vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

415 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 02, 2017, 10:00 »
Ρε παιδιά ειλικρινά όσοι έχετε φτιάξει το Lunch Ladies Lemon Tart και σας αρέσει έχετε δοκιμάσει το Dinner Lady Lemon Tart? ΟΚ δεν το πήρα σε άρωμα αλλά σε έτοιμο από τον Flavour Boss αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ. Ένα γλυκό άρωμα λεμόνι είναι και τιποτε αλλο. Ουτε ταρτες βρηκα ουτε μπισκοτα ούτε τιποτα. Να μου έστειλαν λαθος συνταγή εμένα? Μπορεί. Αλλα αυτό που εγω εχω στα χερια μου και το έχω αφήσει και στην ακρη κανα 1-1,5 μηνα τωρα δεν ατμίζεται.



Sorry αν σας το χαλάω αλλά Lemon Tart όπως αυτό που άρεσε σε όλους μας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 02, 2017, 10:20 »
Και εγω ετσι νομιζα αδερφε οτι ειναι μονο λεμονι. Μεχρι που εστησα διπλη με 040 κανθαλ στα 40- 45 βαττ στον αβοκαντο. Ιδιο με το γνησιο δεν ειναι αλλα ειναι λεμονοταρτα. Και με πολυ γεματη μπισκοτοζυμη. Απλα θελει βαττ για να δειξει.
Το ιδιο καλο αποτελεσμα πηρα και στον hadaly με κλαπτον 26/32 στα 30 βαττ.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #137 στις: Μαρτίου 02, 2017, 10:26 »
 


Δεν νομίζω ότι κάνω λάθος... Ο-Atty με 24awg Kanthal και Drago Cotton. Ταρτα πουθενα. Θα στήσω και με διπλές αλλά αν είναι να φτάσω στα 100watt για να παρω κατι που το οριτζιναλ βγαζει στα 15w συγνωμη αλλά ΔΕΝ

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 02, 2017, 16:32 »
Ρε παιδιά ειλικρινά όσοι έχετε φτιάξει το Lunch Ladies Lemon Tart και σας αρέσει έχετε δοκιμάσει το Dinner Lady Lemon Tart? ΟΚ δεν το πήρα σε άρωμα αλλά σε έτοιμο από τον Flavour Boss αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ. Ένα γλυκό άρωμα λεμόνι είναι και τιποτε αλλο. Ουτε ταρτες βρηκα ουτε μπισκοτα ούτε τιποτα. Να μου έστειλαν λαθος συνταγή εμένα? Μπορεί. Αλλα αυτό που εγω εχω στα χερια μου και το έχω αφήσει και στην ακρη κανα 1-1,5 μηνα τωρα δεν ατμίζεται. (Image removed from quote.) Sorry αν σας το χαλάω αλλά Lemon Tart όπως αυτό που άρεσε σε όλους μας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
 αυτην ακριβως την μυρωδια μου εβγαλε τις πρωτες μερες μυρτω ιδια ομως..τωρα ειμαι στον μηνα.εχει κατσει λιγο το λεμονι αλλα κ παλι δεν ερχεται πολυ ταρτα..καλο ειναι αλλα καμια μα καμια σχεση με το οριτζιναλ!

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #139 στις: Μαρτίου 02, 2017, 16:59 »
εγώ έριξα λίγο αλεύρι μέσα και μπορώ να πω ότι πλησιάζει αρκετά με το αυθεντικό.
Επίσης μια καλή λύση είναι ένα πακέτο μπισκότα λεμόνι Παπαδοπούλου και 250 μλ υγρό από flavorboss , χτύπημα καλό στο μπλέντερ , ένα βράδυ ψυγείο και την επόμενη μέρα σούρωμα με φίλτρα γαλλικού καφέ. Πλησιάζει ακόμα πιο πολύ. Τον πολτό που περισσεύει στα φίλτρα , τον πλάθουμε και βάζουμε κομμάτια στα ρουθούνια μας. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2017, 17:05 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 02, 2017, 18:25 »
Η ανάμιξη fa lemon με κάθε είδους custard ή κρέμας, θα βγάζει πάντα κολώνια. Σας μιλάω εκ πείρας...  :tongue_smilie:


Είμαι πεπεισμένος πως το αυθεντικό δεν έχει μέσα fa αρώματα και βέβαια δεν περιέχει κάποια κρέμα σε ποσοστό άνω του 0,50%.
Έχω προμηθευτεί πολλά αρώματα για να δοκιμάσω αλλά η φρίκη στη δουλειά από τη μία και η παροιμιώδης τεμπελιά μου από την άλλη δεν μου επιτρέπουν να κάνω πάνω από μία (αποτυχημένη) προσπάθεια τη βδομάδα.

Που θα πάει, μέχρι το φθινόπωρο που θα μου έχει τελειώσει το στοκ, θα το έχω κλωνοποιήσει (noooot)...

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 02, 2017, 18:34 »
μήπως άμα βάλεις  0.5% Μυρτώ σου βγάλει custard?

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 02, 2017, 18:49 »
Το έχω δοκιμάσει, δεν γίνεται τίποτε.
Τώρα δοκιμάζω με ultrex...

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 02, 2017, 19:26 »
εγώ έριξα λίγο αλεύρι μέσα και μπορώ να πω ότι πλησιάζει αρκετά με το αυθεντικό.
Επίσης μια καλή λύση είναι ένα πακέτο μπισκότα λεμόνι Παπαδοπούλου και 250 μλ υγρό από flavorboss , χτύπημα καλό στο μπλέντερ , ένα βράδυ ψυγείο και την επόμενη μέρα σούρωμα με φίλτρα γαλλικού καφέ. Πλησιάζει ακόμα πιο πολύ. Τον πολτό που περισσεύει στα φίλτρα , τον πλάθουμε και βάζουμε κομμάτια στα ρουθούνια μας.
Μη δίνεις ιδέες.
Ένα συνδυασμό με μπισκοτο(ποιο όμως)-lime-γλυκαντικό και λίγη κρέμα(όχι custard) ίσος να βγει πιο κοντά στο αυθεντικό.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 04, 2017, 17:58 »
Εκανα ένα έλεγχο για να φτιάξω το Biscuit Eater ο ίδιος και η τιμή σε σχέση με το έτοιμο από Flavour Boss είναι στο Θεό.
Γενικά όλες οι συνταγές τους ειναι από συμφέρουσες μεχρι και μονόδρομος. 

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #145 στις: Μαρτίου 04, 2017, 18:21 »
Εκτός του Muffin Man Recipe. Αποτελείται από ελάχιστο άρωμα (<5%) ΔΥΟ μόνο αρωμάτων σε σχεδόν ίση ποσότητα τα οποία αν αγοραστούν πχ από chefsflavour στοιχίζουν <5 λίρες για παραγωγή 400ml υγρού χωρίς μάλιστα απώλειες! Είναι η μοναδική (νομίζω) περίπτωση που συμφαίρει να το φτιάξει κάποιος μόνος του ;) ;)

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #146 στις: Μαρτίου 09, 2017, 00:16 »
26η μέρα ωρίμανσης και ακόμη το μανταρίνι δεν έχει γίνει λεμόνι. Ή μήπως είναι μυρτώ που λέτε; Πάντως λεμόνι λεμόνι σαν το dinner lady δεν είναι και ένα τανκάκι που έβαλα να δοκιμάσω δεν το κάνω και με πολύ ευκολία. Εμένα δεν με ενδιαφέρει τόσο η ζύμη αλλά το λεμόνι. Αυτό που παίρνω είναι κάτι σε λικέρ εσπεριδοειδών. Τι μπορούμε να κάνουμε για να το σώσουμε; Αλλιώς το βλέπω να πηγαίνει για πούλημα...

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #147 στις: Μαρτίου 09, 2017, 01:29 »
νομίζω ότι το λεμόνι που σαρέσει είναι το lemon sicily , αυτό επικρατεί στο αυθεντικό. Αν έχεις ρίξε λίγο τέτοιο μέσα. 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #148 στις: Μαρτίου 09, 2017, 09:15 »
κάποιος που να έχει δοκιμάσει το biscuit eater αλλα και το ambrosia τις after-8 να μου πει αν τα βρίσκει ίδια?
σαν να είναι το ίδιο υγρό μου φαίνεται  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #149 στις: Μαρτίου 09, 2017, 10:06 »
Όχι φίλε μου,πραγματικά καμία σχέση.Μια πολύ μαλακή custard με γεύση μπισκότο είναι το ένα ,ενώ το άλλο είναι σαν blue curacao με καρύδα...Τουλάχιστον στον δικό μου ουρανίσκο....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354729 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 675 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 548 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797113 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312587 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13143 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711