vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

430 επισκέπτες, 8 χρήστες
πολυς, grag, maprix, Buliwyf, NIKKAPS, Milarepa, John K, thanos1071

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #675 στις: Ιουλίου 06, 2013, 15:35 »
Μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες;
Τι υγρό ήταν, πόσο άτμισες και με τι συσκευή;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #676 στις: Ιουλίου 06, 2013, 15:36 »
Κρίμα ρε φίλε, πραγματικά. Έλεγξέ το, όπως είπες, καλύτερα πρώτα στο γιατρό, να σου βγάλει ένα πόρισμα και να μας πεις τι σου είπε μετά, ας μην κάνουμε υποθέσεις. Εάν σου πει ότι σου έκανε κάτι το η.τ., αν και θα είναι υποθέτω μία ειδική αντίδραση στατιστικά, θα ποσταριστεί σε κάποιο ιατρικό περιοδικό σύντομα.. Καλά, αν δε βρήκε καλά καλά τι σου το προκάλεσε σε άφησε να βγεις από το νοσοκομείο κι αυτός;

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #677 στις: Ιουλίου 06, 2013, 15:43 »
ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΕΓΩ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΑΤΜΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ.ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΩ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗ ΟΔΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

και εγώ έχω βγάλει μια άφθα στο κάτω χείλος, αλλά συτό οφείλεται στο γεγονός οτι πίεζα πολύ το επιστόμιο στο στόμα μου, και όχι στα συστατικά του υγρού...

εν πάσει περιπτώση, θα θέλαμε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το συμβάν...

εύχομαι περαστικά...

Αποσυνδεδεμένος baloni19

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #678 στις: Ιουλίου 06, 2013, 15:56 »
ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΕΝΟΙΑΖΕ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ .ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΕΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ.ΕΙΧΑ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ .ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛ.ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΜΕ ΤΙ ΗΡΘΑ ΕΠΑΦΗ Η ΤΙ ΑΝΕΠΝΕΥΣΑ.ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΑΤΜΙΣΑ ΠΑΝΤΩς ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ.

Αποσυνδεδεμένος baloni19

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #679 στις: Ιουλίου 06, 2013, 16:01 »
ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΠΟΛΥ ΙΑΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #680 στις: Ιουλίου 06, 2013, 16:21 »
Οκ, θα περιμένουμε ενημέρωση.
Μη γράφεις όμως με κεφαλαία.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40652.html#msg40652

Αποσυνδεδεμένος Skoudris

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κeep calm and Vape on
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #681 στις: Ιουλίου 06, 2013, 16:49 »
Και εγω στους 3 μηνες που ατμιζω 2 μικρα σπιρακια στο στομα εχω βγαλει αλλα πιστευω οτι ειναι λογω του οτι οι φιλοι μου το κανουν παρτ@@ες συνεχεια :P :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #682 στις: Ιουλίου 06, 2013, 17:24 »
ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΕΝΟΙΑΖΕ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ .ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΕΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ.ΕΙΧΑ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ .ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛ.ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΜΕ ΤΙ ΗΡΘΑ ΕΠΑΦΗ Η ΤΙ ΑΝΕΠΝΕΥΣΑ.ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΑΤΜΙΣΑ ΠΑΝΤΩς ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ.

βασικα να πας και σε κανα αλεργιολογο γιατι μπορει να εισαι αλεργικος σε καποιο απο τα συστατικα που εχει το υγρο σου
δε φταιει το ηλεκτρονικο τσιγαρο για αυτο
φταιει το υγρο...και η αγνοια που αν δε παθεις δε θα μαθεις

Αποσυνδεδεμένος baloni19

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #683 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:38 »
μπορεί να έχεις δίκιο θα το ψάξω όμως για να το ξαναβάλω στο στομα.Δεν μπορεί τυχαία να έπαθα κάτι τέτοιο .δεν έχω αρρωστήσει ολόκληρο το χειμώνα .Για οποίον θέλει μπορώ να του δώσω οποία πληροφορία θέλει από τους γιατρούς που πήγα και το νοσοκομείο .

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #684 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:40 »
ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΕΓΩ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΑΤΜΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ.ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΩ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗ ΟΔΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

δεν μας δινεις λεπτομεριες  :hmmm:
τι μαρκα υγρο εκανες και τι περιεκτικοτητα σε PG VG και νικοτινη....
τι ηλ.τσιγαρο ειχες......
ποσο καιρο ατμιζες.......


Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #685 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:43 »
φιλε μου το ηλεκτρονικο τσιγαρο αποκλειεται να σε πειραξε.....

σε πειραξε το υγρο αναπληρωσης

απλο ειναι η λογικη αυτο λεει

εξαρταται απο τι υγρο εβαλες μεσα μπορει να σε πειραξε απο το αρωμα μεχρι τη βαση πχ να εισαι αλεργικος στην προπυνογλυκολη,στην γλυκερινη,στις αρωματικες ουσιες του συγκεκριμενου υγρου που εβαλες


αυτο δε θα στο πει κανενανς ωρλ αλλα μονο αλλεργιολογος

και μενα με πειραζε η προπυνογλυκολη την σταματησα απλα δε σταματησα το ηλεκτρονικο τσιγαρο αλλαξα υγρο

Αποσυνδεδεμένος baloni19

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #686 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:46 »
Δεν μπορω να αναφερω μαρκες αν δεν ειμαι σιγουρος τι απο ολα φταιει.Ατμιζω εδω και ενα μηνα με επωνυμα ειδη μονο.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #687 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:48 »
παρ ολα αυτα μπορεις να κατηγορεις το ηλεκτρονικο τσιγαρο...

οκ πασο

Αποσυνδεδεμένος baloni19

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #688 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:49 »
φιλε μου λογικο ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο χωρις υγρο δεν πειραζει να περιμενεται πρωτα και μετα συμπερασματα.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #689 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:51 »
Δεν μπορω να αναφερω μαρκες αν δεν ειμαι σιγουρος τι απο ολα φταιει.Ατμιζω εδω και ενα μηνα με επωνυμα ειδη μονο.
ενα μηνα και αυτο το επαθες απο την μια στιγμη στην αλλη ή είχες ενοχλήσεις κατα καιρούς?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356027 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191903 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589605 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797749 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12279 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13531 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711