vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, e-akapnos, manoslykos

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #570 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 21:13 »
@moviemakergr
Στα υπόλοιπα γραφόμενα σου φίλε, δεν θα σταθώ γιατί ελευθερία απόψεων....υπάρχει!
Μόνο εδώ θα σταθώ…

Εδώ το λινκ τι εστι νικοτίνη για να φρεσκάρουμε την μνήμη μας. > https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7
…κίβδηλη χρήση του πρώτου πληθυντικού.  Στην ουσία παροτρύνεις να φρεσκάρουν τη μνήμη τους, οι νέοι σου συμφορουμίτες. Από πού άραγε συμπεραίνεις ότι είναι κοντής μνήμης?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #571 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 21:28 »
Τελικά το θέμα μας είναι μόνο η νικοτίνη?  το λέω γιατί εγώ πιστεύω ότι το κάπνισμα / ατμισμα έχουν και αλλα κοινά στοιχεία πέραν της νικοτίνης.  Για παράδειγμα εμένα μου αρέσει να βλέπω τον καπνό / ατμό. Μου αρέσει η διαδικασία της πρόσληψης καπνού / ατμού.  Να απασχολώ τα χέρια μου, κάτι σαν το μπεγλέρι.  Γι αυτό μου αρέσει το ατμισμα και σκοπός μου είναι να κατεβάσω τη νικοτίνη στο 0 απο το 0.3 που βάζω στα υγρά μου.  Είναι κι αυτό μια άποψη πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #572 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 21:52 »
Ειρήνη παιδια!! Από την αρχη ξεκαθάρισε ο moviemaker ότι είναι μικρη η εμπειρια του με το ΗΤ και εκφράζει τις προσωπικές απόψεις και ανησυχίες. Δεν μπορεί να ξέρει ότι για πολλούς εδώ μέσα το λινκ της βικιπιδια είναι η βαση συζητησεων πενταετιας και και εχει προχωρήσει πολύ..
Φιλε μου ολοι μα ολοι έχουμε τις ανησυχίες σου. Δες εδώ : http://e-kapnisma.gr/index.php/board,19.0.html  Θα αποκομίσεις περισσότερα από τον ορισμο, την δομη και τις ιδιότητες της νικοτίνης..

Αποσυνδεδεμένος Moviemakergr

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #573 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 22:31 »
@moviemakergr
Στα υπόλοιπα γραφόμενα σου φίλε, δεν θα σταθώ γιατί ελευθερία απόψεων....υπάρχει!
Μόνο εδώ θα σταθώ……κίβδηλη χρήση του πρώτου πληθυντικού.  Στην ουσία παροτρύνεις να φρεσκάρουν τη μνήμη τους, οι νέοι σου συμφορουμίτες. Από πού άραγε συμπεραίνεις ότι είναι κοντής μνήμης?

Όχι φίλε μου,λυπάμαι που σου γέννησα αυτή την προκατάληψη για έμενα,αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο πέρα από το να σου εξηγήσω γιατί έβαλα το link,
το έβαλα λοιπόν γιατί η νικοτίνη είναι τόσα χρόνια στην ζωή μας που έχουμε αν θέλεις εξοικειωθεί ότι πρόκειται για μια εθιστική ουσία,αλλά λίγοι έχουν ανοίξει αντίστοιχες σελίδες για να μάθουν το κάτι παραπάνω,για να μάθουν γιατί ακριβώς πρόκειται..
..και φυσικά δεν απευθύνομαι σε όλους εσάς που είδα έγραφες από το 2011 άλλα και σε κανέναν για να του αλλάξω μυαλά η συνήθειες,διατυπώνω μια δική μου προσωπική άποψη και ανησυχία,είμαι σίγουρος αν και πολύ νέος ότι εκεί έξω υπάρχουν πολλά νέα παιδιά που ντριπαρουν και δεν έχουν ανοίξει αυτή την σελίδα.. Εγώ λοιπόν ως παιδί κ γενιά του τσιγάρου υποχρεούμαι να τους πω να μην κάνουν τα ιδια λάθη με εμάς.. η τουλάχιστον να ξέρουν τι βάζουν μέσα τους.. Δεν θα τους πω ποτέ ότι δεν βαριέσαι αφού έκοψες τα υπόλοιπα 4000 βλαπτικά κράτα το εθιστικο δηλητήριο "νικοτίνη.. αν θες πες τους το εσύ .. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2015, 22:43 από Moviemakergr »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #574 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 00:53 »
Φίλε moviemaker, προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης, πρέπει να καταλάβεις το εξής: όλοι μα όλοι όσοι είμαστε στον ατμό, έχουμε δεχτεί ότι η νικοτίνη, αν και ίσως το πιο ισχυρό δηλητήριο στον πλανήτη, είναι το μικρότερο κακό από αυτά που περιέχει ένα τσιγάρο. Και βάσει αυτού πορευόμαστε και γράφουμε. Κανείς δεν την είπε ποτέ αθώα. Ίσα ίσα. Με αυτή λοιπόν την παραδοχή, νομίζω ότι πλέον είναι πιο εύκολο να καταλάβεις ακριβώς τι θέλουν να σου πουν παραπάνω.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #575 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 01:42 »
Καθώς έγινε αναφορά στην νικοτίνη, θεωρώ ότι δεν πρέπει να την δαιμονοποιούμε και να την βλέπουμε αποκλειστικά και μόνο ως μία «εξαρτησιογόνο ουσία» ή ως «εθιστικό δηλητήριο» κατά τον moviemakergr.


Η νικοτίνη λοιπόν, σύμφωνα με στοιχεία και έρευνες:

  • Βοηθάει στην καταπολέμηση της κατάθλιψης
  • Μειώνει το άγχος
  • Βελτιώνει την ικανότητα συγκέντρωσης
  • Συμβάλλει στην βελτίωση της μνήμης
  • Προστατεύει από την υψηλή αρτηριακή πίεση
  • Δρα ενάντια στην αύξηση του σωματικού βάρους
  • Δρα ενάντια της εμφάνισης της νόσου Parkinson
πηγή: http://casaa.org/Nicotine_Effects.html



Αποσυνδεδεμένος Moviemakergr

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #576 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 04:05 »
Φίλε moviemaker, προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης, πρέπει να καταλάβεις το εξής: όλοι μα όλοι όσοι είμαστε στον ατμό, έχουμε δεχτεί ότι η νικοτίνη, αν και ίσως το πιο ισχυρό δηλητήριο στον πλανήτη, είναι το μικρότερο κακό από αυτά που περιέχει ένα τσιγάρο. Και βάσει αυτού πορευόμαστε και γράφουμε. Κανείς δεν την είπε ποτέ αθώα. Ίσα ίσα. Με αυτή λοιπόν την παραδοχή, νομίζω ότι πλέον είναι πιο εύκολο να καταλάβεις ακριβώς τι θέλουν να σου πουν παραπάνω.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλουν να μου πουν τα παιδιά,και δεν τα έγραψα αυτά για να προσπαθήσω να αλλάξω την λογική κανενός,
ως βαθειά θέλω να πιστευω δημοκρατικός Άνθρωπος επίσης σέβομαι τις αποφάσεις του καθένα για τον εαυτό του, το ξεκαθαρίζω.
Δεν είναι τυχαίο όμως ότι όλα αυτά καταγράφηκαν σε ενα νήμα που μιλάει για ενοχλήσεις από τον ατμό,και με βάση την ψηφοφορία μόνο το 1/3 ειναι σίγουρο ότι δεν έχει κανένα σύμπτωμα.
Γι'αυτο πιστευω ότι είναι σημαντικό να σταθούμε και αν θέλεις ν'αναλυσουμε λίγο παραπάνω την έννοια Νικοτίνη,γιατί μιλάμε για την υγεία μας και ενοχλήσεις.
Αντιπροσωπευτικό είναι το επόμενο ποστ από το δικό σου που μας αναδεικνύει την "καλή" πλευρά της Νικοτίνης.
Θεωρώ οτι ο κύριος λόγος ύπαρξης  ενός τέτοιου φόρουμ που μάλιστα όσο έχω περιηγηθεί είναι όμορφα στημένο και γίνεται καλή δουλειά είναι η ενημέρωση,και ενημέρωση όχι μόνο για εκπτωτικα κουπόνια που έκανα κ χρήση κ ευχαριστώ γι'αυτο,αλλά και σημαντικά θέματα όπως οι ενοχλήσεις κ η υγεία μας.
Συγνώμη αν στεναχώρησα κάποιους,αλλά μ'ενδιαφερει περισσότερο αν προβλημάτισα έστω και έναν.
Εγω εχω πάρει τις αποφάσεις μου,εχω μειώσει την νικοτίνη στο ελάχιστο,έκανα 2μιση περίπου πακέτα Camel άφιλτρο και κάνω 7 τσιγάρα την ημέρα σε μόλις 5 ημέρες ατμιστης.
Με αυτόν τον τρόπο έχουν φύγει οι ενοχλήσεις,η μάλλον έχουν ελαχιστοποιηθεί και εχω 2ωρα μεσα στην ημέρα που στο στόμα μου δεν έχω τίποτα από τα δυο.
Όποιος με ήξερε και ήξερε κ την σχέση μου με το τσιγάρο δεν το πιστεύει ακόμα και αν το βλέπει μπροστά στα μάτια του,δικαίως αφού ακόμα καλά καλά ούτε εγώ δεν το πιστευω..
Πρόκειται λοιπόν για ένα σπουδαίο εργαλείο για όποιον θέλει έχει προσπαθήσει και δεν μπορεί να φύγει από το κάπνισμα,σίγουρα πιο υγιεινό αλλά όχι πανάκεια γιατί λόγω νικοτίνης μπορεί να γίνει και εύκολα η επόμενη παγίδα του οργανισμού μας.. ωραία λοιπόν η γκόμενα αλλά με τα ελαττώματα της.. όχι επανάπαυση,αλλά ανησυχία.. -Αυτά.   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #577 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 04:39 »
Ας αναφέρω κι εγώ πως τα περισσότερα που θεωρούνται γνωστά για την επίδραση της νικοτίνης στην διεθνή βιβλιογραφία είναι... άγνωστα. Οι σχετικές μελέτες είχαν ως τώρα σαν βάση την λήψη της νικοτίνης μέσω τσιγάρου και μόνο. Ο βαθμός εθισμού, οι συνέπειες, η επιδράσεις (θετικές και αρνητικές). Μόλις τώρα, με την έλευση του ΗΤ γίνεται επανεξέταση του τι εστί νικοτίνη -η ίδια, σαν ουσία, όχι όταν καπνίζεται. Γιατί παρά την κουβέντα περί "τρομερά εθιστικής ουσίας", κανείς δεν είχε ενδιαφέρον να την φάει, να την σουτάρει, να την πάρει σε χάπι, όπως όλες τις πολύ εθιστικές ουσίες. Η χρήση της ήταν το τσιγάρο και όλες οι παρατηρήσεις αφορούν αυτό, το οποίο είναι πολλά περισσότερα από την νικοτίνη. Παραδόξως, παρά την ύπαρξη της ουσίας σε αφθονία, στις Nicorette δεν εθίστηκε κανείς.

Κάποια στιγμή έγινε γνωστό πως ακόμα και η εικαζόμενη θανατηφόρα ποσότητα στον άνθρωπο είναι αποτέλεσμα ενός πολύ πρόχειρου πειράματος του 19ου αιώνα, γραμμένου στο πόδι, που κανείς δεν έκατσε να εξετάσει και όλοι έκαναν copy-paste για 120 χρονάκια.
Με αφορμή το άτμισμα όλα αυτά συζητιούνται και βρίσκονται επιστήμονες να τα μελετήσουν εκ νέου. Δεν αρχίζει και σταματά η γνώση μας σε ότι ξέρουμε ως τώρα.
Με όλα αυτά δεν βγάζω λάδι την νικοτίνη. Αλλά έχουμε στα χέρια μας ένα εργαλείο που επιτρέπει έως και την εξάλειψή της από την ζωή μας, αλλά και που δίνει στοιχεία για το τι συμβαίνει όταν την παίρνεις χωρίς να ρουφάς και τα συστατικά του καπνού.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #578 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 04:43 »
Θα φανώ κακός τώρα, αλλά όλο αυτό το κατεβατό για το πόσο αθώο δεν είναι το άτμισμα και πόσο δεν θα αφήσεις την νικοτίνη να σε κάνει ότι θέλει, και προσπαθείς να μας αφυπνίσεις για τους κινδύνους που ελλοχεύουν από το άτμισμα, και τελικά κάνεις και 7 τσιγάρα την ήμερα?


Κάπου εδώ σταματάω να διαβάζω...

Αποσυνδεδεμένος Moviemakergr

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #579 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 05:01 »
Κανείς δεν σε υποχρέωσε να διαβάζεις φυσικά,ούτε μπορεί να το κάνει,
απλά ελπίζω να είσαι από αυτούς που κάπνιζαν πάνω από 30 χρόνια,και την πέμπτη μέρα σου ως ατμιστης είχες λιγότερο από 0,3 νικοτίνη και 0 τσιγάρα,γιατί αν δεν είσαι από αυτούς τότε δεν θα έχει και κανένα νόημα η έμμεση κριτική σου..
Στις εξαρτήσεις δεν υπάρχει συνταγή,η μόνη συνταγή είναι να αφουγκραστείς τον τρόπο που σου ταιριάζει και να θέλεις πραγματικά..
γι'αυτο ακριβώς τα γράφω αυτά,για την αφύπνιση γιατί την εξάρτηση κ την προσπάθεια που έχω και κάνω εγώ,δεν την φέρνει η Πίσσα αλλά η Νικοτίνη..
αλλά εγώ δεν φανώ κακός,απλά θα παρακαλέσω όταν θα έρθει η στιγμή και θα είμαι 0 μηδέν σε όλα να είναι εκεί όσοι περισσότεροι από εμάς εδώ.. και εσύ μαζί.  :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ας αναφέρω κι εγώ πως τα περισσότερα που θεωρούνται γνωστά για την επίδραση της νικοτίνης στην διεθνή βιβλιογραφία είναι... άγνωστα. Οι σχετικές μελέτες είχαν ως τώρα σαν βάση την λήψη της νικοτίνης μέσω τσιγάρου και μόνο. Ο βαθμός εθισμού, οι συνέπειες, η επιδράσεις (θετικές και αρνητικές). Μόλις τώρα, με την έλευση του ΗΤ γίνεται επανεξέταση του τι εστί νικοτίνη -η ίδια, σαν ουσία, όχι όταν καπνίζεται. Γιατί παρά την κουβέντα περί "τρομερά εθιστικής ουσίας", κανείς δεν είχε ενδιαφέρον να την φάει, να την σουτάρει, να την πάρει σε χάπι, όπως όλες τις πολύ εθιστικές ουσίες. Η χρήση της ήταν το τσιγάρο και όλες οι παρατηρήσεις αφορούν αυτό, το οποίο είναι πολλά περισσότερα από την νικοτίνη. Παραδόξως, παρά την ύπαρξη της ουσίας σε αφθονία, στις Nicorette δεν εθίστηκε κανείς.

Κάποια στιγμή έγινε γνωστό πως ακόμα και η εικαζόμενη θανατηφόρα ποσότητα στον άνθρωπο είναι αποτέλεσμα ενός πολύ πρόχειρου πειράματος του 19ου αιώνα, γραμμένου στο πόδι, που κανείς δεν έκατσε να εξετάσει και όλοι έκαναν copy-paste για 120 χρονάκια.
Με αφορμή το άτμισμα όλα αυτά συζητιούνται και βρίσκονται επιστήμονες να τα μελετήσουν εκ νέου. Δεν αρχίζει και σταματά η γνώση μας σε ότι ξέρουμε ως τώρα.
Με όλα αυτά δεν βγάζω λάδι την νικοτίνη. Αλλά έχουμε στα χέρια μας ένα εργαλείο που επιτρέπει έως και την εξάλειψή της από την ζωή μας, αλλά και που δίνει στοιχεία για το τι συμβαίνει όταν την παίρνεις χωρίς να ρουφάς και τα συστατικά του καπνού.
Δεν είναι καθόλου κακή η συλλογιστική σου και την ασπάζομαι,αλλά μέχρι να βγουν "τα καινούρια" είμαστε υποχρεωμένοι να σεβόμαστε τα παλιά ..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2015, 05:25 από Moviemakergr »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #580 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 07:33 »
Θα φανώ κακός τώρα, αλλά όλο αυτό το κατεβατό για το πόσο αθώο δεν είναι το άτμισμα και πόσο δεν θα αφήσεις την νικοτίνη να σε κάνει ότι θέλει, και προσπαθείς να μας αφυπνίσεις για τους κινδύνους που ελλοχεύουν από το άτμισμα, και τελικά κάνεις και 7 τσιγάρα την ήμερα?


Η αιτία των 7 κτ είναι δικαιολογημένη  :yes:


Σε σύγκριση με το κάπνισμα ενός τσιγάρου καπνού , οι συσκευές η.τ. και το υγρό που χρησιμοποιήθηκε σε αυτή τη μελέτη παραδίδει το ένα τρίτο έως το ένα τέταρτο της ποσότητας της νικοτίνης μετά από 5 λεπτά χρήσης. Η νέα γενιά συσκευών η.τ. ήταν πιο αποτελεσματική στην παράδοση νικοτίνης αλλά εξακολουθεί να παραδίδει τη νικοτίνη πολύ πιο αργά σε σύγκριση με τα τσιγάρα καπνού. Η χρήση των υγρών με περιεκτικότητα νικοτίνης 18 mg / ml πιθανώς διακυβεύει την αποτελεσματικότητα των ηλεκτρονικών τσιγάρων ως υποκατάστατα του καπνίσματος. Αυτή η μελέτη υποστηρίζει την ανάγκη για υγρά με υψηλότερα επίπεδα νικοτίνης (περίπου 50 mg / ml) προκειμένου να παραδώσουν τη νικοτίνη πιο αποτελεσματικά και να πλησιάσουν το προφίλ νικοτίνης - παράδοσης των τσιγάρων καπνού.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #581 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 07:57 »
Μα αυτό ακριβώς. Από την μία λέει ότι χρησιμοποιεί λίγη νικοτίνη γιατί μπλα μπλα κακό τζιζ νομίζοντας ότι κάτι καταφέρνει και οι άλλοι είναι χαζοί που προτείνουν στους νέους νικοτίνη που θα τους καλύψει, και από την άλλη η ίδια του η λάθος επιλογή δεν τον αφήνει να σταματήσει το κ.τ. Από λογική σκίζουμε.


Κανείς δεν σε υποχρέωσε να διαβάζεις φυσικά,ούτε μπορεί να το κάνει,
απλά ελπίζω να είσαι από αυτούς που κάπνιζαν πάνω από 30 χρόνια,και την πέμπτη μέρα σου ως ατμιστης είχες λιγότερο από 0,3 νικοτίνη και 0 τσιγάρα,γιατί αν δεν είσαι από αυτούς τότε δεν θα έχει και κανένα νόημα η έμμεση κριτική σου..
Στις εξαρτήσεις δεν υπάρχει συνταγή,η μόνη συνταγή είναι να αφουγκραστείς τον τρόπο που σου ταιριάζει και να θέλεις πραγματικά..
γι'αυτο ακριβώς τα γράφω αυτά,για την αφύπνιση γιατί την εξάρτηση κ την προσπάθεια που έχω και κάνω εγώ,δεν την φέρνει η Πίσσα αλλά η Νικοτίνη..
αλλά εγώ δεν φανώ κακός,απλά θα παρακαλέσω όταν θα έρθει η στιγμή και θα είμαι 0 μηδέν σε όλα να είναι εκεί όσοι περισσότεροι από εμάς εδώ.. και εσύ μαζί.  :thumpup:


Καθόλου έμμεση η κριτική μου. Αμεσότατη ήταν. Το 0.3 από που βγαίνει ότι είναι milestone ακριβώς? Ακόμα και να βγάλεις απ' έξω το γεγονός ότι το ποσοστό της νικοτίνης αλλάζει ανάλογα με τον εξοπλισμό και ένα σωρό άλλους παράγοντες που από ότι βλέπω δεν έκανες τον κόπο να μάθεις πριν αρχίσεις τους αφορισμούς, πως ακριβώς βγάζεις ότι το 0.3 είναι προτιμότερο από το 0.12? Και αν είναι πόσο ακριβώς καλύτερο είναι? Και εγώ που έκανα 0.12 για ένα μήνα και τους επόμενους 6 μήνες κάνω 0.6 και ούτε μισό κ.τ. από την πρώτη μέρα με η.τ, κόβομαι? Και αν κάνω 0.3 θα πάρω κάποιο βραβείο? Από όπου και να το πιάσεις μπάζει.
Σε μια τελική αν θεωρείς την νικοτίνη την μητέρα όλων των κακών, πάρε τσίχλες και μπεγλέρι και κόφτα όλα μαχαίρι όπως έκαναν τόσοι άλλοι μέχρι σήμερα. Για να σε δώ.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #582 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 08:32 »

Όχι φίλε μου,λυπάμαι που σου γέννησα αυτή την προκατάληψη για έμενα,αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο πέρα από το να σου εξηγήσω γιατί έβαλα το link,

Λυπάσαι, αλλά την προκατάληψη εσύ την γέννησες φίλε! Ούτε καν ήθελα να συζητήσω επί της ουσίας τις απόψεις σου. Είναι απόλυτο δικαίωμά σου. Αν θυμάσαι την απάντηση μου, αυτό που με πείραξε ήταν η συμπεριφορά σου. Μπαίνοντας σε ένα χώρο και αντί για....Καλημέρα άρχισες να κουνάς το δάχτυλο, θεωρώντας τους συμφορουμίτες σου, erectus που κρατούν mods.

Αποσυνδεδεμένος Moviemakergr

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #583 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 08:47 »
Κανείς εδώ δεν είναι ούτε για να σε κόψει ούτε για να σε προβιβάσει.. εκτός αν σου γεννιέται τέτοια ανάγκη.
Αυτό που καθετω εγω είναι μια συλλογιστική σύμφωνα με τα συμπτώματα.
και μόνο ένας πάνω στο σύμπτωμα μπορεί ίσως να καταλάβει τι λέω,οπως και να κανει αυτή την συλλογιστική.
Όπως προειπα λοιπόν και σύμφωνα με την ψηφοφορία μόνο το 1/3 ειναι σίγουρο οτι δεν έχει κανένα σύμπτωμα,
σε αυτούς που έχουν σύμπτωμα τους παροτρύνω να δοκιμάσουν να χαμηλώσουν την νικοτίνη που βάζουν στο μηχανάκι,
ωστε ο οργανισμός τους να περάσει πιο ομαλά απο το ενα στο άλλο και το σύμπτωμα να μην τους κάνει να το παρατήσουν..
Έτσι ξεκίνησα τα γραφόμενα μου με αυτή την συλλογιστική γιατί σε εμένα που είχα συμπτώματα δούλεψε.

Τώρα να σου λύσω τις απορίες σου το 0.3 προκύπτει απο το τι βάζεις εσυ μέσα στον ατμιστη,αφού όπως σωστά λες δεν υπάρχει μέθοδος να εξακριβώνεις ακριβώς πόση νικοτίνη έχεις βάλει μέσα σου.
Τους αφορισμούς δεν τους άρχισα εγώ,δεν παράγω Νικοτίνη δεν την ανακάλυψα,αλλά αν νομίζεις οτι έκοψες τον εθισμό μη κόβοντας την Νικοτίνη κάνεις προφανώς ενα μεγάλο λάθος.. έκοψες τις υπόλοιπες βλαβερές ουσίες αλλά κράτησες όλον τον εθισμό αυτούσιο.. άρα στην στραβή μεθαύριο που εύχομαι να μην σου εχει συμβεί η σου συμβεί είσαι πάλι εν δυνάμη καπνιστής..
Απο εκει και περα εγω δεν σου είπα τι να κάνεις ουτε καν σε ρώτησα για το τι θα κάνω,ευχαριστώ για τις συμβουλές. εγώ κατέθεσα μια άλλη ματιά πέρα από την κατά κόρων αυτί που προτείνεται και μου προτάθηκε μήπως βοηθηθεί κάποιος συνάνθρωπος μου να φύγει από τον Εθισμό του τσιγάρου ολοκληρωτικά,και να μην έχει άσχημα συμπτώματα,την δική σου συλλογιστική προφανώς την ακολουθήσαμε όλοι τις πρώτες μέρες με αποτέλεσμα ίσως αυτό της ψηφοφορίας..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Λυπάσαι, αλλά την προκατάληψη εσύ την γέννησες φίλε! Ούτε καν ήθελα να συζητήσω επί της ουσίας τις απόψεις σου. Είναι απόλυτο δικαίωμά σου. Αν θυμάσαι την απάντηση μου, αυτό που με πείραξε ήταν η συμπεριφορά σου. Μπαίνοντας σε ένα χώρο και αντί για....Καλημέρα άρχισες να κουνάς το δάχτυλο, θεωρώντας τους συμφορουμίτες σου, erectus που κρατούν mods.

Συγνωμη αν ακούστηκε ετσι,η διαθεση μου δεν ηταν ειναι αυτή.. δεν θελω να κουνήσω ουτε μπορώ το δαχτυλο σε κανέναν θέλω - ήθελα να καταθέσω μια άποψη μετα απο δικό μου ψαξιμο με τον οργανισμό μου για να βοηθηθούν ισως ανθρωποι που ειναι στο δικο μου στάδιο.. ισως ο γραπτος λόγος δεν βοηθάει.. clean and clear.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #584 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 09:20 »
Ούτε μου έλυσες καμία απορία ούτε βγάζουν νόημα αυτά που γράφεις. Άλλα λέει η θεία μου, άλλα ακούν τα αυτιά μου.

Αλλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Είναι ότι μπήκες σε ένα καινούργιο χώρο με ανθρώπους που δεν έχεις ιδέα τι είναι και τι εμπειρίες έχουν και ποσό έχουν ασχοληθεί να ψάξουν το κάθε τι, και τους μιλάς λες και είναι όλοι χαζοί και δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα αλλά θα τους πεις εσύ που τα κατάλαβες όλα σε πέντε μέρες.

Αυτό που μόλις είπα, στο λένε από χτες, ο καθένας με αλλά λόγια, και αντί να το καταλάβεις, συνεχίζεις να μου λες τι ξέρω και τι νομίζω και τι κάνω λάθος και ότι αυταπατάμαι λες και είμαι πρωτόγονος και μου έφερες την φωτιά.

Έχεις βρει ένα χώρο που έχει μαζεμένη την εμπειρία εκατοντάδων ατομων και αρκετών χρόνων. Και αντί να το εκμεταλευθεις και να κοιτάξεις να μάθεις δέκα νέα πραγματα, αποφάσισες να κοντραριστεις με αυτή την συσωρευμένη εμπειρία με το καλημέρα. Αν εσύ θεωρείς πως αυτή είναι η καλύτερη προσεγγιση, δικαίωμα σου, αλλά και δικό μου να με ενοχλεί.


Bitten by radioactive man: Manman!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 24 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 235 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573050 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2293 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123307 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99