vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, tibolaso, manoslykos, maprix

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος stam15

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 13:34 »
καλησπερα κι απο μενα..ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ..  :respect:

σημερα λοιπον κι εγω με τη σειρα μου,εκανα τη μοντα...μπαταρια hybrid 1100-καρτο μινι-φορτιστης usb της health μου φαινεται ,6.5 ευρω ..μου πε οτι κανει..και υγρο ρεντ μπουλ χωρις νικοτινη  :D

εκτος οτι μου βγηκε παμφθηνα....ειμαι και απολυτα ικανοποιημενος....  τωρα θα μου πεις..περιμενε..πρωτη μερα ειναι .. :tongue_smilie:    αλλα απ οτι διαβασα κι εδω μεσα...ειναι καλη επιλογη...και δεν ειμαι και φανατικος καπνιστης..

μια ερωτηση.....πηρα την μπαταρια hybrid και δε την εχω φορτισει καθολου..και δουλευει μια χαρα....
να περιμενω να την αδειασω τελειως και μετα να τη φορτωσω...η' θα της κανω ζημια?? Α,και ποση ωρα φορτιση την πρωτη φορα θελει??? και μετα..? :tongue_smilie:
και κατι τελευταιο...οταν ρουφαω..ακουγεται ενας ηχος απο μεσα...φυσιολογικο αυτο ε?

ευχαριστω..και καλως σας βρηκα!  :)

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 13:58 »
αφου αδειασει ,και την φορτιζεις μεχρι να γινει το φωτακι πρασινο .και αν εχεις μια μπαταρια θα σου προτεινα να την φορτιζεις καθε βραδυ ωστε να την εχεις αξιομαχη την ημερα
αν ο ηχος που ακους ειναι σαν κατι να βράζει βγαλε το καρτο και φυσα το λιγο σε μια χαρτοπετσετα

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 14:32 »
Καλησπέρα και από μένα!
Είμαι νέος στο forum και 3 μήνες περίπου ατμιστής.
Εδώ και 3 μήνες λοιπόν έχω απαλλαγεί εντελώς από το κ.τ. και φυσικά από την βρώμα και τις χιλιάδες ουσίες του.
Σε αυτό το διάστημα λοιπόν έχω δοκιμάσει αρκετούς ατμοποιητές και καρτο.
Το mm είναι το τρίτο τσιγάρο που αγοράζω και το χρησιμοποιώ απο χθές.
Έχω κατενθουσιαστεί πραγματικά με την απόδοσή του σε ατμό και γεύση και δε μπορώ να το συγκρίνω με κανένα απο τα άλλα που δοκίμασα.Αρχικά το πήρα μόνο και μόνο για τις εξόδους μου αλλά όπως βλέπω από χθές δεν το έχω αφήσει απο τα χέρια μου,οπότε κατέληξε να είναι το κύριο τσιγάρο μου!
Το μόνο αρνητικό είναι η πολύ μικρή διάρκεια της μπαταρίας το οποίω το γνώριζα πρίν το αγοράσω.Θα αγοράσω δύο μπαταρίες ακόμα και θα είμαι κομπλέ!
Με το Tribeca της Halo και το RY2 της Nobacco δεν θέλω να το αφήνω από τα χέρια μου!

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 15:07 »

μια ερωτηση.....πηρα την μπαταρια hybrid και δε την εχω φορτισει καθολου..και δουλευει μια χαρα....
να περιμενω να την αδειασω τελειως και μετα να τη φορτωσω...η' θα της κανω ζημια?? Α,και ποση ωρα φορτιση την πρωτη φορα θελει??? και μετα..? :tongue_smilie:
και κατι τελευταιο...οταν ρουφαω..ακουγεται ενας ηχος απο μεσα...φυσιολογικο αυτο ε?


Η συγκεκριμενη μπαταρια (οπως αλλωστε κιαυτες ολων των πακετων ητ που κυκλοφορουν στην αγορα απο διαφορες φιρμες) ειναι με κυκλωμα προστασιας οποτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις αν θα αδειασει εντελως και παθει καμια ζημια. Επισης μπορεις να την φορτιζεις χωρις να εχεις τον φοβο της υπερφορτωσης. Την συνδεεις στον φορτιστη της και οταν φορτισει το led του  θα γινει πρασινο (απο κοκκινο κατα τη διαρκεια της φορτισης) . Δεν εχει σημασια αν ειναι πρωτη φορα που φορτιζεις. Την αφηνεις μεχρι το led να γινει πρασινο. Δεν ξερω για την συγκεκριμενη (αλλωστε η καθε μια διαφερει αναλογως και της χωρητικοτητας, mAh, αλλα συνηθως ο χρονος φορτισης κυμαινεται στις 3 ωρες (+,--).  ;)

Αποσυνδεδεμένος rita

  • **
  • 143
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 16:18 »
 :yes: gia !
Dystixos den mboro na grapso ellinika-mono germanika kai agglika.
Ti protimate?  :dontknow:
Meta apo poly kairo na perimeno  ;) mou hrthe prin 1 eydomada-
kai eimai poly happy me to Mini&More! To perno ean bgeno ekso-
einai poly pio chic san to eGo-T pou exo gia to grafio kai to spiti.
Kathe ena gia thn sosth ora tou!  :-* I love them both!


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 16:21 »
οπως λεει ο Atmos στους κανονισμους του φορουμ:
"Αν κάποιος για λόγους ανωτέρας βίας αναγκαστεί να γράψει greeklish, ιδίως αν το κείμενο είναι μεγάλο, για να μην γίνεται κουραστικό στους άλλους δοκιμάστε το "All Greek to Me" ή το "Greklish to Greek". Μετατρέπουν τα Greeklish σε Ελληνικά με πάρα πολύ μεγάλη επιτυχία. Και βέβαια θα πρέπει σε κάθε μήνυμά σας να μας εξηγείτε το λόγο που γράφετε Greeklish."

τα λινκς ειναι παρακατω:
http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
http://services.innoetics.com/greeklish/

Αποσυνδεδεμένος rita

  • **
  • 143
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 16:47 »
ok-thank you very much! I hope I can manage.
 
:) για !
Δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω ελληνικά-μονο γερμανικά και αγγλικά.
Τι προτιμάτε?
Μετά από πολύ καιρό να περιμένω  ;)  μου ήρθε πριν 1 εβδομάδα-
και είμαι πολύ happy με το Mini&More! Το περνώ εάν βγαίνω έξω-
είναι πολύ πιο chic σαν το e-GoT που έχω για το γραφείο και το σπίτι.
Κάθε ένα για την σωστή ώρα του!  :-*  αγαπάω τα δυο!


Είμαι Αυστριακή.  :-[

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 17:03 »
καλοατμιστο rita  και καλως ηλθες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος rita

  • **
  • 143
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 17:09 »
 :respect:  :yes:  :respect:    ...that was easy!

Αποσυνδεδεμένος mixalis0mcp

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 00:39 »
Αφου εχω κλεισει ηδη 1 μηνα+κατι ψιλα με το m&m θελω να γραψω καποιες παρατηρησεις μηπως και το εχει προσεξει και κανενας αλλο κατοχος  :)
Αν εχει παρατηρησει καποιος οταν αγοραζουμε μια νεα μπαταρια για το μικρο η για πρωτη φορα το αγοραζουμε η μπαταρια/ες ειναι πληρως φορτισμενες.Αν βαλουμε την μπαταρια στην ταμπακιερα απλα θα αναβοσβησει χωρις να ξεκινησει η φορτιση. :)
Οταν ομως ξεκινησα να το χρησιμοποιω μια μερα ενω φόρτισα μια μπαταρια λεω δεν παταω να ξαναξεκινησει η φορτιση να δω τι θα γινει?Και ω του θαυματος για κανενα τεταρτο συνεχισε να φορτιζει....Με το μυαλο μου λεω βρε μπας και δεν φορτιζουν πληρως στην ταμπακιερα και απλα *μοιραζει* το ρευμα της μπαταριας της σε 4 φορτισεις...?
Προχθες πηρα το usb φορτιστακι για hybrid και αφου φορτισα την πρωτη μπαταρια την δοκιμαζω στην ταμπακιερα και??Την δειχνει ΓΕΜΑΤΗ χωρις να ξεκιναει να την φορτιζει! ;)
Η αληθεια ειναι πως σαν να κρατησε και παραπανω η διαρκεια της συγκεκριμενης μπαταριας που φορτιστικε με τον hybrid φορτιστη.....αλλα δεν παιρνω και ορκο ακομα νωρις ειναι. ;D

Καλησπέρα.

Αληθεια πόσο χρόνο κάνει να φορτίσει με τον USB του hybrid;

Εξακολουθείς να έχεις την αίσθηση ότι με τον hybrid φορτιστή, κρατάν οι μπαταρίες περισσότερη ωρα, δηλαδή φορτίζουν καλύτερα;

Εγώ με πολύ άτμισμα τις "αδειάζω" σε λιγότερο από 4 ώρες. Έτσι παρόλο που έχω 3 δεν προλαβαίνω να φορτίσω (καταλήγω κάθε βράδυ με 2 αφόρτιστες που σημαίνει ότι την 2η την φορτίζω το πρωι...). Οπότε χρειάζομαι σίγουρα φορτιστή για να φορτίζω 2 μπαταρίες ταυτόχρονα...

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 01:41 »
Χρονος φορτισης περιπου 4 ωρες οσο κανει και η ταμπακιερα δηλαδη.Οταν λες οτι σοθ κρατανε λιγοτερο απο 4 ωρες?Εχει τυχει να μου κρατησει μπαταρια και 1 ωρα ;D :))
Τελικα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο hybrid τις φορτιζει πληρως σε σχεση με την ταμπακιερα. ;)
http://www.nobacco.gr/product/665/usb-hybrid
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 01:42 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 09:02 »
Δυο ερωτήσεις:
1.Τι τύπου είναι οι μπαταρίες του m&m; Κωδικό;
2.Χρησιμοποιεί κανείς multi charger για φόρτιση 2 μπαταριών ταυτόχρονα,κι αν ναι ποιο μοντέλο;

Thanks!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 09:27 »
1. μπαταρίες 901 αυτόματες. Το 901 αναφέρεται στον τύπο του σπειρώματος (πάσα).
2. πολύ εξειδικευμένο... δεν ξέρω αν βγαίνουν τέτοια.
Καλύτερα πάρε δύο ανταπτοράκια φόρτισης (με 150mah, όχι αυτά του hybrid) και φόρτιζέ τες σε usb πολύμπριζο με δική του τροφοδοσία.


[EDIT]
σκέτο ανταπτοράκι 150mah από healthcabin:
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1094_1098&products_id=7802
δες κι' αυτά από dx, είναι σετ 1 μπαταρία - 1 κάρτο - 1 ανταπτοράκι (στην εξωφρενική τιμή των 4.60$ το καθένα):
http://www.dealextreme.com/p/quit-smoking-usb-rechargeable-electronic-cigarette-67601
http://www.dealextreme.com/p/quit-smoking-usb-rechargeable-electronic-cigarette-93508

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 09:43 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος vagelis m

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 09:39 »
καλησπερα κι απο μενα..ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ..  :respect:

σημερα λοιπον κι εγω με τη σειρα μου,εκανα τη μοντα...μπαταρια hybrid 1100-καρτο μινι-φορτιστης usb της health μου φαινεται ,6.5 ευρω ..μου πε οτι κανει..και υγρο ρεντ μπουλ χωρις νικοτινη  :D

εκτος οτι μου βγηκε παμφθηνα....ειμαι και απολυτα ικανοποιημενος....  τωρα θα μου πεις..περιμενε..πρωτη μερα ειναι .. :tongue_smilie:    αλλα απ οτι διαβασα κι εδω μεσα...ειναι καλη επιλογη...και δεν ειμαι και φανατικος καπνιστης..

μια ερωτηση.....πηρα την μπαταρια hybrid και δε την εχω φορτισει καθολου..και δουλευει μια χαρα....
να περιμενω να την αδειασω τελειως και μετα να τη φορτωσω...η' θα της κανω ζημια?? Α,και ποση ωρα φορτιση την πρωτη φορα θελει??? και μετα..? :tongue_smilie:
και κατι τελευταιο...οταν ρουφαω..ακουγεται ενας ηχος απο μεσα...φυσιολογικο αυτο ε?

ευχαριστω..και καλως σας βρηκα!  :)

Η μπαταρια του hybrid σε βγαζει ανετα 2 ημερες ακομα και με συχνη χρηση.(με εχει βγαλει και 3!) δεν ειναι αναγκη να τη φορτιζεις καθημερινα. απλα φροντιζε το βραδυ πριν πεσεις για υπνο να την βαλεις να φορτισει ετσι θα την εχεις φορτισμενη για ολη τη μερα! οταν το λαμπακι του φορτιστη αναψει πρασινο και σβησει το μπλε πανω στη hybrid εισαι οκ.(μιαμιση με 2 ωρες περιπου) για καλο και για κακο ομως για να μην ξεμενεις ποτε αργοτερα παρε και μια ακομα μπαταρια. παρε καποια στιγμη και το ανταπτορακι 510 για τη hybrid τιμη 2 ευρω περιπου για να δοκιμασεις και αλλους ατμοποιητες και να δεις τι σου τεριαζει! (θελει αρκετο πειραμα το η.τ μεχρι να καταληξεις, απο μπαταριες μεχρι ατμοποιητες και υγρα)

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:18 »
Καλύτερα πάρε δύο ανταπτοράκια φόρτισης (με 150mah, όχι αυτά του hybrid) και φόρτιζέ τες σε usb πολύμπριζο με δική του τροφοδοσία.

Εννοείς USB Hub σαν αυτό;
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662221
Και ακόμη έχω πάρει το ανταπτοράκι φόρτισης του hybrid.Έκανα λάθος που το πήρα;Μια χαρά φορτίζει μέχρι στιγμής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem