vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

427 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Ηρακλης, Buliwyf, goran, thanos1071, Jorge, trabaman, manoslykos, vsotos

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 06, 2017, 00:32 »
 Από οτι είδα η συσκευασία περιλαμβάνει 8 O-rings. (4 μεγάλα και 4 μικρά).
ετσι ειναι.απλα δεν εχει μεσα το πλατυ που σφηνωνει το τζαμακι που ειναι το πιο σημαντικο!!!!

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 06, 2017, 07:22 »
Εχει μεσα 8 oring (4+4) αλλα ουτε ενα πλατυ...
Με λιγα λογια σου λεει ξεκαθαρα " ξανα αγορασε με"  :wall:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 19:58 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 06, 2017, 07:27 »
Εγώ λέω και πάλι καλά που έβαλαν τα υπόλοιπα 8 στο πακέτο, δεν μας έχει συνηθίσει η Aspire σε τέτοια απλοχεριά.. :D


Και δεύτερο drip tip.. τ'αφεντικό τρελάθηκε! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 06, 2017, 08:51 »
oποτε ποια ειναι η λυση; τι να κανω για να βρω το ρημαδοring;

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 06, 2017, 09:11 »
Επίσκεψη σε κάποιο μαγαζί  και δοκιμές θα έλεγα εγώ. Πάρε ένα τηλ την zerobacco θα ήταν η πρώτη μου σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 06, 2017, 09:13 »
Η θα πάρεις νέο Ναυτίλο (δυστυχώς ) ή θα περιμένεις μέχρι να δώσει (αν δώσει ) η Aspire ανταλλακτικό στα καταστήματα. Ίσως και να το κάνει κάποια στιγμή, το έκανε και στους προηγούμενους της Ναυτίλους.
Μέγα λάθος η πολιτική της για μένα αυτές οι καθυστερήσεις της (το έκανε και με τα ανταλλακτικά γυαλάκια του πρώτου Ναυτίλου ) αλλά απ'την άλλη τέτοιο oring δεν το καταστρέφεις κι εύκολα, όσες φορές και να δοκίμασα και στους δύο Ναυτίλους μου να βγάλω τα γυαλάκια αυτά βγήκαν χωρίς κανένα ζόρι για το oring. Επίσης είναι τόσο χοντρό που η αντοχή του στον χρόνο φαντάζει πολύ μεγάλη. Πως το κατάφερες ένας Θεός το ξέρει αλλά δεν στεκόμαστε εκεί.

Δύο πράγματα θα σου πρότεινα, κάτι που θα έκανα εγώ δηλαδή. Η που θα πήγαινα στα μαγαζιά να ζητήσω "εξυπηρέτηση" - ίσως κάποιος να στην κάνει την χάρη βγάζοντας το oring απο έναν καινούργιο Ναυτίλο και να το αντικαταστήσει μελλοντικά με ανταλλακτικό απ' την Aspire.. ή που θα άνοιγα αγγελία εδώ ζητώντας μεταχειρισμένο Ναυτίλο (τι κόστος να ζητήσει κάποιος αν τον βρίσκεις σήμερα καινούργιο στα 24 ευρώ.. ) για να τον έχω για ανταλλακτικά. Δεν τους έχει ευχαριστήσει όλους εξάλλου, πιστεύω πως θα βρεις σχετικά εύκολα διαθέσιμο πωλητή.

Μλκια να "αχρηστεύεται" έτσι ένας ατμοποιητής αλλά πρόκειται για βασικό του κομμάτι, τι κι αν μιλάμε για "λάστιχο".. τουλάχιστον υπάρχουν λύσεις έστω κι αν είναι πιο δύσκολες απ' όσο θά'πρεπε αυτή τη στιγμή..

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 06, 2017, 10:58 »
η zerobacco που μ είπατε που εχει καταστήματα;

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

ακομα ξερετε κανενα καλο μαγαζι που μπορει να με εξυπηρετησει περιστέρι αγιο αντωνιο σεπολια η καπου εκει κοντά;
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 11:11 από gipsy »

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 06, 2017, 11:12 »
η zerobacco που μ είπατε που εχει καταστήματα;
επειδή δεν ξερω αν επιτρέπεται να το γράψω google it. Έχει και site με διευθυνση και τηλ.

@makis206 Δεν είναι δυνατόν οποιος θέλει ένα ανταλλακτικό να μην υπάρχει διαθεσιμότητα. Εϊναι το πρώτο σοβαρό πρόβλημα που βρίσκω
για τον εν λόγω ατμοποιητη και δεν θα τον ξαναπροτείνω σε γνωστό μέχρι να βρεθούν ανταλλακτικά. Δεν είναι δυνατόν να χαλάει κάτι και
η λύση να είναι νέος. Τραγικό! Ειδικά για κάποιον που είναι φοιτητής με κατα κανόνα περιορισμένο budget...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 06, 2017, 11:33 »
Δεκτό και σεβαστό, δυστυχώς όμως ισχύει για τους περισσότερους ατμοποιητές "της σειράς" η δύσκολη εύρεση ανταλλακτικών οπότε.. ;)

Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 06, 2017, 11:52 »
ειναι ενας ατμο besr seller μεγαλο ατοπημα της aspire να μην δωσει στην αγορα με την κυκλοφορια του ατμο τα βασικα ανταλλακτικα και να προσπαθουμε να λυσουμε ενα θεμα με πατεντες η ακομη χειροτερα να σκεφτομαστε να αγορασουμε καινουργιο επειδη δεν μπορουμε να βρουμε ενα ανταλλακτικο

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 06, 2017, 12:01 »
πηρα τηλέφωνο zerobacco πηρα τηλ πολλα καταστήματα.κανεις δεν εχει ανταλλακτικα.μου προτειναν να παω απο το μαγαζί να το δουν.κουραστηκα πραγματικά.αυτος ο ατμοποιητης τικα διαμάντι.αλλα το να μην μπορεις να βρεις ανταλλακτικά ειναι οτι χειρότερο εχω συναντησει.

οποιος μπορει να σκεφτει καποιο μαγαζι που πουλανε ορινγκς η καποια λύση παρακαλω να μου πει.επισης αν μπορει να μ πει μαγαζια κοντα αγιο αντωνιο η περιστερι...εστω σε πμ

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 19:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 06, 2017, 12:26 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Δυστυχώς, έτσι είναι όπως αναφέρει ο makis206. Ο φίλος που αντιμετωπίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα, ή θα παροπλίσει τον ατμοποιητή ή θα περιμένει για άγνωστο χρόνο μέχρι να δώσει η Aspire τα συγκεκριμένα ανταλλακτικά. Αν δεν μπει το ίδιο ανταλλακτικό τότε δεν θα λειτουργήσει και σωστά. [/justify]

[justify][δεν θα υποστηρίξω τέτοιες πολιτικές, όμως δεν είναι η μοναδική εταιρεία που το κάνει, (ακόμα περιμένω για ένα γυάλινο τμήμα τανκ, άλλης εταιρείας). Μαζική παραγωγή σε κάτι που ξέρει πως θα πουλήσει. Στο συγκεκριμένο θέμα, κακά τα ψέματα, το χοντρό λάστιχο στη βάση, δεν είναι το πρώτο που θα φθαρεί, πιο πιθανό είναι π.χ. να το αφαιρέσω και να το χάσω ή να το αφαιρέσω και να το καταστρέψω. Παράδειγμα ο πρώτος Ναυτίλος, γνωρίζω πως λειτουργεί ένας εδώ και κοντά 2 χρόνια, επίσης, όντως, αν θυμάμαι καλά, και στον 1ο άργησε αρκετά η εμφάνιση έξτρα ανταλλακτικού o-ring βάσης και καμπάνας (τώρα πλέον υπάρχουν ακόμα σαν σετ). Γιατί να το δώσει ως έξτρα ανταλλακτικό (το ελαστικό τμήμα βάσης) στο αρχικό πακέτο, όταν μπορεί να τα διαθέσει ως ξεχωριστό σετ ανταλλακτικών (π.χ. στα 1, 2 ευρώ), ή ακόμα και ως έξτρα βάση. Η καθυστέρηση και όχι η άμεση διάθεση στο να έρθουν στην αγορά είναι εκνευριστικό, είναι αλήθεια].[/justify]


Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #192 στις: Απριλίου 06, 2017, 12:44 »
Τελικά δηλαδή δεν συμφέρει να πάρεις νέο ατμοποιητή γιατί θα έχεις πάρει ένα προιόν χωρίς ανταλλακτικά σε αντίθεση με τον παλιό Ναφτίλο
που βρίσκεις και στα περίπτερα που λέει ο λόγος. Και η Aspire σου δίνει τα σχετικά generic oring στο κουτί αλλά δεν διαθέτει τα 2 τα οποία είναι
συγκεκριμένα και εξειδικευμένα. Δηλαδή τα καταστήματα πώς εξυπηρετούν τους πελάτες τους;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #193 στις: Απριλίου 06, 2017, 13:06 »
[justify]Χμ, τα ίδια θα λέμε εάν έρθει κι ο Ναυτίλος 3. Προσωπικά πάντα μιλάω, δεν βλέπω γιατί να μου φταίει το κάθε κατάστημα, αυτά έχει ως αρχικό πακέτο ο Ναυτίλος κι αυτά διαθέτει, δεν μου έκρυψε κάτι. [/justify]

[justify]Πιο πιθανό είναι π.χ. να σπάσει το γυάλινο τμήμα του ή να φθαρούν τα λεπτά o-rings. Η δική μου ένσταση θα ήταν γιατί η εταιρεία δεν δίνει άμεσα όλα μα όλα τα μέρη του ατμοποιητή. Όμως, δυστυχώς, πολλές εταιρείες ακολουθούν συγκεκριμένα βήματα, τα οποία είναι όντως εκνευριστικά για εμάς τους καταναλωτές. [/justify]


Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 06, 2017, 13:25 »
Εγώ πάντως ο μυστήριος καταναλωτής (μ@@@ς απο οτι καταλαβαίνω) θα είχα δώσει φταίξιμο και το κατάστημα άν μου πούλαγε κάτι το οποίο σε 1 εβδομάδα - μήνα χάλαγε ένα απλό oring και μου έλεγε δεν μπορώ να σε βοηθήσω... Άν με είχε προειδοποιήσει τότε αλλάζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem