vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 5 χρήστες
pngtszs1976, dallaskdp, agelosd, camber, manoslykos

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος pablack

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #840 στις: Μαΐου 30, 2012, 11:58 »
εγω αν και 8 μηνες που ατμιζω , ακομα τρωω κολλημα με το πρωτο τσιγαρο της ημερας , με το καφε.
Ακομα δεν το εχω κοψει.Το υπολοιπο της ημερας ατμιζω κανονικα .

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #841 στις: Μαΐου 30, 2012, 12:01 »
Κάνε κάτι ναι? Πές -σήμερα δεν θα καπνίσω- .... Θα το αφήσω για το τέλος της μέρας!! Δοκίμασέ το κ θα καταλάβεις ότι το κτ δεν είναι δυνατότερο από εσένα!!!!!! :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος pablack

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #842 στις: Μαΐου 30, 2012, 12:03 »
το προσπαθω , ειναι φορες που δεν κανω ουτε το ενα ...
Θελει λιγο χρονο ακομα πιστευω και θα το ξεπερασω και αυτο :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #843 στις: Μαΐου 30, 2012, 12:18 »
Εμενα προσωπικα το κ.τ δε μου λειπει καθολου. Ηταν μια συνηθεια που ειχε καταντησει μια μηχανικη επαναλαμβανομενη ρουτινα. Με το η.τ εχω τη χαρα να αλλαξω υγρα, να αλλαξω ατμοποιητη, να αλλαξω μπαταρια, να μπω στη διαδικασια να γεμισω το τανκακι και να το βλεπω να αδειαζει σιγα-σιγα, ακομα και να μπω στη διαδικασια να αλλαξω μια φυτιλοαντισταση αν πιανουν τα χερια μου βρε αδερφε :thumpup: :thumpup: :thumpup: .
Οχι τσακ, παφα πουφα, τσακ, παφα πουφα, τσακ, παφα πουφα, ελεοοοοοος :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:
  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: ++++++++ ότι κάνουμε καθημερινά το καλλίτερο δώρο στον εαυτό μας!!!!!!!  :yes:
Εγώ έχω απλά τα cartomizer μου κ τις μπαταρίες  κ είμαι μια χαρά!! Είναι μεγάλη η χαρά όταν σπάς τις αλυσίδες μια κακιάς συνήθειας !!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #844 στις: Μαΐου 30, 2012, 14:07 »
εγω αν και 8 μηνες που ατμιζω , ακομα τρωω κολλημα με το πρωτο τσιγαρο της ημερας , με το καφε.
Ακομα δεν το εχω κοψει.Το υπολοιπο της ημερας ατμιζω κανονικα .
El Toro δοκίμασες? Ε αν δοκιμάσεις και αυτό σαν πρωινή τζούρα και δεν σε καλύψει, πρέπει να παίξει υπνωτιστής!!!

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #845 στις: Μαΐου 30, 2012, 18:09 »
Η αλήθεια είναι ότι τα γλυκά/φρουτένια υγρά δεν είναι για το πρωί. Όταν είχα πρωτοαρχίσει έκανα RedBull (energy cow χαχαχαχαχα) και το πρωί ήταν η χειρότερη ώρα της μέρας από άποψη επιθυμίας. 6 μήνες μετά, δεν με πειράζει και πολύ το πρωινό αρκεί να έχει χτύπημα. Το προτιμότερο πάντως είναι μια καλή καπνική γεύση το πρωί για να στρώσω.

Το αστείο είναι ότι πριν κανένα 4μηνο που έκανα ένα κανονικό τσιγάρο αηδίασα τόσο πολύ που κόντεψα να τα βγάλω και ήταν και απόγευμα. Αν καπνίσω πρωί θα αρρωστήσω, είμαι σίγουρος.

Φάσεις είναι η επιθυμία πάντως. Και παρατήρησα ότι όταν αλλάξεις υγρό ή ατμοποιητή, σχεδόν αμέσως σου περνάει.

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #846 στις: Μαΐου 31, 2012, 11:02 »
Η αλήθεια είναι ότι τα γλυκά/φρουτένια υγρά δεν είναι για το πρωί. Όταν είχα πρωτοαρχίσει έκανα RedBull (energy cow χαχαχαχαχα) και το πρωί ήταν η χειρότερη ώρα της μέρας από άποψη επιθυμίας. 6 μήνες μετά, δεν με πειράζει και πολύ το πρωινό αρκεί να έχει χτύπημα. Το προτιμότερο πάντως είναι μια καλή καπνική γεύση το πρωί για να στρώσω.
εξαρτάται τι καφέ πίνεις. αν πίνεις γλυκό καφε, θα λιγωθείς με γλυκιές γεύσεις. Εγώ που πίνω σκέτο εσπρεσάκι θέλω γλυκιές γεύσεις για το πρωι με τον καφε

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #847 στις: Ιουνίου 01, 2012, 06:58 »
καμια φορα με τον καφε ειναι λιγο καπως....

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #848 στις: Ιουνίου 04, 2012, 13:05 »
Ευτυχώς δεν έχω καμία επιθυμία σχεδόν απο την πρώτη μέρα που απέκτησα 2 ατμοποιητές (με τον αρχικό ένα ναι κάπνιζα)...
Το κόλπο που πιάνει σε μένα είναι η πιπίλα με ψιλοβαριά υγρά (24αρια)...Ένα με το στόμα ο ατμοποιητής και γονάτισμα της μπαταρίας....Οι 650mAh μπαταρίες θέλουν 10αρια τέτοιες τσούρες για να σβήσουν παντελώς... :-[

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #849 στις: Ιουνίου 05, 2012, 00:57 »
Ευτυχώς δεν έχω καμία επιθυμία σχεδόν απο την πρώτη μέρα που απέκτησα 2 ατμοποιητές (με τον αρχικό ένα ναι κάπνιζα)...
Το κόλπο που πιάνει σε μένα είναι η πιπίλα με ψιλοβαριά υγρά (24αρια)...Ένα με το στόμα ο ατμοποιητής και γονάτισμα της μπαταρίας....Οι 650mAh μπαταρίες θέλουν 10αρια τέτοιες τσούρες για να σβήσουν παντελώς... :-[

Βρε hemlock,

σκέφτηκες ποτέ να πάρεις ένα μοντάκι να ανεβάσεις τα volt που ατμίζεις?
Με ψυχοπλάκωσες με την περιγραφή σου ρε φίλε  :laugh1: αν και σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Δανείσου ένα VV mod από κάποιο φίλο / γνωστό. Όχι για 1-2 τζούρες. Δανείσου το για ώρες, για μιά μέρα καλύτερα.
Είμαστε κόσμος εκεί που εργάζομαι και έχω παιδιά που παιδεύονται με αυτές τις μπαταρίες (650 & 1000) και κουβαλάνε και τα Marlboro μαζί για συμπλήρωμα. 
Δεν είναι ανάγκη να ξεπαραδιαστείς στην τελική.

Υπάρχουν πολλές και καλές επιλογές, ψάξου να ησυχάσεις με αυτές τις τζούρες της αγωνίας με μπαταρίες-μολυβάκια.
(χώρια τον κίνδυνο ν' ανάψεις τσιγάρο σε μία δύσκολη αφού τώρα κινείσαι οριακά απ' ότι καταλαβαίνω απ' την περιγραφή σου)  :bye:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #850 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:30 »

Δεν αγχώνομαι πια-δεν καπνίζω ΚΤ... :thumpup:
Το έχω βρεί το κόλπο μέχρι να μου έρθει μια twist--> θα ακολουθήσει σίγουρα μοντα κλαρίνο...
Ουσιαστικά αυτό που κάνω/συμβαίνει είναι να φορτίζω 3 μπαταρίες μέσα στην ημέρα (2 σίγουρα μου σβήνουν μέσα στην ημέρα και μια αργά το βράδυ και το επόμενο πρωί)...Και όλα αυτά όταν θα είμαι σε υπερένταση...


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2012, 12:05 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #851 στις: Ιουνίου 06, 2012, 17:33 »
Hemlock, θα συμφωνήσω με τον Ninja. Ένα Λάβα είναι καλή επένδυση, η τιμή του είναι στα τάρταρα. Και οι μπαταρίες σου θα αποδίδουν καλά σχεδόν μέχρι τελευταίας ρανίδας αμπέρ, και θα έχεις τι δυνατότητα να παίξεις με ατμοποιητές και βολτ και να βρεις τη χρυσή τομή, και οι μπαταρίες σου θα έχουν καλή διάρκεια. Εντάξει, φέρνει λίγο σε κλομπ, είναι λίγο άσχημο. Αλλά τα οφέλη του το διαγράφουν αυτό.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #852 στις: Ιουνίου 09, 2012, 02:16 »
Δεν αγχώνομαι πια-δεν καπνίζω ΚΤ... :thumpup:
Το έχω βρεί το κόλπο μέχρι να μου έρθει μια twist--> θα ακολουθήσει σίγουρα μοντα κλαρίνο...
Εντάξει, φέρνει λίγο σε κλομπ, είναι λίγο άσχημο. Αλλά τα οφέλη του το διαγράφουν αυτό.
Φίλε  hemlock αυτό που έχει σημασία είναι να βρεις αυτό που θα σε καλύψει να ατμίσεις χωρίς να σκέφτεσαι το κανονικό τσιγάρο και στην κατεύθυνση αυτή πρέπει να κινηθείς κάνοντας ίσως και κάποιες παραχωρήσεις που δείχνουν μερικές φορές ότι είσαι αποφασισμένος να απαλλαγείς από το τσιγάρο :)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #853 στις: Ιουνίου 09, 2012, 21:36 »
Κάτι που πρόσεξα. Εκεί που άτμιζα 9 mg vg το γύρισα σε 5mg pvg (50/50 DIY υγρά). Μου φαίνεται και πιο βαρύ αυτό που ατμίζω.

Ο κολλητός μου που κάνει καπνό (αυτός με άρχισε ηλεκτρονικό και το παράτησε... αχχχ...) έκανε τζούρα τις προάλλες και παλάβωσε με το πόσο βαρύ του φάνηκε.

Με λίγα λόγια, το υγρό παίζει σημαντικότατο ρόλο και όχι μόνο η γεύση του και ο ατμοποιητής και τα volt. Προφανώς και αυτά είναι πολύ σημαντικά μέχρι να βρεις τι σε καλύπτει. Όταν θέλετε τσιγάρο, απλά να σκέφτεστε μήπως στην ουσία θέλετε κάτι διαφορετικό από το υγρό που ατμίζετε.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #854 στις: Ιουνίου 09, 2012, 21:41 »
Ο καλός ο ατμιστής έχει πάνω στο τραπέζι του ή στο τσαντάκι του όχι μία αλλά όσες περισσότερες γεύσεις μπορεί.

Με αυτό τον τρόπο όταν του έρθει επιθυμία για τσιγάρο αλλάζει γεύση και είναι και αυτός ένας λόγος να διώξει την επιθυμία
του αυτή.
Γιατί η επιθυμία για τσιγάρο ειδικά τους πρώτους μήνες είναι πιο συχνή στους περισσότερους όπως ήταν και σε μένα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12009 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499559 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos