vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #795 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 02:06 »
Παρομοιες τιμες και δεν αξιζει. Δες τον Κινεζο που εχει την μεγαλη ταμπακιερα 35€ "full" και 18€ "σκετη". Βεβαια υπαρχουν και εξοδα αποστολης, αλλα και παλι....

http://health007.net/kanger-kr808d1-c-29.html


Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #796 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 02:07 »
με λυπεί παντως το γεγονός οτι μια εταιρία προωθεί τα ίδια προϊοντα, με αλλες τιμές εδώ και άλλες σε γειτονική χώρα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #797 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 10:44 »
Αυτό συμβαίνει σε πολλές εταιρείες (πχ ikea).
Δε φταίνε οι εταιρείες πολλές φορές, μην τα ρίχνουμε όλα εκεί.
Υπάρχουν πολλοί λόγοι που δικαιολογούν αυτήν την κατάσταση. Ένας από αυτούς και πολύ σημαντικός είναι η φορολογία. Από τη φορολογία, μόνο το ΦΠΑ να σκεφτεί κανείς, αυτομάτως ανεβάζει την τιμή κατά το 1/4 περίπου. Δηλαδή κάτι που κάνει 10 αυτομάτως πωλείται 12,30! Κι αυτό μόνο από ΦΠΑ. Υπάρχουν πολλοί ακόμη τρόποι φορολόγησης των εταιρειών που επιβαρύνονται φυσικά τα προϊόντα. Σχεδόν η μισή τιμή είναι για φόρους!
Αυτά επιγραμματικά, γιατί είμαστε εντελώς εκτός θέματος!
Συγνώμη, αλλά δεν ήθελα να αφήσω να πλανώνται εσφαλμένως κατ' εμένα κατηγορίες προς εταιρείες. Όποια κι αν είναι αυτή.
Αν ο διαχειριστής θεωρεί ότι πρέπει να σβηστεί το μήνυμα, οκ. Το αφήνω στο χέρι του!

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #798 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 11:44 »
Oτι λεει η Σενια. Και μαλιστα, συγκριτικα θα ελεγα πως η ελληνικη εταιρεια ειναι και κατα μεγαλο ποσοστο φτηνοτερη σε σχεση με την βουλγαρικη, ακριβως εαν συγκριθουν οι επιβαρυνσεις που δεχεται στην Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #799 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 03:09 »
Ρε παιδιά, πόσες φορές φορτίζετε την μπαταρία με την θήκη του μινι;(με τις 2 μπαταρίες)
Μόλις βάλλω την 3η για φόρτιση και εχει δύο λαμπάκια αναμμένα, ειναι ζήτημα λεπτών να κλείσει από μπαταρία..
Έτσι κάνει σε όλους;;
Θα με εξυπηρετήσει η nobacco ενώ το πήρα από φυσικό κατάστημα; Ήταν τραγική εμπειρία με τον πωλητή και δεν θέλω να ξαναμπλεξω..
Επίσης το πρώτο καρτο που δοκίμασα ήταν χαλασμένο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edit: 2 ημερών ειναι η συσκευή

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #800 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 04:22 »
Αυτες οι συσκευές ήταν σε τρελή προσφορά για να ξεστοκάρουν οποτε μην περιμενεις πολλα απο διάρκεια...

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #801 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:06 »
Την τρίτη μπαταρία δεν τη φορτίζει πλήρως χωρίς να βάλεις στην πρίζα τη θήκη.
Ζήτημα λεπτών δεν είναι, αλλά προφανώς επειδή είναι καινούρια, θέλει λίγες φορτίσεις για να δώσει το 100%.
Λογικά δηλαδή, αργότερα θα σου φορτίζει την τρίτη για κάποια ώρα, αλλά θα πρέπει να είσαι κοντά σε πρίζα να τη βάλεις στο ρεύμα κάποια στιγμή. Ουσιαστικά, αν είσαι έξω, είσαι οκ για 2 φορτίσεις.
Όσο για το carto, έπεσες στην περίπτωση... Αλλά απ' όσο ξέρω, δεν αλλάζονται.
Μπορείς για οτιδήποτε να επικοινωνήσεις με το τμήμα εξυπηρέτησης της nobacco, κι ας το έχεις πάρει από φυσικό κατάστημα. 2107622020.
Geminimax, το ότι είναι σε προσφορά, δε σημαίνει ότι έχει αλλάξει το προϊόν σε ποιότητα. Το προϊόν είναι το ίδιο που ήταν και πρώτα. Απλά οι μπαταρίες είναι μικρές και γενικά είναι αυτές οι επιδόσεις του. Γιαυτό και λέγεται και Mini! Αναλόγως τη χωρητικότητα των μπαταριών είναι και η διάρκεια απόδωσής τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:14 από Σένια »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #802 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:29 »
Αυτο ειναι κοροϊδία όμως. Να από 4 που λεει να φορτίζει δύο;; με 3 φορτίσεις το δικαιολογώ, αλλά οχι ετσι..
Η καινούργια θήκη που λένε ότι φορτίζει 5 φορές; πόσες φορτίζει πραγματικά;

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #803 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:36 »
Τι να σου πω... μπορεί αργότερα που θα σου αποδώσει πλήρως, να σου κάνει και την τρίτη φόρτιση ολόκληρη.
Η αλήθεια είναι ότι εγώ την κακομεταχειρίστηκα λίγο... (ως αρκετά)
Δηλ την έβαζα να φορτίση χωρίς να είναι άδεια, για να την έχω γεμάτη μαζί μου.
Αλλά κι έτσι, 2 μπαταρίες + 2 φορτίσεις = 4 μπαταρίες ώσπου να φορτίσεις στην πρίζα. Καλύπτει, αλλά δεν είναι το βασικό μου εργαλείο. Είναι για μένα μόνο για διακριτικές εξόδους. Γι' αυτό την κακομεταχειρίστηκα κιόλας.....  :angel:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #804 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:46 »
Μα κακομεταχείριση σε μια μπαταρία λιθίου είναι να την αδειάζεις συνέχεια. Καλό έκανες οχι κακό :)
Εγώ έχω μόνο αυτό τώρα που περιμένω μπαταρίες και όπως είναι φυσικό με ξενίζει..

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #805 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 14:35 »
Αυτο ειναι κοροϊδία όμως. Να από 4 που λεει να φορτίζει δύο;; με 3 φορτίσεις το δικαιολογώ, αλλά οχι ετσι..
Η καινούργια θήκη που λένε ότι φορτίζει 5 φορές; πόσες φορτίζει πραγματικά;

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Ποιά είναι η καινούργια? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #806 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 14:57 »
Καινούργια, παλιά, δεν ξέρω.
Η ασημένια που έρχεται με μια μπαταρία.

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #807 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 16:56 »
Και αυτη ιδια-παρομοια χαρακτηριστικα εχει. Δηλαδη φορτιζει μια μπαταρια σε περιπου 3,5 ωρες και σαν ταμπακιερα μπορει να δωσει ζουμι σε 2+ μπαταριες.

Προσωπικα, επειδη την εχω βγαλει εδω και 1,5 χρονο τωρα με αυτην, την V1 δηλαδη, ξεκινω με 2 μπαταριες γεματες το πρωι σε αυτην συν μια γεματη στο τσεπακι και ετσι εχω διαρκεια μπαταριων 5+ για ολοκληρη μερα. Εχω και σε αλλο σημειο ετοιμα 5-6 καρτα και ποτε δεν αντιμετωπισα ελλειψη.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #808 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 16:57 »
Αυτό είναι εξίσου παλιό μοντέλο. Είναι το V1 και βγαίνει σε δύο χρώματα και μεταλλική θήκη. Αλλά η χωρητικότητά του είναι ελαφρώς μικρότερη!
Εκτός αν λές όντως για το νέο μοντέλο που θα βγάλει ανταυτού η nobacco. Αλλά δε ξέρω τίποτα παραπάνω γι' αυτό. Αν όντως το έχεις δει το καινούριο, πού;

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #809 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 17:21 »
Οχι για την ασημένια έλεγα.
Ακόμα και εκείνη μούφα δηλαδή; Από 5 φορτίσεις στις 2μιση.. Αυτά είναι :)

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3162 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:48
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4691 500917 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:05
από kkoumas
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240888 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 0 196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan