vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

422 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, Mimhsdr, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa

Want, i-want clearomizer

Αποσυνδεδεμένος gordito

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:39 »
Kαι εγω αυτον χρησιμοποιω εδω και μια βδομαδα.

Ειναι πολυ καλος, αν εξαιρεσεις οτι ειναι πολυ σφιχτος.

Επισης εχω μια αισθηση οτι ρουφαει πολυ υγρο σε σχεση με το 510 που ειχα, αν και απλα μπορει να φταιω εγω  ::)

Σιγουρα θα ξαναπαρω και αλλον τετοιο, μεγα προσον οι μηδενικες διαροες

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:52 »
και ναι η καταναλωση ειναι λιγο παραπανω απο τα ego-t  τυπου tank αλλα και απο τη αλλην βαλε και της διαροες  απο τα tank μια χαρα ειναι και ο i-want

Αποσυνδεδεμένος Georgecz3

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 21:00 »
Καλησπερα παιδια. Εγω δοκιμασα τον want, σε ego w η.Τ  και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος.Δεν έχει διαροες, δεν μου ηρθε ποτέ υγρό στο στομα(με εξαιρεση μια φορα που μετα απο πλήρωση της δεξαμενης με υγρό ξέχασα να βάλω το λαστιχένιο ταπάκι  :wall: ),   η σφιχτή του τζουρα μου θυμίζει το στριφτό που κάπνιζα, και είναι οικονομικός σε κατανάλωση ρεύματος.
Η ξερη αισθηση του ατμου του μ'αρεσει επισης.
Τωρα οσον αφορά την καταναλωση υγρου, επειδη παιζω με 2 ατμο και 2 γευσεις (ο ενας με γεύση Apple στα 11mg , και ο αλλος με enjuice ice tea 11mg της Nobacco και τα 2 υγρα) εχω παρατηρήσει οτι ενώ με το μήλο ενα tank με βγαζεί μια μέρα με λογική χρήση, το τσάι μου τρώει ένα τανκ μέσα σε 2 ώρες με ίδια χρήση παντα. Δεν ξέρω αν ευθήνετε ο ατμο η το υγρο για αυτο δεν μπορω να εκφερω αποψη (θα το τεσταρω το enjuice και σε αλλο ατμο οταν παραδωσει πνευμα αυτος και θα δω τι παιζει)

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 21:39 »
Ο want δουλέυει πιο γρήγορα με υγρα που έχουν πιο πολύ pg και πιό αργά με υγρά που έχουν vg γιατί είναι πιο σφιχτά. Με τα σφιχτα μερικές φορές βγάζει και καμένη γευση. Ειναι γενικά πολύ καλος

Αποσυνδεδεμένος Sino

Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 17:01 »
Καλησπέρα,

Σήμερα πήρα έναν clear atomizer (όπως φαίνεται στη φωτογραφία παρακάτω). Απλή κατασκευή, αφαιρείς ένα πλαστικό τοσοδούλικο πώμα και γεμίζεις με υγρό.



Δοκιμάζοντάς τον σε μπαταρία Ego (από ένα Ego-W, σημειωμένο στο πακέτο του ως "F1") δεν μου δίνει καθόλου γεύση, παρά μονάχα καμένο. Δεν γνωρίζω τα mAh της μπαταρίας (ούτε και αν παίζουν ρόλο, για να είμαι ειλικρινής). Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος; Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό, αν θα έπρεπε να συμβαίνει (οπότε απλά τον κάνω μενταγιόν) ή έπεσα απλά σε ελαττωματικό;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 17:11 »
Για το οτι δεν σου δινει γεύση παρα μονο καμμενο σίγουρα δεν φταίει η μπαταρία!
Του εδωσες χρόνο να ποτίσει το φυτίλι?
Δοκίμασες άλλο carto απο το πακέτο που αγόρασες? (μπορει να έπεσες σε ελλατωματικό)
Τι υγρό χρησιμοποιείς?

Αποσυνδεδεμένος Sino

Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 17:49 »
Του έδωσα... 1,5 ώρα, πιστεύω πως είναι αρκετή. Δεν αγόρασα πακέτο, αγόρασα μονάχα έναν. Υγρό χρησιμοποιώ το Torque 56 της Halo. Μάλλον απλά έπεσα σε ελαττωματικό ε;

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 17:55 »
βιδωσετον στην μπαταρια κ τραβα λιγο το πλαστικο πρως τα εξω 1 χιλιοστο φτανει μπορει να στρωσει κ να τροφοδοτιθει καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Sino

Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 23:55 »
Ευχαριστώ πολύ Αλέξη, δούλεψε το κόλπο. :)

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 00:06 »
τιποτα καλλα ατμισματα  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 11:38 »
Ποια ειναι η κανονική ονομασία του want? x7 micromizer?

Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 01:07 »
   Γεια σας και από μενα.νεος μελος εδώ αν και ατμιζω 2 μηνες περιπου.εχω καποιες ερωτησουλες και θα ηθελα τα φωτα σας...
   1ον.εχω το want και λεω να αλλαξω ατμποιητη και να βαλω του giant.γιατι να βαλω των 1,5ohm μιας και του want είναι 2,2ohm?καλυτερα δεν θα ηταν να εβαζα την 2ohm του giant?
   2ον.εχω φυλαξει μερικους παλιους ατμοποιητες του want αλλα δε βρισκω φυτιλι.πεσατε ολοι μαζι και το τελειωσατε το 1,5mm του guru.ξερετε ποτε θα φερει γιατι εδώ και καιρο εχει ελειψη.


Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 01:50 »
καλησπερα..εχω λιγες ωρες που αγορασα 2 ατμο του want.. μαπα..καθολου διαρροη αλλα πολυ πλαστικιλα..πονεσαν τα πνευμονια μου απο το πλαστικο-καμμενο..μεγαλη αποτυχια..τωρα μπαινω να παραγγειλω τον τιτανα..

Αποσυνδεδεμένος titos

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:18 »
Αγαπητοι συνατμιστες θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μια μοντα κατα την ποια απο τη στιγμη που το συγκεκριμενο κλιρομαιζερ παρουσιασει καμμενο και οι περισσοτεροι απο εμας τα πεταμε, υπαρχει τροπος να το μετρατρεψουμε σε καρτομαιζερ, με παραταση ζωης τουλαχιστον 10 ημερων.

1. εχοντας βιδωμενο το w επανω στη μπαταρία τραβαμε απο το πλαστικο τανκ ωστε να ξεκουμποσει απο τη μεταλλικη βαση του.
2. ξεβιδωνουμε απο τη μπαταρια το μεταλλικο εξαρτημα ( θυμιζει ανταπτορακι) στο οποιο φένεται και η αντισταση και το φυτίλι και το μεταλλικο πλεγμα περιμετρικα.Το συγκεκριμενο το βαζουμε σε ενα μπολακι με αλκοολ ή καθαρο υνοπνευμα και την επομενη στεγνωνουμε για να φυγουν οποια καμμενα υποληματα.
2. στο πλαστικο τανκακι δηλαδη το υπολοιπο μερος του w, σπρωχνουμε απο το σημειο που ειναι η σιλικονενια ταπα με ενα συνδετηρα ή στενο κατσαβιδι το μεταλλικο σημειο που μπενει το φυτιλακι μεχρι να βγει εντελωςκαι να φυγει απο το σωλήνα ( μαζι με αυτο το μεταλλικο μερος που εχει οπη για το φυτιλακι υπαρχει και μια βαση σιλικονης την οποια την αφερουμε και αυτη)
3. τωρα γεμιζουμε το πλαστικο τανκ με υαλοβαμβακα ενυδρειου ή υαλοβαμβακα απο καποιο καρτομαιζερ το οποιο πλεον δεν το χρησιμοποιούμε, συγκεκριμενα γεμιζουμε το ''θαλαμο'' που βαζουμε το υγρό.
4. τοποθετουμε το επιστόμιο χωρίς την ταπα σιλικόνης, προσαρμοζουμε τον πλαστικο σωλήνα (αφότου πριν εχουμε ποτίσει τον υαλοβαμβακα με υγρο) στην μεταλλικη βάση στην οποία βρίσκετε η αντισταση, βιδώνουμε στη μπαταρία και ατμίζουμε!!!
Παίδες την πατέντα την εχω κάνει εδω και 4 ημέρες και ατμίζω κανονικά και άνετα!
Το όλο πνέυμα της μόντας πιθανον θα θυμίσει σε μερικούς τον Bulli-A1 .
Kαλες δοκιμές .
@ admin εαν το εχω ποσταρει σε λαθος νήμα κάνε την σωστη τοποθετηση του θεματος.


Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:30 »
βιδωσετον στην μπαταρια κ τραβα λιγο το πλαστικο πρως τα εξω 1 χιλιοστο φτανει μπορει να στρωσει κ να τροφοδοτιθει καλυτερα
μπραβο βρε συμπατριωτη!!!
δουλεψε κ στην αδερφη μου που ειχε το ιδιο προβλημα.
μεχρι κ στο λαβα που τον εβαλα δεν μου εφερε καμενο!!!
 :sign_oraios: :sign_oraios: :sign_oraios:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios