vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, e-akapnos, Sergios

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #615 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 16:02 »
doli ενα απλό κρυοματακι ενα ποιο δυνατό ξεφυσιγμα δεν χρειαζεται πολύ για να σπάσουν κάποια αγγεία ακόμα μερικά ατομα έχουν υπέρ ευαισθησία στην ρινική κοιλότητα και έχουν συχνότερα τέτοιου είδους προβλήματα ακόμα και κατά ροή αίματος στα καλά καθουμενα μονο με ενα απλό σκύψιμο  που θα κανουν  φυσικά χρειαζεται καυτηριασμός άμεσα σε τέτοιες περίπτωσης

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #616 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 20:33 »
Παρών  :laugh1:
Για ένα 12μηνο τουλάχιστον με υγρά από totally wicked 24άρια (δεν θυμάμαι ποια ήταν μεταξύ 2010 και 2011) και ποτέ δεν ένοιωσα κάτι άσχημο. Βέβαια δεν έχω την αναισθησία του Βαγγέλη (ΣΕΒ) αλλά οκ, άντεξα  :))
Από εμένα καμία παρενέργεια/ενόχληση λοιπόν, εκτός από 1-2 μήνες μάτωμα ούλων. Ο οδοντίατρος εξήγησε πως είναι αποτέλεσμα της διακοπής καπνίσματος, οποτε δεν πιάνει ως παρενέργεια του Η.Τ. ;)


για το ματωμα των ουλων φιλε μου εισαι τυχερος και διεκοψες το κ.τσιγαρο πανω στην καλυτερη στιγμη...
Στους καπνιστες συνηθως δε ματωνουν για να καταλαβουν πως εχουν ουλιτηδα και οταν το καταλαβαινουν ειναι πια σε τοσο προχωρημενο σταδιο (και παλι δε ματωνουν) που εχει εξελιχθει σε περιοδοντιτηδα και χανουν μερικα πισω δοντια που δε σωζονται και τα υπολοιπα για να τα σωσουν κανουν μια πανακριβη και επωδυνη θεραπεια με αρκετα ραντεβου οπου σου σκαλιζουν το ουλο και ξυνουν μεταξυ δοντιου και οστου...


Επειδη το χω τραβηξει (και τα δοντια κλασσικα δε ματωσαν ποτε) σου λεω πως εισαι τυχερος που ειδες αιμα και μπορεις να το προλαβεις σε απλη ουλιτηδα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #617 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 10:17 »
Και περί αιμοραγιών συνέχεια, λύση κάντο μόνος σου (υπόψιν πάντα καλύτερα στον οδοντογιατρό πρώτα), αφού κουράστηκα στο νήμα-βούρτισμα-στοματικό ευλαβικά, και πάλι αίμα σταθερά, πριν μια βδομάδα με φώτισε και πήρα φαρμακευτική οδοντόπαστα Emoform-πράσινη...!!! Αίμα, πιο αίμα?  :D Πωλείται και στα σούπερ μάρκετ...να και η διαφήμισης  :))

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #618 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 11:20 »
Γεια σας και από εμένα,
 
 Κάνω μόνο η.τ 17 μέρες. Πρώτη φορά κόβω εντελώς το κ.τ.(30 στριφτά)
 Κάνω την μέρα 3-5 ml 20vg-80pg. Τις πρώτες 6 μέρες 12mg νικοτίνη μετά το αραίωσα με 6mg για να βγει 9mg στο περίπου.
 Παρατηρώ μια έντονη ταχυκαρδία εάν κάνω πριν κοιμηθώ(που κάνω πάντα) παρόλο που έριξα την νικοτίνη. Η όλη κατάσταση μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Σε καμία περίπτωση δεν θα εγκαταλείψω για αυτό το λόγο την προσπάθεια και σίγουρα είμαι γενικά πολύ καλύτερα χωρίς το κ.τ.
Δεν ξέρω αν φταίει το ότι έκοψα το κ.τ, τα 9mg νικοτίνη ή τα 80%pg. θα πειραματιστώ...


Κατά τα άλλα καμία άλλη παρενέργεια.! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #619 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:03 »
Τι εξοπλισμό έχεις και πως το δουλεύεις;

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #620 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:15 »



Πήρα της Joyetech το vtc mini με με gs-Tank(με μεγάλη προτροπή του εμπόρου για πιο εύκολο για αρχή το Gs-tank) και το δουλεύω με kanthal 1.5Ω στα 9,5-11,5W
αν τα λέω καλά...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #621 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:21 »
Πιθανόν να είναι θέμα νικοτίνης, δοκίμασε σκέτη την εξάρα στα 9,5w και βλέπεις.
Η PG απίθανο να φταίει.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #622 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:25 »
η pg δεν ειναι απιθανο να φταιει, εχω ακουσει απο φιλους διαφορα -αν και κυριως για τη vg- σε αλλον να του φερνει συχνοουρια! σε αλλον καουρες στο στομαχι, και  να του προκαλει ταχυκαρδια και να του ανεβαζει λιγο την πιεση (ο συγκεκριμενος εχει ενα ειδος αλλεργια στη vg και το ειχε ανακαλυψει με τα ψωμακια του τοστ και με τα γλυκα).
Δεν ξερουμε τι περιεργες αλλεργιες μπορει να χει ο καθε οργανισμος.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #623 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:31 »
Πιθανόν να είναι θέμα νικοτίνης, δοκίμασε σκέτη την εξάρα στα 9,5w και βλέπεις.
Η PG απίθανο να φταίει.


Και εγώ σαν επόμενο βήμα προς τα εκεί πάω και μάλιστα σήμερα.
Τα 9,5w με τα υψηλότερα πιστεύεις παίζουν κάποιο ρόλο; 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
η pg δεν ειναι απιθανο να φταιει, εχω ακουσει απο φιλους διαφορα -αν και κυριως για τη vg- σε αλλον να του φερνει συχνοουρια! σε αλλον καουρες στο στομαχι, και  να του προκαλει ταχυκαρδια και να του ανεβαζει λιγο την πιεση (ο συγκεκριμενος εχει ενα ειδος αλλεργια στη vg και το ειχε ανακαλυψει με τα ψωμακια του τοστ και με τα γλυκα).
Δεν ξερουμε τι περιεργες αλλεργιες μπορει να χει ο καθε οργανισμος.


Είπα τυχαία για την pg επειδή είναι 80% στο υγρό μου.
Είπες ψωμάκια του τοστ ε;  :hmmm:
Θα το ψάξω λίγο παραπάνω γιατί κάποια κάτι μου κάνουν....

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #624 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:40 »
Τα ψηλότερα Watt αυξάνουν το χτύπημα, την επίδραση της νικοτίνης δηλαδή.
Αν δεν φταίει η νικοτίνη, καλύτερα να σε δει γιατρός.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #625 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:51 »
Ομολογώ δεν το ήξερα για τα watt θα το έχω υπόψιν μου...

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #626 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 17:19 »
@handgp Και γω είχα ταχυκαρδίες και υπερένταση για ένα διάστημα πέρυσι και εξαφανίστηκαν
όταν χαμήλωσα τη νικοτίνη από 12 mg σε 0,6 mg. Χρησιμοποιώ βάση 50/50 και τον τελευταίο καιρό
έχω ρίξει τη νικοτίνη στο 0,3 mg αφού κατάφερα σιγά σιγά με τα στησίματα και τα λίγο περισσότερα Watts
να αυξήσω το χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος Jazz Tune

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • jazztunedimosradio
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #627 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 06:06 »
Στην αρχή  με το σταρτ κιτ ακομη και στα 9 watt είχα ζαλάδες από την νικοτίνη 18 mg   πριν 7 μήνες περίπου αλλα και τώρα αν τραβήξω πάρα πάνω λογικό είναι .. ατμίζω στα 27.5  WATT με τον άτλαντις στο 0.5 ωμ ..εχω δοκιμάσει σε χαμηλότερα και σε μεγαλύτερες αντιστασεις..τιποτα δεν έδινε την γεύση και το χτύπημα του 0,5 ωμ ..μερικες φορές έχω έντονο συνάχι χωρίς να είμαι κρυωμένος ..και αυτό το έχω ρυθμίσει αποφεύγοντας να βγάζω ατμό από την μυτη..ειχα επίσης και στο πλύσιμο των δοντιών αίμα ..νομιζω ότι και αυτό έχει μειωθεί κατά πολύ και μόνο όταν κάνω μεγάλες ποσότητες ξανά επανερχεται.δεν με ενοχλει κιολας αυτο. και τι εγινε !.επισεις αρκετές φορές βγάζω κοκκινίλες από αλλεργία στο επάνω μέρος των  άκρων του χεριού  και  στην μέσα μεριά του καρπου..νομιζω ότι με πειράζει η PG ..γιατι το τελευταίο και βασικότερο για έμενα είναι το φούσκωμα της κοιλιάς για το οποίο δεν θα δεχτώ να υπάρχει αν συνεχιστει..τωρα κάνω μόνο VG και περιμένω να δω τα αποτελεσματα..πιθανον να φταίει και τα αρκετα WATT που κάνω αλλά σε χαμηλότερα δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ... την νικοτίνη την έχω κατεβάσει στα 12 mg .. έχω διαπιστώσει ότι όταν είναι σε χαμηλά WATT ειναι χειροτερα .. γιατι η αντισταση δεν ειναι κατασκευασμενη για μικρη ισχυ και το υγρο δεν καιγεται σωστα.

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #628 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 08:29 »
Φίλε Jazz Tune .Με όλα αυτά που έγραψες  θα σου έλεγα να σταματήσεις το ηλεκτρονικό τσιγάρο και να βρεις άλλον τρόπο ώστε να μην γυρίσεις στο ΚΤ. Υπάρχουν συνεδρίες που βοηθούν στην ψυχολογική απεξάρτηση του τσιγάρου. Μην το πάρεις στραβά αλλά έγραψες τόσες παρενέργειες που σου λένε να μην ξαναατμισεις. Τι περιμένεις να σε ρίξει κάτω κάποια αλλεργία για να το κόψεις;
Φιλικά πάντα
Τώρα στα δικά μου.
Μετά από διάβασμα σε διάφορα θέματα κατέληξα στο συμπέρασμα πως η vg προκαλεί συχνοουρία. Είναι όμως αλήθεια αυτό;
Παρόλο που ατμιζω σκέτη vg και έχω και εγώ συχνοουρία παρατήρησα πως πίνω 2 λίτρα νερό την μέρα ενώ όταν ατμιζα άλλα υγρά δεν ήθελα πάνω από μισό λίτρο. Λογικό λοιπόν να τρέχω στα χωράφια κάθε τόσο 😁 και δεν είναι η vg αυτή καθαυτη η αιτία.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:32 από Cruiser79 »

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #629 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 08:38 »
Για αρχή ξεκίνα με μια επίσκεψη στον οδοντίατρο. Είναι το πιο απλό και αφού σου κάνει ένα καλό καθαρισμό στα δόντια, λογικά θα απαλλαγείς από το μάτωμα των ούλων. Για τις ζαλάδες, γιατί δεν δοκιμάζεις να ρίξεις ακόμα περισσότερο τη νικοτίνη; Στα watt που ατμίζεις και με 6άρα θα έχεις σχετικά καλό χτύπημα. Ο polygrafos από πάνω σου το ίδιο έκανε.

Για την αλλεργία δεν μπορώ να βοηθήσω, αλλά θα πρότεινα μια επίσκεψη σε κάποιον αλλεργιολόγο για να σιγουρευτείς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2310 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8464 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 668 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99