vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, Buliwyf, mathimatikos1966

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Nyxteridas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #600 στις: Μαρτίου 12, 2012, 02:45 »
Κανονας δεν υπαρχει - ο καθενας λεει την εμπειρια του.
Ναι,σαφέστατα δεν υπάρχει κανόνας γι'αυτό και το διευκρίνησα μέσα σε εισαγωγικά ως "άγραφο" :thumpup:
Πολλοι μιλανε για το κρισιμο σημειο των 3 μηνων.
Εκει τρωγεσαι να ξανακαπνισεις.
Αλλα πιστευω οτι αν ατμιζεις μεχρι τοτε θα εχεις κατασταλλαξει σε υγρα και τσιγαρο ωστε να το απολαμβανεις χωρις να περναει απ το μυαλο σου το κτ.
Πόσο καιρό ατμίζεις; :D
Κι ας μην πούμε ποτέ ότι νικήσαμε το ΚΤ.
Να το φοβόμαστε... μακριά από εμάς!
Αυτό ξαναπές το :thumpup:
Έτσι πρέπει να το σκεφτόμαστε,όντως
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2012, 12:18 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #601 στις: Μαρτίου 12, 2012, 02:50 »
Πόσο καιρό ατμίζεις; :D

Οχι πολυ..11 μερες

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #602 στις: Μαρτίου 12, 2012, 03:08 »
Να σου πω πως εμένα από την πρώτη στιγμή αφενός δεν μου 'λειψε το κ.τ. ( 6 μήνες έχω κλείσει ατμίζοντας ) και αφετέρου όσον αφορά τις οσμές που λες έχω ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις.
Όπου πάω και μυρίζω τσιγάρο που 'ρχετε να "βγάλω τα έντερα" μου !
μια απο τα ιδια κ εγω.
με ενοχλει απιστευτα πλεον.
απιστευτο κ ομως αληθινο....

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #603 στις: Μαρτίου 12, 2012, 04:49 »
Από την πρώτη μέρα δεν είχα θέμα ούτε με ποτά, ούτε με τον πρωινό καφέ, ούτε με το φαγητό.
Έχω έρθει κανα-δυο φορές στα όρια μου με κλατάρισμα ατμοποιητών.
Αυτή η συνεχής ανάγκη πολλαπλής καβάτζας αν έλλειπε, θα ήταν απλούστερα τα πράγματα.  >:(

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #604 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:52 »
Τελειωσες την πρωτη πίστα φίλε μου.
Τώρα πρέπει να αλλάξεις level. Επισκευάσιμος άτμο και είσαι σούπερ κομπλε. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #605 στις: Μαρτίου 12, 2012, 16:10 »
Απο προσωπική εμπειρία πιστεύω οτι έχει σημασία η ψυχολογικη κατάσταση. Όταν νιώθω καλά ούτε που σκέφτομαι το Κ.Τ,  :thumpup: όταν όμως δεν είμαι καλά εκεί έρχεται η επιθυμία :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #606 στις: Μαρτίου 12, 2012, 17:12 »
Group therapy παιδιά.
Να κυνηγάτε να κάνετε ομαδικές συναντήσεις ατμιστών. Βοηθάει πολύ , ακόμα και αυτούς που θεωρούν οτι δεν θέλουν να κάνουν αλλους φίλους.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #607 στις: Μαρτίου 12, 2012, 23:34 »
Τελειωσες την πρωτη πίστα φίλε μου.
Τώρα πρέπει να αλλάξεις level. Επισκευάσιμος άτμο και είσαι σούπερ κομπλε. :thumpup:
Έχεις δίκιο Ωμέγα! Αλλά θέλω το χρόνο μου...  ::)

Πριν ένα μήνα άρχισα τα DIY υγρά.
Πριν δυο εβδομάδες τσίμπησα το πρώτο μου μοντάκι (μπαταριοθήκη από χέρι "δικό μας").
Το πάω αργά και ψάχνομαι -και τα παλιά εργαλεία δεν τα απέσυρα από τη χρήση.
Ο επισκευάσιμος μου φαίνεται ακόμα... υψηλά μαθηματικά!
Θα είναι το επόμενο βήμα λίγο αργότερα -κι αν δοκιμαστούν και κάποια καλούδια φτιαγμένα από συμπατριώτες, θα τα προτιμήσω.

Έχω δυόμιση μήνες στο ατμιστικό κουρμπέτι και δεν είμαι και γκατζετάκιας, ούτε πιάνουν τα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #608 στις: Μαρτίου 13, 2012, 00:16 »
Σχεδόν 6 μήνες ατμιστης.. Τους πρώτους 2 μήνες δεν μπορούσα καν να μυρίσω το κ.τ, ούτε και να το καπνισω σε δικιμες που έκανα.μου βρόμαγε όπου και να σταθώ και αυτο οφείλεται στην όξυνση της οσφρυνσης.  Απο το 3ο μήνα άρχισα να το αναζητώ.. Πλέον στους 5,5 μήνες κάνω κανά τσιγαρακι αερά και που όταν βρίσκομαι με φίλους. Το σημαντικο όμως είναι ότι δεν έχω αγοράσει πακέτο απο τότε. Αλλα σχεδόν έχω κόψει και το ηλεκτρονικο. Ζήτημα αν το χρησιμοποιω 2-3 μέρες την εβδομάδα.
Προσωπική μου άποψη ότι το τσιγαρο θα παραμείνει τσιγαρο και όλα τα αλλα υποκατάστατα του τύπου ναργιλεδες. Αλλα ομολογω ότι πολυ την βρίσκω...

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #609 στις: Μαρτίου 13, 2012, 00:20 »
Δυομιση  μηνες χωρις καθολου κ.τ.,  ουτε καν μου κανει αισθηση πλεον Αντιθετα μονο αηδια μου προκαλει,το καπνισμα (μυρωδια και μπουκωμα  σα να καπνιζω ενα στχτδοχειο ολοκληρο).  :heat: :heat:.
Παντως οταν "χαρμανιαζει"  ο εγκεφαλος και θελει κατι δυνατο, βαζω dark vapure 18  ή  virginia  και ειμαι  :thumpup: 
Οχι αλλο Βρωμοτσιγαρο   :fight_hammered2: παιδες  :thumbup_move_2: 
Μη του κανετε την χαρη   ;)   Το μυαλο στον Ατμο   :victory:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #610 στις: Μαρτίου 13, 2012, 11:55 »
Απο προσωπική εμπειρία πιστεύω οτι έχει σημασία η ψυχολογικη κατάσταση. Όταν νιώθω καλά ούτε που σκέφτομαι το Κ.Τ,  :thumpup: όταν όμως δεν είμαι καλά εκεί έρχεται η επιθυμία :thumpdown:
Σκέψου κάτι όταν θα είσαι πολύ καλά κ ήρεμη, όταν δεν είμαστε καλά χρειαζόμαστε πάντα έναν καλό φίλο η μια φίλη ..... κ πάντα απευθυνόμαστε σε άτομα που μας αγαπάνε κ μας ηρεμούν με κάποια συμβουλή τους η έστω με την κατανοήση που θα δείξουν στο πρόβλημα μας ναι?
Στην ίδια θέση να βάλεις κ το ητ!!!!! Το κτ δεν μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλλίτερα κ φοβάμαι ότι μόνο χειρότερα θα είσαι όταν θα έχει όλο "καεί" κ θα σε έχει αφήσει να αναρωτιέσαι αν έλυσες το πρόβλημα σου (ότι κ αν είναι αυτό που σε απασχολεί κ σε ρίχνει ψυχολογικά).
Ξεκίνησες το ητ με την προυπόθεση να αφήσεις για πάντα το κτ πίσω σου  κ αυτό σημαίνει ότι στις δύσκολες στιγμές πρέπει να δείς αν μπορείς πραγματικά να ξεχάσεις την παλιά σου συνήθεια. :) Με ένα καλό ητ μπορείς ακόμα κ να ξεχάσεις ότι κάποτε κάπνιζες. Θέλει υπομονή κ καλό ψάξιμο κ μερικά καλά υγρά κ θα είσαι μια χαρά!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #611 στις: Μαρτίου 13, 2012, 21:54 »
Παρακαλούμε να παραμένουμε στο θέμα μας. Ας αποφεύγονται μηνύματα που μπορεί να οδηγήσουν σε προστριβές. Διαβάστε κι εδώ: Αποφύγετε καυγάδες, προσωπικές αντιπαραθέσεις, υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν γι' αυτό το λόγο. Θερμή παράκληση να μην επαναληφθούν.
Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #612 στις: Μαρτίου 14, 2012, 01:26 »
Σκέψου κάτι όταν θα είσαι πολύ καλά κ ήρεμη, όταν δεν είμαστε καλά χρειαζόμαστε πάντα έναν καλό φίλο η μια φίλη ..... κ πάντα απευθυνόμαστε σε άτομα που μας αγαπάνε κ μας ηρεμούν με κάποια συμβουλή τους η έστω με την κατανοήση που θα δείξουν στο πρόβλημα μας ναι?
Στην ίδια θέση να βάλεις κ το ητ!!!!! Το κτ δεν μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλλίτερα κ φοβάμαι ότι μόνο χειρότερα θα είσαι όταν θα έχει όλο "καεί" κ θα σε έχει αφήσει να αναρωτιέσαι αν έλυσες το πρόβλημα σου (ότι κ αν είναι αυτό που σε απασχολεί κ σε ρίχνει ψυχολογικά).
Ξεκίνησες το ητ με την προυπόθεση να αφήσεις για πάντα το κτ πίσω σου  κ αυτό σημαίνει ότι στις δύσκολες στιγμές πρέπει να δείς αν μπορείς πραγματικά να ξεχάσεις την παλιά σου συνήθεια. :) Με ένα καλό ητ μπορείς ακόμα κ να ξεχάσεις ότι κάποτε κάπνιζες. Θέλει υπομονή κ καλό ψάξιμο κ μερικά καλά υγρά κ θα είσαι μια χαρά!!!  :)
[/b]

τα ειπες ολα φιλη !! :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DangerAngel

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #613 στις: Μαρτίου 14, 2012, 11:22 »
Καλημέρα σε όλους :) Καπνίστρια 20 χρόνια, αλλά ατμίστρια και μόνο, εδώ και 10 ημέρες. Ισως να ακούγεται μικρό το διάστημα, και προφανώς είναι, αλλά για μένα οι 10 αυτές ημέρες είναι ένα θαύμα! Δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι θα έρθει η ημέρα που δεν θα βάλω κ.τ στο στόμα μου, και το κυριότερο δεν νιώθω καμία σπουδαία επιθυμία για αυτό. Δεν το κάνω με το ζόρι, πραγματικά μου αρέσει το η.τ αν και ως νεο μέλος είμαι ακόμα σε φάση αναζήτησης και "εκμάθησης". Δεν σας κρύβω ότι στις 10 αυτές ημέρες ένιωσα μόνο μια φορά μια μικρή επιθυμία για κ.τ αλλά προφανώς ή θέληση μου να απαλαγώ απο αυτό είναι μεγαλύτερη, και χωρίς να πολυζοριστώ σκέφτηκα την παρέα σας, άνοιξα το site, διάβασα διάφορα, και χωρίς να το καταλάβω ο πειρασμός εξαφανίστηκε. Κανένα κ.τ λοιπόν αυτό το μικρό μεν, καθοριστικό δε,   αρχικό διάστημα, και η αίσθηση που έχω στο τέλος της κάθε ημέρας είναι ότι κέρδισα άλλη μια μάχη, και είμαι σε έναν ανέλπιστα εύκολο δρόμο για μια καινούρια ζωή. Η ψυχολογία μου στα ύψη, οι αντοχές μου ίδη βελτιωμένες, και η διάθεση μου να γίνω και εγώ κάποτε "σοφή" στο θέμα σαν πολλούς από εδώ, εντονότατη ;)
Ελπίζω, και θέλω, άρα θα το πετύχω, μετά από μεγάλο διάστημα να ξαναγράψω για το ίδιο θέμα και να είμαι ακόμα στο μηδέν για το κ.τ.
Ξέρω ότι με την παρέα σας θα είναι πιο εύκολο.
Καλώς με δεχτήκατε  :yes: :bye:

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #614 στις: Μαρτίου 14, 2012, 11:40 »
Καλως Ωρισες angel!!!!εδω μεσα ο ενας προσπαθει να βοηθησει τον αλλον τοσο ψυχολογικα οσο και τεχνικα .και γω βαρυς καπνιστης 35 χρονια με 60 αφιλτρα ημερησιως.ΠΟΛΥ ΧΑΡΜΑΝΙΣ .ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΑΝΙΣ.δυο μηνες δεν το εχω βαλει στο στομα (εκτος απο μια μερα που τα ειχα πιει και να φανταστεις οτι ζαλιστικα τοσο πολυ απο το καπνισμα ) που δεν μου εκανε καμμια αισθηση ευχαριστησης. ειναι αληθεια οτι στις δυσκολες στιγμες μας περναει απο το μυαλο το κ.τ αυτο δεν σημαινει και τιποτα.Το ατμισμα ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΕΡΟ. :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246030 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8029 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297713 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511696 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios