vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, dvelev, camber, Sergios

Twitter

Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 18:17 »
Δεν πειραζει, ειναι καλη ερωτηση Αλεξ ...
Με LR το σλιμακι πυροβολαει, απλά ξεμενει απο σφαιρες γρηγορα  :D
Μεχρι και τον Οδυσσεα σηκωνει και τον ατμιζει καλα.
Ειναι καλο εργαλειακι που με προσεκτικη επιλογη ή σεταρισμα ατμο, σου δινει πολλα .... λεπτα απολαυσης!

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 18:22 »
Με τη συμπλήρωση ένα μήνα πήγα από high σε medium.
Με τη συμπλήρωση δεύτερου μήνα δεν πήγα πουθενά.
Την επόμενη εβδομάδα μπαίνω στον τέταρτο μήνα και οι παραγγελίες μου είναι όλες με low νικοτίνη.
Νομίζω ότι μας το λέει και ο οργανισμός μας τι αντέχουμε και πότε.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 18:47 »
50 μέρες τώρα και μετά απο αρκετά υγρά κατέληξα πιο είναι αυτό που με 12 mg & 11mg έχω το αποτέλεσμα που θέλω απο πλευράς χτυπήματος και κάλυψης. tribeca 12mg βαριά 1 ml την ημέρα απλά γιατί το πάω πολύ κι δεν θέλω να χάνω την γεύση του, και πεπίπου 3- βαριά 4 ml την ημέρα hellas blend 11 mg 50-50 vg-pg, το συγκεκριμένο μου φέρνει σε τσιγάρο χωρίς αρωματάκια και φρουτάκια  :laugh1: :laugh1: και κατ'εμε προσομοιώνει αρκετά και με λίγη φαντασία βέβαια το τσιγάρο  :respect:. Ειδικά μόλις ξυπνάει ο διαβολάκος μέσα μου καμιά δεκαριά απανωτές τζούρες και έρχομαι στα ίσια μου  :idiot1: :idiot1: Πάντως κάποια υγρά και με 18 mg με άφησαν παντελώς αδιάφορο, ούτε χτύπημα, ούτε χάιδεμα  ??? Η αλήθεια είναι ότι όταν πάει μπιμπερό η κατάσταση  ότι και να ατμίζει κανείς δεν το καταλαβαίνει, τουλάχιστον σε τέτοιο συμπέρασμα έχω καταλήξει γιαυτό το αφήνουμε και λίγο απο το χέρι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 19:11 »
Πιστεύω ότι όταν κάποια στιγμή κάποιος κατέβει στην μηδενική νικοτίνη, δεν πρέπει να ξανα-ατμίσει υγρό με νικοτίνη. Γιατί εκεί που πάει να ανεξαρτητοποιηθεί ο οργανισμός από την νικοτίνη, όλο και του το θυμίζουμε. Είναι περίπου όπως και με το κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 20:17 »
δώστε μου ένα ggslim και το πετάω το m&m!!! ;)

καλά κανετε και με κράζετε, αλλά επειδή ακόμα έχω θέμα με το κ.τ. και το ζαχαρώνω όταν ο άλλος δίπλα μου έχει το καπνός/φιλτράκια/χαρτάκια πακετάκι που χρησιμοποιούσα μέχρι πριν από 2 μήνες εγώ, ας κρατήσω τη νικοτίνη για λίγο ακόμα.. έτσι και αλλιώς για 5 τζούρες τα έχω και μετά αλλάζω καρτο.. γιατί όπως ξέρετε και εγώ σαν εσάς κυκλοφορώ.. με 6-7 καρτο με διαφορετικές γεύσεις όλη την ώρα μέσα στη τσάντα μου!!!  ;)
Εναλλακτικα αν δεν βρεις GG Slim που καταργήθηκε, υπαρχει και αυτο
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/SuperT-P%2B10440




αλλα απο τιμη, δεν σκίζει...

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Re: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 20:50 »
Πανο μου,το'χω δει..αλλα ειναι ανακριβο βρε συ.. ελεος μια μπαταριοθηκη ειναι!! Το εχουν ξεφτυλισει με τις τιμες των μοντς!!
Οπως και να'χει σε ευχαριστω!!!


Sent from my Liquid using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:00 »
Εγώ πάλι πάω καρφωτά για 8 μήνες ατμίσματος και είμαι σταθερά στα 18 με 4 μλ την ημέρα. Λίγο να το ρίξω, δε με ικανοποιεί.
Λέω μόνο ότι εκεί που το είχα πάρει απόφαση ότι θα πεθαινα με ένα κ.τ. στο χερι... και μόνο που γλύτωσα τις υπόλοιπες 3.999 ουσίες, ας είμαι λίγο επιεικής με τον εαυτο μου. Αν γίνει, έγινε... Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν κάνω άλλες καταχρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:01 »
Εγω στους 7-8 μηνες ειμαι...Ξεκινησα με 18, πριν απο ενα διμηνο το εριξα στα 12 και τωρα που πηρα VV mod το εριξα εύκολα στα 9 ανεβαζοντας τα βολτ! :yes:

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:06 »
Εγώ πάλι πάω καρφωτά για 8 μήνες ατμίσματος και είμαι σταθερά στα 18 με 4 μλ την ημέρα. Λίγο να το ρίξω, δε με ικανοποιεί.
Λέω μόνο ότι εκεί που το είχα πάρει απόφαση ότι θα πεθαινα με ένα κ.τ. στο χερι... και μόνο που γλύτωσα τις υπόλοιπες 3.999 ουσίες, ας είμαι λίγο επιεικής με τον εαυτο μου. Αν γίνει, έγινε... Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν κάνω άλλες καταχρήσεις.

Μαλλον τα Mod(αν και ξερω την αντιθεση σου) και τα DIY  υγρα θα σε βοηθησουν να ριξεις τα mg.
Σε μενα παντως  λειτουργησε

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:07 »
Πρέπει να παίζει κάποιο ρόλο και αυτό που είχε επισημάνει/ρωτήσει ο alexmach παλιότερα: όσοι έκαναν στριφτά έπεσαν πιό εύκολα σε νικοτίνη.

Η δική μου εμπειρία (2 1/2 μήνες) είναι ότι με τα υγρά του Καλλιτέχνη κατέβασα τη νικοτίνη στο 0, αλλά άτμιζα όλη μέρα. Τώρα είμαι στο 3% (με Coffee στο 0%).

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:23 »
Ξεκινωντας πριν 4 μηνες εκανα ετοιμα 18αρια και 16αρια
Εδω και 2 μηνες κανοντας αποκλειστικα DIY by Καλλιτεχνης επεσα
 στο 6 και 5 (το βραδακι κανω και κανενα 0νικο)
Ο στοχος ειναι το Πασχα μονο μηδενικο και το καλοκαιρι ΤΕΛΟΣ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:40 »
Ενα εχω να πω για εσας που θελετε να κοψετε και το Η.Τ.

Σ α ς   ζ η λ ε υ ω  :respect:

Γιατι εγω, μονο που το σκεφτομαι, με πιανει πανικος :o

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:56 »
Πανο μου,το'χω δει..αλλα ειναι ανακριβο βρε συ.. ελεος μια μπαταριοθηκη ειναι!! Το εχουν ξεφτυλισει με τις τιμες των μοντς!!
Οπως και να'χει σε ευχαριστω!!!


Sent from my Liquid using Tapatalk

Η τιμη του ειναι χαλια...
δες και αυτο κοντα στα 38 ευρω, δεν ξερω αν ειναι καλο...

http://www.vaprlife.com/The-VP1-BB_p_21.html

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:02 »
Ενα εχω να πω για εσας που θελετε να κοψετε και το Η.Τ.
Σ α ς   ζ η λ ε υ ω  :respect:
Γιατι εγω, μονο που το σκεφτομαι, με πιανει πανικος :o
Κι εγώ αυτό λέω.
Πάντως με τα υγρά του Καλλιτέχνη μια μικρή μείωση θα αρχίσω να κάνω (από 12 σε 10 mg και βλέπουμε...).

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Χρόνος ατμίσματος και δοσολογία νικοτίνης
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:25 »
Η τιμη του ειναι χαλια...
δες και αυτο κοντα στα 38 ευρω, δεν ξερω αν ειναι καλο...

http://www.vaprlife.com/The-VP1-BB_p_21.html

μπα.. δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι.. τέσπα.. δεν καίγομαι να πάρω και μοντ τελικά..
μονο για ένα ggslim ενδιαφέρομαι και αυτό γιατί είναι μουράτο, όχι για κάποιο άλλο λόγο..
αλλά από την άλλη έτσι όπως είναι η κατάσταση όχι μόνο δεν θα πάρουμε gg, όχι δεν θα πάρουμε mod, όχι μονο θα το ρίξουμε στα μηδενικά υγρά για οικονομία, στο τέλος θα κόψω και τους ελάχιστους καφέδες όπου πηγαίνω και θα ανεβαίνω για πασατέμπο στην κεντρική πλατεία Ηλιούπολης με τα πόδια (από τον άλιμο) γιατί δεν θα έχω λεφτά για βενζίνη!!!  :))
τι συζητάμε κύριοι!!! ελπίζω μόνο να έχω να πληρώνω για το ιντερνετ μου για να μπαίνω στο e-kapnisma!!!   ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115862 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem