vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, maprix, antiklitos140, sakissalonika, tsiv, liabovas, ZoeM

Twitter

ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 14:28 »
Ημερολόγια modακίων που χουν περάσει απ τα χέρια μου τα τελευταία τρία χρόνια.

1o mod: iStick 30W, αααχ η φρενίτιδα της εποχής, μικρό, stealth, αυτόνομο, ανθεκτικό, σκυλί που λέμε, μείναμε μαζί για πολύ καιρό, η μπαταρία του βλέπετε παρόλο που ήταν μία ταπεινή ενσωματωμένη lipo των 2200 mah κρατούσε ακόμη και μετά από ένα 9μηνο ολοήμερης και καθημερινής χρήσης. Η ώρα του αποχωρισμού ήρθε όταν ο ιδιοκτήτης του άκουσε τη λέξη έλεγχος θερμοκρασίς.



2o mod: Evic VTC Mini, ω ναι, ο παράδεισος, πόσα έξτρα πράγματα πέρα από το ταπεινό istick, αποσπόμενη μπαταρία, 75 watt πλέον, firmwares, στιβαρή κατασκευή, tcr, ατσάλια, τιτάνια, ήρθαν μαζί και οι πρώτοι επισκευάσιμοι για επιπλεόν παιχνίδι. Μείναμε μαζί για ένα χρόνο περίπου. Μεγάλος έρωτας. Και λειτουργούσε άψογα, το πρόσεχα με πρόσεχε. Μέχρι και συνεργείο για βαφή το χα πάει. Και τότε είδα από κοντά τη νέα ερωμένη. Την DNA πλακέτα. Δοκίμασα τον απαγορευμένο καρπό του ελέγχου θερμοκρασίας σε DNA και όταν ξανάπιασα το VTC μου και τόλμησα να το συγκρίνω σε έλεγχο θερμοκρασίας με το DNA γέλασα στον εαυτό μου γιατί ήξερα τη συνέχεια.



3ο mod: HCigar VT75 Nano, ναι, αυτός ο διάολος. Ντιζαηνάτο σου λέει, καινούριο σου λέει, μικρό σου λέει, DNA 75 σου λέει, στιβαρό σου λέει, οικονομικό σου λέει, δεν ήθελα και πολύ. Ο πρώτος μήνας συμβίωσης ήταν σαν μήνας του μέλιτος. Εγώ ανακάλυπτα τους καρπούς του DNA και του Escribe και κείνο μου παρείχε ό,τι του ζητούσα. Μέχρι που φυσικά μας τελειώσαν τα μέλια. Και να σου τα check atomizer, και να σου λυσε τον "πόλο" του και νάσου πάλεψε με το καπάκι της μπαταρίας για να μην κάνεις τα σπειρώματα ρύζι, και να σου λύσε το mod ανά 3 μέρες να σφίγγεις τη βίδα της γείωσης στο σώμα γιατί οι κινέζοι στην Hcigar το σχεδίαζαν μεθυσμένοι και να σου ψάξε το να πρόβλημα και να σου ψάξε τ άλλο και όργωνε forum ξένα και ελληνικά να βρίσκεις λύσεις και να παίρνεις γνώση και να κοπανάς το κεφάλι σου που δεν περίμενες και τράβηξες τη σκανδάλη της αγοράς πολύ νωρίς. Για να μην το κατηγορώ μονάχα όμως, όπως σε μία κακή σχέση μαθαίνεις τι δεν πρέπει να είναι οι καλές σχέσεις, έτσι απ αυτό έμαθα κι εγώ πως χτίζεται το καλό το mod, τι να κοιτάξω όταν με τρώει κάποια αγορά, να μην μένω μόνο στο φοράει DNA αλλά να κοιτάω κι άλλα πράγματα. Έτσι λοιπόν σοφότερος και προβληματισμένος από την κατασκεύη του Nano αλλά και απ τα συχνά weak battery του DNA 75, είδα τη λύση σε όλα μου τα "προβλήματα" και το όνομα αυτής, DNA 60. Έτσι λοιπόν αποφασισμένος να κάνω το επόμενο βήμα, αποχωρίστηκα το Nano μόλις 5 μήνες μετά την αγορά του, και ήρθε στα χέρια μου, όσο περίμενα για την υλοποίηση της DNA 60 που περίμενα, ένα ταπεινό...



4ο mod: Pico 75 W τι να πω για το Pico που δεν έχει ξαναειπωθεί, ίσως το τέλειο mod για όλους, μικρό, ευέλικτο, ανθεκτικό, δυνατό, εξαιρετικό από κάθε άποψη, χρόνος εξοικίωσης μηδέν, χρόνος παιχνιδιού άπειρος, στη συνέχεια μπήκε και Arctic Fox λογισμικό πάνω και το modάκι απογειώθηκε. Όμως εμένα μ έτρωγε η άλλη, αυτή η 60άρα που περίμενα πως και τι να φορεθεί σε κάποιο mod αντάξιο των προσδοκιών μου έτσι ώστε να απασφαλίσω για μία ακόμη φορά.



5o mod: Epetite DNA 60 by Lost Vape, προτού καν κυκλοφορήσει, με το που είδα DNA 60 και διάβασα γι αυτή ήξερα ότι αυτή η πλακέτα θα μου πήγαινε σα ραμμένο κουστούμι στα μέτρα μου, μικρή, αποδοτική, 9 Volt να πυρώνω ό,τι σύρμα θελήσω χωρίς ζόρια, μία πλακέτα που είναι όσα έπρεπε να ναι η DNA 75, το καλυτερο φαίνεται μας το άφησε για το τέλος η Evolv. Και περιμένω καρτερικά, την υλοποίηση της DNA 60 που θα με κάνει να τραβήξω για μία ακόμη φορά τη σκανδάλη της αγοράς. Και 4 μήνες μετά την ανακοίνωση της πλακέτας, έρχεται αυτό το μικρό κόσμημα. Περιμένω καρτερικά ένα μήνα τα πρώτα reviews, ψάξιμο, διάβασμα, υπομονή. Αφού βεβαιώνομαι ότι αυτό το mod είναι όλα όσα θέλω από ένα mod, δεν περιμένω άλλο, κάθεται και ένα mini flash sale και περίπου δύο μήνες μετά βρίσκεται στην πόρτα μου. Από τότε δηλώνω ότι βρήκα το λιμάνι μου, ποιότητα κατασκευής, στιβαρότητα, ρεύματα κορυφαία, μικρό στο χέρι, κόσμημα εμφανισιακά, μπορώ να μιλάω ώρες γι αυτό το mod αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Λέω στον εαυτό μου πως βρήκα το λιμάνι μου και μάλλον κλείνω τις αγορές μου σαν ατμιστής με αυτό το mod, φυσικά αυτό ισχύει μέχρι να βγει κάποιο επόμενο διαβολάκι που θα με κάνει να μπαίνω μέρα παρά μέρα να διαβάζω γι αυτό και να με τρώει το χέρι μου να το αγοράσω.



Όπως και να χει το πράγμα, καλά ατμίσματα σε όλους, χομπίστες και μη...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 07:57 από dimifoti »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 16:02 »
τον τελευταιο χρονο ειμαι με αυτο το διδυμο,με το sx πρωτο σε μηνες κατοχης,ποτε το παραμικρο προβλημα

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 16:12 »
Απολαυστικότατος... [member=14104]dimifoti[/member] :D

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 16:16 »
Ημερολόγια modακίων που χουν περάσει απ τα χέρια μου τα τελευταία τρία χρόνια.

1o mod: iStick 30W, αααχ η φρενίτιδα της εποχής, μικρό, stealth, αυτόνομο, ανθεκτικό, σκυλί που λέμε, μείναμε μαζί για πολύ καιρό, η μπαταρία του βλέπετε παρόλο που ήταν μία ταπεινή ενσωματωμένη lipo των 2200 mah κρατούσε ακόμη και μετά από ένα 9μηνο ολοήμερης και καθημερινής χρήσης. Η ώρα του αποχωρισμού ήρθε όταν ο ιδιοκτήτης του άκουσε τη λέξη έλεγχος θερμοκρασίς.

(Image removed from quote.)
Ξεροντας οτι ειμαι εκτος τοπου και χρονου δεν μπορω να μην ρωτησω. Ποιος ατμοποιητης ειναι αυτος ?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #64 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 16:20 »
Kangertech Protank mini 3 με βάση protank αλλά όχι του μίνι, του χονδρού, και αλλαγμένο επιστόμιο. :bye: :)) 

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #65 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 16:26 »
[member=8493]majoragi[/member] και [member=6716]Stepeha[/member]
Μία διόρθωση, είναι ο Aerotank mini με αλλαγμένη βάση για 510 σύνδεση (αυτή) και αλλαγμένο drip tip. Ο protank ήταν παρόμοιος απλά όχι από ατσάλι, αχ οι εποχές που χαμε χαλκούς επινικελομένους στα τανκς :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 16:34 από dimifoti »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #66 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 16:32 »
πέρασε πολλής καιρός αλλά αυτα είναι πάντα εκεί .
και πυροβολουν όπως την πρώτη μέρα .
τα  αγαπημένα μου clouporρακια μετρανε χρονια.. :respect: :respect: :respect:.

να μην ξεχάσω να αναφέρω την Innokin και ιδιαίτερα την σειρά MVP που για μένα είναι ότι ποιο αξιόπιστο υπάρχει , πέρασαν από τα χέρια μου (MVP,MVP20, MVP2,) όλα δούλεψαν τέλεια σε συνθήκες άθλιες.

 να αναφέρω ότι πάτησα το mvp2 με τσάπα βάρους 50+τονους κυριολεκτικά το κάρφωσα στην γη .  όταν  πήρα χαμπαρη ότι ξέχασα το μοντακη στην ερπύστρια του μηχανήματος ήταν αργά ,  το βρήκα και έπαθα την πλάκα μου , πέρα από το τσαλάκωμα όλα δουλεύανε κανονικά ούτε η οθόνη του δεν έσπασε. :pare:






Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #67 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 23:46 »
E vic vtwo εδώ και 14 μηνες απροβληματιστα και το παραμικρό πέρα απο καποιες αμυδρες γρατσουνιες...

Στάλθηκε από το Lenovo k50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tfekman

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #68 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:28 »
Και τα τρία mod που χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό έχουν βγει σκυλια.
Istick 100tc αγορασμενο προ 14 μηνών μόνο το χρώμα έχει χαλασει , pico έφτασε αισίως τους 16 μήνες με απρόσεκτη χρήση και το primo mini εδώ και κάνα τρίμηνο παρόλο που έχει πιει 5-6 ml υγρού όταν έφυγε το καπάκι από μπουκάλι ενώ γέμιζα.
Επίσης cloupor μίνι αγορασμενο το τέλη του 2014 συνεχίζει να δουλεύει σε χέρια συνατμιστη που το χαρισα όταν ξεκίνησε να αρμόζει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #69 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:55 »
Ότι και να λέτε για τα istick με χρήση πάνω από 6 μήνες I call bull...

Είχα το 20 40(2x) και το 50 και στα  τέσσερα η μπαταρία στους 3 μήνες άρχιζε και έχανε φορτίο πολύ γρήγορα, στους 4 μήνες δεν άντεχε για χρήση παραπάνω από μισή ώρα.

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #70 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:57 »
Μήπως τα δούλευες συνέχεια στα 20, 40 και 50 W;

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #71 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:59 »
Όχι..
Το 20 @ 14W max
Tα 40 @ 10-25W max
To 50 @ 10-25W max

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 13:03 »
Με τη χρήση είναι λογικό να περιορίζεται η διάρκεια της ενσωματωμένης μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 13:04 »
Βλέπω κόσμο να αναφέρει για χρήση istick για πάνω από έναν χρόνο γιαυτό το αναφέρω.

Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 13:08 »
Ναι, 2,5 χρόνια το έχω με βγάζει για τον τρόπο που ατμίζω εγώ 25-30w, 8ml/μέρα, πολύ κοντά στις 2 ημέρες.
Το είχα ως μοναδικό μοντ.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9067 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155137 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244268 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294667 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763181 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1247 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4139 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem