vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 7 χρήστες
Ηρακλης, vasim, aalex, camber, siakar, Milarepa, tasos1976

Twitter

Wismec Predator 228

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Wismec Predator 228
« στις: Απριλίου 12, 2017, 02:29 »



Μιας και βρέθηκε σήμερα στον δρόμο μου ακολούθησε και η απόκτησή του χωρίς πολλές σκέψεις, παρακολουθούσα εδώ και καιρό τα διάφορα reviews εξάλλου κι έτσι κι αλλιώς είχε ήδη μπει στο στόχαστρο.

Για κάποιο λόγο ήθελα να κάνω την αρχή του νήματος για το παρόν mod, ξέροντας βέβαια πως η παρουσίαση δεν θα φτάσει με τίποτα στα επίπεδα των υπολοίπων παρουσιάσεων που υπάρχουν σε αυτό το υπέροχο φόρουμ. Δεν έχω τον χρόνο που χρειάζομαι, δεν έχω τις "φωτογραφικές" ικανότητες και δυνατότητες, μου λείπουν οι τεχνικές γνώσεις που απαιτούνται.. το πάω κάπως πιο απλά και "τυποποιημένα" λοιπόν κι εδώ θα είμαστε όλοι νομίζω να καλύψουμε κάθε απορία πιθανού αγοραστή στο μέλλον.

Στα specs του έχουμε:

- δυνατότητα ρύθμισης ισχύος από 1 έως 228W
- υποστήριξη αντιστάσεων από 0.1 έως 3.5ohm
- υποστήριξη αντιστάσεων από 0.05 έως 1.5οhm σε έλεγχο θερμοκρασίας
- εύρος voltage από 0.5 έως 9V
- Bypass mode
- λειτουργία Preheat
- 50A Maximum Output Current
- δυνατότητα αναβάθμισης του firmware
- έλεγχος θερμοκρασίας για Ni200, Titanium, SS
- τρεις ρυθμιζόμενες μνήμες για TCR
- εύρος ρύθμισης θερμοκρασίας από 100C έως 300C ( 200F-600F )
- κλείδωμα αντίστασης
- OLED οθόνη 0.96 ιντσών με ενδείξεις για θερμοκρασία, watts, volts, επιλεγμένο σύρμα και mode λειτουργίας του, ohms αντίστασης, ένδειξη φορτίου μπαταρίας για κάθε μία από αυτές ξεχωριστά
- λειτουργία Stealth
- κάθετη περιστροφή οθόνης
- κλείδωμα ασφαλείας πλήκτρων + και - (αφήνοντας το fire ξεκλείδωτο )
- custom λογότυπα με δυνατότητα on/off στην οθόνη
- πλήρης έλεγχος με 3 πλήκτρα
- πλήκτρο fire τύπου "squeeze"
- υποστήριξη για γρήγορο "Onboard Charging" με 2A φόρτιση στο μάξιμουμ (δεν το προτείνω προσωπικά - φόρτιση μπαταριών πάντα σε εξωτερικό φορτιστή για μένα ;) )
- δέχεται "αντίστροφης φόρτισης" αντάπτορα στον 510 πόλο του που μετατρέπει το mod σε powerbank επιλέγοντας το κατάλληλο mode το οποίο μπορεί να ενεργοποιηθεί/απενεργοποιηθεί από επιλογή του χρήστη (πωλείται ξεχωριστά δυστυχώς )

Στη συσκευασία (για όσους επιλέξουν σκέτο το mod ) θα βρούμε:

- Το Wismec Predator
- Καλώδιο φόρτισης/αναβαθμίσεων
- Manual χρήσης της συσκευής
- Κάρτα εγγύησης







Στις δικές μου πρώτες εντυπώσεις δεν έχω να πω πάρα πολλά προς το παρόν όσον αφορά τη λειτουργία της πλακέτας, όλα μέχρι στιγμής δείχνουν ότι πάνε πολύ όμορφα σε έναν χρήστη σαν εμένα και το μόνο που θα μπορούσα να παρατηρήσω είναι ότι αισθάνομαι ίσως λίγο πιο "γλυκά" τα ρεύματά του σε σύγκριση με τα υπόλοιπα mods που έχω δοκιμάσει με παρόμοια -αν όχι την ίδια- πλακέτα. Χωρίς βεβαιότητα κάτι μου λέει πως το Predator "κρύβει" μέσα του πράγματα που έχουμε ξαναδοκιμάσει στο παρελθόν σε mods όπως Evic vt, Cuboid, RX/200, RX200S, RX2/3 κλπ κλπ κλπ.. από άποψης λειτουργιών με τους συνδυασμούς πλήκτρων που απαιτούνται αλλά και στη γενικότερη περιήγηση στα διάφορα modes δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές πάντως. Εξαιρώντας την προσθήκη του mode που μεταμορφώνει το Predator σε Powerbank.. κάτι όμως που βρίσκεται και μέσα στο νέο Evic Primo της Joyetech και που μάλλον θα συναντάμε σε όλα τα μελλοντικά mods των δύο αυτών εταιρειών. ;)

Οι πιο "ειδικοί" ας καλύψουν τα της πλακέτας, οι δικές μου γνώσεις με εγκαταλείπουν εδώ. :D


Στα "εξωτερικά" του τώρα έχω για αρχή μερικές πολύ θετικές παρατηρήσεις, πιστεύω ότι όλοι όσοι το έχουν πιάσει στα χέρια τους θα μπορούν να τις επιβεβαιώσουν αυτή τη στιγμή.

- Κατ'αρχήν άλλαξαν αυτόν τον ρημαδο-πόλο που συνόδευε όλα τα παραπάνω προαναφερθέντα mods, ο καινούργιος εκτός του ότι έχει το "βάθος" που χρειάζεται για να δεχτεί τους περισσότερους ατμοποιητές της αγοράς, παράλληλα δείχνει να διαβάζει και τις αντιστάσεις πιο σωστά από ποτέ. Το δεύτερο σκέλος θα το δούμε και εν καιρώ βέβαια, το πρώτο όμως εμένα με υπερκάλυψε γι' αυτό και προχώρησα στην αγορά του Predator, γι' αυτό και συνέχισα να το "παρακολουθώ" μέχρι να το πάρω τέλος πάντων. Αν έβλεπα απ' την αρχή ότι επέμεναν στην ίδια χαζομάρα.. Ζονγκ! :D

- Άπλετος χώρος γύρω απ' τον 510, νομίζω ότι χωράνε ατμοποιητές έως 28mm χωρίς να εξέχουν απ' το mod. Ισχύει και για τα πλαϊνά αλλά και για το "πρόσωπο" του Predator. Όσοι παίζετε με 30άρηδες.. :D

- Απίθανο φινίρισμα, τρομερό πιάσιμο λόγω του πολύ βολικού του σχήματος, στην δική μου παλάμη τουλάχιστον δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο λεπτό απ' το -επίσης απίθανα εργονομικό- Alien της Smok. Κι ας μην είναι. Δεν ξέρω αν είναι κιόλας.. :laugh1:
Όλο το παραπάνω συνοδεύεται από μια όμορφη "matt" αίσθηση στην παλάμη, η βαφή που επέλεξαν ταίριαξε απόλυτα στα δικά μου γούστα. Ας ελπίσουμε να έχει και την κατάλληλη αντοχή στον χρόνο.

- Απίθανο κλικάρισμα του fire button, θα το ήθελα ελάχιστα πιο μαλακό αλλά μάλλον μερικά πατήματα θα το φέρουν εκεί ακριβώς που το θέλω. Τουλάχιστον αυτό συνέβη και με το Alien όμως ανάμεσα στα δύο αυτά mods το Wismec υπερτερεί κι αλλού. Στον ήχο. Στο χαρακτηριστικό "κλικ" που στο Predator φαντάζει ότι έχουν δώσει περισσότερη προσοχή γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο. Να ικανοποιήσουν περισσότερο εμάς τους περίεργους με τους παράξενους ήχους!
Δεν μπορώ να το περιγράψω, στο Predator ακούς απλώς ένα υπέροχο κλικ. Στο Alien ακούς ένα κλικ με ξερρύθμιστες βαλβίδες - ή με θέμα στην καδένα, κάτι τέτοιο. :laugh1:
Τεσπά, εδώ μιλάμε για το Predator. Καινούργιο είναι, θα δημιουργήσει κι αυτό τα μπόσικά του με τον καιρό υποθέτω.

- Ένα ψιλο-χαζό πορτάκι (τύπου Cuboid ) για τις μπαταρίες αλλά οκ.
Το λέω "χαζό" γιατί εμένα προσωπικά μου τη σπάει που πρέπει να αφήσω λίγο νύχι για να μπορώ να μετακινώ λίγο πιο εύκολα τον "διακόπτη" απασφάλισής του. Άμα έχεις τα χοντροδάχτυλά μου θα με καταλάβεις.
Τουλάχιστον κάνει κι αυτό ένα ωραίο κλικ όταν κλείνει. :D




Αυτά τα ολίγα ( :laugh1: ) για το ξεκίνημα από μένα, να ζητήσω συγνώμη για την έλλειψη σωστών φωτογραφιών αλλά εδώ θα είμαστε να το γεμίσουμε με τον καιρό. Είναι κι η ώρα τέτοια τώρα που το κινητό δεν βοηθάει έτσι κι αλλιώς. Λίγες απ' τον ιστό (φωτιά θα πέσει να με κάψει όφου όφου :D ) και μια δική μου που πρόλαβα νωρίτερα ίσως το σώσουν λίγο.. :)




« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2017, 08:16 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2017, 08:43 »
Αφού ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα είπα να το παλέψω λίγο με την κάμερα του κινητού, είμαι και άνθρωπος του άγχους και των τύψεων. :D

Βάζοντάς το δίπλα στον κύριο "ανταγωνιστή" του, το Alien, διαπίστωσα ότι είναι πιο λεπτό τελικά, γι'αυτό και έδεσε καλύτερα στο δικό μου χέρι. Ελάχιστα πιο ψηλό το Predator, για όλα τα υπόλοιπα ελπίζω να μιλήσουν οι εικόνες. :)
















« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2017, 08:50 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2017, 09:26 »
Αν και νωρις καθως δεν εχει γινει χρηση... το καπακι των μπαταριων το θεωρεις πιο στιβαρο και "σιγουρο" σε σχεση με το Alien?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2017, 10:24 »
Σίγουρα δείχνει στιβαρό και δεν πιστεύω ότι θα προβληματίσει στο μέλλον, όσο "μακρύ" κι αν είναι αυτό. Κάτι παρόμοιο (αν όχι ίδιο ) χρησιμοποιήθηκε και στο Cuboid και τουλάχιστον εγώ δεν παρατήρησα πρόβλημα από κάποιον. Ασφαλίζει σωστά και σταθερά χωρίς να χρειάζεται ιδιαίτερη πίεση μέχρι να "αγκιστρώσει" το κουμπωματάκι, θυμάμαι ότι στο Cuboid ήταν λίγο πιο ζόρικο γενικότερα το όλο πράγμα. Νομίζω ότι ήταν πολύ καλή η επιλογή και υλοποίησή του, ναι.
Δεν κάνει και το χαρακτηριστικό "γλίστρημα" πάνω στους πόλους των μπαταριών ενώ κουμπώνει.. ;)

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2017, 10:24 »


Μπράβο Mάκη για την ωραία παρουσίαση!
Τώρα βέβαια περιμένω νήμα και για τον KOF ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2017, 10:33 »
Θα παίξει και ο Kof αν δεν προλάβει άλλος λόγω του περιορισμένου χρόνου που έχω αυτές τις μέρες. Χρειάζομαι όμως και μερικές δοκιμές μαζί του για να μπορώ να καλύψω όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα, για την ώρα πάντως θα έλεγα ότι είναι αρκετά καλός για τα δικά μου γούστα. Σε όλα! :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2017, 11:50 »
[justify]@makis206, καλημέρα. Κλασικά, υπέροχος! Άσε τα “μα” και τα “μου”, γνωρίζεις καλά το κάθε σου βήμα. Απλά υπέροχος, (άσε δε που και το νήμα του Ναυτίλου 2 σού ανήκει). Τι άλλο να πω, λατρεμένος ατμιστής.[/justify]



Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 12, 2017, 11:56 »
Αφού το λέει ο γκουρού των παρουσιάσεων δεν μπορώ παρά να κοκκινήσω τα μάγουλα και να κρυφτώ στο λαγούμι μου για μερικές μέρες. :))


:-[


..και να ευχαριστήσω φυσικά για τα όμορφα λόγια.!  :-[ :respect::-[

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 12, 2017, 12:06 »
Mπράβο Μανώλη πολύ ωραία και χρήσιμη παρουσίαση. :thumpup:

Κάτι μου αρεσει εμφανισιακά και κάτι με χαλάει χωρίς να μπορώ να το προσδιορίσω. Ψάχνω τον αντικαταστάτη του άλιεν που παρέδωσε πνεύμα ο πόλος από τις κακουχίες και βλέπω ότι αυτός είναι διαφοροποιημένος.
Πόλυ καλή η τιμή του και βρίσκομαι ανάμεσα σε αυτό και τα primo 2, tesla 120, και rofvape warlock.  

Mια ερώτηση και μια χάρη. Από που σου ήρθε και αν μπορείς εφόσον τον έχεις, να βιδώσεις πάνω τον Kf5  αφού πρωτα βιδώσεις καλά το πιν ττου πόλου του Kf5.

Ξανά μπράβο για τον κόπο σου.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 12, 2017, 12:09 »
Καλά το rofvape warlock με την τιμή που έχει είναι εκτός συναγωνισμού.

Μπράβο για την παρουσίαση αν και εγω καίγομαι και αναμένω την παρουσιαση του KOF. Εχω σταματήσει την παραγγελία του κανα 2 φορες γιατί εχω διαβάσει οτι είναι μουσικό όργανο και όχι ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 12, 2017, 12:18 »
τελεια παρουσιαση..
ασχημο μοντ μωρε παιδακι μου ομως

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 12, 2017, 12:34 »
Άσχημο δεν είναι σε καμία περίπτωση. Ύπουλα μικρό είναι. Στα χέρια του αγαπητού Cruiser79, είναι ένα γλυκούλι Mini Volt. Θα το σπάσει μέχρι να βρει τα πλήκτρα. ;D  

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 12, 2017, 12:39 »
Μπράβο για την παρουσίαση αν και εγω καίγομαι και αναμένω την παρουσιαση του KOF. Εχω σταματήσει την παραγγελία του κανα 2 φορες γιατί εχω διαβάσει οτι είναι μουσικό όργανο και όχι ατμοποιητής

Στα γρήγορα να πω (μιας και είμαστε εκτός ) ότι όντως με ανοιχτό τον αέρα ψηλά, σε κάποια σημεία μπορεί να βγάλει ένα σφύριγμα. Μάλλον εξαρτάται απ'το αν έχει κάτσει σωστά το μπιχλιμπίδι που έχει για την αναπλήρωση του υγρού αφού περνάει κι από μέσα του ο αέρας στο πάνω μέρος του deck. Με κλειστό τον "πάνω αέρα" αλλά και στις περισσότερες θέσεις που τον κρατάει ανοιχτό δεν υπάρχει σφύριγμα. Βασικά τώρα που τον βλέπω μάλλον πρέπει να τον πετύχεις εσύ για να σφυρίξει, δεν είναι σίγουρο ότι θα το καταφέρεις πάντα. Κρίμα γιατί υπάρχει κι η περίπτωση να μας φύγει το γκομενάκι χωρίς να λάβει πράξη θαυμασμού. :laugh1:



Mια ερώτηση και μια χάρη. Από που σου ήρθε και αν μπορείς εφόσον τον έχεις, να βιδώσεις πάνω τον Kf5  αφού πρωτα βιδώσεις καλά το πιν ττου πόλου του Kf5.


Σάββα το Predator το πήρα από τοπικό κατάστημα κι όσον αφορά τον πόλο του θα έλεγα ότι συμπεριφέρεται όπως το Alien σε βάθος και σκληρότητα στο βύθισμα. Τεράστια διαφορά με αυτό που μας έχει συνηθίσει η εταιρία μέχρι τώρα. Γι' αυτό και προχώρησα σχετικά "τυφλά" στην αγορά του, εφόσον είδα ότι ο 510 του με καλύπτει δηλαδή.

Δεν έχω τον γνήσιο ν5 αλλά τον mini της sxk, παρ' όλα αυτά τον βίδωσα πάνω χωρίς να ασχοληθώ καν με τη βίδα του με μεγάλη ευκολία ελπίζοντας πως θα σε καλύψει ο ατμοποιητής και η εικόνα. Ένα μικρό κενό που ίσως φανεί οφείλεται στο χείλος που κάνει το πάνω μέρος του Predator γύρω απ' τον 510. ;)

Εδώ είσαι:



Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 12, 2017, 14:54 »
ευτυχης και εγω απο χθες.τι σου κανει η βολτα στη βαρκιζα ομως...!!!και φαντασου οτι πηγα για καφε!!!

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Wismec Predator 228
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 12, 2017, 19:37 »
Ειμαι στα πρόθυρα της αγορας του καθ οτι θελω ενα mod. σ ευχαριστω πολυ για την παρουσιαση που με καλυψε προκειμενου να τον αγορασω ( μετα το Πασχα) 
Εμφανισιακα μου αρεσει πολυ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro