vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, e-akapnos, Sergios

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Jazz Tune

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • jazztunedimosradio
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #630 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 16:41 »
οι παρενέργειες που ανέφερα δεν είναι μόνιμες και μερικές έχουν να κάνουν με την υψηλή νικοτίνη σε αυτά τα βατ σε οδοντογιατρό έχω πάει και έχω κάνει καθαρισμο..απλα το γράφω γιατί  λένε αρκετοί ότι  δεν οφείλεται στο Η.Κ εγώ πιστεύω ότι οφείλεται σε αυτό..οπως και η εκριση  υγρου σε μορφη συναχι απο την μυτη .υγροποιηται μαλλον ο ατμος και βγαινει απο εκει ..αυτα ειναι αμελητεα αλλά δεν είναι και τόσο σημαντικό ρυθμίζεται αυτο...για τα τις κοκκινίλες έχω εντοπίσει μια βάση που ίσως εντείνει το φαινόμενο γιατί όταν την χρησιμοποίησα ήταν ποιο συχνες..γενικα με μια βάση ιταλική πασιγνωστη δεν είχα  μεγάλες ενοχλήσεις ..λυπαμαι αλλά η βάση η ελληνική που χρησιμοποίησα ίσως φταίει για τις αλλεργίες και τα φουσκώματα ..μπορει να είναι ποιο καθαρή και ποιο δυνατή ίσως.. αν και δεν το πιστευω.δυστυχως την συγκεκριμένη ιταλική γνωστή μάρκα δεν την βρίσκω εδώ κοντά μου και δεν την πολυφερνουν με τα καπιταλ και τις π#@αριες που μας εχουν βαλει...πρεπει να κατέβω κεντρο..και ετσι παίρνω η την εγγλέζικη που ακομα υπαρχει   η τις ελληνικές εκ των οποίων η μια σε έμενα δεν ταιριάζει..η νικοτίνη θα κατέβει και άλλο δεν έχω πρόβλημα ιδιεταιρο.για ολική διακοπή δεν το συζητάω γιατί αν είναι να πάρω 10 κιλά από την έλλειψη νικοτίνης και να έχω νευρα..προτιμω την νικοτίνη από όπου και αν προέρχεται. για την απεξάρτηση που αναφέρει ο φίλος δεν νομίζω ότι θα μπω σε τέτοιο τρυπάκι γιατί ..για έμενα το κάπνισμα η το άτμισα είναι τρόπος ζωής .αν δεν καπνίζουμε δεν ατμίζουμε δεν πίνουμε  δεν δεν δεν ..τελικα θα γίνουμε μια κάμερα που μόνο βλέπει και ακουει...και λοιπόν τι έγινε αυτό είναι ζωή?

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #631 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 17:02 »
Μια ταχυκαρδια την καταλαβαινω κ εγω το βραδυ οταν ξαπλωνω ,δεν ξερω αν φταιει το η.τ οποτε δεν μπορω να το πω.
Αυτο που ξερω ειναι οτι χανω την αισθηση της γευσης συχνα και αυτο μου χει σπασει τα νευρα  :angry_orange:
Καποια στιγμη πιστευω να καταφερω να το κοψω και αυτο γτ μελλοντικα κανεις δεν ξερει τι επιπτωσεις θα εχουν και αυτα τα ρημαδια!

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #632 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 17:29 »
....πάντως, απ'τις 4000 χιλιάδες βλαβερές ουσίες, που παίρναμε με το κ.τ. , η νικοτίνη ήταν η αθωότερη!!!


Επίσης αντιλαμβάνομαι, ότι μάλλον έχουμε υπερεκτιμήσει την στέρηση της νικοτίνης. :yes:


Αν πράγματι ήταν τόσο καθοριστική, θα είχαμε κόψει το κάπνισμα με τσίχλες και αυτοκόλλητα νικοτίνης με μεγάλη ευκολία, όμως.... :nope: !!!


Το να κατέβει κάποιος σε νικοτίνη και να την κόψει, δεν το θεωρώ και τόσο επώδυνο, αφού ακόμη και απότομη διακοπή έχει ηπιότατα σημεία στέρησης, που δεν ξεπερνούν το 1 με 2 48ωρα. ;)


Ναι μας αρέσει το άτμισμα ....και όλα δείχνουν πως θα το απολαύσουμε.... :angel:

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #633 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 15:48 »
Καλησπερα παιδια..2 μερες τωρα νιωθω ενα πονο στο στερνο ..σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι απο τη γευση .αλλα 3 μηνες τωρα την ιδια γευση κανω τωρα μου ρθε? δε ξερω τι να πω κι εχω αγχωθει λιγο...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #634 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 15:53 »
Μηπως κρυωσες?
Γιατι ο καιρος ειναι υπουλος

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #635 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:03 »

όχι ο καιρός δεν είναι ύπουλος
κάνει κρύο στα ίσια μας το δείχνει όχι ύπουλα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #636 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:03 »
Καλησπερα παιδια..2 μερες τωρα νιωθω ενα πονο στο στερνο ..σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι απο τη γευση .αλλα 3 μηνες τωρα την ιδια γευση κανω τωρα μου ρθε? δε ξερω τι να πω κι εχω αγχωθει λιγο...
Δεν νομίζω πως είναι απο το ατμιστικο υγρό. Πιθανότερο είναι ένα κρύωμα αφου το έχεις 2 μέρες, ΑΛΛΆ επειδή δεν είμαστε γιατροί δεν χάνεις τίποτα με μια επίσκεψη σε παθολόγο. Αν ευθύνεται  το υγρό μπορείς να σταματήσεις το ατμισμα 1μερα και να δεις αλλα αυτό είναι ρίσκο αφου αν σου φύγει το κρύωμα στο διάστημα αυτό θα νομίζεις πως φταίει το ατμισμα. 😉
Ξαναλέω μια επίσκεψη σε γιατρό διώχνει το άγχος. Μην φοβάσαι τίποτα ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #637 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:08 »
ευχαριστω για τις απαντησεις..μπορει να κρυωσα αλλα δεν εχω βηχα ουτε τπτ αλλο οποτε μ φαινεται λιγο περιεργο..ειμαι φανατικος του ατμισματος και δε μπορω να το σταματησω δυστυχως ουτε για μια μερα γιατι θα θελω τσιγαρο μετα  :thumpdown:  θα παω στο γιατρο να μου πει..αν μου πει οτι δεν εχω τιποτα τοτε λογικα δεν θα ειναι απο το ητ?

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #638 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:20 »
Αν ο πόνος συνοδεύεται και με τίποτα καούρες, μπορεί και να είναι από το στομάχι σου. Ειδικά αν τελευταία (λόγω γιορτών ας πούμε) δεν τρως πολύ σωστά. Σε κάθε περίπτωση αν επιμείνει ο πόνος να πας σε γιατρό.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #639 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:49 »
Καλησπερα παιδια..2 μερες τωρα νιωθω ενα πονο στο στερνο ..σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι απο τη γευση .αλλα 3 μηνες τωρα την ιδια γευση κανω τωρα μου ρθε? δε ξερω τι να πω κι εχω αγχωθει λιγο...
Πόνος στο στέρνο παραπέμπει σε καρδιολογικό πρόβλημα, πιθανόν σοβαρό.
Αν είσαι πάνω από 35, με χοληστερίνη, ζάχαρο, πίεση, κληρονομικότητα (το πρώην καπνιστής εννοείται) πρέπει να πας ΣΗΜΕΡΑ στο εφημερεύον νοσοκομείο.

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #640 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 17:02 »
μονο το πρωην καπνιστης ισχυει..αποκλειται να ειναι κρυωμα δλδ?

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #641 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 17:13 »
Πόνο νιώθω και γω στο στέρνο όταν ατμίζω σαν φουγάρο και κυρίως πνευμονικές (κλασικό μπούχτισμα), εσύ κάνεις πνευμονικές;
Επίσης μπορεί να είναι φούσκωμα από το πολύ φαγητό και παράλληλα με τη VG να σε φουσκώνει αρκετά, όπως και να χει εδώ θα σου βρούμε 1000 προβλήματα και θα σκάσεις απ το άγχος...
Γρήγορα στο γιατρό και περιμένουμε νέα.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #642 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 17:15 »
Η καρδιά δεν είναι πίσω από το στέρνο, είναι αριστερά του. Ο πόνος από επικείμενο καρδιακό επεισόδιο είναι πολύ έντονος και όχι πόνος που μπορείς να έχεις για 2 μέρες. Όχι ότι είναι κακό να πας σε εφημερεύον νοσοκομείο φίλε asteratos αν σε τρόμαξε ο συνατμιστής από πάνω (εγώ είχα γίνει θαμώνας μιαν εποχή) αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να σε πανικοβάλουμε.

Την τελευταία φορά που πήγα για τον ίδιο ακριβώς λόγο στα επείγοντα, μου είπε ο καρδιολόγος να κοιτάξω το στομάχι μου γι' αυτό στο έγραψα πριν. Είναι μάλλον καλή ιδέα να κάνεις ένα καρδιολογικό τσεκ απ για να σου φύγει η όποια ανησυχία σε κάθε περίπτωση και να μιλήσεις με το γιατρό σου για αυτό.

Γενικότερα μιλώντας και αυτό να το έχετε και οι υπόλοιποι υπόψιν σας όταν περιγράφετε πόνους, αυτό που μπορεί να κάνει τεράστια διαφορά είναι η ένταση του πόνου. Άλλο πράγμα "πονάει το στήθος μου" και άλλο πράγμα "νιώθω σα να με μαχαιρώνουν στο στήθος". Επίσης διαφορά κάνει αν ο πόνος είναι συνεχής ή καταλαβαίνουμε ότι προκαλείται από κινήσεις (και η αναπνοή είναι κίνηση αν μιλάμε για στήθος), αν είναι μυικός ή αυτό που λέμε στα κόκαλα.

Καταλαβαίνω ότι όλοι προσπαθούμε να βοηθήσουμε εδώ πέρα, αλλά ας μην πανικοβάλουμε τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #643 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 17:15 »
Αν δεν είναι από την καρδιά (μακάρι) δεν θα ρισκάρω να πω κάτι άλλο. Ας το πει ο γιατρός σου που είναι και αρμόδιος.
Χρόνια πολλά και περαστικά σου.
Συγνώμη που το μυαλό μου πήγε στο κακό, my mistake.

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #644 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 17:21 »
Ολα καλα δεν πανικοβαλομαι .. ο πονος δεν ειναι σε μεγαλη ενταση απλα το καταλαβαινω...ειναι απλα ενοχληση.πιθανον στα κοκκαλα δε μπορω να καταλαβω ακριβως μοιαζει με κρυωμα δεν ειναι και σιγουρο..αυτο που ειναι περιεργο ειναι οτι τη προηγουμενη μερα πριν με πιασει ειχα ατμισει πολλα ml..καπου 10 ενω συνη8ως κανω 3-4 ..κανω και πνευμονικες ναι... και φοβαμαι μην ειναι απο την pg...anyway θα παω στο γιατρο και θα σας πω..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2299 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123319 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99