vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 3 χρήστες
Giannis.B, lagoudakis, manoslykos

Twitter

ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 10:21 »
Στην πορεία ατμίσματος αγόρασα 4 διαφορετικά istick της eleaf, 1 evic-VTC, το πρόσφατο Witcher, και δύο ipv της Pioneer For You.
Τα πιο αξιόπιστα που θα πρότεινα σε φίλο είναι τα ipv.
To ipvD2 πριν χρόνια ήταν έκπληξη απο το πουθενά. Για τον λόγο αυτό πέρυσι πήρα και το ipvD4.
Και όταν θα ξαναπάρω mod,για την σιγουριά, όχι για το βίτσιο και για το καταναλωτικό χούι που μας πιάνει όλους κάπου κάπου,  πάλι ipv θα πάρω.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 12:36 »
18 μήνες στον ατμό, χρησιμοποιώ καθημερινά ένα vtc mini και ένα pico. To Radius κάθε βράδυ που θέλω να χαλαρώσω με ένα καλό ποτάκι και καπνικό. Όλα φορτίζονται απο την πρώτη μέρα χρήσης με το usb τους και οι μπαταρίες δεν έχουν βγεί ποτέ απο μέσα. Σκυλιά και τα τρία μέχρι τώρα. Κανένα θέμα, εκτός απο ένα θάμπωμα στα άβαφτα μέρη του πίκο. Βέβαια δεν τίθεται σύγκριση με το Ράντιους, απλά το έβαλα επειδη χρησιμοποιείται και αυτό, αλλά ελάχιστα σε σχέση με τα άλλα δυο.
Ανάποδα τα χρησιμοποιείς, έχεις την ναυαρχίδα radius για περιστασιακή χρήση και τα vtc & pico που είναι υποδεέστερα για ολοήμερο άτμισμα  :)

Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 13:24 »
Ατμιστής εδώ κι ενάμιση χρόνο. Έχουν περάσει από τα χέρια μου περίπου 10 mod. Το πιο αξιόπιστο και απροβλημάτιστο στη λειτουργία του είναι το Smoant Battlestar. Το έχω 9 μήνες, μαζί είχε πάρει ένα και φίλος μου, και τα 2 δεν έχουν κάνει κιχ ούτε στον κονέκτορα, ούτε πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 13:29 »
Όλη η σειρά evic vtc.Απλά το toyota yaris των mod.Δεν σπάει ,δεν χαλάει,λειτουργικό άψογο και τιμή χώμα.

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 14:07 »
Με τόσα καλά λόγια για τα evic και τα pico,
σίγουρα θα πάρω 1 και ας είναι πιο παλιά..  :))

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 14:47 »
[member=12562]thenetpoet[/member] δεν έχεις κι άδικο φίλε μου!! :) Απλά όταν είσαι όλη μέρα στο τρέξιμο δεν το απολαμβάνεις...

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 15:52 »
Εχω το Joyetech eVic VT. Μετα απο περιπου ενα χρονο αρχισε να μου κανει νερα με το usb και μου εχει δωσει στα νευρα.
Θα παω να το φτιαξω αλλη μια φορα και μετα τελος αν και η μπαταρια του δεν εχει παθει τιποτα

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 16:10 »
Αν έχω καταλάβει καλά από την χρήση, οι μπαταρίες κρατούν αρκετά αν δεν παίζουν σε ψηλά watt. Εγώ έχω μπαταρίες 1+ χρόνο (10 με 15 watt) ενώ φίλος αλλάζει κάθε εξάμηνο (30-40 watt). Μιλάω για τα μοντάκια με ενσωματομένες, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν ισχύει για τις εξωτερικές. Βάση αυτού δεν νομίζω πως αποτελεί κριτήριο αξιοπιστίας η διάρκεια ζωής της μπαταρίας στα μοντ με ενσωματομένη. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 16:43 »
Απο οσο γνωριζω τα watt και η σωστη φορτιση παιζει ρολο στην ζωη της μπαταριας.
Το κακο με τις ενσωματομενες ειναι οτι πρεπει να αλλαξεις ολο το mod.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 16:58 »
Οι εσωτερικές μπαταρίες είναι άλλουνού παπά ευαγγέλιο. Αλλάζουν κι αυτές, αλλά όχι εύκολα και από τον οποιονδήποτε.
Η "αντοχή" των μπαταριών γενικά είναι θέμα ποιότητας κατασκευής τους, αλλά και αριθμού κύκλων φόρτισης/εκφόρτισης (είναι περιορισμένος).

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 17:03 »
Συμφωνω αλλα οπως και να το κανεις ειναι μια ταλαιπωρια να αλλαξεις εσωτερικη μπαταρια.
Και το λεω εγω που παντα τετοια mods αγοραζα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 17:06 »
Όσο νάναι την έχει... την ταλαιπωρία. Πρέπει να βρεις την ίδια, να ανοίξεις το mod, να ξεκολλήσεις με κολλητήρι, να ξανακολλήσεις, να ξανακλείσεις το mod...
Αλλά δεν χρειάζεσαι ξεχωριστό φορτιστή (πάνω στο mod κάνεις τη δουλειά). Και είναι και μεγαλύτερης χωρητικότητας για το μέγεθός τους συγκριτικά με τις εναλλάξιμες μπαταρίες. Για αρχάριους ατμιστές είναι μια χαρά, νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 17:11 »
evic vtc mini, πραγματικό σκυλί, το έχω σε καθημερινή χρήση από τότε που κυκλοφόρησε στην χώρα μας, φορτίζω από την usb του πάντα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 20:21 »
"Ημερολόγιο" χρήσης mods αρχάριου ατμιστή (6 μηνών) σε power mode μόνο και μέχρι 10W το πολύ.

1ο mod: pico (μαύρο, αγορά από Ελλάδα). Καθημερινή χρήση τον πρώτο μήνα του για τόσες ώρες που τέλειωναν 2 πλήρεις φορτίσεις τη μέρα (φόρτιση πάνω στο mod με micro usb θύρα). Έφτανε να ζεσταίνεται αρκετά, αλλά όχι σε σημείο "αποτροπής" χρήσης. Φόρτιζε και άτμιζε (!) ταυτόχρονα.

2ο mod: ένα μήνα μετά το πρώτο, πάλι pico (ασημί, αγορά από Κίνα). Οι καθημερινές ώρες χρήσης μισές-μισές με το πρώτο pico. Συνθήκες φόρτισης ίδιες (πάνω στο mod).

3ο mod: primo mini (μαύρο, από Κίνα) ένα μήνα μετά το 2ο mod. Μοίρασμα των ίδιων καθημερινών ωρών λειτουργίας στα τρία.
Αλλά, με την αγορά του 3ου mod, αγοράστηκε και εξωτερικός φορτιστής μπαταριών, οπότε σταμάτησε η φόρτιση πάνω στα mods. Αυτή γινόταν πια μόνο μετά από αρκετές ώρες χρήσης στο γραφείο κάποιου από τα δύο pico, που ήταν (και είναι) τα φορητά (λόγω μικρότερου ύψους τους).

4ο mod: πάλι primo mini (ασημί, από Κίνα) 20 μέρες μετά το πρώτο primo mini. Μοίρασμα των καθημερινών ωρών λειτουργίας στα 4 πλέον.

Το 1ο pico (μαύρο) έχει πέσει κάτω 2-3 φορές χωρίς σημάδια. Το μαύρο χρώμα έχει φύγει σε κάποια σημεία (άσχετα με το πέσιμο) λόγω χρήσης.

Λειτουργικά, όλα τα mods είναι ίδια, όπως την πρώτη μέρα τους.
Έγιναν και αναβαθμίσεις firmware. Στο primo mini δεν βόλεψαν (έσβηναν κάθε τόσο και έπρεπε με 5 κλικ του fire button να τα επαναφέρω) και έτσι επαναφέρθηκαν στο αρχικό firmware (που δεν είχε την σχετική αναβαθμισμένη προστασία, αλλά και "δυσλειτουργία"). Στα pico με βόλεψαν οι αναβαθμίσεις ως προς την δυνατότητα αποτύπωσης λιγότερων στοιχείων (με αναδιάταξή τους, πιο ευδιάκριτη) στην οθόνη.

Και τα δύο mods (pico και primo mini) φαίνονται αξιόπιστα (κατά την άποψή μου) μέχρι στιγμής, για τις ανωτέρω αναφερόμενες συνθήκες λειτουργίας τους.

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ MODS
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 12:24 »
1ο mod provari v2 δεν μπορώ να κρίνω ιδιαίτερα να είχε δουλέψει και 4 μήνες max...
Στο τώρα λοιπόν... Alien 220w 6 μήνες εμένα προσωπικά γτ του έχω πιει το αίμα δεν έχει βγάλει τπτ... Κάθε μέρα 10 τούμπες πάνω κάτω μόνο λίγο χρώμα έχει φύγει... Και δουλεύει μόνιμα στα 80-120w καθημερινή χρήση... Φόρτιση μπαταριών εκτός. TC λίγο έχω παίξει δεν ξέρω αν είναι πολύ καλό... Μου φαινόταν να παίζει καλά..
Al85 του πατέρα μου κσκομεταχειρηση αφήστε τα... Το χρώμα έφυγε εύκολατο βρήκα αρνητικό αλλά από αλλά το παραμικρό... Και φορτίζει μόνιμα με USB... Προσωπικά πιστεύω ότι είναι και θέμα τύχης που θα πεσεις...
Φίλος είχε dna therion 166 χάλασε σε 3 μήνες πιο χαλαρή χρήση από την δική μου... Πάλι καλά ήταν στην εγγύηση αλλά μέχρι να του στείλουν άλλο χαιρετίσματα... Εγώ θέλω να πάρω άλλο ένα πχ και σκέφτομαι smok g-priv 2 230w ή finder dna 250... Θα πρότεινα πάντως σε φίλο smok ειδικά αν δεν ήθελε να χαλάσει πολλά λεφτά... 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572254 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios