vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

391 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, seniorize, John K, thanos1071, lounik, camber

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #630 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 17:15 »
Δεν με χαλαει αλλα δεν θελω κατι που εχει ξεπεραστει
να φαινεται προβλημα.
Πλακωμα = πολλα mg
Πονος στον λαιμο = φταιει συνηθως η pg
Αερια και σπυρακια=  φταιει συνηθως η vg
Βεβαια ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα
και τελικα προσαρμοζεται.
Ας ψαξουμε λιγο ειναι χιλιογραμμενα στο φορουμ.
Αναμασαμε τα ιδια και συνηθως πανικοβαλονται
καποιοι νεοι και πανε στο περιπτερο.

 :yes: :yes: :yes:


 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος epinephelous

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #631 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 18:06 »
Θα ήθελα κι εγώ να πω την άποψή μου όσον αφορά την ασφάλεια του ατμίσματος. Αγαπητέ Bigsur νομίζω οτι η ασφάλειά του δεν πρόκειται να αποδειχτεί ποτέ. Κι αυτό όχι γιατί δεν θα μπορέσουμε ποτέ να την αποδείξουμε αλλά γιατί δεν είναι δυνατόν να αποδειχτεί λόγω της φύσης του προβλήματος. Οτιδήποτε βασίζεται σε παρατήρηση και πείραμα ενέχει αβεβαιότητα. (Το ιστορικό άλυτο μέχρι στιγμής πρόβλημα της επιστήμης).
   Θα πρέπει λοιπόν να αρκεστούμε στις ενδείξεις που αποτελούν τον μπούσουλά μας σε ότι κι αν αποφασίζουμε.
Βάζοντας λοιπόν στη γνωστή μας ζυγαριά από τη μια τα προβλήματα του κ.τ. (Δεν θα μπω στο κόπο να τα παραθέσω, είναι γνωστά) κι από την άλλη τα προβλήματα του η.τ. (Εχουν αναφερθεί κάποιες αλλεργίες, κνησμοί και εξανθήματα, περισσότερα εκ των οποίων είναι προσωρινά, όπως και η υπνηλία και το μάτωμα των ούλων του Mulder που ομολογώ οτι τα συναντώ για πρώτη φορά) θεωρώ ότι η ζυγαριά κλίνει καταφανώς υπέρ του η.τ.
   Εδώ θα ήθελα να κάνω και μια επισήμανση όσον αφορά την ορθότητα των παρατηρήσεών μας. Όλοι οι άνθρωποι είμαστε επιρρεπείς σε κάποιες λογικές πλάνες κι αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό. Μία από αυτές ονομάζεται ¨ακολούθως συνεπώς εξαιτίας¨. Σε απλά Ελληνικά αυτό μεταφράζεται σε ¨έβηξα κι έβρεξε άρα έβρεξε επειδή έβηξα¨. ¨Εχουμε δηλαδή την τάση να συνδέουμε αιτιακά γεγονότα μεταξύ τους μόνο και μόνο επειδή τυχαίνει να έχουν χρονική συνάφεια. Εξ ου και οι δεισιδαιμονίες (μαύρες γάτες, πέρασμα κάτω από τη σκάλα κ.ο.κ). Συνεπώς καλά θα είναι να μην αρκούμαστε στην χρονική συνάφεια για να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας αλλά να ερευνούμε όσο μπορούμε περισσότερο για την ανακάλυψη της αλήθειας. Αν δεν νομιμοποιείται να πει ¨τυχαίο; δεν νομίζω¨ κάποιος που κέρδισε το λαχείο πόσο περισσότερο εσύ αγαπητέ Mulder.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #632 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 20:49 »
Συμφωνώ epinephelous. Γι αυτό και ατμίζω 14 μήνες.

Όμως το γεγονός πως η λογική μας μπορεί συχνά είναι εσφαλμένη, οι παρατηρήσεις μας όχι ακριβείς και τα συμπεράσματά μας ενίοτε λανθασμένα δεν σημαίνει πως θα σταματήσουμε να σκεφτόμαστε, να παρατηρούμε και να βγάζουμε συμπεράσματα. Και να θέλαμε δεν μπορούμε, είναι στη φύση του ανθρώπινου μυαλού.
Η αβεβαιότητα των πειραμάτων δεν σταμάτησε τους επιστήμονες να κάνουνε πειράματα.
Και να σώσουν μερικά εκατομμύρια συνανθρώπους -όταν επέλεξαν τα ωφέλιμα πειράματα.

Τελικά, το ζήτημα δεν είναι αν θα συνεχίσουμε να σκεφτόμαστε το ΗΤ.
Τίθεται θέμα αν κάποιες συζητήσεις πρέπει ή δεν πρέπει να τις κάνουμε. Και δεν καταλαβαίνω ποιός έχει δικαίωμα να σταματά τις σχετικές συζητήσεις επειδή δεν του αρέσουν. Και οι νέοι στο ΗΤ έχουν το ίδιο μυαλό με τους παλιούς. Με τις κουβέντες στο φόρουμ βλέπω μακρόχρονα να ηρεμούν οι φόβοι τους και όχι να αυξάνονται.

Ακριβώς επειδή ανησυχούμε έγιναν τα άλματα στην ποιότητα υγρών, κυκλοφορούν χημικές αναλύσεις, προτιμάμε ασφαλέστερα υλικά και δεν παίρνουμε μπαταρίες να μας σκάνε στα μούτρα κάθε μέρα.
Αν τα αφήναμε στην τύχη τους όλα, θα καπνίζαμε και θα τέλειωνε και η ιστορία.

Δεν έχουμε κάποια θρησκεία και δεν είναι βασική μας δουλειά η προπαγάνδα. Αν δεν μιλήσεις εδώ για κάτι που σε φοβίζει πού θα το πεις; Στον ΕΟΦ; Αν ο κάθε καινούριος ατμιστής δεν δει εδώ πως, ναι, ψαχνόμαστε και δεν έχουμε όλες τις απαντήσεις, από ποιόν θα το μάθει; Τον Μπεχράκη;

Τέλος πάντων, επιχειρήματα ας υπάρχουν. Αλλά κρύψιμο κάτω από το χαλάκι και τσιμουδιά μην τρομάξουν τα "παιδιά";

Αποσυνδεδεμένος epinephelous

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #633 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 13:40 »
Φίλε BigSur έχω την εντύπωση ότι με παρεξήγησες. Δεν προσπαθώ να αποτρέψω κάποιον καπνιστή από το να στραφεί στο η.τ. ούτε να φοβίσω κάποιον ατμιστή λέγοντας ότι η ασφάλεια του ατμίσματος δεν πρόκειται ποτέ να αποδειχτεί. ¨Αλλωστε θα αποτελούσε ανακολουθία όντας προσωπικά ατμιστής για 13 μήνες και ενθουσιασμένος με τα αποτελέσματα της επιλογής μου. Αυτό που ήθελα να επισημάνω είναι να μην αναζητά κανείς την χείμαιρα της βεβαιότητας. Δεν πρόκειται να την βρει ποτέ και θα χάσει την ευκαιρία να επιλέξει μια πιο υγειινή συνήθεια από αυτή του κ.τ. Με άλλα λόγια, αν έχετε αμφιβολίες για την ασφάλεια του η.τ. σας λέω οτι αμφιβολίες υπάρχουν για τα πάντα στον μάταιο τούτο κόσμο. Το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι χρήση της ζυγαριάς. Αυτή είναι η κατάρα που κατατρύχει την επιστήμη, η έλλειψη απόλυτης βεβαιότητας. Σε όσα αναφέρεις στην δεύτερή σου παράγραφο με βρίσκεις τόσο σύμφωνο που είναι σαν να προσπαθείς να πείσεις τον Πάπα οτι ο Καθολικισμός είναι καλός. Η Επιστήμη κατά την άποψή μου δεν είναι η καλύτερη αλλά η μόνη μέθοδος που έχει ο άνθρωπος για να προσεγγίσει την πραγματικότητα. Ναι, ενέχει το σπόρο της αβεβαιότητας αλλά είναι οτι καλύτερο έχει στη φαρέτρα του το ανθρώπινο πνεύμα και με διαφορά. Η ανάγκη της βεβαιότητας είναι μια ανθρώπινη ψυχολογική αδυναμία, κατανοητή μεν, καταστρεπτική δε. Καταστρεπτική διότι παραπλανεί το άνθρωπο και τον οδηγεί σαν τη μύγα στον ιστό της πίστης.

Οι συζητήσεις μόνο καλό μπορούν να κάνουν και κανείς δεν έχει δικαίωμα να τις σταματά επειδή δεν του αρέσουν. Όσο πληθαίνουν οι ενδείξεις των πειραμάτων, και εδώ θα ήθελα να υποβάλλω τα σέβη μου στον καθηγητή κ. Φαρσαλινό, τόσο οι φόβοι θα αποδεικνύονται ανυπόστατοι.

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε.

Ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός, είμαι μαζί σας, εγκρίνω και επαυξάνω.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #634 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 14:32 »
Ίσως να συμφωνούμε και σε όλα.
Το παρακάτω πάντως δεν το έκανα -και συγνώμη αν δεν ήμουν σαφής και φάνηκε κάτι τέτοιο:
Φίλε BigSur έχω την εντύπωση ότι με παρεξήγησες. Δεν προσπαθώ να αποτρέψω κάποιον καπνιστή από το να στραφεί στο η.τ. ούτε να φοβίσω κάποιον ατμιστή λέγοντας ότι η ασφάλεια του ατμίσματος δεν πρόκειται ποτέ να αποδειχτεί.

Περιληπτικά τι λέω:
Η ασφάλεια είναι σχετικό πράγμα. Δεν έχουμε αρκετά στοιχεία. Μαζεύουμε φόβους, ακούμε φήμες: μπερδευόμαστε.
Αν τα κουβεντιάσουμε αυτά, με τον καιρό ηρεμούμε και φεύγει από μέσα μας ο φόβος.
Πάντα σε τέτοια νήματα μπαίνει το θέμα "ώχου, τι πάτε και ψάχνετε, και τα κρέατα έχουν διοξίνες... θα τρομάξει κανείς και θα γυρίσει στο τσιγάρο".
Αν δεν έχει τρομάξει με το τσιγάρο και τρομάζει με αυτά, ας γυρίσει. Έτσι κι αλλιώς μπροστά του θα τα έβρισκε.
Οι άλλοι ας μιλήσουν γι αυτό που τους ενδιαφέρει. Κι αν πουν και καμιά μπούρδα... εδώ είμαστε!
 :)

Αποσυνδεδεμένος epinephelous

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #635 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 16:10 »
Φίλε BigSur, τελικά οι απόψεις μας συμπίπτουν.  :)
Θα ήθελα να προσθέσω επίσης οτι όλοι όσοι ανήκουμε στο χώρο του ατμίσματος με την συμμετοχή μας και τις προσπάθειές μας για την αναζήτηση και την εδραίωση της αλήθειας για την ασφάλεια του ατμίσματος, ενάντια στα πανίσχυρα συμφέροντα των καπνοβιομηχανιών και των φαρμακοβιομηχανιών, αποτελούμε τους πρωτοπόρους που εργάζονται για να βρουν οι επόμενοι το δρόμο στρωμένο και χωρίς εμπόδια. Φρωνώ οτι αυτό τουλάχιστον θα πρέπει να μας αναγνωριστεί. Ελπίζω η επικείμενη ψηφοφορία στην Ευρωβουλή να είναι ευνοϊκή για μας και να υπερισχύσει τελικά το κοινό συμφέρον από την ιδιοτέλεια ορισμένων ισχυρών.

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #636 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 12:08 »
Διαβαζοντας το νημα και βλεποντας τις ανησυχιες καποιων για καποια συμπτωματα θελω να καταθεσω και εγω τις εμπειριες μου μετα απο 12 μηνες ατμισματος.
Απο την αρχη καταλαβα οτι η PG με πειραζει. Ειχα πολυ βηχα και μικρα σπυρακια στο σωμα. Οποτε δεν ξαναχρησιμοποιησα PG. Επειδη απο πολυ νωρις εκανα DIY υγρα προτιμησα σκετη VG και ειμαι σε ολα μια χαρα.

1. ΑΥΠΝΙΑ μπορει να ειχα στην αρχη (δεν καλοθυμαμαι) αλλα δεν νομιζω να ηταν απο τα υγρα αλλα απο την μεταβαση απο το κ.τ στο η.τ.
2. ΑΙΜΑ στα ΟΥΛΑ ειχα πολυ με PG αλλα και με VG (λιγοτερο). Αυτο που ειδα και μου το επιβεβαιωσε φιλη οδοντιατρος ειναι οτι παιζει μεγαλο ρολο και ο ατμοποιητης. Οσο πιο ζεστος ατμος τοσο πιο μεγαλη αιμορραγια. Με iMist ελαχιστη εως καθολου ενω με carto περισσοτερη και με CE4+ ακομα μεγαλυτερη.
3. ΣΠΥΡΑΚΙΑ ειτε στο σωμα ειτε στο κεφαλι ειχα αρκετα απο την PG ενω με την VG καθολου.
4. ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ  μπορω να αναφερω το "βαρος" στο στηθος απο καταναλωση PG με ρυθμο πιπιλας  :laugh1: ενω με VG εχω μεγαλο οριο. Οπως και λιγα "αερια"  :-[ απο μεγαλη καταναλωση VG.



Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #637 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 16:17 »
Γεια σας Παιδια,,
Ατμιζω εδω και 8 μερες,  και τελευταια, εχω τσουξιμο πισω στον λαιμο και το πιο εντονο ειναι στην τραχεια-οισοφαγο μου, ακριβως το συναισθημα οπως οταν εχεις καουρες απο κατι λαθος που εφαγες.
Τα υγρα που χρισημοποιω, ειναι   με vg  βαση, και δεν εχω αλλαξει κατι,
εχει τυχει κατι αναλογο σε καποιον?
και επισης την στιγμη που συνεβη, και χωρις να υπερατμιζω, οπως διαβασα καπου, για τις ενοχλησεις, ατμιζω ακομα λιγοτερο..


ευχαριστω  :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #638 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 20:22 »
Κρυσταλλία αν είναι κάτι σχετικό με άτμισμα, σκέφτομαι τα εξής:
1. Ο λαιμός αγριεύει τις πρώτες μέρες, όπως όταν αλλάζεις μάρκα τσιγάρων ή όταν κόβεις το τσιγάρο. Όμως αυτό το νιώθουμε συνήθως στον λαιμό/φάρυγγα και όχι τόσο χαμηλά.
2. Σε κάποιους η πολλή VG τυχαίνει να ανστατώσει το στομάχι. Εμένα ας πούμε μου πέφτει βαρειά και μου φέρνει φουσκώματα. Ίσως (εικασία κάνω) αυτό να βγει σε κάποιον σε κάποιου είδους οισοφαγική παλινδρόμηση που δημιουργεί καούρες όπως όταν τρως κάτι που σε αναστατώνει.
3. Δεν αποκλείεται και μια δυσανεξία στη βάση ή τα αρωματικά μιας συγκεκριμένης μάρκας που θα φύγουν με άλλη μάρκα.

Δοκίμασε κάποιο υγρό με 50-50 ή ακόμα και 70% PG 30% VG. Κάνε κάποιους πειραματισμούς. Οι περισσότεροι δεν έχουν θέμα με τις βάσεις αλλά δεν είναι και ασυνήθιστο να πρέπει κανείς να βρει την προσωπική του ισορροπία.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #639 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 20:48 »
Υγρά με πόσο % νικοτίνη;


Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #640 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 21:11 »
Κατά τη γνώμη μου είναι η ποσότητα νικοτίνης που έχεις επιλέξει, όπως υπονοεί  και ο G.K.77. Όποιο κι αν είναι το ποσοστό μείωσέ την. Αυτά τα συμπτώματα έχω κατά καιρούς και από 18 έχω φτάσει τη νικοτίνη στο 6. Το θεωρώ μια πολύ καλή ενημέρωση από τον οργανισμό σου. Άτμιζε πιο συχνά, αν το χρειάζεσαι και πάρε και πιο δυνατό σετ συσκευής, ώστε να μη σου φανεί η μείωση της νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος maggiver

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #641 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 21:25 »
Σφυριγμα στο κεφαλι, περυσι ηταν πολυ εντονο, χρησιμοποιω Balanced 20αρα AtmosLab (50-50 κ' 20mg Nic.).
Με τον iMist και μπαταρια eGo αρχισε μετα απο 3 μηνες χρησης. Ενας γιατρος (απο τους πολλους που ειχα παει) μου το σφυριξε οτι η νικοτινη εχει ενοχοποιηθει για "εκβοές". Κανα 2μηνο μετα και μεσα στο καλοκαιρι σταματησαν. Τωρα και ενω χρησιμοποιω πλεων Lava και KTS X6 με διπλασια παραγωγη ατμου, εμφανιστηκαν παλι αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο, εριξα δοκιμαστικα την νικοτινη σε 10mg ( 50% Balanced 20αρα και 50% Mist μηδενικη) και μου εχει ερθει καλυτερα. Εν καιρο...... βλεπουμε, και μετα κι απο αλλες δοκιμες γιατι ισως να φταιει και η PG!

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #642 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 21:59 »
Σας ευχαριστώ παρά πολύ για την σκέψη και τις ιδέες σας για τι ειναι πιθανό να φταίει.
Η νικοτίνη που κάνω απο την αρχή ειναι 9αρα γιατι με την 18αρα ζαλιζομουν αρκετά, σε κάποια αρώματα ειναι τέλεια αλλα σε αλλα ειναι τόσο ελαφριά, οπότε εχω πάρει και 2 αρώματα 18αρια για να βάζω μερικές σταγονιτσες για τις ώρες που θες λιγο πιο βαρύ.
Η αλήθεια ειναι οτι παρατήρησα οτι αυτο συμβαίνει με τις καπνικες που δοκίμασα, και απογοητεύτηκα γιατι οταν δοκίμασα 2 στο μαγαζι απο τα δείγματα ήταν τελειες σε άρωμα και γεύση και οταν τις αγορασα και τις χρησιμοποίησα  ήταν καμία σχέση .. Αηδία.
Πάντως η ενόχληση ειναι σχεδόν αποκλειστικά στον οισοφαγο.
Για την αλλαγή καταλαβαίνω οτι οτι κάποια ενόχληση γα υπαρχει στον λαιμό.
Κατα τα αλλα, 9 μερες τωρα ουτε που σκέφτηκα να καπνισω.
Η αλήθεια ειναι οτι τρώω ομως και λιγο παραπανω :(

Πάντως σας ευχαριστω για τα φώτα σας !

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #643 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 20:58 »
Αααα.... 9η μερα ατμισματος και ο λαιμος μου ειναι χάλια.. Δεν μπορω ν καταπιω. Και εχω γαργαλητο και θελω να βηχω όπως οταν αρρωσταινουμε. Αλλα δεν αρρωστησα..

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #644 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 21:08 »
Απο τη μεταβαση απο το κανονικο στο ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι.
Εμενα αυτη η περιοδος με τα δικα σου συμπτωματα κρατησε περιπου 25 μερες, πορολο που στους περισσοτερους κρατα κανα 10ημερο.
Υπομονη και θα περασει.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356003 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191884 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6950 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12275 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13527 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711