vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

435 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #165 στις: Απριλίου 05, 2017, 18:10 »
Καλησπερα.
Lazmo θα ηταν πιο ευκολο να αναγνωριστει το προβλημα αν ειχες το κουραγιο να αναβασεις φωτογραφια του προβληματικου σημειου. Ελπιζω να λυθει το προβλημα σου. Θεωρω απιθανο και απαραδεκτο με ενα " κομμενο" o ring να βγαινει off ενας ατμοποιητης.

Υ.Γ χτες εφαγα τρελη διαρροη και απο τους δυο ναυτιλους μου. Ξενερωμα;  απιστευτο!!!!
Ελπιζω να καταλαβα τι ειχα κανει και να ξεπερασα το προβλημα. ΑΝ ηταν αυτο που ελπιζω να ηταν δεν παει ευκολα ο νους γιατι ειναι εξωτερικος παραγοντας. Οποτε ελπιζω να ειναι αυτο κ θα το αναφερω μολις βεβαιωθω....

Παντως για εμενα τεραστιο λαθος της aspire να βαλει το κοστουμι να βιδωνει στις σπειρες τις αντιστασης. Θα μπορουσε να εχει αποφυγει αυτο το προβλημα αν ειχε φτιαξει σπειρες κατω απο το πυρεξακι κ πανω απο το air flow. Ο χωρος θα μπορουσε να φιλοξενισει σπειρες και εκει να βιδωνε το κοστουμι.
Λεω εγω τωρα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2017, 18:24 από crazyio »

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #166 στις: Απριλίου 05, 2017, 19:55 »
καλησπέρα παιδια κ σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.το oring οντως δεν κουμπωνει γτ το oring που εβαλα ειναι της nobacco και ειναι πιο χοντρό.δυστυχώς τα ανταλλακτικά του ατμοποιητη τα εχω στη πολη που μενω.ειμαι φοιτητης στην αθηνα και δεν τα εχω μαζι.οποτε αυτο που εκανα ηταν να παω στη nobbaco για να μ αλλαξουν oring.ιδιο oring με του nautilus 2 κανεις δεν εχει.εχω παει σε ολα τα καταστήματα της περιοχής μου και εφτασα εως κέντρο αλλα κανεις δεν ειχε τοσο λεπτο oring.αν καποιος απο σας εχει ενα oring που δεν χρειάζεται και θελει να το πουλήσει θα το έκανα η ξερει καπου που πουλανε.

Για ποιό oring μιλάμε τελικά; Επίσης δοκίμασες να το γεμίσεις έστω και με λίγο υγρό και σου κάνει διαρροή;



ναι δυστυχως και με ελάχιστο υγρο υπαρχει μεγαλη διαρροή.φευγει ολο το υγρο.τζαμι και απο κάτω π υπάρχει το κενο

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 00:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #167 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:34 »
Sorry για να καταλαβω γιατι καπου το εχασα μαλλον.
Εχει διαφορα το oring της nobacco απο τα οring των αλλων καταστηματων οσον αφορα τον ιδιο ατμοποιητη; 
Ενα δεν ειναι το oring? Ιδιο απο οποιο καταστημα κ αν εχει αγοραστει ο ναυτιλος.
Χανω κατι στην μεταφραση;
Επιμενω να βγαλεις μια φωτο το προβλημα...ισως τα παιδια εδω με την εμπειρια τους να μπορουν να σε βοηθησουνε περισσοτερο...

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #168 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:43 »
τον ατμοποιητη π αγορασα τον πηρα στην πολη που ειμαι κανονικα και οχι στην αθηνα που ζω και μενω ως φοιτητής.απλα πηγα στην nobbaco πρωτα γτ ηταν πολυ κοντα μου στην περιοχη που μενω αθηνα για να με βοηθησει.εκει δοκιμασαμε ενα σακουλακι με διαφορα πολυχρωμα αλλα και ασπρα μαυρα orings που ειχαν στην διαθεση τους.το ιδιο ακριβως πραγμα εγινε σε ολα τα καταστήματα ηλεκτρονικου τσιγαρου που πηγα.κανεις ομως δεν ειχε orings της aspire για το nautilus 2 η καποιο oring στο ίδιο μέγεθος.ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις.με συγχωρείς που σε μπέρδεψα.

φωτογραφια βγαζω αλλα μου λεει πτι ειναι μεγαλο το αρχειο...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 00:49 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #169 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:54 »
πες τους γονεις σου η καποιον οικειο σου να σου στειλουν με τα ελτα το πακετακι της συσκευασιας 
αν οχι την επομενη την μεθεπομενη θα παραλαβεις και θα σου λυθει πιο σιγουρα το προβλημα σου

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #170 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:58 »
καλησπερα μακη το εχω κανει ηδη.το πακετο θα μ ερθει σε 2 μερες το πολυ.το θέμα ειναι αν μπορει καποιος απο σας εχει κατι στο νου του που θα με βοηθησει να το φτιάξω καπως.καπου διαβασα να βρασω το oring.μ φαινεται χαζο..

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #171 στις: Απριλίου 05, 2017, 21:54 »
Και είναι πάντα κατά τη γνώμη μου γιατί θα καταστραφεί το πλαστικό.

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #172 στις: Απριλίου 05, 2017, 22:20 »
σε χασα λιγο dolfinpg.τι εννοείς ετσι ξερα;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 00:50 από Cruiser79 »

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 05, 2017, 22:26 »
Lazmo γιατί πας μόνο σε μαγαζιά με ηλεκτρονικό τσιγάρο και δεν δοκιμάζεις να βρεις  το o ring στο εμπόριο?


Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 05, 2017, 22:26 »
Αν εχω καταλαβει σωστα το προβλημα ειναι το χοντρο (πλατυ) oring που κουμπωνει το πυρεξακι πανω στην μεταλλικη βαση του ατμοποιητη. Σωστα;
ΑΝ θυμαμαι καλα αυτο το oring δεν συμπεριλαμβανεται ως ανταλλακτικο στην συσκευασια.... :(

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 05, 2017, 23:07 »
@Lazmo Ίσως δεν το διατύπωσα καλά... Εννοώ όχι μόνο το θεωρείς χαζό αλλά και είναι κατά τη γνώμη μου να βρασεις πλαστικό και ειδικά εξαρτήματος στεγανοποίησης.

@crazyio Νομίζω εννοεί το πάνω στο εσωτερικό της κορυφής της καμπάνας ο φιλος που τσέκαρα και δεν το έχει ούτε αυτό σαν ανταλλακτικό στη συσκευασία.

Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 05, 2017, 23:27 »
Αν εχω καταλαβει σωστα το προβλημα ειναι το χοντρο (πλατυ) oring που κουμπωνει το πυρεξακι πανω στην μεταλλικη βαση του ατμοποιητη. Σωστα;
ΑΝ θυμαμαι καλα αυτο το oring δεν συμπεριλαμβανεται ως ανταλλακτικο στην συσκευασια.... :(
δεν συμπεριλαμβανεται οντως ανοιξα την συσκευασια απο τον δικο μου και το ειδα

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 05, 2017, 23:38 »
ρε παιδια αφου δεν περιλαμβανετε το ορινγκ που ειναι κατω απο το τζαμι τι να κανω; θα μ ερθει ενα άχρηστο κουτι δηλαδη;

απο οτι κοιταξα στα site που πουλουν τον ναυτιλο κάνουν λογο για 2 ανταλλακτικά o-rings.επισης εναν ναυτιλο που μ έδειξε ενας υπαλληλος απο κατάστημα το κουτι του nautilus 2 εχει oring για πανω κ κατω σπο το τζάμι.
τέλος ενα παιδι ειπε οτι μπορω να βρω orings εκτος σπο τα καταστήματα ηλεκτρονικων τσιγάρων.μπορει να μου δωσει πληροφορίες παρακαλω; εχω νσ ατμισω απο το μεσημέρι

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 00:51 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος metalergr

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
    • mobilescoupons
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 05, 2017, 23:58 »
Πέρασα κι εγω σήμερα μια παραγγελία για τον nautilus 2. Από οτι είδα η συσκευασία περιλαμβάνει 8 O-rings. (4 μεγάλα και 4 μικρά).

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 06, 2017, 00:06 »
τελικα περιλαμβάνει η οχι; γιατι μερικοι απο το φορουμ λενε οχι.μπερδευτηκα :tongue_smilie: σε μενα αν θυμάμαι καλα εχει orings.τωρα το πόσα κτλπ δεν το πρόσεξα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem