vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 6 χρήστες
Blackwolf, mpol, Milarepa, grag, thanos1071, djfloor

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 16, 2013, 01:48 »
Καθαρίζει ο οργανισμός όσο ξέρω. Έχω ακούσει πολλούς, κι εγώ είχα ενώ με το τσιγάρο σχεδόν ποτέ. Ακόμα και άτομα που δεν ατμίζαν όταν το έκοψαν είχαν τσιγαρόβηχα όταν το έκοψαν. Δεν κρατάει πολύ πάντως...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 16, 2013, 02:12 »
Τσιγαρόβηχα την ωρα που ατμίζεις ή οταν δεν ατμίζεις;

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #707 στις: Ιουλίου 16, 2013, 02:25 »
Τσιγαροβηχα δεν ειχα ποτέ.
Απλά αν το παράκανα με νικοτίνη ή pg νοιωθω ενα πονόλαιμο αλλά τσιγαροβηχα ποτέ μεχρι τωρα...

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 16, 2013, 08:56 »
και κατα την διαρκεια και μετα... πιο πολυ μετα

Αποσυνδεδεμένος athinodwros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μοναδικό ασφαλές τσιγάρο είναι το τελευταίο σου
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #709 στις: Ιουλίου 16, 2013, 10:58 »
Παρατήρησα και εγώ πριν 1-2 εβδομάδες περίπου πρίξιμο της επιγλωτίδας σε μεγάλο βαθμό.
Το κακό είναι οτι δεν μπορώ να πώ με σιγουριά απο τι είναι καθώς αυτόν τον καιρο πειραματίζομαι με πολλά (5+ αρώματα, dripping, αρκετούς ατμο κτλπ) αλλά επειδή σε όλα τα αρώματα μου βάζω σταθερά 60-40 vg-pg και 5-8 mg νικοτίνη και 4-5W σε dct και 7-8W στους υπόλυπους ατμο σταθερά, νομίζω οτι δεν είναι απο την βάση ή απο τα watt αλλά απο κάποιο άρωμα (υποψιάζομαι ενα γιατι απο όταν το απέσυρα δεν έχω δεί πάλι κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι σίγουρος για να το αναφέρω). Πάντως πρίξιμο της επιγλωτίδας πριν το ητ δεν είχα ποτέ για να σκευτώ οτι έιναι απο κάτι άλλο.

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #710 στις: Ιουλίου 16, 2013, 12:11 »
Με σιγουρια μπορώ να πω ότι - ΟΛΑ παίζουν ρόλο!!! Ψάξε να βρείς το κατάλληλο για σένα συνδυασμό. Παιξε με την βαση, άλλαζε ποσοστά PG-VG. Θα δεις μεγάλη διαφορά. Πχ ένα άρωμα σε μια  50/50 βάση με ενοχλεί πολύ στο λαιμο, με μια αλλαγή 75/25 ειμαι μια χαρα. Όταν με ενοχλουν κάποια αρωματα ότι και να τους κανω, απλά δεν τα ατμίζω  :)

Αποσυνδεδεμένος athinodwros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μοναδικό ασφαλές τσιγάρο είναι το τελευταίο σου
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #711 στις: Ιουλίου 16, 2013, 13:42 »
Την έχω καταβρεί με τις αναλογίες που ανέφερα παραπάνω.
Νομίζω οτι το πρόβλημα ήταν στο άρωμα γιατί δεν μου έχει ξαναεμφανιστεί.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #712 στις: Ιουλίου 16, 2013, 16:53 »
και κατα την διαρκεια και μετα... πιο πολυ μετα
Ισως να εχεις αλλεργια. Τσεκαρε αν κανεις vg ή pg αν κανεις και απο τα δυο δοκιμασε τα ενα , ενα.
Αν συνεχιζει το προβλημα ισως να φταει και ο ατμοποιητης σου.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #713 στις: Ιουλίου 20, 2013, 19:25 »
δυστηχως συνεχιζονται τα ιδια ,οτι ποσοστο pg/vg και αν δοκιμασα ,με το που ατμιζω νιωθω εκεινη την ωρα κατι σαν μουδιασμα στα πνευμονια και κατι σαν μπουκωμα δυσπνοια στην αναπνοη,κριμα και ειχα ξεκινησει καλα ,και ειμουνα πολυ ενθουσιασμενος ,ειχα και 4 μηνες να κανω κανονικο τσιγαρο ..

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #714 στις: Ιουλίου 20, 2013, 22:42 »
δοκιμασες σκετη βαση με νικοτινη;κατα προτιμηση vg;

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #715 στις: Ιουλίου 20, 2013, 23:40 »
στην αρχη εκανα 85vg/15pg ,μετα το γυρισα σε 65vg /35pg ,με πειραξε μαλλον μουδιασμα στο στερνο και ενιωθα σαν δυσπνοια  ,ξαναδοκιμαζω 80vg/20pg φουσκωμα στο στομαχι μουδιασμα στο στερνο δυσπνοια ,με 12 αρα νικοτινη ολα ,90/10 τα ιδια ,παω δοκιμαζω ετοιμο 20βγ,80πγ καθολου φουσκωμα και νομιζα επαιρνα ανασα ,δοκιμαζω 50/50 ας πουμε καλυτερα στην αρχη φυγανε τα φουσκωματα ,αλλα μουδιασμα και στο στερνο και ενιωθα σαν δυσπνοια ,δοκιμαζω παλι ετοιμο 80πγ 20γβ  μουδιασμα και δυσπνοια ,εξετασεις εκανα ειμαι μια χαρα σε ολα απο οτι λενε οι γιατροι ,εχω φτασει να κατεβαζω τον καπνο απο το τσιγαρο που ειναι καρκινος πιο ανετα ,δεν ξερω να κατεβασω νικοτινη ,να φταινε οι βασεις να φταινε τα αρωματα ,να φταιει ο συνδιασμος και των 2,να φταιει που καπνιζω και ατμιζω ,αλλα τι να κανω που οταν παω να ατμισω πλεον με πιανει κατι ,δεν ξερω τι να κανω δεν θελω να γυρισω στο ατιμο ,,,

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #716 στις: Ιουλίου 21, 2013, 00:17 »
φίλε μου χωρίς να είμαι γιατρός η κάτι τέτοιο
όταν λές μούδιασμα εννοείς ένα βάρος και ένα μπούκωμα στο στέρνο ?
απο προσωπική μου εμπειρία σε πειράματα που έκανα πάνω μου  8) όταν ατμίσω μέσα σε  μισή ώρα κανα 2ml υγρό τότε και εγώ το παθαίνω

πιστεύω είναι καθαρά απο την υπερβολική όμως κατανάλωση γιατί δεν μπουκώνω όταν ατμίζω σε νορμάλ πλαίσια ... όπως παλιότερα που κάναμε κανα 3-4 απανωτά ριμάδια και μας τινάζανε τα πέταλα

Επίσης παρατήρησα ότι τα φαινόμενα είναι ποιο έντονα με καθαρή VG .. σαν να μπουκώνει παραπάνω και σαν να "ερεθίζει" κάτι στον λαιμό μετά απο πολύωρο άτμισμα..

ρίξε την νικοτίνη και πιστέυω πώς εάν δεν θα εξαφανιστούν τα συμπτώματα τουλάχιστον θα γίνουν πολύ λίγα ... εγώ έκανα 1.5 μέρα το σακουλάκι καπνό και τώρα μετά απο 3 μήνες έχω πέσει στα 3mg και ίσα που υπάρχουν και μέρες που με δοκιμάζω και δεν παίρνω και τα εργαλέια μου μαζί μου όταν είμαι εκτός σπιτιού


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #717 στις: Ιουλίου 21, 2013, 00:53 »
μιλαμε για μια και μονη τζουρα με αυτα τα συμπτωματα που σου λεω ,εχω μερες να ατμισω ολοκληρο ml ,με τρομαζει το ολο το σκηνικο και απλα προτιμω να καπνισω ,,και νιωθω οτι το κ.τ με πεθαινει αλλα δεν μου βγαζει αυτο ,θα μου πεις τσιγαρο ειναι δεν το βγαζει ,δεν το νιωθεις αλλα πες μου τι να κανω ,θα μου πεις κοψε και τα δυο ...ολοι εδω μεσα ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι ομως ,,,

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #718 στις: Ιουλίου 21, 2013, 01:02 »
δύσκολο δεν λες τίποτα...
μήπως τραβιεσαι πολύ με την τζούρα ; γιατί κακά τα ψέματα ειδικά με τους εργοστασιακούς θέλει αρκετό κόπο η τζούρα ..
μήπως να δοκιμάσεις καναν άλλον ατμοποιητή ποιό αεράτο( πχ κάρτο , κάνενα επισκευάσιμο με ρυθμιστή τζούρας κλπ);   .. δυστυχώς αλλά τα μήπως δεν έχουν τέλος ..
εύχομαι να την βρείς φίλε την ακρή γιατί το ΗΤ είναι πάρα πολύ καλή λύση στην εξάρτηση μας

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #719 στις: Ιουλίου 21, 2013, 02:00 »
την αλαγη προς το χειροτερο την εχω δει με τα καρτο δυστηχως ,τωρα ειχα ενα φιτιλατο αλλα πολυ ρουφηγμα και τιποτα  ,αφου φαντασου εχω παρει και τον diver και δεν τον εχω ευχαριστηθει,οχι οτι φταιει αυτος αλλα αμα δεν μπορω τι να τον στησω .... :'( :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356070 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10905 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 906 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589639 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6960 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13536 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711