vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 3 χρήστες
steft, chrismet, Barbapaidi

Twitter

Want, i-want clearomizer

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #135 στις: Αυγούστου 13, 2012, 15:06 »
θα εχει αποκτησει η αντισταση υπολλειματα απο τα υγρα (σαν μακα γυρω τησ)
αν εχει φαει την διπλασια ταλαιπωρια απο οσο γραφεισ καλο ειναι να τον αλλαξεισ

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 15:45 »
Καλησπέρα! δυστυχώς ξεκίνησα το άτμισμα με πακέτο i-want και ξενέρωσα τόσο πολύ που θα ξανά άρχιζα το κανονικό... τι να πρώτο πω, η διάρκεια μπαταρίας του  i-want ήταν στις 250-350 τζούρες λόγο της lcd οθόνης η οποία δεν είναι και πολύ αξιόπιστη , δε δείχνει πόσες τζούρες έχεις κάνει αλλά πόσες φορές πατάς το κουμπί.. και επίσης η στάθμη μπαταρίας που σου απομένει είναι στο περίπου (1-4 γραμμές) αυτά για την μπαταρία. Ο ατμοποιητής επίσης χάλια, πρώτον γεύση πλαστικού-καμένου μετά από μια μέρα χρήσης η τζούρα γίνετε πολύ σφιχτή,  το γέμισμα λίγο δύσκολο λόγο ότι έχει μια πολύ μικρή τρύπα που την κλείνεις με ένα μικρό πιπάκι ( το οποίο πολύ εύκολα χάνετε) και η διάρκεια του 5-7 μέρες το πολύ... δεν θα το πρότεινα για κανένα λόγο!  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 15:52 »
δεν είναι και ό,τι καλύτερο κυκλοφόρησε όντως. ο ατμοποιητής είναι χάλια αλλά αν βάλεις έναν άλλο ατμοποιητή πάνω στις μπαταρίες σου μια χαρά θα είσαι.
το κουμπάκι όμως που λες, γιατί να το πατήσεις αν δεν είναι να τραβήξεις τζούρα?
και πέρα από αυτό δε νομίζω πως είναι και τόσο σημαντικό να ξέρεις πόσες τζούρες τράβηξες....γνώμη μου πάντα... κατά τ αλλα μια χαρά είναι, εφόσον το πακέτο το πήρες με την προσφορά που έτρεχε πριν λίγο καιρό και όχι χωρίς αυτήν!! αν χωρίς τότε, ναι, είναι κακή αγορά με την αρχική του τιμή...... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 15:55 »
Με την τιμή που είχε το πακέτο, είναι σαν να αγόρασες 2 μπαταρίες κι έναν φορτιστή σε προσφορά. Ξέχνα τους άτμο, όντως δεν είναι καλοί.
Οι μπαταρίες όμως έχουν ισχύ. Την οθόνη μόνο ενδεικτικά θα τη χρησιμοποιείς.
Υπάρχουν πολλοί άτμο που ταιριάζουν στις μπαταρίες αυτές. Δοκίμασέ τους και δεν θα χάσεις.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 15:58 »
 και πάλι με την προσφορά πιο οικονομικά έβγαιναν.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 20:17 »
Λοιπόν το πακέτο το αγόρασα πριν 6-7 μήνες στην τιμή τον 84 ευρώ , αφού το αγόρασα έμαθα ότι υπήρχε αυτή η σελίδα  :wall: .. ευτυχώς που ταιριάζουν άλλοι ατμοποιητές στις i-want μπαταρίες αλλιώς την είχα βαμμένη... μ αρέσει το concept  με την lcd οθόνη για να ξέρω ανά πάσα στιγμή πόσες τζούρες έχω κάνει αν και θα ήταν καλύτερο να σου λέει πόσες απομένουν  :tongue_smilie:  αλλά δεν αξίζει τελικά γιατί ρουφάει πολύ μπαταρία.. και στην ουσία είναι σε μέγεθος σαν μια 1000ρα... 
 Δυστηχός την πάτησα...

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 20:24 »
σκέψου όμως πως αφού την έχεις 6-7 μήνες και τη χρησιμοποιείς, την απόσβεσή σου την έχεις ήδη κάνει... ;)
άλλωστε δεν είσαι και ο μόνος που την έχει πατήσει. όλοι μας έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο!!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2012, 12:15 »
Καλημέρα πήρα πριν δυο μήνες το πακέτο σε προσφορά 37 ευρω
οι ατμποιητές όπως τα είπατε είναι
αλλά οι μπαταρίες είναι πολύ καλές
εμένα προσωπικά με κρατάνε για μια μέρα και κάτι (γύρω στις 550 τζούρες με CE 4)
οπότε έιναι χρήσιμη η οθόνη γιατί βλέπω πόσες έχω κάνει και υπολογίζω αν θα πάρω μαζί μου την δεύτερη μαπαταρία οταν φεύγω απο το σπίτι μου
Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 08:01 από WILDE »

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2012, 04:06 »
Εντάξει σίγουρα έτσι όπως το λες ,θα έπρεπε να έχει βγάλει τα λεφτά του εάν...
[size=78%]Στο σύνολο είχα 4 μπαταρίες i want και τώρα έχω μια, σε [/size][size=78%]αυτούς[/size][size=78%] τους 7 μήνες πριν κανά 2 μήνες στην μια χάλασε το κουμπί , στην δεύτερη πριν 2-3 βδομάδες δούλευε κανονικά η μπαταρία αλλά για κάποιον λόγο δεν δούλευε στους ατμοποιητές μάλλον κάποιο [/size]βραχυκύκλωμα (την καθάρισα πολλές φορές αλλά τίποτα)[size=78%] και στην τρίτη χάλασε ο πόλος η όπως λέγετε αυτό που κάνει επαφή η μπαταρία με τον ατμοποιητη και δεν ήταν σταθερός , κουνιόταν και την πέταξα μη κάνει κανα ΜΠΑΜ![/size]



Αλλά ρε WILDE πως γίνετε να σου βγάζει 550 τζούρες και εμένα 200-220 το πολύ, τον c4 χρησιμοποιώ και εγώ αυτή την στιγμή  :confused1: :confused1: :confused1:
Να έχει πέσει τόσο πολύ η απόδοση της μπαταρίας μέσα σε 6-7 μήνες???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2012, 09:23 »
Άσχετα από την ποιότητα της μπαταρίας, είναι λογική η πτώση της απόδοσης μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.
Θεωρώ επομένως λογικό να έχει πέσει η απόδοση των συγκεκριμένων μπαταριών μετά από 6-7 μήνες χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 16:57 »
 Καλησπερα παιδια,
Επειτα απο την πρωτη αποτυχημενη προσπαθεια με το INTELICIG επιστρεφω με το i-want της Nobacco.
Μεχρι τωρα ολα πανε μια χαρα.
Βρισκω μονο ενα μικρο ελατωμα στην μπαταρια μου και 2 απο τους 3 ατμοποιητες να εχουν γευση καμενου.
Πηρα εναν νεο ατμοποιητη που μου προτεινε η κοπελα στο μαγαζι και προς το παρων ολα πανε μια χαρα. Ειναι διαφανο και μου εδωσε να επιλεξω τα διαφορα χρωματα. Οποτε μαλλον καταλαβατε για ποιο λεω.

Περιττο να πω οτι τα κτ εχουν περιοριστει απο τα 2,5 πακετα στα 3-4 τσιγαρα κ αυτα οχι με ιδιαιτερη ευχαριστηση.
Η τιμη που πηρα το i-want ηταν εξωφρενικα χαμηλη κ δεν το σκεφτηκα καθολου!!!
35€ για το πακετο με 2 μπαταριες + 3 ατμοποιητες.
Ελπιζω αυτη τη φορα να κρατησει.
Ηδη εχω κανει αποσβεση των χρηματων μου αν σκεφτεις οτι ηθελα 2 -2,5 πακετα την ημερα κ περιπου 6 το ΣΚ.
 
Εχω θεμα με τα υγρα.
Δεν μπορω να βρω καποιο στα μετρα μου να μοου θυμιζει γευση τσιγαρου!!
 υπαρχει κατι τετοιο?
 



 

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 17:17 »
για τα υγρα εισαι σε λαθος νημα
παρε εδω μια ιδεα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6456.0.html

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 17:12 »
Λοιπον,
10 ημερες με το i-want και ολα πανε καλα.
Αλλαξα τον ατμοποιητη με αυτον τον διαφανο και ειμαι απο την πεμπτη με αυτον.
Να ρωτησω κατι, ειχα ενα σχεδον γεματο μπουκαλακι USA MIX 16mg και πηρα και ενα PFP 11mg.
Το USA κοντευει να τελειωσει και το PFP ειναι στα μισα και κανω κ 4 κτ την ημερα.
Ειμαι υπερβολικος???
Μηπως ο χαρος ειναι εξω απο την πορτα μου???
Μηπως πρεπει να ξαναγυρισω στα 2,5 πακετα κτ την ημερα???


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 03:17 »
Παμε εκτος θεματος, αλλά ναι, εισαι υπερβολικος, 4 κτ την ημερα ειναι πολλά  :)

Η συζητηση για την καταναλωση υγρων συνεχιστηκε εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2308.msg494711.html#msg494711
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 19:06 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2012, 09:16 »
Παιδια οταν το γεμιζετε τρεχουν υγρα??
Η μια μπαταρια μου ενω φορτιζει δεν εχει κοκκινη ενδειξη ο φορτιστης?
Μαλλον απο τα υγρα που επεσαν πανω της.
Μην μου τα χαλασει το i-want γιατι τα παω μια χαρα!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6308 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog