vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, πολυς, Greg61

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 16, 2011, 01:52 »
Ωραία :)

Δοκίμασε να ατμίζεις μόνο απο 2ο που γράφεις για να δεις εαν υποχωρήσει το φούσκωμα μιας και έχει μόνο pg .... Εαν σε 2-3 ημέρες δεν δείς διαφορά γύρνα μόνο στο 1ο υγρό που έχει vg...Έτσι θα καταλάβεις εαν σε πειράζει κάποιο απο τα 2

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 16, 2011, 01:55 »
ευχαριστω πολυ θα σου πω οτι το πρωτο υγρο ειναι αυτο με το οποιο ξεκινησα και τελειωσε σημερα το απογευμα και μετα εβαλα απο το δευτερο υγρο που μου λεσ δλδ ειναι η πρωτη φορα τωρα που το χρησιμοποιω αρα να υποθεσω οτι με πειραζει το vg???λενε οτι ειναι φυτικο ισχυει???

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 16, 2011, 02:01 »
Κατά κανόνα η  vg = vegetable glycol = φυτική γλυκόλη .. Ίσως να είσαι "αρνητική" στην vg ... Θα το διαπιστώσεις με τον καιρό :)

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #138 στις: Απριλίου 16, 2011, 02:03 »
χιλια ευχαριστω ασ ελπισω στο ξεφουσκωμα συντομα!!!!!!!!!!!θα επανελθω με νεοτερα!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #139 στις: Απριλίου 17, 2011, 22:10 »
Χριστίνα,
Το κόψιμο του ΚΤ προκαλεί πολλές παρενέργειες, φυσικά δεν αποκλείεται οι παρενέργειες να προέρχονται απο το ΗΤ, αλλά δυσλειτουργία εντέρων, διάρροια, πονοκέφαλος, αϋπνία ( ή υπνηλία) είναι συμπτώματα συχνά μετά τη διακοπή καπνίσματος.

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #140 στις: Απριλίου 17, 2011, 22:25 »
καλησπερα abet κοιτα δεν εχω τπτ απο ολα τα παραπανω εκτοσ απο το πρηξιμο αυτο και στεναχωριεμαι γιατι ενω μ αρεσει πολυ το ατμισμα ειλικρινα αν συνεχιστει αυτο το χαλι θα αναγκαστω να το σταματησω και δυστυχωσ θα γυρισω παλι στο κ.τ. μετα λυπησ.δε θελω ειμαι 11 μερεσ ακαπνη και θελω να παραμεινω ετσι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #141 στις: Απριλίου 17, 2011, 22:50 »
Στη θέση σου θα έκανα το εξής
Θα ξανάρχιζα το τσιγάρο,
- αν μετά απο μια βδομάδα συνεχίζονταν το πρήξιμο, θα πήγαινα σε γιατρό, θα έκοβα το τσιγάρο και θα ξανάρχιζα το ΗΤ.
- αν το πρήξιμο υποχωρούσε, θα ξαναδοκίμαζα ΗΤ τον άλλο μήνα ( η Άνοιξη είναι περίεργη εποχή)

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #142 στις: Απριλίου 17, 2011, 22:55 »
χαχαχαχα καλα τα λεσ !!!!!!!!!θα δω πωσ θα παει τωρα με το αλλο υγρο γιαα καμμια βδομαδα ακομα και βλεπουμε σ ευχαριστω παντωσ για την απαντηση!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 18, 2011, 09:35 »
ρε παιδια κ γω εχω τα ιδια συμπτωματα με τη χριστινα,καπνιζω εδω και μια βδομαδα το ρ εβο με υγρο που λεει 99% φυτικη γλυκερινη κ 1%αρωμα φυτικης προελευσης,και με πιανει ειδικα οταν παω για υπνο μια καουρα στο στομαχι λες και εχω φαει ενα αρνι του πασχα μονος μου...τι να κανω?να αλλαξω υγρο?εχω ακουσει οτι η νικοτινη στα υγρα απαγορευεται απο τον ΕΟΦ,γι αυτο διαλεξα μονο VG....οπως δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για την προπυλενικη γλυκολη....ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! :o
τι γινεται?ειναι κριμα να ξανακαπνισω :'(

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #144 στις: Απριλίου 18, 2011, 09:39 »
Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα το οποίο βιάστηκα να το ρίξω στο η.τ. αλλά αποδείχθηκε οτι με πείραζε το οτι έπινα 3 καφέδες την ημέρα... Εαν δεν πίνεις καφέ δοκίμασε να ελαττώσεις το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 18, 2011, 10:08 »
ρε παιδια κ γω εχω τα ιδια συμπτωματα με τη χριστινα,καπνιζω εδω και μια βδομαδα το ρ εβο με υγρο που λεει 99% φυτικη γλυκερινη κ 1%αρωμα φυτικης προελευσης,και με πιανει ειδικα οταν παω για υπνο μια καουρα στο στομαχι λες και εχω φαει ενα αρνι του πασχα μονος μου...τι να κανω?να αλλαξω υγρο?εχω ακουσει οτι η νικοτινη στα υγρα απαγορευεται απο τον ΕΟΦ,γι αυτο διαλεξα μονο VG....οπως δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για την προπυλενικη γλυκολη....ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! :o
τι γινεται?ειναι κριμα να ξανακαπνισω :'(
Εγω εκτος απο αυτα που ειπε ο ggero, θα ηθελα να σου πω η νικοτινη γενικως απαγορευεται. Και τι εγεινε ; Μηπως στο ΚΤ δεν την επερνες ; Οσο αφορα την PG υπαρχουν μελη που την χρησιμοποιουν παρα πολυ καιρο (και εγω μαζι αλλα οχι τοσο πολυ) χωρις κανενα προβλημα . Και εγω παντος λογο οτι ειχα καποια φουσκωματα στην αρχη, το γυρισα κατα 90% στην PG και τωρα ολα ΟΚ  :thumpup . Εξαλου η VG εινε φυτικη οποτε που ξερεις (ολοι μας) αν δεν εινε θεμα αλλεργιας ; :yes:

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #146 στις: Απριλίου 18, 2011, 10:28 »
σωστος... :idiot1: παιζει κι αυτο...επισης κατι αλλο επειδη εχω διαβασει αρκετα με τα υγρα,το δικο μου που ειναι 99% vg αγορασμενο απο την e smoke θελει αραιομα με νερο? ή να το χρησιμοποιω ετσι οπως ειναι?

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #147 στις: Απριλίου 18, 2011, 10:33 »
Εαν είναι καθαρή 99% και όχι αραιωμένη (ειναι σαν σιροπι απο τουλουμπάκια) θέλει αραίωμα περίπου 20% με ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ νερο

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #148 στις: Απριλίου 18, 2011, 10:38 »
Εφοσον το περνεις ετοιμο το υγρο για ατμισμα εννοειτε οχι αλλο αραιωμα. (Γνωμη μου) !!! Θα βοηθουσε εαν μας ελεγες και πιο εινε με λινκ. Αυτοι που το εχουν δοκιμασει θα ηξεραν καλυτερα να σου πουν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #149 στις: Απριλίου 18, 2011, 10:43 »
ειναι αυτο εδω:http://esmoke.gr/accessories.htm
εμενα μου εδωσε και καλα τη μαρκα που καπνιζα davidoff αλλα....ουτε davidoff δεν ειναι ουτε τπτ...τωρα :hmmm:με μπερδεψατε ρε παιδια...
να το αραιωσω η οχι?μηπως αν το αραιωσω να το κανω χειροτερο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356110 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 768 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589719 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797790 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313654 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13544 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711