vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #450 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:34 »
επειδη εκανα και εγω την πατεντα με την μπαταρια 1100 hybrid με τα carto m&m και drip tip θελω να ρωτησω αν εχει παρατηρησει κανεις στην μπαταρια απο το hybrid εκει που βιδωνεις το carto εχει περιμετρικα 2 τρυπουλες.με το carto του hybrid που εχει τις 4 εσοχες του αερα κατω στην μερια που βιδωνει συμπιπτουν αυτες οι δυο τριπουλες της μπαταριας.στον carto m&m δεν ειναι στην ιδια ευθεια...παιζει καποιο ρολο αυτο??? και κατι ασχετο...μπορει κανεις να μου πει τις διαφορες των 2 carto???οχι αν εχει καλυτερο χτυπημα και τετοια...τεχνικες διαφορες...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #451 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:35 »
Κοίτα, αν ατμίζεις και το απολαμβάνεις, μη δίνεις σημασία. Οι ατμοποιητές δεν πρέπει να βιδώνουν πολύ σφιχτά. Αν θέλεις, δοκίμασε να σφίξεις ή να ξεσφίξεις ελάχιστα, να δεις αν έχει κάποια ψιλοδιαφορά, αλλά εμένα δε μου έτυχε ποτέ. Τεχνικά, οι διαφορές ανάμεσα σε έναν κάρτο hybrid και έναν mini&more, δηλαδή έναν kr808d δεν είναι διαφορές συμβατότητας με τη συγκεκριμένη μπαταρία.
Ο H έχει μεγαλύτερο μέγεθος και χωρητικότητα, είναι πιο φαρδύς και το επιπλέον πάχος του σωλήνα του γύρω από το σπείρωμα έρχεται στο ίδιο φάρδος με τη μπαταρία ώστε να δημιουργεί πιο ομοιόμορφο σύνολο. Σε αντίσταση, ο κανονικός Η βγαίνει όσο ο κρ νορμάλ. Γύρω στα 2,6-2.8 ομ. Και έιναι και τα 2 μονής οριζόντιας αντίστασης. Σε μονή αντίσταση υπάρχουν κρ στα 2 ομ, δε γνωρίζω αν ο Η βγαίνει με διπλή αντίσταση στα 2 ομ. Επίσης, υπάρχουν άλλης μάρκας κρ με κάθετη αντίσταση, αλλά δεν τα χρησιμοποιεί η νομπάκο και καλά κάνει κατ΄εμέ.
Το φυτίλι του Η είναι μεγαλύτερο και παχύτερο από του κρ και ο πολυεστέρας δείχνει διαφορετικός. Τώρα, το μεγαλύτερο μέγεθος και η μεγαλύτερη απόσταση των υλικών μεταξύ τους σίγουρα είναι τεχνικές διαφορές αυτονόητες και δε χρειάζεται να στο πω. Πάντως, σίγουρα υπάρχουν και άλλες τεχνικές διαφορές που δεν τις κατέχω, αλλά τις νιώθω στο άτμισμα, διότι ο κρ έχει όχι μόνο καλύτερες επιδόσεις, αλλά και πιο σταθερή απόδοση. Επιπλέον, χαλάει μια και έξω. Με τους Η είχε τύχει να βασανίζομαι για μέρες πριν το πάρω απόφαση να τους πετάξω. Μου είχε τύχει επίσης να υπολειτουργεί ο άτμο και να θερμαίνεται ξελιγώνοντας τη μπαταρία και την υπομονή μου. Ο κρ ή θα μπουκώσει μια κι έξω ανεξήγητα και δεν θα ξεμπουκώνει με τίποτα, οπότε πέταμα ή θα βγάλει καμμένο κι επίσης θα τον πετάξεις.
Μην το ψάχνεις παραπανω. απόλαυσε και μη ερέυνα!

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #452 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 16:05 »
οπως λεει και η πετρα με το ψαξιμο χανεις την απολαυση
οι τρυπουλες δεν χρειαζεται να συμπιπτουν προσεχε τες μονο να ειναι καθαρες (αυτες τις μπαταριας )

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #453 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 01:17 »
ευχαριστω πολυ για την πολυ κατατοπιστικη απαντηση πετρα.εγω απλα το εψαξα το θεμα jimkaldi γιατι παντα υπαρχει και ενα ψεγαδι σε καθε πατεντα που κανουμε.δεν γινεται να ταιριαζει απολυτα κατι αφου δεν εχει φτιαχτει για αυτο.το θεμα ειναι οτι αφου ειναι ιδιοι (βρηκα οτι του m&m ειναι στα 2,3 ohm) απλα του Η εχει μεγαλυτερο μεγεθος γιατι του m&m βγαζουν καλυτερο καπνο?παιζει να φταει η μικρη τρυπα απο το πιπακι του?υπαρχει drip tip για το Η?τεσπα για να μην ξεφυγω απο το θεμα ευχαριστω για την απαντηση και μακαρι να υπηρχαν μεγαλυτερου carto σε m&m π.χ. 2 ml γιατι εχει καταντησει κουραστικο το γεμισμα 3 και 4 φορες την ημερα...ευχαριστω παντως γενικα το σαιτ και εσας γιατι εχω μαθει πολλα και σημαντικα πραγματα για αυτην την καινουργια συνηθεια που εγινε λατρεια...
Υ.Γ αυτα που μπορουμε να τα βρουμε στην θεσσαλονικη??? http://www.ecigsejuice.com/smokezilla-3-5ml-dual-coil-clear-cartomizers-with-drip-tip-mouthpiece/
http://www.smoktek.com/Kr808D-1-302D-Cartomizer--LR-20-ohm--5-pack_p_118.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2012, 01:45 από mulder »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #454 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:54 »
Μ΄αυτό τον καημό κόντεψα να ξαναπέσω στο κ.τ. το πρώτο δίμηνο χρήσης του. Γιατί ο H δεν με ικανοποιούσε με τίποτα και έβγαζε διαρκώς προβλήματα. Μπορεί να είναι ο τέλειος κάρτο, αλλά όχι για όλους. Ευτυχώς κάποιος από δω μου σύστησε τα Μ&Μ (σαν διαφήμιση ακούγεται) και σώθηκα. Μπακάλικα η άποψή μου είναι ότι σε φτηνολόγια, όσο πιο μικρό το μέγεθος και λιγότερο το μήκος καλωδίων και εν γένει των υλικών, τόσο καλύτερη δουλειά γίνεται, αλλά κι αυτό δεν ισχύει πάντα. Εχω δοκιμάσει τους ίδιους με το Μ&Μ κάρτο σε 901 και απογοητεύτηκα. Ισως η συνταγή τους είναι σαν της κοκα-κόλα. Θαυματουργή, αλλά κρυφή. Σε διαβεβαιώνω, δοκίμασα πολλούς εργοστασιακούς κάρτο, σε όλα τα σπειρώματα, σαν αυτούς δεν βρήκα. Να είναι ταυτόχρονα οικονομικοί, απροβλημάτιστοι, αποδοτικοί. Για το άλλο που ρωτάς, εδώ δεν είναι το κατάλληλο νήμα, θα σου στείλω πμ το απόγευμα που θα λασκάρω από τη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #455 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 11:19 »
ευχαριστω πολυ για την πολυ κατατοπιστικη απαντηση πετρα.εγω απλα το εψαξα το θεμα jimkaldi γιατι παντα υπαρχει και ενα ψεγαδι σε καθε πατεντα που κανουμε.δεν γινεται να ταιριαζει απολυτα κατι αφου δεν εχει φτιαχτει για αυτο.το θεμα ειναι οτι αφου ειναι ιδιοι (βρηκα οτι του m&m ειναι στα 2,3 ohm) απλα του Η εχει μεγαλυτερο μεγεθος γιατι του m&m βγαζουν καλυτερο καπνο?παιζει να φταει η μικρη τρυπα απο το πιπακι του?υπαρχει drip tip για το Η?τεσπα για να μην ξεφυγω απο το θεμα ευχαριστω για την απαντηση και μακαρι να υπηρχαν μεγαλυτερου carto σε m&m π.χ. 2 ml γιατι εχει καταντησει κουραστικο το γεμισμα 3 και 4 φορες την ημερα...ευχαριστω παντως γενικα το σαιτ και εσας γιατι εχω μαθει πολλα και σημαντικα πραγματα για αυτην την καινουργια συνηθεια που εγινε λατρεια...
Υ.Γ αυτα που μπορουμε να τα βρουμε στην θεσσαλονικη??? http://www.ecigsejuice.com/smokezilla-3-5ml-dual-coil-clear-cartomizers-with-drip-tip-mouthpiece/
http://www.smoktek.com/Kr808D-1-302D-Cartomizer--LR-20-ohm--5-pack_p_118.html

το μονο ψεγαδι που εχει ειναι οτι γινετε "ασχημο"  :)
οσο για τον καπνο παιζει λογο η γεωμετρια της κατασκευης και το οτι με ιδια αντισταση θερμαινεις πολυ μικροτερη ποσοτητα υγρου ...γι αυτο τον λογο προχωτησαν κοι κατασκευαστες στις διπλες και τριπλες αντιστασεις και στις κατασκευες με μεταβλητη ταση .
και φυσικα καλα κανεις και το ψαχνεις και λυνεις τις οποιες αποριες σου

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #456 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 11:36 »
και παλι ευχαριστω και τους δυο σας για τις αμεσες και βοηθητικες απαντησεις σας.πετρα θα περιμενω πμ σου.

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #457 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 15:41 »
παιδες το σετακι εχει 70  η 40 ?  εγώ διαβάζω 40  στο σιτε της

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #458 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 15:45 »
εχει 2 σετακια

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #459 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:51 »
παιδιά sorry  αλλά 70 το σετακι  + έξτρα μπαταρία 12-15 +  υγρό γεμίσματος 8-9  ένα 100ρικο περίπου  για ατμισμό  ? την στιγμή που με τόσα παίρνω τα τσιγάρα μου για 2 μήνες ?  μήπως  είστε υπερβολικοί ? δεν λέω γούστα είναι αυτά , αλλά θα έπρεπε από τους ειδικούς αυτού του  σίτε να υπάρχουν review οικονομικών μοντέλων για να μην πω πως οι ίδιες οι εταιρίες θα έπρεπε να κάνουν καλύτερες προσφορές για να μας ωθήσουν στο Η.Κ , ζούμε σε μια περίοδο  που δεν περισσεύει τίποτα , κι μιας κι είμαι νέος στο άθλημα, του ατμισμού , περιμένω να δω πιο οικονομικά πακέτα  , αλλιώς γιατί να παρατήσω το κανονικό τσιγαράκι ?
                                                                                                            Χωρίς παρεξήγηση  συγγνώμη κιόλας

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #460 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:56 »
φιλε epimithios,
σαν αρχικη αγορα ειναι ακριβη ειναι η αληθεια.
σκεψου ομως οτι θα κανεις αποσβεση πολυ γρηγορα.
το ητ το αρχισα τον Δεκεμβριο με αγορα hybrid (75 ευρω) και ηδη εχει βγαλει τα λεφτα του.
απο οικονομια δεν το συζητω.
μπορεις να τα αγορασεις κια σαν κομματια απο το site της nobaco.
αν θυμαμαι καλα
12 ευρω η μπαταρια
8 ευρω η 5αδα ατμοποιητες
8 ευρω φορτιστης
8 ευρω usb
συνολο 36 ευρω
οσο αφορα τα υγρα υπαρχουν καλα και φθηνα,αρκει να το ψαξεις....

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #461 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 19:38 »
παιδιά sorry  αλλά 70 το σετακι  + έξτρα μπαταρία 12-15 +  υγρό γεμίσματος 8-9  ένα 100ρικο περίπου  για ατμισμό  ? την στιγμή που με τόσα παίρνω τα τσιγάρα μου για 2 μήνες ?  μήπως  είστε υπερβολικοί ? δεν λέω γούστα είναι αυτά , αλλά θα έπρεπε από τους ειδικούς αυτού του  σίτε να υπάρχουν review οικονομικών μοντέλων για να μην πω πως οι ίδιες οι εταιρίες θα έπρεπε να κάνουν καλύτερες προσφορές για να μας ωθήσουν στο Η.Κ , ζούμε σε μια περίοδο  που δεν περισσεύει τίποτα , κι μιας κι είμαι νέος στο άθλημα, του ατμισμού , περιμένω να δω πιο οικονομικά πακέτα  , αλλιώς γιατί να παρατήσω το κανονικό τσιγαράκι ?
                                                                                                            Χωρίς παρεξήγηση  συγγνώμη κιόλας

για την υγεια σου  :)

αν κι εμενα το τσιγαρο μου κοστιζε 250+ τον μηνα
αλλα ετσι που τα λες κανεις μισο πακετο την μερα ...κοψτο το ρημαδι δεν θα σου ειναι και δυσκολο ...
και μην παιρνεις τπτ αλλο !

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #462 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 19:41 »
παιδιά sorry  αλλά 70 το σετακι  + έξτρα μπαταρία 12-15 +  υγρό γεμίσματος 8-9  ένα 100ρικο περίπου  για ατμισμό  ? την στιγμή που με τόσα παίρνω τα τσιγάρα μου για 2 μήνες ?  μήπως  είστε υπερβολικοί ? δεν λέω γούστα είναι αυτά , αλλά θα έπρεπε από τους ειδικούς αυτού του  σίτε να υπάρχουν review οικονομικών μοντέλων για να μην πω πως οι ίδιες οι εταιρίες θα έπρεπε να κάνουν καλύτερες προσφορές για να μας ωθήσουν στο Η.Κ , ζούμε σε μια περίοδο  που δεν περισσεύει τίποτα , κι μιας κι είμαι νέος στο άθλημα, του ατμισμού , περιμένω να δω πιο οικονομικά πακέτα  , αλλιώς γιατί να παρατήσω το κανονικό τσιγαράκι ?
                                                                                                            Χωρίς παρεξήγηση  συγγνώμη κιόλας

Αν ο μόνος λόγος για να ξεκινήσεις το άτμισμα είναι ο οικονομικός, καλά κάνεις και μείνε στο τσιγαράκι σου. Εδώ είχαμε άλλους στόχους. Να φύγει από την πλάτη μας το βρωμοτσίγαρο αδερφέ.
Επίσης Χωρίς παρεξήγηση.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #463 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 03:32 »
Ο οικονομικός δεν είναι ο λόγος μόνο αλλά κι η αποεξάρτιση από το τσιγάρο που έχουμει να πέφτουμε στην λούμπα των ατμιστων μπαταριων υγρων και  'ολων των παρελκώμενω κι παλι......
Οσο για το αν θα μείνω η οχι στο τσιγάρο εδω κι αν χωράει  το συγνωμη κιολας  :)) 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #464 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 03:44 »
Αφού είσαι τόσο light καπνιστής, πάρε αρχικά μιά μπαταρία σκέτη, ένα USB φορτιστή και ένα πακετάκι ατομάιζερς. Το σύνολο δεν θα περάσει τα 30 ευρώ.
Αν καπνίζεις μισό πακέτο, τότε η μπαταριούλα θα σου αρκεί για το αντίστοιχο άτμισμα, ολόκληρη την ημέρα. Το κόστος των υγρών σε καμμια περίπτωση δεν φτάνουν την τιμή των τσιγάρων και για τη αντίστοιχη χρήση που θα κάνεις, αρκεί 1ml την ημέρα. Τα οικονομικά μεγέθη δεν συγκρίνονται.... Ακόμα και τα αναλώσιμα, τα ατομάιζερς, φυσιολογικά αντέχουν τουλάχιστον 4-5 γεμίσματα οπότε θές ένα την εβδομάδα.
Άρα εκτός το αρχικό κόστος Μπαταρίας+Φορτιστή = 22 ευρώ, θέλεις κάθε μήνα 5 ατομάιζερς + 30ml Υγρού που μπορεί να κοστίζουν συνολικά από 20 ευρώ... και εφόσον κάνεις δικά σου υγρά δεν θα ξεπερνάς τα 10 ευρώ. Υπολόγιζε επίσης ότι στην αρχή μπορεί να πετάξεις κανένα μπουκαλάκι με υγρό μέχρι να βρείς κάτι που να σου κάνει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2012, 03:51 από slammer »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem