vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 7 χρήστες
bloodlessz, Jorge, th3ofilos, Ποντικός, ThioVag, Milarepa, manoslykos

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 16:39 »
Νομίζω ότι απο το να κουβαλάς μια μπαταρία-κλαρίνο καλύτερα να έχεις 2-3 μικρές μαζί σου. Εγω έχω συνολικά 4, κουβαλάω πάντα μαζί μου 2 και ποτέ δεν έχω ξεμείνει.
ναι, αλλά δεν είναι για πιπίλα καταστάσεις...
εγώ αυτή την εποχή έχω αρχίσει διάβασμα και τις μπαταρίες τις τελειώνω σε 2 ώρες..
ακόμα και 4 να είχα, δεν θα προλάβαινα να τις φορτίσω όλες (αν είχα μόνο την ταμπακιέρα και όχι κάποιον extra φορτιστή..)
Γι'αυτό martini, όπως και να έχει, θα πρέπει να πάρεις και ένα φορτιστή του hybrid...  :(
Σορρυ...  :(

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 18:15 »
Γεια χαρά κι από μένα και Καλή Χρονιά σε όλους.
Νέος ατμιστής και το 2ο μου post. (το 1ο για θέματα υγείας το έφαγε ο δαίμων της αλλαγής server και βαριέμαι να το ξαναγράφω)

Μετά από παρότρυνση φίλης αγόρασα το m&m πριν 15 μέρες με τα υγρά της nobacco usa mix 16mg.
Οι εντυπώσεις μου από την εταιρία άριστες. Η κοπέλα στο τηλέφωνο ήταν πολύ ευγενική και εξυπηρετική. Το πακέτο έφτασε με courier (μένω Θεσσαλονίκη) την μεθεπόμενη μέρα χωρίς χρέωση μεταφορικών.
Επειδή η φίλη που μου το σύστησε είχε κάποιο ερεθισμό στα χείλη, θέλησα να παραγγείλω μαζί και drip tip αλλά μου είπαν ότι δεν έχουν και η υπάλληλος δεν ήταν σίγουρη για το τι ταίριαζε στο m&m ώστε να παραγγείλω από αλλού.
Τελικά όταν άνοιξα το πακέτο είχε μέσα 3 drip tip σιλικόνης και μάλιστα χωρίς χρέωση  :thumpup:

Η εμφάνιση του πακέτου είναι φοβερή. Το ιδανικό δώρο για κάποιον που αγαπάτε. Όλο το σετ είναι μέσα σε μια πολύ ποιοτική κασετίνα. Η δερμάτινη ταμπακιέρα έχει λίγο μεγαλύτερο μέγεθος από 1 πακέτο τσιγάρα. Αν υπολογίσετε ότι γλιτώνετε τον αναπτήρα, καταλαμβάνει ίδιο χώρο στην τσέπη σας και χωράει όλα τα απαραίτητα.

Γέμισα το carto σύμφωνα με τον τρόπο που υποδεικνύει η εταιρία αλλά στην πρώτη ρουφηξιά μου ήρθε υγρό στο στόμα. Μετά από αρκετή ώρα ατμίσματος η κατάσταση βελτιώθηκε κάπως αλλά ακόμη ρουφούσα σταγόνες. Επικοινώνησα με τη φίλη η οποία μου είπε ότι το παραγέμισα ή έπεσα σε ελαττωματικό.
Πήρα λοιπόν άλλο carto και έριξα 10-20 σταγόνες μόνο. Στην πρώτη ρουφηξιά ελαφριά γεύση καμένου  :wall:

Τελικά ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός που είδα εδώ στο φόρουμ. Γεμίζουμε το καποτάκι και βουτάμε το carto από τη μεριά που βιδώνει στην μπαταρία.
Το δοκίμασα και από την άλλη αλλά πάλι μου ερχόταν υγρό στο στόμα. Αν το γεμίσετε αργά δεν χρειάζεται να το φυσήξετε ούτε να ανησυχείτε για υγρό μέσα στο καλαμάκι. Το καλαμάκι δεν είναι από πλαστικό. Είναι απορροφητικό και διοχετεύει όλο το υγρό στο βαμβάκι του φίλτρου. Λίγο σκούπισμα εξωτερικά και στο κάτω μέρος (εκεί που βιδώνει η μπαταρία) και έχετε το carto τέλεια γεμισμένο.

Για τη γεύση και το χτύπημα δεν μπορώ να πω πολλά αφού είμαι νέος ατμιστής και δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.
Θα πω όμως ότι είμαι 50 χρόνων και καπνίζω από τα 17 γύρω στα 2.5+ πακέτα κόκκινο Marlboro. Από τη στιγμή που άτμισα με το m&m δεν έβαλα τσιγάρο στο στόμα μου κι αυτό λέει πολλά για το πόσο καλό είναι αυτό το μικρό η.τ. Σίγουρα νιώθεις ανάγκη για κ.τ τις πρώτες μέρες, το υγρό σε καμιά περίπτωση δεν είναι Marlboro αλλά είναι ένα καλό υποκατάστατο.

Οι παλιοί ατμιστές από ότι διαβάζω μάλλον το θεωρούν για γυναίκες αλλά έχουν λάθος. Είναι πολύ καλή αγορά για όλους τους νέους ατμιστές ακόμα και για βαρείς καπνιστές όπως εγώ. Για να κόψει ο καπνιστής το κ.τ θέλει κάτι που να μοιάζει και να λειτουργεί όπως αυτό που ήξερε. Όχι γκουμούτσες, κουμπιά, κλαρίνα και συναφή.
Το μέγεθος και το βάρος του m&m θυμίζει πολύ κανονικό τσιγάρο. Θα το προτιμούσα πάντως άσπρο, με κόκκινο led και πορτοκαλί carto για να μη με κοιτούν σαν εξωγήινο όταν επισκέπτομαι πελάτες ή βγαίνω για διασκέδαση.

Με τις μπαταρίες δεν είχα πρόβλημα. Μέχρι να τελειώσει η μία έχει φορτίσει η άλλη. Ξέμεινα πάντως μια φορά και αγόρασα 3η για εφεδρεία. Τη φορά που ξέμεινα η μπαταρία δεν κράτησε πάνω από 2 ώρες. Ίσως να μην είχε φορτίσει καλά αλλά το αποδίδω στο κρύο. Ήμουν σε εξωτερικό χώρο με αρκετό κρύο και πιθανόν σε τέτοιες συνθήκες τελειώνουν γρηγορότερα.

Το drip tip είναι απαραίτητο για τους ασυνήθιστους. Τις πρώτες 2 μέρες άτμισα χωρίς αυτό. Τα χείλη μου πρήστηκαν κι έσκασαν. Με τη χρήση drip tip και liposan σε 1 βδομάδα επανήλθα. Προχθές δοκίμασα να ατμίσω ξανά χωρίς drip tip. Σε 5 λεπτά άρχισα ξανά να νοιώθω πρήξιμο στα χείλη μου. Μάλλον ο ζεστός ατμός δεν μου ταιριάζει. Το drip tip τον ψύχει και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Κάποια στιγμή γέμισα το carto αλλά χρειαζόταν αρκετή προσπάθεια για τζούρα. Νόμισα ότι το carto είπε το ποίημα αλλά τελικά είχα παρασφίξει την μπαταρία. Η μπαταρία έχει κάποιες τρυπούλες περιμετρικά και το carto κάποιες εγκοπές. Αν δε το βιδώσετε καλά ή τα παραβιδώσετε δεν πέφτουν καλά οι τρυπούλες στις εγκοπές οπότε δεν μπορεί να ρουφήξει σωστά. Δεν είναι κάποια κακοτεχνία στην κατασκευή, απλά ήμουν αρκετά αδέξιος.

Τέλος όσον αφορά το θέμα κόστους παίρνει άριστα για μένα (όπως και όλα τα η.τ.). Κάπνιζα τουλάχιστον 2.5 πακέτα με μηνιαίο κόστος 270-300 ευρώ.
Το κόστος του σετ είναι 70 ευρώ και θέλω κάτι παραπάνω από 20ml την εβδομάδα δλδ κάπου στα 60-70 ευρώ το μήνα. Συμφέρει λοιπόν και θα συνιστούσα στους νέους ατμιστές να το πάρουν χωρίς 2η σκέψη και χωρίς πειραματισμούς με μπαταρίες άλλων μοντέλων.

Για αρχή είναι μια πολύ καλή επιλογή. Στο μέλλον ίσως αρχίσω να πειραματίζομαι αλλά αυτή την αγορά δε θα την μετανιώσω ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος e-ciga dude--

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 18:16 »
παιδιά καλησπέρα.....έχω ένα πρόβλημα με το mini and more..το έχω εδώ και κανα μήνα και μέχρι χθές όλα καλά,μεχρι που σήμερα στο σημείο που βιδώνει ο ατμοποιοητής με την μπαταρία χάνει ατμό.Δοκίμασα καινούργιο ατμοποιητή αλλα κανει πάλι το ίδιο.Το δοκίμασα και με τισ 2 μπαταρίες που έχω αλλα παλι το ίδιο.Μήπως μπορέι να με βοηθήσει κάποιος η έχει πάθει το 'ιδιο???τι να κάνω?βοήθεια παρακαλωωωωωωω

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 18:32 »
Γι'αυτό martini, όπως και να έχει, θα πρέπει να πάρεις και ένα φορτιστή του hybrid...  :(
Σορρυ...  :(
Από αυτούς τους USB? Εχω 2... έτσι φορτίζω πάντα 2 μπαταριές...
Επίσης υπάρχουν και λίγο μεγαλύτερες αντί των 280mAh που φοράει κανονικά, των 380mAh.

(Τα link αφαιρέθηκαν... sorry !)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:19 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 18:43 »
παιδιά καλησπέρα.....έχω ένα πρόβλημα με το mini and more..το έχω εδώ και κανα μήνα και μέχρι χθές όλα καλά,μεχρι που σήμερα στο σημείο που βιδώνει ο ατμοποιοητής με την μπαταρία χάνει ατμό.Δοκίμασα καινούργιο ατμοποιητή αλλα κανει πάλι το ίδιο.Το δοκίμασα και με τισ 2 μπαταρίες που έχω αλλα παλι το ίδιο.Μήπως μπορέι να με βοηθήσει κάποιος η έχει πάθει το 'ιδιο???τι να κάνω?βοήθεια παρακαλωωωωωωω

Φίλε μου 3 μήνες που το έχω κανένα πρόβλημα. Μήπως είναι αραιωμένο πολύ το υγρό; Πρόσεξε το λίγο  :)   

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 18:48 »
Φίλες slammer τροποποίησε το μήνυμα σου γιατί εδώ είναι το επίσημο review για τη συσκευή και απαγορεύεται να ποστάρουμε link με προϊόντα άλλης εταιρίας...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2012, 04:01 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος e-ciga dude--

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #396 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:07 »
Φίλε μου 3 μήνες που το έχω κανένα πρόβλημα. Μήπως είναι αραιωμένο πολύ το υγρό; Πρόσεξε το λίγο  :)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φιλε μου.Το υγρο που χρησιμοποιω ειναι της Νοbacco(energy cow--6mg nic),και το εχω σχεδον δεκα μερες και χθες μου το κανε αυτό.Αλλαζω ατμοποιοητη και βαζω καινουργιο για να δω αν φταίει αυτό αλλα παλι το ίδιο.Βάζω και την 2ι μπαταρία μηπως φταίει αυτό και πάλι το ιδιο....τι να πω...δεν ξέρω μαλλον θα χρησημοποιήσω την εγγύηση να το αλλάξω..κριμα γτ μέχρι στιγμής ειχα να πω τα καλύτερα γι αυτο..αλλα...

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:24 »
Αλλαζω ατμοποιοητη και βαζω καινουργιο για να δω αν φταίει αυτό αλλα παλι το ίδιο.Βάζω και την 2ι μπαταρία μηπως φταίει αυτό και πάλι το ιδιο....τι να πω...δεν ξέρω μαλλον θα χρησημοποιήσω την εγγύηση να το αλλάξω..κριμα γτ μέχρι στιγμής ειχα να πω τα καλύτερα γι αυτο..αλλα...
Το τσιγάρο αποτελείται από δυο τμήματα, τον ατμοποιητή και τη μπαταρία, τιποτα άλλο, αν λοιπόν το παράκανες στο σφίξιμο, αντε να χάλασες το σπείρωμα του συγκεκριμένου ατμοποιητή ή το πολύ πολύ (που δεν νομίζω) το σπείρωμα της συγκεκριμένης μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 19:41 »
σημερα πραγματικά μπορώ να πω ότι έχω εκνευριστεί με το μικρό..
έβαλα τη μια μπαταρία να την φορτίσω στις 11:00 και η φόρτιση τελείωσε στις 16:20!!!  5 ώρες και 20 λεπτά!!!!
ποτέ δεν έχει κάνει τόση ώρα!! έλεος!!!
και η μπαταρία αυτή χρησιμοποιήθηκε από τις 17:00 έως τις 19:00... 2 ώρες χρήσης!!!!

και όπως καταλαβαίνετε η άλλη μπαταρία δεν έχει φορτίσει ακόμα.. σύμφωνα με το παραπάνω δείγμα φόρτισης την περιμένω να είναι έτοιμη στις 23:00!!!!

τις τελευταίες μέρες είχα παρατηρήσει ότι τελειώνω τις μπαταρίες πολύ πιο γρήγορα.. (λογικό θα μου πείτε αν το έχεις πιπίλα- που πιπίλα το έχω τις τελευταίες μέρες..)
αλλά δεν είχα διαφορά στη φόρτιση.. από 4 ώρες ως 4,5 το πολύ.. κάπου εκεί έπαιζε..
Και σήμερα αυτό!!!
έχει παρουσιαστεί αυτό το φαινόμενο και σε κάποιον άλλο??
Να τους το στείλω πακέτο τώρα στη Nobacco??? τι λέτε???

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 20:12 »
Γιατι δεν παιρνεις μια μπαταρια για Hybrid να την εχεις για το σπιτι? Αν την παρεις στα 1200 mAh θα σου βγαζει ολη την ημερα και θα εχεις παντα τα Μ&Μ φορτισμενα ετοιμα για εξοδους.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #400 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 20:22 »
Η μπαταρία του υβριδικού είναι στα 24€
+ ένας φορτιστής για αυτό 9€
σύνολο 33€
ε, με αυτά τα χρήματα θα αγοράσω μια μπαταριούλα, 1 άτμο, 5 τανκ, 1 φορτιστή και έτοιμο το e-go (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων..)   ;)

Γιατί ωραίο, καλό, το αγαπάμε, το λατρεύουμε, δεν δίνουμε στόχο ότι έχουμε η.τ. αλλά μέχρι ενός σημείου..
πραγματικά η Nobacco πρέπει να δίνει 3 μπαταρίες και να δίνει τη δυνατότητα παράλληλης φόρτισης 2 μπαταριών μέσα στην ταμπακιέρα.. 

αλλά το θέμα πραγματικά που σας είπα, το έχει δει κανένας σας?? να κάνει 5,5 ώρες να φορτίσει μια μπαταρία???  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #401 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 20:26 »
Σίγουρα για το συγκεκριμένο ητ. μια τριτη μπαταρία είναι μάλλον απαραίτητη εφόσον καταναλώνεις πάνω από 1.5ml ανά ημέρα.
Στον USB φορτιστή η ταχύτητα φόρτισης δε ξεπερνά ποτέ τις 2 ώρες εφόσον δεν εχει πρόβλημα η μπαταρια, στην ταμπακιέρα οι χρόνοι είναι λίγο αλλοπρόσαλλοι καθώς μεσολαβεί και η μπαταρία της ταμπακιέρας.
Συμβουλή μου, πριν πάρεις μια τρίτη μπαταρία πάρε έναν USB φορτιστή (φορτίζει κανονικά τις μπαταρίες M&M) και βλέπεις....

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #402 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 23:27 »
Το πρόβλημα με τη υβριδική ,μπαταρία είναι ότι λόγω του ογκώδους σώματος της εμποδίζει τα ροή του αέρα και το κακόμοιρο μίνι δεν τραβάει όπως με  την δικιά του.

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #403 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 23:32 »
Με την Hybrid 650 αντι της 1100 εχουμε ευκολοτερη ρουφηξια?

Εχει δικιμασει κανεις και τιις 2?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #404 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 23:44 »
Ολα τα κάρτο του τύπου m&m σε συνδυασμό με τις hybrid μπαταρίες τραβάνε πολύ καλύτερα από οποιονδήποτε συνδυασμό κάρτο-μπαταρίας έχω δοκιμάσει. Δοκίμασα ως τώρα 7-8 διαφορετικούς τύπους κάρτο και κλιαρομάιζερ, είτε σε σπείρωμα 901 με hybrid μπαταρίες, είτε σε σπείρωμα 510 με ego μπαταρίες. Πραγματικά η τζούρα του 808 κάρτο (Μ&Μ) σε συνδυασμό με την μεγάλη hybrid μπαταρία είναι η πιο αεράτη και ταυτόχρονα έχει καλή γεύση, άριστο χτύπημα και ατμό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240873 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan