vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 3 χρήστες
swtos, george kotsopoulos, camber

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #210 στις: Απριλίου 07, 2017, 11:21 »
Χαίρομαι που λύθηκε το πρόβλημα αλλά στεναχωριέμαι που δεν κατάλαβα για ποιό oring μιλάμε.
Δουλέυω κέντρο και θα μπορούσα απλά να το δώσω στο φίλο μας να μην ταλαιπωριέται... ;)

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #211 στις: Απριλίου 07, 2017, 12:00 »
Υπαρχει στα προηγουμενα σχολια,φωτο με επισημανση το πολυσυζητημενο o-ring ;)

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #212 στις: Απριλίου 07, 2017, 12:05 »
Μετά από μια εβδομάδα μαζί με τον nautilus 2 και πολλά πολλά σιχτίρια με της μπουρμπουλήθρες και διαρροές θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου, έχοντας τις τελευταίες μέρες απαλλαγεί από αυτές και πραγματικά να τον απολαμβάνω.

Για κάποιο λόγο το λεπτό o-ring που βρίσκεται πάνω από το air flow στον δικό μου ατμο, κάπου σφήνωνε δίνοντας την εντύπωση ότι έχει τερματίσει ενώ δεν άφηνε το κουστούμι να βιδώσει σωστά προς τα κάτω. Είχε ακριβώς την ίδια εικόνα με αυτό που ανέβασε ο lamzo εδώ

Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το τζαμάκι να μην πατάει καν στην πάνω φλάτσα και να έχει μεγάλες διαρροές προς τα έξω και πολύ πιθανό να μην τερμάτιζε ούτε η αντίσταση στο πάνω o-ring της καμινάδας και να κατέβαζε μέσα από αυτή όλο το υγρό, πλημμυρίζοντας την βάση.

Από το πολύ σκούπισμα με χαρτί κάποια στιγμή το έβγαλα από την θέση του χωρίς να το καταλάβω και από τότε δουλεύει υποδειγματικά.  

Φυσικά δεν θα προτείνω σε κανένα να κάνει το ίδιο αλλά εάν καταλαβαίνω καλά η μόνη λειτουργία αυτού του o-ring είναι να μην είναι εντελώς χαλαρό στο βιδώματα ξεβίδωμα το κουστούμι.
Όλα τα o-ring τα είχα λιπάνει πάντως πριν την χρήση.




Αποσυνδεδεμένος MDS

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #213 στις: Απριλίου 07, 2017, 12:22 »

Ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε : 

Οι παλιές αντιστάσεις του Nautilou (BVC - νομίζω ) - 1.6 - 1.8 , κάνουν στον καινούριο Nautilo 2 ? :hmmm:

Σε φωτό , φαίνονται ίδιες πάντως .. 

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #214 στις: Απριλίου 07, 2017, 12:34 »
Φυσικα και κανουν φιλε μου.Οπως επισης και η 0.15 για ελεγχο θερμοκρασιας

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #215 στις: Απριλίου 07, 2017, 13:02 »
Υπαρχει στα προηγουμενα σχολια,φωτο με επισημανση το πολυσυζητημενο o-ring ;)
Ναί αλλά κατόπιν εορτής. Αφού λύθηκε το πρόβλημα. Θα το είχα εξυπηρετήσει το παιδί άν καταλάβαινα νωρίτερα για ποιό oring μιλάει.
Δουλεύω και σε support προγράμματος πανάθεμά με!!!

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #216 στις: Απριλίου 07, 2017, 13:16 »
Παρέλαβα τον μαύρο. Είναι καλό, πιστεύετε, πρώτα να τον πλυνω με corega ή θα πάθει τίποτα το μικρό;;;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #217 στις: Απριλίου 07, 2017, 13:23 »
Οχι βρε !!!  νερακι,σαπουνακι και λγο αμα γουσταρεις ναουμ ξυδακι και εισαι κομπλε ναουμ.Καλο ατμιστο ναουμ

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #218 στις: Απριλίου 07, 2017, 14:05 »
@ Stratos Xilog
Απόλυτη ταύτιση Avatar και τρόπου γραφής. Είσαι ωραίος!!!

@ goran Συμφωνώ με το ζεστό νεράκι και σαπούνι. Εϊναι πολύ καθαρός απο εργοστάσιο και δεν θα έχεις πρόβλημα. Καλό στέγνωμα μετά, σε χαμηλά watt τη πρώτες
τζούρες με τη νέα αντίσταση και σιγά σιγά ανεβαίνεις για να τη στρώσεις και να την ευχαριστηθείς....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #219 στις: Απριλίου 07, 2017, 14:53 »
Σήμερα έκλεισα 7η μερα με μια 0.7 και άτμισμα 10μλ τη μέρα. 
Ακόμα δουλεύει σαν καινούρια...

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #220 στις: Απριλίου 07, 2017, 15:28 »
Οff topic....
Με 10μλ την ημερα πως τα βγαζεις περα οικονομικα; χαχα λογικα τα φτιαχνεις μονος τα υγρα σου...
Γενικα δειχνει να ειναι φιλικος με τις αντιστασεις ( ; )

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2017, 13:10 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #221 στις: Απριλίου 07, 2017, 15:36 »
Δεν τα βγάζω πέρα οικονομικά.  ;D
Γιαυτό αραιώνω 50/50 με βάση VG τα έτοιμα υγρα που παίρνω.
Εκεί μάλλον οφείλεται και η μεγάλη διάρκεια ζωής της αντίστασης.

Όσο φιλικός κι αν είναι ο ατμοποιητής προς τις αντιστάσεις, αν η αντίσταση είναι μάπα, δε σώζεται η κατάσταση.
Αρνητικό δείγμα γραφής, οι αντιστάσεις που είχε μέσα το πακέτο του ατμοποιητή, θετικό δείγμα, όλες οι απ έξω απ το πακέτο ως τώρα.  :)

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #222 στις: Απριλίου 08, 2017, 14:48 »
Μολις δοκιμασα κι εγω λοιπον τον nautilus 2,σε γνωστη αλυσιδα ατμιστικων ειδων στην αθηνα.Η αποψη μου...?? πολυ γευση αλλα οσον αφορα τον χειρισμο του,ως προς τα airflow και το ''κουστουμι'' του,μου φανηκαν πληρως αδιαφορα  :dontknow: .....για να γεμισεις?? περιστρεφοντας το ''κουστουμι'' , μπορει ευκολα να ξεβιδωθει ολος ο ατμο μαζι.......για να περιστρεψεις τα airflow απο την μεγαλυτερη τρυπα προς την μικροτερη,πολυ ευκολα ξεβιδωνει και ο ατμο μαζι.....δηλαδη οπως και με τον προηγουμενο nautilus mini.Προσωπικα,δεν θα εδινα 25Ε (που δεν μου περισσευουν κι ολας ) για να κερδισω μονο την γευση,που συμφωνω,ειναι πολυ καλυτερη απο τον προκατοχο του.

Υ.Γ
Ειμαι κατοχος του mini αλλα εχω τοποθετησει το ''sleeve T'' , στο οποιο ειναι πιο κοντη η καμπανα του με αποτελεσμα να δινει πολυ καλυτερη γευση απο το κλασικο τζαμακι του nautilus mini που φοραει εργοστασιακα.Αυτο,για οποιον επιθυμει να το δοκιμασει.Πραγματικα εχει πολυ μεγαλυτερη διαφορα στην γευση απο το κλασικο τζαμακι που φοραει ο mini.
Ευχαριστω που με διαβασατε ;)

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #223 στις: Απριλίου 08, 2017, 14:57 »
Μετα απο 2 βδομαδες χρησης, το κουστουμι του ξεβιδωνει πολυ πιο ευκολα κι ετσι δεν ξεβιδωνει ολος απ το πικο. Με τη ροη αερα δεν ειχα ποτε θεμα.

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #224 στις: Απριλίου 08, 2017, 15:10 »
μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα εκτος απο το oring που ηταν καθαρα δικο μου λαθος. :angel: 

φοβερη γευση και τζουρα.
η 0.7 αντισταση εχει πολυ καταναλωση.η 1.8 καταπληκτική.δινουν ιδια γευση κατεμε.σε ατμο η 0.7 δινει περισσότερο αλλα και του 1.8 δεν ειναι λιγο.
τωρα πηρα και την 1.8 karthal δινει ιδια γευση και ισως καλυτερη με την κλασική αντισταση 1.8 που δεν ξερω πως λεγεται

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504581 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 11, 2024, 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8511 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153616 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1362 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3727 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis