vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, gstamatos, Milarepa, SEB

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 21:33 »
Δέν μας είπες ποιόν ατμοποιητή και μπαταρία έχεις , σε τι κατάσταση είναι , πόσες μέρες έχεις την αντίσταση .
Μήπως και φταίει κακής ποιότητας ατμοποιητής η έχει τελειώσει η ζωή του  .

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 21:42 »
Αααα.... 9η μερα ατμισματος και ο λαιμος μου ειναι χάλια.. Δεν μπορω ν καταπιω. Και εχω γαργαλητο και θελω να βηχω όπως οταν αρρωσταινουμε. Αλλα δεν αρρωστησα..

Να πεις στην φιλεναδα σου,
να σου φτιαξει υγρα με vg μονο, χωρις καθολου pg.
Επισης μπορει να σε πειραζει και καποιο αρωμα.
 :) :)

ΥΓ Επιμενω δεν θελει το καλο σου  :laugh1: :laugh1:

 

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 21:55 »
Ατμιζω 14 μήνες. Τους τελευταίους 2 μήνες εμφανιζω στο πρόσωπο, γύρω από την μύτη,  κοκκινίλες και ξηροδερμια. Βάζω μια αλοιφή κορτιζονουχα και κάπως περιορίζεται. Πιστεύεται ότι μπορεί να οφείλεται στα υγρά? Χρησιμοποιώ balanced atmos βάση, στα 10 mg. Vamo μοντ και επισκευασιμους ατμοποιητες. Τι μου προτεινεται να αλλάξω?
Ευχαριστω

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 22:00 »
σαμπουαν......και μην γελασεις καθολου......
τα ατμιστικα σου δεν εχουν προβλημα..........
το προβλημα μπορει να ειναι το σαμπουαν , ο αφρος ξυρισματος , ακομα και κατι που ακουμπας τελευταια και πιανεις την μυτη σου ασυναισθητα.........

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 00:53 »

Δέν μας είπες ποιόν ατμοποιητή και μπαταρία έχεις , σε τι κατάσταση είναι , πόσες μέρες έχεις την αντίσταση .
Μήπως και φταίει κακής ποιότητας ατμοποιητής η έχει τελειώσει η ζωή του  .

Καλησπέρα :)  δεν εχω ιδέα, νομίζω η μπαταρία ειναι ego ο ατμοποιητης ειναι vivi nova(κάτι τέτοιο)  clearomizer. Και υην αντίσταση την εχω αλλάξει ήδη μεσα στις 9 μερες με μια που είχε το κουτάκι 1.8

Τα υγρα που χρησιμοποιώ ειναι της flavor art..

Σήμερα δοκίμασα να ατμισω και δακρυσα απο το γδαρσιμο. Σαν ανοιχτή πληγή ειναι ..
Απο τη μεταβαση απο το κανονικο στο ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι.
Εμενα αυτη η περιοδος με τα δικα σου συμπτωματα κρατησε περιπου 25 μερες, πορολο που στους περισσοτερους κρατα κανα 10ημερο.
Υπομονη και θα περασει.  :)

Σε ευχαριστω Nemesis :)
Πραγματικα το ελπίζω γιατι δεν θελω να καπνισω , αλλα δεν μπορω και τσίχλα μπύρα κομπολόι..
Μου άρεσε το ατμισμα.

Να πεις στην φιλεναδα σου,
να σου φτιαξει υγρα με vg μονο, χωρις καθολου pg.
Επισης μπορει να σε πειραζει και καποιο αρωμα.
 :) :)

ΥΓ Επιμενω δεν θελει το καλο σου  :laugh1: :laugh1:

Τι, η flavor art δεν ειναι vg??
Και που θα βρω εγω να μου φτιάχνουν τέτοια; Η φίλη μου άμα δεν θέλει το καλο μου δεν θα μου φτιάχνει τίποτα.
Πάντως αν παει έτσι δεν υην κόβω τη. Δουλεια να γίνεται.
Χρειάζομαι άνθρωπο που ξέρει.


Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ. Μη δημοσιεύετε συνεχόμενα ποστ. Πατήστε τροποποίηση και συμπληρώστε το προηγούμενο μήνυμά σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2013, 02:16 από petra »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:05 »
Άλλαξε ατμοποιητή  ! Πήγαινε σε κάτι εντελώς διαφορετικό (Δεν προτείνω κάτι για πολλούς λόγους) κ δες αν το πρόβλημα συνεχίζει.
Με στεναχωρείς πολύ που λες ...."μου άρεσε το άτμισμα" Αυτό δείχνει να έχεις  παρατήσει τις προσπάθειές σου ναι?

Δεν χρειάζεσαι καθόλου άνθρωπο που ξέρει!  :nope: :nope: :nope: :nope: Χρειάζεσαι εσένα που ξέρεις καλά τι θέλεις!
Τα βήματα είναι απλά ναι? Πας σε άλλον ατμοποιητή κ περιμένεις λίγες μέρες κ τότε βλέπεις ναι?

Τα υγρά της FA είναι μια χαρά μα καλό θα είναι να δοκιμάσεις να ατμίσεις μόνο με  VG για να δεις αν σου κάνει καλύτερα.
Δοκίμασε να ατμίσεις κ  με απλή βάση (VG)  δίχως κανένα άρωμα μήπως σε πειράζουν τα αρώματα ναι?

Θα βρεις άκρη αν πραγματικά θέλεις να μείνεις στο άτμισμα κ είμαι σίγουρη ότι μπορείς να τα καταφέρεις!!!  :yes: :yes: :yes:



Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:38 »
Krystallia εγώ όπως σε κόβω κρυφοκοιτάζης το κ.τ. και πας να βρεις δικαιολογίες να μας παρατήσεις. :yes: :yes:

Και ξέρης στην αρχή που διάβασα κάποια ποστ σου με εντυπωσίασαν και είπα να μία δυναμική ατμίστρια ή οποία
μπορεί ακόμη και να αντικαταστήσει τον παππού (στα οφ τόπιτς βέβαια) τώρα που έκοψε και το άτμισμα.

Σου μιλάω όπως σου αρέσει να μιλάς και μένα μου άρεσε  να σε διαβάζω. :yes: :yes:

Βρες τη φίλη σου και πες να σου δώσει να ατμίσης σκέτη vg χωρίς άρωμα με τη νικοτίνη που ατμίζης.
Εγώ άτμιζα σκέτη βάση χωρίς αρώματα για 5 μήνες τους 3 από αυτούς και χωρίς νικοτίνη.

Αν και πάλι συνεχίζουν τα ίδια προβλήματα τι άλλο να πω.Κάνε όπως νομίζης.

Αυτά. :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 18:01 »
Αγαπητέ papou μου :)

Ευχαριστω για την υποστήριξη!

Εγω δεν είμαι δυναμική ατμιστρια ; Που όχι δεν καπνιζω, αλλα δεν ατμιζω καν, γιατι μου ειναι αδύνατον, αλλα ουτε που σκέφτομαι να βάλω κτ στο στόμα μου, και όχι γιατι φοβάμαι να μην ξαναγύρισω αλλα επειδη είδα μεσα σε αυτές τις 9 ημέρες διάφορες έντονες στο αναπνευστικο μου.
Γενικα αυτα τα vg πρεπει κάποιος να στα
Φτιάχνει; Δεν μπορω να τα προμηθευτώ απο κάπου; (Η Λεμυ-Αγα δεν απαντάει )
Α και άμα πάρω χωρις νικοτίνη αλλα με
Αρωμα θα ειναι καλυτερα;;

Και παλι ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #653 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 18:07 »
Άλλαξε ατμοποιητή  ! Πήγαινε σε κάτι εντελώς διαφορετικό (Δεν προτείνω κάτι για πολλούς λόγους) κ δες αν το πρόβλημα συνεχίζει.
Με στεναχωρείς πολύ που λες ...."μου άρεσε το άτμισμα" Αυτό δείχνει να έχεις  παρατήσει τις προσπάθειές σου ναι?

Δεν χρειάζεσαι καθόλου άνθρωπο που ξέρει!  :nope: :nope: :nope: :nope: Χρειάζεσαι εσένα που ξέρεις καλά τι θέλεις!
Τα βήματα είναι απλά ναι? Πας σε άλλον ατμοποιητή κ περιμένεις λίγες μέρες κ τότε βλέπεις ναι?

Τα υγρά της FA είναι μια χαρά μα καλό θα είναι να δοκιμάσεις να ατμίσεις μόνο με  VG για να δεις αν σου κάνει καλύτερα.
Δοκίμασε να ατμίσεις κ  με απλή βάση (VG)  δίχως κανένα άρωμα μήπως σε πειράζουν τα αρώματα ναι?

Θα βρεις άκρη αν πραγματικά θέλεις να μείνεις στο άτμισμα κ είμαι σίγουρη ότι μπορείς να τα καταφέρεις!!!  :yes: :yes: :yes:



Dark angel :) :) :)

Ευχαριστωωωω!

Δεν τα παραταω, μου αρέσει να ατμιζω , απλα δεν μπορω, δεν υπαρχει περίπτωση να καπνισω τουλάχιστον έτσι νοιώθω τωρα, αλλα δεν ξέρω και αν με
Ενοχλεί το ή.τ, η ειναι και τυχαιο(ιός κτλ) πάντως μεχρι στιγμής 2η μερα είμαι σε αδιέξοδο .

Ευχαριστω για τις συμβουλές περί ατμοποιητη , αλλα προς το παρών εχω δώσει αρκετά
Και δεν με περισσεύουν , επίσης , εχω την αίσθηση οτι οι αντιστάσεις δεν υπαρχει με
Την καμία να κρατάνε 15 μερες, οι δικές μου εννοω, και χωρις να υπέρ ατμιζω.
Στις 5 μερες βλεπω τις άκρες απο τα φυτιλια , εκει που ενώνονται με την αντίσταση να σκουραινουν.
Επίσης οποίο
Ανοιχτοχρωμο  υγρό και να βάλω, μεχρι την νυχτα εχει πάρει το χρωμα
Της καραμελας. Ειναι νορμαλ αυτο;;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2013, 18:18 από Krystallia »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 11:43 »
ΚαλημΕρα Kyrstallia   :) :) :) Χαίρομαι που δεν τα παρατάς εύκολα!!!  :respect: :respect: :respect:
Σου απαντώ σε όλες τις ερωτήσεις σου σε πμ για να μην βγούμε εκτός θέματος σε αυτήν εδώ την ενότητα ναι?

Θα βρεις σίγουρα τον ατμοποιητή που κάνει για σένα κ τα σωστά υγρά κ σε λίγες μέρες θα συμβουλεύεις εκείνους που
θα έχουν τις ίδιες απορίες με σένα!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:



Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 12:01 »

Εισαι Σουπερ Αισιοδοξη!!!!  σε ευχαριστω Dark Angel!!!
δεν τα παραταω.. .




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2013, 18:01 από Vrs5 »

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #656 στις: Μαρτίου 26, 2013, 01:31 »
 :bye: Γεια χαρά σε όλους ήθελα να ρωτήσω τα εξής άτμιζα πριν 2 χρονιά για πρώτη φορά ένα 6μηνο μέχρι που όρχησα να έχω τρομερούς πόνους στο στήθος στην αριστερή μεριά σε σημείο που δε μπορούσα να κοιμηθώ, μετά από εκεί δυστυχώς γύρισα στο κ.τ. και έφυγαν οι πόνοι….
Μετά από καιρό λοιπόν ξαναγύρισα στο η.τ. για 3 μήνες τώρα ατμίζω 75%VG 25%PG από ατμός λαμπ, λοιπόν προχθές πάλι όρχησαν οι πόνοι όχι σε τραγικό σημείο όπως παλιά αλλά δε περίμενα να δω τι θα γίνει… έκοψα τελείως την PG και έκανα σκέτη VG χωρίς άρωμα, την επόμενη μέρα οι πόνοι κορυφώθηκαν με τη μια, χτες δε μπόρεσα να κλείσω μάτι…
Σήμερα λοιπόν το έριξα στην PG σκέτη και οι πόνοι έχουν σχεδόν εξαφανιστεί.
Έχει τύχη σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Και εκτός αυτού αν είμαι οκ με την PG σκέτη ξενερώνω…. βγαίνει ελάχιστος ο ατμός. Καμία λύση για αυτό?

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #657 στις: Μαρτίου 26, 2013, 02:03 »
Γεια σου golfakiς.
Δυστυχως ντουμανι μπολικο δεν θα δεις με σκετη pg.Το μονο που μπορω να σου πω να κανεις ειναι 80pg20vg.Ακομα και με 20%vg υπαρχει πολυ ικανοποιητικος ατμος.Τον εκανα παλαιοτερα και ποιο συγκεκρημενα σε boge lr.
Αν σε πειραζει ακομα και  η 20%vg τοτε αλλη λυση που μπορω να σκεφτω ειναι dual coil lr ατμοποιητη και πιο συγκεκρημενα dripping.Και ενα vv επισης μπορει να βοηθησει την κατασταση καπως.

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #658 στις: Μαρτίου 26, 2013, 02:13 »
αυτή τη στιγμή είμαι με τον aga t2 και το Vamo οπότε μένει να δοκιμάσω το 80PG και 20VG αύριο.


Ευχαριστώ.

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #659 στις: Μαρτίου 26, 2013, 08:45 »
Αφού κάνεις DIY ξεκίνα με μικρή ποσότητα από 50-50 VPG και αν έχεις ανοχή στη PG
άρχισε να την ανεβάζεις μέχρι εκεί που σε ικανοποιεί ατμιστικά σε παραγωγή ατμού.
Πολλοί κάνουν 60-40, 70-30 PG-VG όπως και γω και έχω υπεραρκετή ποσότητα ατμού,
ειδικά με τον Aga όπως αναφέρεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 748 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6946 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13522 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711