vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

359 επισκέπτες, 6 χρήστες
Blackwolf, mpol, Milarepa, grag, thanos1071, djfloor

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #690 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:55 »
εχω ακουσει αρκετους παντως με ζαλαδες τις πρωτες μερες.... κανενας που να το ενιωσε?

Αποσυνδεδεμένος baloni19

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #691 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:58 »
εκείνη την μέρα  παρέλαβα καινούργιο υγρό και ατομιστή ατμησα πρωί μεσημέρι και το απόγευμα πόνος στο λαιμό την άλλη μέρα ούτε να καταπιώ δεν μπορούσα ......μπορεί να είναι όλα τυχαία άλλα θα πάω και σε αλλεργιολόγοι όπως είπε και ενας φίλος

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #692 στις: Ιουλίου 06, 2013, 19:11 »
εχω ακουσει αρκετους παντως με ζαλαδες τις πρωτες μερες.... κανενας που να το ενιωσε?

εγώ σε ελαφρύ βαθμό, μόνο που σε λιγότερο από μια εβδομάδα είχαν εξαφανιστεί... και έχει να με πιάσει πλέον πονοκέφαλος
πάνω από ένα χρόνο!

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #693 στις: Ιουλίου 06, 2013, 20:02 »
ζαλάδες είχα στην αρχή όταν όλη μέρα στα 18 mg πιπίλα , αλλά αυτό πλέον μετά από δύομιση μήνες το ξεπέρασα. Αίμα στα ούλα μόνο την πρώτη εβδομάδα μετά όλα καλά. Σπυράκια στο κεφάλι δεν έβγαλα εξάλλου είμαι ψιλοκαραφλός χεχε, μόνο καμιά φορά στο μέτωπο αλλά αυτό το αποδίδω όταν αλλάζω υγρό και δεν πλύνω τα χέρια και ξυστώ. επίσης θα εξομολογηθώ ότι όταν έμπαινα στον δεύτερο μήνα μετά από άγχος στην δουλειά έκανα μία ημέρα 4 στριφτά και ναι η ζαλάδα σύννεφο. Στο στόμα πρήξιμο ή σπυράκια όχι δεν είχα, υγρά έχω κάνει από όλες τις εταιρίες σχεδόν δεν είχα προβλημα και τώρα κάνω δικά μου. Να σημειώσω ότι υπήρχε ένα υγρό έτοιμο που ναι μεν μου άρεσε Πάρα Πολύ, αλλά με μπούκωνε περίεργα και ένιωθα κάπως στον λαιμό, κατέληξα ότι δεν ανέχεται ο οργανισμός όλα τα αρώματα, όπως και πριν δεν μπορούσα να καπνίσω όλα τα τσιγάρα, θυμάμαι μία συγκεκριμένη μάρκα που όταν την έκανα έκλεινε ο λαιμός μου και πόναγε 8)

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #694 στις: Ιουλίου 06, 2013, 20:12 »
Αυτοι που την πατησαν με αφθες σπυρακια στα χειλη κλπ ειναι σιγουρο οτι δεν τηρουσαν καποιους απλους κανονες υγειϊνης.(Λυσιμο-βρασιμο ατμοποιητων)
Οσον αφορα ζαλαδες δυσφοριες και αλλα τετοια παρεμφερη τι να πω. Αμα ρε ξαδερφε, κανεις 18αρα νικοτινη 15ml την ημερα το σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα "την δεις".
Αν επισης το υγρο μας ειναι ιδιοκατασκευη και μας "βαραει" στο λαιμο ενω ειμαστε σχετικα χαμηλα σε νικοτινη κοιταμε να μειωσουμε το ποσοστο της PG στην βαση μας.(πχ 70%VG-30%pPG) 
Αυτα και συγγνωμη αν επαναλαμβανομαστε αλλα.... επανάληψη μήτηρ μαθήσεως

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #695 στις: Ιουλίου 07, 2013, 03:05 »
απλα φοβαμαι τις ζαλαδες... αν δεν υφισταντε τοτε κανενα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #696 στις: Ιουλίου 07, 2013, 19:20 »
Αν σου δημιουργηθούν ζαλάδες μειώνεις την νικοτίνη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #697 στις: Ιουλίου 10, 2013, 12:51 »
καλησπέρα και από μενα ,δεν ξερω βασικα αν ειναι το σωστο ποστ που θα επρπε να γραψω ,απλα βασικα εαν  και μηνες ατμιστης ειναι το πρωτο μου ποστ ,ως ατμιστης για 5 μηνες περιπου ενιωθα τεραστια διαφορα σε ολους τους τομεις του σωματος μου καλυτερες ανασες πιο δυνατο ξυπνημα το πρωι ,ατμιζα 80 vg 15 Pg  και 5 ολα επι τις 100 αρωμα σε καποια φαση προσπαθωντας να μειωσω την νικοτινη αλαζω το μειγμα σε 60 vg 35 pg (thunder της ατμος ) και την νικοτινη την πηγα στο 0,9 ,ενω απο υγρα madbull μιας και το δοκιμασα και μου αρεσε !! σε καποια φαση λογω της εργασιας μου περασα απο πολυ στρες και το εριξα στο κανονικο ,όταν περασε ο φορτος της εργασιας  που περασε το στρες της εργασιας  και ενω ατμιζα και απο τα δυο ,αποφασισα επιτελους να ξαναγυρισω στο καλο μου ατμισμα που μου προσφερε αυτά τα οφελη που ειχα δει 4 μηνες ,,περασε μια μερα  χωρις κανονικο ,περναει μια δευτερη  και όπως σας ειπα με 60 vg 35 pg (thunder της ατμος ) και την νικοτινη την πηγα στο 0,9 ,ενω απο υγρα madbull, και με πιανει ξαφνικα μια δυσπνοια ,ζαλαδα ,μουδιασμα ,εξετασεις παντου τιποτα αντιθετα ο οργανισμος μου είναι καλυτερα και από πριν ,τα πνευμονια μου αγγιζουνε το 99 % παρολο που ειμαι 33 ,χρονια καπνιστης και η δουλεια μου σαν τοπογραφος πεδιου μεσα στις σκονες και στις χαλια καιρικες συνθηκες  ,το πιο βασικο θεμα είναι ότι ακομα και αν μειωσω την pg όπως εφτιαχνα παλια τα υγρα μου με το που ατμιζω με πιανει δυσπνοια ,να φταιει η vg,να φταιει η pg η thunder ,να φταιει το madbull δεν ξερω …..το θεμα είναι ότι μου ειχε αρεσει η φαση του ατμισματος και δεν θελω να μου ξαναγινει συνηθεια  το κανονικο τσιγαρο ,να είναι ψυχολογικο δεν νομιζω ,,,αν και μου το ειπανε γενικα αφου   ότι οι εξετασεις βγηκανε καθαρες ,,,

edit :τελικα βρηκα τι εφταιγε ,επιστρεφω παλι στον χωρο των ατμιστων ,,,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 11:09 από petra »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #698 στις: Ιουλίου 12, 2013, 01:50 »
μια δυσπνοια ,ζαλαδα ,μουδιασμα ,εξετασεις παντου τιποτα αντιθετα ο οργανισμος μου είναι καλυτερα και από πριν
Κατά καιρούς υπάρχουν ατμιστές που παραπονιούνται για τα ίδια και ψάχνουν πιθανή αιτία στο ΗΤ. Αν νιώθεις καλά να το αναφέρεις, μπορείς να μας πεις εσύ τι πρόβλημα εντόπισες;

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #699 στις: Ιουλίου 12, 2013, 09:03 »


μια δυσπνοια ,ζαλαδα ,μουδιασμα ,αποτομο ανεβασμα πιεσης ταχυπαλμιες το πρωι , εκανα εξετασεις και βγηκανε παντου καθαρες ,2 φορεσ σε μια βδομαδα στο νοσοκομειο την δευτερη μαλιστα με 21 πιεση ,εξετασεις πνευμονολογους παθολογους καρδιολογους μεχρι και η ακτινογραφια καθαρη ,καταληξαμε σε κρισεις πανικου λογω υπερβολικου στρες ,στο θεμα του ηλεκτρονικου πρεπει να με πειραζει το το αρωμα madbull μια και μολις εκανα καποιο αλλο υγρο απο αλλη εταιρια ετοιμο δεν εχω κανενα προβλημα,θα μου πεις τι ενιωθα ,ολα αυτα τα παραπανω μαλλον μου ανεβαζε κατι δεν ξερω παντως με το που εκανα αλλο υγρο ετοιμο τιποτα ειμαι στην δευτερη μερα και τιποτα αντιθετα η πιεση ηρθε επιτελους στα κανονικα ξαφνικα εκει που πρωι πρωι ειχα 16 και 9,5 πλεον εχω 13 με 8
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 11:10 από petra »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #700 στις: Ιουλίου 12, 2013, 09:34 »
Περαστικά nasios.  :)
Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ. Νομίζω πως το έχουν αντιμετωπίσει κι άλλοι (κι εγώ για κάποια περίοδο), χωρίς να συμβαίνουν οι σαφείς ενδείξεις που σου δίνει μια ξεκάθαρη κρίση πανικού.
Η κατάσταση στην Ελλάδα σίγουρα εντείνει το άγχος αλλά πετυχαίνω τέτοιες ιστορίες και σε ξένα ατμιστικά φόρα. Οι παθόντες ψάχνουν για πιθανές παρενέργειες του ΗΤ αλλά συνήθως δεν φαίνεται να υπάρχει σχέση.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #701 στις: Ιουλίου 12, 2013, 15:07 »
δηλωνω εμπρακτα οτι δεν φταιει κατα εμε το ηλεκτρονικο τσιγαρο ,μιας και χρονια καπνιστης ,οι τωρινες εξετασεις μονο κακες δεν ειναι ,οταν πνευμονια πεντακαθαρα ,η ανασα αγγιζει το 99 τις  εκατο ,αιματα ολα πολυ πιο κατω απο τα ορια του φυσιολογικου ,μεχρι και υπερηχο καρδιας εκανα στον οποιο δεν βρηκανε τιποτα ,τα γραφω γιατι και σημερα ειχα μια κριση ,και δεν φταιει το ηλεκ,τσιγαρο ,μιλουσα παλι για την δουλεια και με επιασε,απλα οταν σου συμβαινει κατι τετοιο που δεν με ειχε πιασει ποτε ,ολα περνανε απο το μυαλο ,,,θα ακολουθησω την ιατρικη συνταγη που μου προτεινανε ,για καποιο διαστημα ,αλλα πρπει να παρω και αδεια απο την δουλεια ..

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #702 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:18 »
Ξέρω πώς είναι τα ψυχοσωματικά και σου εύχομαι σύντομα καλά!  :D
[Θα προσθέσω και το εξής: το άγχος προκαλείται από διάφορα γεγονότα αλλά παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας του καθενός. Ένας καλός ψυχολόγος συχνά βοηθά να αλλάξουμε χούγια και τρόπο σκέψης.]

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #703 στις: Ιουλίου 12, 2013, 22:26 »
ευχαριστω φιλε ,


Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #704 στις: Ιουλίου 16, 2013, 01:13 »
εχει παρατηρησει κανεις.... "τσιγαροβηχα" απο ΗΤ?


γιατι κατι τετοια μου κανει εμενα ή απλα καθαριζει ο οργανισμος απο το ΚΤ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356070 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10905 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 906 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589639 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313529 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6960 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13536 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711