Έκανε τη σκέψη κ με ρώτησε αν θα μπορούσε να φταίει το ηλ. τσιγ. Της είπα αποκλείεται...έως ότου είδα κ άλλους να έχουν τις ίδιες διερωτήσεις...Και κει είπα ρε...θα τη στείλω τη μάνα..Γιατί σας ρωτάω ...υπάρχει κανείς ειδικός να μου πει ότι δεν υπάρχει καμία σχέση ανάμεσα στο ηλ .τσιγ. κ στο ζάχαρο? 
΄Ερευνες παιδιά...χρειάζονται έρευνες...να το κάνουμε (το ηλ. τσιγάρο) κ να μη μας τρώει η αγωνία....
Χαιρετώ.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1025 στις: Μαΐου 20, 2016, 09:03 »
ερευνες γινονται συνεχεια και αποδεικνυουν οτι το η.τ. ειναι κατα πολυ καλυτερο απο το κανονικο.το τι προκαλει το κανονικο ειναι 1000% αποδεδειγμενο.εγω δεν θα πω σε κανεναν τι να κανει.................ενηλικοι ανθρωποι ειμαστε.

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1026 στις: Μαΐου 20, 2016, 09:07 »
Αν κάποιος παίρνει ναρκωτικά και τα αντικαταστήσει με το ρυζόγαλο, το ποιο πιθανό είναι μετά την διακοπή των ναρκωτικών να αποδίδει το στερητικό σύνδρομο στο ρυζόγαλο.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1027 στις: Μαΐου 20, 2016, 09:16 »
Καλημερα σας.
Ειχα και εγω κατι φλεματα και κατι εξανθηματα στην αρχη λογω υγρων.
Αλλά μετα απο 7 μήνες ατμισματος αυτο που βλεπω ειναι πως λαχανιαζω πολυ λιγοτερο απο πριν και δεν βηχω καθολου.
Το βασικοτερο απολαμβανω.
Αρχισα το ΗΤ για μεγαλυτερη απολαυση και δεν εκανα λαθος τελικα εως τωρα.
:)

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1028 στις: Μαΐου 20, 2016, 09:27 »
Καλο ειναι οταν γραφει κατι καποιος να μην του την πεφτετε
Δημιουργηται λογοκρισια εκτος και αν εχετε αποδειξεις για τις παρενεργειες που αναφερονται

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1029 στις: Μαΐου 20, 2016, 09:33 »
δεν του την επεσε κανενας......................την αποψη μας λεμε.στο κατω-κατω αυτος απεδωσε ευθυνες στο η.τ. και γυρισε στο κανονικο.δικαιωμα του φυσικα αλλα μας αποδειξε οτι ευθυνεται το η.τ??

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1030 στις: Μαΐου 20, 2016, 15:59 »
Απόδειξες εσύ για το αντίθετο?  ;)

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1031 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:09 »
ερευνες γινονται συνεχεια και αποδεικνυουν οτι το η.τ. ειναι κατα πολυ καλυτερο απο το κανονικο.το τι προκαλει το κανονικο ειναι 1000% αποδεδειγμενο.εγω δεν θα πω σε κανεναν τι να κανει.................ενηλικοι ανθρωποι ειμαστε.

η απαντηση μου ειναι αυτη σχετικα με τις ερευνες και δεν εχω θεμα να αποδειξω τιποτα και σε κανενα.οποιος θελει μπορει να τις αμφισβητησει και να γυρισει στο τσιγαρο.δεν μου καιγεται καρφι...............οπως λεω ενηλικοι ανθρωποι ειμαστε.ΤΕΛΟΣ δεν το συνεχιζω αλλο.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1032 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:52 »
η γιατροί δυστυχώς δεν μπορούνε να πούνε κάτι... θα πούνε φυσικά κόψε το κάπνισμα..  όταν τους πεις όμως δεν καπνίζω αλλα ατμίζω.. λένε το ίδιο είναι... τσιγάρο είναι και αυτό...! σκοτώνει...!!! ναι παιδιά το άκουσα και αυτό σήμερα από πνευμονολόγο που είχα πάει το πρωί...!!!!   :))


Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1033 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:59 »
Δεν ξερω σε τι γιατρους πατε αλλα σε οποιον εχω παει στην Αθηνα δεν δινει καμια σημασια στο οτι το Η.Τ κανει κατι κακο πχ αλλεργιες, πνευμονια κτλ.
Το μονο που λενε ειναι οτι ο ανθρωπος ειναι φτιαγμενος για να αναπνεει αερα.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1034 στις: Μαΐου 20, 2016, 17:57 »
Ενα χούι ειναι και αυτο βρε παιδια τι θέλετε να πουνε οι γιατροι ατμιστε και δώστε και στα παιδια σας γευση τσιχλόφουσκα; Οσο λιγοτερο επιβλαβές ειναι απο το τσιγάρο εντελώς υγιεινό δεν το λες με το χέρι στην καρδιά πως να το κανουμε δηλαδη μα κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας; Απο κει και περα ο καθενας ειναι ελεύθερος να κανει αυτο που νομίζει για τον εαυτό του καλύτερα. Συζήτηση κανουμε προς θεού δεν μαλωνουμε κανέναν..


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios