vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, tibolaso, manoslykos

Twitter

Από την μια εξάρτηση στην άλλη.

Αποσυνδεδεμένος liakosvita

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • 27 χρονια βλαξ.και ορθογραφηκα εξογηινος.
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 05, 2017, 14:45 »
καλησπερα Εγω δεν εχω σκοπο να κοψο το η.τ. τουλαχιστον πριν περασουν αλα 27 χρονια. σκοπος ειναι να παο την νικοτινη στο 1 και να μηνο εκει. Αλλα για σας που εχετε σκοπο να το κοψετε. βριτε ενα χομπη προτα. γιατι σηνιθος αυτη που το κοβουν Και δεν εχουν καπου να ξεσπασουν. γηνοντε κακη προς τους αλους που σηνεχηζουν να καπνηζουν. Και ξεχνανε οτι ο καθενας εχει δικεομα στο λαθος ( κ.τ) ευχαριστω πολη

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 05, 2017, 14:47 »
Ο σκοπός σου δεν έχει κανένα απολύτως νόημα πάντως.

Αποσυνδεδεμένος liakosvita

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • 27 χρονια βλαξ.και ορθογραφηκα εξογηινος.
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 05, 2017, 14:55 »
Λαθος κανης φιλε. για εμενα εχει. Εσυ δεν τον καταλαβενης.μπορη καπιος αλος εκτος απο εμενα .να καταλαβενη  πιος ξερη.?μπορη να το διατυπονο λαθος.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 05, 2017, 15:06 »
Θα είμαι χαζός, δίκιο έχεις.

Αποσυνδεδεμένος liakosvita

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • 27 χρονια βλαξ.και ορθογραφηκα εξογηινος.
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 05, 2017, 15:17 »
Λαθος κανης φιλε εγω. Δεν σε ειπα χαζο.πιθανον εχουμε διαφορετικη οπτικη γωνια.απλα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 05, 2017, 15:24 »
Θα είμαι χαζός, δίκιο έχεις.
:lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 05, 2017, 15:26 »
πιθανον εχουμε διαφορετικη οπτικη γωνια

Έχουμε. Και η δική σου είναι λάθος. Κοίτα πως βρεθήκαμε πάλι εκεί που αρχίσαμε.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 05, 2017, 15:54 »
Μια χαρα ειναι ο σκοπος σου φιλε μου.
Να πας την νικοτινη στο 1 η οπου εσυ νομιζεις.
Πολυ καλυτερος ο σκοπος σου παντως απο καρακαξες-τρολ που εχουν σαν μοναδικο σκοπο να την λενε και να κοντραρονται συστηματικα με αγνωστα τους ατομα σε ενα φορουμ υπο την σκανδαλωδη ανοχη των υπευθυνων.
Γιατι μια -δυο φορες, μπορει να ετυχε.
Εικοσιπεντε-τριαντα ομως πετυχε (η τρολια, το κραξιμο και ο διαδικτυακος εκφοβισμος).

Αποσυνδεδεμένος liakosvita

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • 27 χρονια βλαξ.και ορθογραφηκα εξογηινος.
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 05, 2017, 15:58 »
Ωρεα ειναι λαθος.γιατι κατα την γνωμη σου παντα για να μαθενουμε και εμειε η νεοτερη....ατμηστες

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 05, 2017, 16:00 »
Και μας τα έχεις κάνει παγούρια χάρε και δίνεις και μ@λ@#&μένες συμβουλές μόνο και μόνο για να βγεις και καλά από πάνω και βλέπεις και συνωμοσίες. Χατ τρικ.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 05, 2017, 16:02 »
Εξαιρετικο ποστ, συνεχισε ετσι, οι φιλοι σου θα το σβησουν και αυτο για να κουκουλωσουν τις συνηθεις απρεπειες σου, η θα το αφησουν ως μνημειο της ανυπερβλητης διαλεκτικης σου?

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 05, 2017, 16:09 »
Ωρεα ειναι λαθος.γιατι κατα την γνωμη σου παντα για να μαθενουμε και εμειε η νεοτερη....ατμηστες

Τώρα που ρώτησες λοιπόν, θα σου πω γιατί. Γιατί η νικοτίνη εκτός από το να σε εθίζει, δεν είναι βλαβερή. Με το να την ρίξεις δεν κερδίζεις και πολλά. Άντε να κερδίσει η τσέπη σου εδώ που έχει φτάσει η αγορά.

Αντίθετα με το να ρίξεις νικοτίνη πιθανότατα θα ανεβάσεις την κατανάλωση υγρού (και αντίστοιχα ότι ύποπτο ή δυνητικά ανθυγιεινό μπορεί να περιέχουν) και αυξάνεις τον κίνδυνο να μην σε καλύπτει το η.τ. και να γυρίσεις στο κ.τ. Το έχω δει να συμβαίνει πολλές φορές.

Το να έχεις σκοπό να μειώσεις την νικοτίνη λοιπόν δεν έχει νόημα. Μεγαλύτερο νόημα έχει να προσπαθήσεις να μειώσεις την κατανάλωση υγρού ή τα αρώματα ή έστω όσα αρώματα μπορεί να περιέχουν αμφιλεγόμενες ουσίες.

Αποσυνδεδεμένος liakosvita

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • 27 χρονια βλαξ.και ορθογραφηκα εξογηινος.
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 05, 2017, 16:20 »
Να εισαι καλα χαρε μου. Εκφοβισμος λεγετε αυτο.
μονΤινιν δεν γηνετε αυτο σε μενα ητε κανο 24αρα ητε κανο 6 τα μλ παραμενουν τα ιδια δυστηχος

Αποσυνδεδεμένος spyvas

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • Newbie
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 05, 2017, 16:22 »
Για να γυρίσω την κουβέντα στον θέμα και μια και ξεκίνησα το νήμα, να γυρίσω στο καναπέ της ανάλυσης σήμερα που κλείνω 3 μήνες χωρίς τσιγάρο και να καταθέσω τα εξής.
1. Δεν σκέφτομαι το τσιγαρο
2. Δεν σκέφτομαι το αν κάνω μεγάλη η μικρή κατανάλωσή είτε σε ml είτε σε νικοτίνη (κάνω το πρωι 12, το μεσημερι μηδενικη και το βραδυ 6) και το αποτέλεσμα άλλες μέρες κάνω 8 ml άλλες 4 κατά μέσο όρο 5
3. Όταν με ρωτάνε αν έχω κόψει το τσιγάρο λέω ναι, αν έχω κόψει το κάπνισμα λέω όχι, όταν μου λένε μα πώς γίνεται αυτό τους φυσάω μια δυνατή δόση ατμού στην μάπα και λέω " δεν ξέρω πώς να το πω αυτό"
4. Δεν σκέφτομαι να αγοράσω τίποτε άλλο (οπότε έφυγε η κάψα). Κοιτάω στο web τα καινούργια που βγαίνουν όπως κοιτάω και τα καινούργια αμάξια που βγαίνουν αλλά εγώ μένω με το ford 10ετίας.
5. Αγόρασα RBA για τα 2 atmo που είχα έτσι και αλλιώς. Περιέργως ο triton V1 που δεν μου είχε δώσει και την καλύτερη υποστήριξη στην αρχή, με το RBA μεταμορφώθηκε σε σύμμαχο με τέλεια γεύση, no more leaking και τρανσφορμερ εργαλείο και για τσιγαρίσιες και για πνευμονικές. Το TFV8 απλά απογειώθηκε με την RBA. Ok εδώ να παραδεχθώ ότι ίσως είπα λίγο ψέμματα για το 4. Θα ήθελα να αγοράσω έναν καθαρόαιμο επισκευάσιμο που να είναι και για MTL και πνευμονικές για να συγκρίνω την εμπειρία στησίματός με τις κοινές RBA, που τώρα έχει γίνει το εργόχειρό μου.
6. Πλέον φεύγω από το σπίτι όταν πάω κάπου σύντομα μόνο με ένα στικ και τα 2 ml που έχει μέσα. Άμα είναι να λείπω από το πρωί παίρνω το καλό το mod με μια μπαταρία ρεζερβα και 1 10μελο.
7. Η καβάτζα σε υγρα στο σπίτι συνεχίζεται (όταν έχω κάτω από 5 10μελα με πιάνει κατι τις) αλλά με τις πρώτες μου προσπάθειες σε DYI θα το ξεπεράσω μάλλον και αυτό.
8. Αντεξα σε πτήση άκαπνος (και ανατμιστος) για 9 ώρες (από checkin μέχρι check out) εγώ που στις 3 ώρες με έπιανε τρέμουλο. Άρα κάτι κόβεται μάλλον από την εξάρτηση.
9. Μπορεί να αφιερώνω μόνο ένα νούμερο αλλά είναι ένα μεγάλο νουμερο που περιλαμβάνει συμπυκνωμένα όλα τα δεν βρομάω, μυρίζω και γεύομαι τα παντα, δεν λερωνω και λερώνομαι με στάχτες, και έχω κάνει απόσβεση οικονομική (για την ακρίβεια στους 3 μήνες ξόδεψα το 80% που θα ξόδευα αν έκανα τσιγάρο. Για την υγεία θα αναφερθώ στον 6μηνο απολογισμό.

Keep vaping.


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Από την μια εξάρτηση στην άλλη.
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 05, 2017, 16:25 »
Να είσαι καλά liakosvita, με επιβεβαίωσες.

over and out.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem