vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, npaolo, tibolaso, manoslykos

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #480 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 17:31 »
η εκπτωση ειναι για τα μελη του φορουμ

δες εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html


Αποσυνδεδεμένος Nasia

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #481 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 17:39 »
Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!! :bye:


Αποσυνδεδεμένος vanessa

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #482 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 12:30 »
καλημερα και απο εμενα!εδω και μια βδομαδα ατμιζω το M&m v1  ειμαι πολυ ευχαριστιμενος και απο το ατμο του και απο το χτυπμα.η μπαταρια τ μ παει παρα πολυ καλα αναλογια και την χρηση που του κανω..το λιγοτερο που μ κραταει ειναι 1 μερα και απο οτι εχω καταλαβει ατμιζω 1ml υγρο την ημερα(της κοπελας μ της παει 2,5μερες η μπαταρια..)
αυτο που μ εκανε εντυπωση ειναι οτι η μπαταρια δουλευει πολυ σωστα μεχρι και την τελευταια τζουρα που μπορει να σ δωσει χωρις να πεφτει η αποδοση της...σε σχεση με αλλο μινι που ειχα ου ηταν αισθητη η πτωση της αποδοσης ωρα με την ωρα

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #483 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 19:23 »
πως ακριβώς την κρατάς 1 μέρα??  :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:
πες μου το κόλπο.. την ξεπατώνω σε 3 ώρες.. στην καλύτερη των περιπτώσεων 5 ώρες.. από την πρώτη στιγμή που το πήρα..!!!!   :hmmm: :hmmm: :hmmm: Πρέπει να κόψω την πιπίλα!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #484 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 19:50 »
Με 1 ml την ημέρα, θα αντέξει χαλαρά 3-4 ημέρες.... ειδικά αν το "ποτίζεις" συχνά, θα βγάλει και παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος askoturos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • [img]https://s26.postimg.org/3k517my8p/GVC_Banner_
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #485 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 20:09 »
Πρόβλημα με το mini more τα Χριστούγεννα έκανα δώρο στην μητέρα μήπως και καταφέρω να απολαχτει και αυτή από το τσιγάρο και τελικά τα καταφερα αλλά μέσα σε δυο εβδομάδες η μπαταρία σταμάτησε να λειτουργεί  θεώρησα ότι δεν είχε φορτισει και την έβαλα για φορτισμα στο τέλος της φόρτισης η μπαταρία είχε υπερθερμανθει έβαλα το καρτο τραβηξα δυο τζουρες και ξαφνικά άρχισε να βγάζει έναν ασήμι καπνό ο οποίος έγινε ασπρος και κατέληξε να έχει πάρει φωτιά μέσα στον νεροχιτη αυτή είναι η εμπειρία μου από το μίνι .

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #486 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 20:14 »
Και οι μπαταρίες αναλώσιμα είναι.... όχι μονο του mini, όλες!
Για να είμαι σίγουρος έχω προς το παρόν 7....

Αποσυνδεδεμένος askoturos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • [img]https://s26.postimg.org/3k517my8p/GVC_Banner_
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #487 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:39 »
Σωστα όμως η συγκεκριμένη ήταν και επικίνδυνη .

Αποσυνδεδεμένος vanessa

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #488 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 19:52 »
γενικα δεν το εχω ολη μερα στο στομα..βγαζω απο την τσεπη μονο οταν θελω να καπνισω..πχ το πρωι με τον καφε το εχω και το δουλευω οπως το κ.τ. δλδ ατμιζω 5-7 λεπτα οπως η διαρκα ενως κ.τ. στο διαλειμα στην δουλεια το ιδιο σαν να εκανα 2 κ.τ. δεν το εχω ολη μερα οπως λες κ εσυ πιπιλα...ετσι θεωρω οτι ειναι σωστο για εμενα γιατι αλλιως ειναι σαν να ''καπνιζω'' περισσοτερο απο πριν..
κανω οτι θα εκανα με ενα κ.τ. στεπη και οταν μ ερθει ατμιζω..

Αποσυνδεδεμένος ilsa

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #489 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 21:15 »
Δύο μήνες και δέκα μέρες αποκλειστικής χρήσης mini&more .... Απόλυτα ευχαριστημένη μέχρι τώρα , και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που μου έκανε εντύπωση
Είμαι αρκετά απρόσεκτη και το ΗΤ μου έχει πέσει πολλές φορές κάτω... Προχθές ήταν και η χαριστική βολή για μία από τις μόλις 2 μπαταρίες που έχω η οποία μετά την "πτώση" άτμιζε μόνη της  :tongue_smilie:
Πήρα τηλέφωνο στη Nobacco ξέροντας από την αρχή την απάντηση,είχε κολλήσει η μπαταρία. Αυτό που δεν περίμενα ήταν να μου πουν  να τους τη στείλω με acs να την κοιτάξουν . Αυτό ήταν και το πρώτο που μου έκανε εντύπωση, αφού εγώ η ίδια τους είχα πει ότι γνωρίζω ότι φταίω , αλλά και τους είχα ήδη δηλώσει ότι το κόστος είναι μη απαγορευτικό , οπότε θα πάω να αγοράσω μία άλλη
Πήγα στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς , αλλά δυστυχώς δεν είχε μπαταρίες
Μετά είδα στο site  ότι εχει ανοίξει Nobacco στην Ηλιούπολη , και είπα να πάω από εκεί
Τα παιδιά ιδιαίτερα εξυπηρετικά , μου έδωσαν την έκπτωση χωρίς δεύτερη κουβέντα , και όταν τους εξήγησα πως "φέρθηκα" στη μπαταρία μου, με ρώτησαν αν την έχω στείλει στα κεντρικά.Τους απάντησα πως όχι , γιατί περισσότερο κόπο μου έκανε να πάω μέχρι την acs και δεν πίστευα ότι φτιάχνεται αλλά ούτε ότι αξίζει τον κόπο
Μου τη ζήτησαν επι τόπου, και μου είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί μου
Χθες το μεσημέρι με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι την έστειλαν στα κεντρικά , την έφτιαξαν , και την ξανάφεραν στην Ηλιούπολη για να μην τρέχω στον Υμηττό να την πάρω ...  να περάσω όποτε θέλω να την παραλάβω όποτε θέλω χωρίς καμία χρέωση ...
Ένας από τους κύριους λόγους που διάλεξα το mini& more ήταν τα συγκριτικά φθηνά αναλώσιμά του ... Αλλά ότι θα είχα και τέτοια αντιμετώπιση σε αναλωσιμό τέτοιου κόστους και ειδικά μετά από κακή μεταχείριση δική μου, δεν το περίμενα ποτέ !
 :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #490 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 21:43 »
Από την πτώση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φύγουν καλώδια από τη θέση τους. Ή θα κυκλοφορούν ασύνδετα ή θα ακουμπούν κάπου και να βραχυκυκλώνουν. Αν κάποιος μπορεί να ανοίξει τη μπαταρία, μπορεί και να την επιδιορθώσει. Μπορεί λέω. Δεν είναι σίγουρο. Μάλλον κάτι τέτοιο συνέβη με τη δικιά σου, γι΄αυτό και επιδιορθώθηκε.
 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #491 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 22:27 »
Όντως με το πέσιμο θα βραχυκύκλωσε ένα μικρό άγκιστρο που λειτουργεί ως αισθητήρας της "τζούρας". Σημασία δεν έχει βέβαια η σοβαρότητα της επισκευής αλλά η συμπεριφορά της Nobacco, που άλλη μια φορά αποδεικνύεται εξαιρετική.....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #492 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 22:32 »
Ναι. Τα παράπονά μου τα έχω με τη νομπάκο, αλλά γι΄αυτό έχει μεγαλύτερη αξία όταν κάποιος δυσαρεστημένος σαν εμένα λέει καλά λόγια. Κι εδώ δεν τα τσιγκουνεύομαι: Στον τομέα της εγγύησης είναι κορυφαία.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #493 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:56 »
Το αγόρασα σήμερα το πρωί. Είχα πει να πάρω 2 μπαταρίες με φορτιστή hybrid και αργότερα να έπαιρνα και μία μπαταρία hybrid, αλλά βιάστηκα και πήρα ολόκληρο το πακέτο, μιας που ήταν ετοιμοπαράδοτο. Μου τα χρέωσε περισσότερο απ'ότι το σάιτ -δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό- και νομίζω ότι η ταμπακιέρα δεν δουλεύει. Λέει ότι όταν ανάψει κόκκινο φωτάκι σημαίνει πως θέλει φόρτισμα η μπαταρία, αλλά η δικιά μου σβήνει όταν ανάβει κόκκινο φωτάκι. Επίσης, η μπαταρία δεν μένει σε γωνία 45 μοιρών. Πέφτει. Δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση το ότι ουσιαστικά δεν είναι αποφορτισμένες οι μπαταρίες, παίζει να είναι κάτι τέτοιο; Γιατί πραγματικά ξενέρωσα... :-\

Αποσυνδεδεμένος teo7

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #494 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 16:32 »
Το αγόρασα σήμερα το πρωί. Είχα πει να πάρω 2 μπαταρίες με φορτιστή hybrid και αργότερα να έπαιρνα και μία μπαταρία hybrid, αλλά βιάστηκα και πήρα ολόκληρο το πακέτο, μιας που ήταν ετοιμοπαράδοτο. Μου τα χρέωσε περισσότερο απ'ότι το σάιτ -δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό- και νομίζω ότι η ταμπακιέρα δεν δουλεύει. Λέει ότι όταν ανάψει κόκκινο φωτάκι σημαίνει πως θέλει φόρτισμα η μπαταρία, αλλά η δικιά μου σβήνει όταν ανάβει κόκκινο φωτάκι. Επίσης, η μπαταρία δεν μένει σε γωνία 45 μοιρών. Πέφτει. Δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση το ότι ουσιαστικά δεν είναι αποφορτισμένες οι μπαταρίες, παίζει να είναι κάτι τέτοιο; Γιατί πραγματικά ξενέρωσα... :-\

Η μπαταρια δε χρειαζεται να καθεται σε γωνια 45 μοιρων..απλα την κουμπωνεισς υπο γωνια και στη συνεχεια την αφηνεις να κατσει στην ταμπακιερα..Λογικα για να σβηνει το φωτακι της ταμπακιερας παει να πει οτι ειναι φορτισμενη η μπαταρια η' οτι δεν κανει καλη επαφη..οποτε χρειαζεται να παιξεις λιγο για να δεις που κουμπωνει ακριβως και μενει ανοιχτο το φωτακι τοσο της ταμπακιερας οσο και της μπαταριας!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem