vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

347 επισκέπτες, 1 χρήστης
eurogod

Wismec Predator 228

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 12, 2017, 19:53 »
Καλησπέρα Μάκη, σύγκριση με dna πλακέτα? τι έχεις να πεις? διαφορες? αξιόπιστο ποιο πολύ είναι ποιο? Εντυπώσεις στα ρεύματα του σύγκριση με το dna? Αυτο κοιτούσα σήμερα στο μαγαζί και μου γυάλισε το μάτι..  ;D
Πάντως σε ποιότητα δεν με ξετρέλανε.. πολύ λεπτό καλούπι.. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 12, 2017, 22:38 »
Βρήκες τώρα άνθρωπο Γιώργη να σου συγκρίνει το ρεύμα.. :D

Μπακαλίστικα θα σου πω ότι το βρίσκω αρκετά "ομαλό", μάλλον πιο γλυκό όπως έγραψα και νωρίτερα από τα υπόλοιπα joyetech και wismec όπως τα θυμάμαι όταν τα δούλεψα, ίσως όμως να είναι και ιδέα μου το παραπάνω. Σίγουρα είναι πιο "χαλαρό" απ' το ipv6 που δοκιμάζω παράλληλα (όπου yihi = δύναμις φυσικά ), μάλλον και στη σύγκριση με το Alien θα έλεγα το ίδιο.
Δεν έχω πια dna στα χέρια για να το συγκρίνω παράλληλα, σίγουρα όμως δεν θα καταλάβαινα και πολλά και σίγουρα θα έβρισκα το dna καλύτερο στο τέλος. Απλά επειδή είναι dna αλλά κι επειδή κι οι μαζικές απόψεις του πλήθους περνάνε και στο δικό μου.. dna σαν άποψη.. :D

Ας το πάω πιο απλά. Είναι ένα κανονικό mod στα ρεύματα του χωρίς να σε αφήνει με ανοιχτό το στόμα αλλά και χωρίς να σε απογοητεύει κάπου. 15 watts του βάζεις, 15 watts αισθάνεσαι ότι ατμίζεις. Τίποτα λιγότερο και τίποτα παραπάνω.
Με ελέγχους θερμοκρασίας και άλλα τέτοια γκαντζετίστικα εγώ δεν ασχολήθηκα ακόμα (με δαύτο ), πιθανότατα δεν θα το κάνω και ποτέ.

Για αξιοπιστία μη με ρωτάς, μόλις από χτες το έχω. Απλά ελπίζω να μην πέσαμε στα άσχημα που μας συνήθισε η wismec με τα RXτάδε, δεν δείχνει έτσι πάντως αυτή τη στιγμή. Ο πόλος του παίζει μεγάλο ρόλο σε αυτή τη θετική εικόνα που έχω, ελπίζω να είναι ίδια και στα υπόλοιπα μέρη του.


Να πω και για το "όμορφο/άσχημο" - δεν πάει αποκλειστικά στον Γιώργο αυτό. Είναι βέβαιο παιδιά, όλα αυτά είναι εντελώς υποκειμενικά πράγματα. Εγώ το είδα και ξετρελάθηκα. Μα μιλάω για την πρώτη εικόνα του που αντίκρισα μήνες ( ; ) τώρα, όχι για χτες που το έπιασα πρώτη φορά στα χέρια. Όσο το έβλεπα (φωτο και βίντεο άπειρα έκτοτε ) τόσο μου άρεσε. Βάλε κάνα δυο θετικά ακόμα (αντικατάσταση πόλου - επιτέλους, θετικά σχόλια για βαφή κλπ, μέχρι και το ότι δεν έγραφε παντού "wismec" μου άρεσε!. ), βάλε και το ότι έφερνε πολύ κοντά στο Alien που (παραδόξως για προϊόν της Smok ) έγινε προέκταση του χεριού μου το τελευταίο διάστημα.. Στο τέλος το είδα από κοντά και δεν αντιστάθηκα. "Ωωω! Ένα Alien μεταλλικό χωρίς την αίσθηση της πλαστικούρας! Ωωωω!"
Ένα πράγμα δεν χωνεύω πάνω του, οπτικά μιλώντας. Το μεσαίο πλήκτρο +/- που ναι, είναι 100% wismec πρόντακτ. :D
Παραβλέπεται όμως (λέμε τώρα ), έχει τόσες άλλες ωραίες γωνίες για τα δικά μου γούστα.
Θα έλεγα και το κάτω καπάκι των μπαταριών αλλά αυτό το βλέπει το τραπέζι οπότε.. :laugh1:

Τεσπά υποκειμενικά επιμένω, σεβαστή η κάθε άποψη εννοείται από μεριάς μου. :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 21, 2017, 01:16 »
Mayday mayday

Μόλις προ ολίγου έπεσε ένα τραγικό warning απ' τον Daniel (DJLsb Vapes ) για το ατσάλινο σπείρωμα του Predator, στο δικό μου δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο και προς το παρόν δεν υπάρχουν ενδείξεις για τέτοιο θέμα. Ας το έχουμε όμως στα υπόψιν ειδικά εμείς που βιαστήκαμε να το πάρουμε στα χέρια.

Σε αυτή τη φάση έχει στείλει μήνυμα στη Wismec και αναμένεται απάντηση, όποιος μάθει κάτι νεότερο ας το γράψει εδώ να το μάθουμε όλοι. Το ίδιο εννοείται θα κάνω κι εγώ.

Δείτε το ολιγόλεπτο για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται.. ;)




Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 369
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 21, 2017, 13:26 »
Οπως λεει και το παλικαρι παρακατω ειναι περασμενος εξωτερικα οποτε μεγαλη προσοχη και να μην τραβουν στο ξεβιδωμα οι κατοχοι.




Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 21, 2017, 13:57 »
Όχι ότι έχει σημασία αλλά σε προσωπικό επίπεδο ξενέρωσα τόσο πολύ που το πούλησα ευθύς αμέσως. Χωρίς την εμφάνιση του προβλήματος και στα μισά λεφτά απ' ότι το πήρα πριν λίγες μέρες, κάνοντας παράλληλα γνωστό και στον φίλο το βίντεο του Daniel.
Χαρούμενος μάλιστα όπως κι ο νέος του κάτοχος, εγώ όμως για διαφορετικό λόγο, επειδή γι' ακόμα μια φορά ξεφορτωθηκα (με τη δέουσα βαρύτητα της λέξης ) άλλο ένα προϊόν αυτής της παλιο-εταιρίας που ακούει στο όνομα wismec.

Είχα πει εδώ και καιρό ότι προϊόν της δεν θα αγοράσω ποτέ ξανά, την πάτησα όμως με το Predator για δύο λόγους. Πρώτον γιατί προσωπικά το βρήκα πανέμορφο και δεύτερον γιατί αυτή η εταιρία έδειξε ότι επιτέλους "έβαλε μυαλό". Αμ δε όμως.. Μέχρι να το δούμε από κοντά είχαν άπλετο χρόνο να κάνουν όλους τους απαραίτητους ελέγχους ώστε να μην εμφανιστούν τέτοια χαζά προβλήματα. Πήρε καιρό, δεν το είδαμε χτες ξαφνικά και το πιάσαμε σήμερα..
Κι όμως αυτή εκεί, σταθερή στην κακή της φήμη, έτοιμη να αμαυρώσει απ' την αρχή την εικόνα για άλλο ένα της -υπέροχο κατά τ'άλλα- mod.

Δεν ξέρω αν θα παρουσιάσουν κι άλλα Predators τέτοια προβλήματα, ίσως να συνέβη απλά στις πρώτες παρτίδες που στάλθηκαν στους reviewers - αν και υπήρξαν και αναφορές νέων κατόχων.
Απ' την άλλη είναι και θέμα που λύνεται εύκολα υποθέτω.
Όμως εγώ δεν μπορώ να χωνέψω ότι ένα τέτοιο μοντάκι και μάλιστα μετά από τέτοια διαφήμιση/παρουσίαση/εντύπωση που προκάλεσε σε εμένα τουλάχιστον, παρουσιάζει τόσο σύντομα ένα τόσο ηλίθιο πρόβλημα.

Για τελευταία φορά από μένα και το υπογράφω. Σκληρά και χωρίς ίχνος τύψεων, γκουντμπάι γουΐσμεκ. :D

Και σκύλος μαύρος να αποδειχτεί μελλοντικά εγώ κλείνω με αυτή την πατάτα. Με χάλασε απίστευτα η ιστορία αυτή. Ένα παραπάνω επειδή φέρει αυτό το όνομα πάνω - κι ας μην το γράφει πουθενά.

Ελπίζω να μην έχει άλλος παρόμοιο θέμα εννοείται, ούτε καν εκείνος που κρατάει το δικό μου Predator πλέον στα χέρια.
Εγώ μένω να ψάχνω για νέα κατεύθυνση ρίχνοντας τεράστια μαύρη πέτρα (και την τελευταία μου ) σ'αυτόν τον μπελά που λέγεται wismec.


Μου αρέσω όταν γίνομαι σκληρός :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2017, 14:02 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:02 »
τώρα θα με βρίσετε αλλά γιατί περιμένετε πολλά από ένα πράγμα που κάνει 30 ευρώ;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:03 »
Επειδή εδώ κάνει 70 ίσως; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:04 »
http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_615721.html

τσάμπα τα έδωσες
btw αν θες τίποτα να αντέχει Minikin v2 αλλά 100αρικο

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:07 »
Το έχω παραγγείλει και εγώ και το περιμένω.
Το πρόβλημα που βρέθηκε εγώ το ονομάζω "παιδικές ασθένειες".Πιστεύω ότι με λίγη κόλλα διορθώνεται.
Αλλά αναρωτιέμαι....υπάρχει τέλειο μοντάκι?

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:12 »
όχι δεν νομίζω να υπάρχει απλά υπάρχουν και καλές υλοποιήσεις οι οποίες είναι ακριβές 
πχ oni, minikin, boxer 250dna, vaporshark (έτσι κι έτσι) κτλ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:13 »
Το ήξερα από τη στιγμή που το αγόρασα ότι στην Κίνα παίζει στα μισά λεφτά, δεν είμαι χτεσινός. Ποια στιγμή; Από πιο νωρίς το ήξερα! ;)

Δεν έχει όμως να κάνει, ο καθένας μας επιλέγει και πράττει. Εγώ προτίμησα να στηρίξω φιλικό μαγαζί αυτή τη φορά και να μη ρισκάρω με τις διασυνοριακές πωλήσεις και τα τελευταία πανηγύρια τους.
Δική μου επιλογή όπως επίσης και να "το χαρίσω" στην ουσία λίγες μέρες μετά. Για δικούς μου λόγους.

Πάμε κι αλλού; Και το pico σήμερα παίζει στο 20ρικο (και λιγότερα ίσως ), τέτοια χαζά προβλήματα δεν έχει όμως. Παλιό και νέο; Οκ παλιο και νέο μοντέλο που δεν πρόλαβαν να δουν τα προβλήματα που πιθανότατα θα παρουσιάσει. Όχι όμως τόσο χαζά θέματα, έλεος. Όχι από μια τόσο παλιά εταιρεία που υποτίθεται ότι μελέτησε αρκετά αυτή τη φορά. Όχι.
Δεν με ενδιαφέρουν τα "30", ειδικά τη στιγμή που με λιγότερα παίρνεις κάτι πολύ αξιόπιστο όπως και κάτι πολύ χειρότερο βέβαια με "130" τη σήμερον ημέρα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:16 »
το πρόβλημα των κινέζων είναι ακριβώς αυτό οτι 1 στα 10 βγαίνει σωστό
το Piko τους βγήκε θεϊκό
αμα δεις πχ το vt75 nano που έχω εδώ και 9 μήνες μέχρι και το σασι έχει στραβώσει κάτω από τον πόλο, μια χαρά δουλεύει βέβαια και χαίρομαι που το πηρα 55€
ένα χρόνο θα τον βγάλει μετά θα παει για τρίποντο :D
edit οσο για στηρηξη ελληνων ναι με τα χίλια σε μηχανικά, σε κατασκευαστές ατμο κτλ όχι σε mod που είναι κινεζικα

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:22 »
Το ήξερα από τη στιγμή που το αγόρασα ότι στην Κίνα παίζει στα μισά λεφτά, δεν είμαι χτεσινός. Ποια στιγμή; Από πιο νωρίς το ήξερα! ;)

Δεν έχει όμως να κάνει, ο καθένας μας επιλέγει και πράττει. Εγώ προτίμησα να στηρίξω φιλικό μαγαζί αυτή τη φορά και να μη ρισκάρω με τις διασυνοριακές πωλήσεις και τα τελευταία πανηγύρια τους.
Δική μου επιλογή όπως επίσης και να "το χαρίσω" στην ουσία λίγες μέρες μετά. Για δικούς μου λόγους.

Πάμε κι αλλού; Και το pico σήμερα παίζει στο 20ρικο (και λιγότερα ίσως ), τέτοια χαζά προβλήματα δεν έχει όμως. Παλιό και νέο; Οκ παλιο και νέο μοντέλο που δεν πρόλαβαν να δουν τα προβλήματα που πιθανότατα θα παρουσιάσει. Όχι όμως τόσο χαζά θέματα, έλεος. Όχι από μια τόσο παλιά εταιρεία που υποτίθεται ότι μελέτησε αρκετά αυτή τη φορά. Όχι.
Δεν με ενδιαφέρουν τα "30", ειδικά τη στιγμή που με λιγότερα παίρνεις κάτι πολύ αξιόπιστο όπως και κάτι πολύ χειρότερο βέβαια με "130" τη σήμερον ημέρα.. ;)
Άρα ηθικόν δίδαγμα...Πρώτα περιμένουμε να περάσει κάποιος χρόνος για να εμφανιστούν τυχόν προβλήματα και μετά επιλέγουμε προιόν.
Μάλλον και εγώ βιάστηκα.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:23 »
Συμφωνούμε και πάνω κάτω όλοι ξέρουμε τι παίζει με την κινεζική "ποιότητα". Όμως κάποιες φορές έχουμε μεγαλύτερες προσδοκίες και δεν έχει να κάνει πάντα με το πόσα ξοδέψαμε. Ειδικά αν ξέρουμε από την αρχή τις επιλογές μας για την απόκτηση κάθε πράγματος.

Εγώ με το καινούργιο wismec περίμενα πολλά γι' αυτό και έτρεξα. Και δεν περίμενα καν τις "επιλογές". Κι απλώς απογοητεύτηκα χωρίς καν να ζήσω το πρόβλημα σε προσωπικό επίπεδο, μπορεί να μην το ζούσα και ποτέ. Όμως μου "πάτησε" τις προσδοκίες έστω και έμμεσα. Τόσο απλό, πάμε στα επόμενα. ;)

:)


@Giorgolemis μην απογοητεύεσαι από τα δικά μου λεγόμενα, εγώ μπορεί να είμαι περίεργος, το πρόβλημα ίσως να μην το βιώσεις ποτέ προσωπικά. Εγώ ήμουν απ' την αρχή αρνητικός με την εταιρία αν και αυτή τη φορά την πάτησα - ίσως να μην την πατούσα και πότε όμως. Ο αρνητισμος όμως έχει και περίεργες αντιδράσεις, κάτι τέτοιο συνέβη με μένα. Δεν σημαίνει ότι θα παρουσιάσουν όλα τα Predators θέμα, προς θεού. Κι αν παρουσιάσουν ίσως η wismec το αντιμετωπίσει πολύ πιο επαγγελματικά απ' ότι περιμένω εγώ. Μην απογοητευόμαστε από τώρα όλοι επειδή ο makis206 είναι τρελός για δέσιμο.. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2017, 14:30 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:32 »
και για να κλείσουμε όμορφα το off-topic ας δούμε κάτι από ένα άλλο πλανήτη μακρία από εμάς

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541421 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios