vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 9 χρήστες
manoslykos, lagoudakis, Tazz, Giannis.B, ZoeM, treloneritis, fratz8, th3ofilos, JohnDag

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #270 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:09 »
Υπάρχει η περίπτωση να φταίει ο ζεστός ατμός που παράγουν αυτά τα καρτομάιζερ.
Αν βρεις μαύρα (ή γενικά χρωματιστά κάρτο) πάντως, αυτά έχουν ένα χαρτόνι κολλημένο γύρω από τον κάρτο (αυτό είναι το μαύρο ή άλλο χρώμα). Το στόμα μ' αυτό έρχεται σε επαφή.


Εμένα υγρό έρχεται στο στόμα (σαν 'καυτή' πιτσιλιά) όταν ρίξω κατά λάθος υγρό μέσα στο καλαμάκι.
Ίσως να τα παραγεμίζεις; Έχεις προσέξει να συμβαίνει αυτό και προς το τέλος του υγρού;

Αποσυνδεδεμένος ilsa

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #271 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:17 »
Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις - θα προσπαθήσω να βρω carto με χαρτονάκι και ελπίζω να δουλέψει
Λιάκουρας .... συνηθίζω να βάζω υγρό στο carto πριν στεγνώσει το υλικό που έχει μέσα , αλλά σίγουρα δεν μπαίνει υγρό στο καλαμάκι , το προσέχω πολύ αυτό
Το γέμισμα όμως το κάνω με τον ίδιο τρόπο όπως το έκανα και με το πρώτο μπουκαλάκι , και τότε δεν είχα κανένα πρόβλημα
Θα σταματήσω να γεμίζω συχνά να δω μήπως αλλάξει κάτι

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #272 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:39 »
ilsa, είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με σένα όταν έβαζα drip tip. Μειωμένη απόδοση. Ωσπου ο συνφορουμιστής trap (σαν την παλιά διαφήμιση ακούγεται αυτό) μου έδωσε ένα drip tip που δε στενεύει σε κανένα σημείο του. Είναι σχεδόν εντελώς κυλινδρικο και η εσωτερική του διάμετρος είναι σχεδόν όση και του κάρτο. Πραγματικά δε μειώνει καθόλου την απόδοση του κάρτο. Αν δεν έχει η νομπάκο θα βρεις κάπου αλλού. Υπάρχουν εκτός απο τα μεταλικά, κεραμικά και σιλικόνης, που δεν θα σου προξενήσουν αλλεργία.
Οσο για το υγρό στο στόμα, μάλλον έχει να κάνει με το συγκεκριμένο μπουκαλάκι, στα δικά μου δεν μου έχει τύχει ποτέ, οπότε είναι κάτι που δεν θα σου δημιουργήσει θέμα στο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #273 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 16:37 »
Μου εχουν τυχει μερικα ελλατωματικα καρτο m&m. Τα καταλαβαινω γιατι δεν αποροφα το υγρο κατευθειαν (σε καινουργιο) αλλα λιμναζει αρκετη ωρα επανω γυρω απο το καλαμακι. Αυτα τα καρτο δεν τροφοδοτουνται σωστα και μετα απο 1-2 τζουρες σου φερνει  καμενο και πρεπει να περιμενεις λιγο, για να ξανατραβηξεις 1-2 τζουρες...............και μετα .........σουτ στα σκουπιδια.
Επισης μου εχουν τυχει και κανα 2 που σκοτωνουν τελειως τη γευση, και ειναι λιγο σφιχτη η τζουρα τους.
Αλλα ειναι ελαχιστα μεσα στα τοσα που εχω χρησιμοποιησει.   

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #274 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 16:42 »
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στη Νομπάκο και ειλικρινά περιμένω μια απάντηση.
Επειδή πολλοί κατασκευαστές φτιάχνουν κάρτο kr808d, αυτά δηλαδή που χρησιμοποιείτε στο mini more και είναι γενικό το φαινόμενο πολλοί μεγάλοι πελάτες όπως εσείς να τα παραγγέλνουν με το δικό τους λογότυπο, μπορείτε να μας πείτε ποιας εταιρίας είναι τα δικά σας; kanger, smoktek, κάποιας άλλης;

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #275 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:29 »
Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση: υπάρχει τρόπος να "πλύνω" ένα καρτό στο οποίο έβαλα ένα απαίιιισιο υγρό, ώστε να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο ή να το πετάξω κατευθείαν σκουπίδια; Κάπου δεν θυμάμαι που είχα διαβάσει ότι κάποιος το άφησε σε καθαρό οινόπνευμα όλη νύχτα αλλά μετά τι, θα εισπνέω οινόπνευμα;; Δεν μου φαίνεται και πολύ υγιεινό!  :-\

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #276 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:42 »
Μετά το αφήνεις για αρκετές ώρες να στεγνώσει ή  το στεγνώνεις με πιστολάκι μαλλιών και είσαι οκ.
Απλά τις πρώτες τζούρες μην τις κατεβάζεις για να μην σου έρθει οινόπνευμα .
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2011, 04:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #277 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 00:17 »
αν μιλάς για carto tou mini & more θα σου πρότεινα να το φυσήξεις πολύ καλά για να φύγει το περισσότερο υγρό και μετά να το βράσεις για 10 λεπτά αλλάζοντας το νερό μια φορά . Μετά μπιστολάκι και στέγνωμα... :yes:


εγώ πάντως θα το πέταγα

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #278 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 15:01 »
Αφου εχω κλεισει ηδη 1 μηνα+κατι ψιλα με το m&m θελω να γραψω καποιες παρατηρησεις μηπως και το εχει προσεξει και κανενας αλλο κατοχος  :)
Αν εχει παρατηρησει καποιος οταν αγοραζουμε μια νεα μπαταρια για το μικρο η για πρωτη φορα το αγοραζουμε η μπαταρια/ες ειναι πληρως φορτισμενες.Αν βαλουμε την μπαταρια στην ταμπακιερα απλα θα αναβοσβησει χωρις να ξεκινησει η φορτιση. :)
Οταν ομως ξεκινησα να το χρησιμοποιω μια μερα ενω φόρτισα μια μπαταρια λεω δεν παταω να ξαναξεκινησει η φορτιση να δω τι θα γινει?Και ω του θαυματος για κανενα τεταρτο συνεχισε να φορτιζει....Με το μυαλο μου λεω βρε μπας και δεν φορτιζουν πληρως στην ταμπακιερα και απλα *μοιραζει* το ρευμα της μπαταριας της σε 4 φορτισεις...?
Προχθες πηρα το usb φορτιστακι για hybrid και αφου φορτισα την πρωτη μπαταρια την δοκιμαζω στην ταμπακιερα και??Την δειχνει ΓΕΜΑΤΗ χωρις να ξεκιναει να την φορτιζει! ;)
Η αληθεια ειναι πως σαν να κρατησε και παραπανω η διαρκεια της συγκεκριμενης μπαταριας που φορτιστικε με τον hybrid φορτιστη.....αλλα δεν παιρνω και ορκο ακομα νωρις ειναι. ;D

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #279 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:03 »
Παιδιά καλώς σας βρήκα! Είμαι από χθες κάτοχος ενός m&m,ευχαριστημένος μέχρι τώρα.
Μια ερώτηση:Αυτός ο φορτιστής hybrid κάνει για την 280mAh μπαταρία του m&m;
http://www.nobacco.gr/product/665/usb-hybrid
Και αν ναι,μπορεί να συνδεθεί με το φις και να φορτίζει από πρίζα;

Αποσυνδεδεμένος tsolias30

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #280 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:07 »
Καλησπέρα και από εμένα!! Νέος ατμιστής και κάτοχος Mini & More έχω να πω τα καλύτερα!!! Αφήνω πλέον πίσω μου το κ. τ.!!!
Μια ερώτηση μόνο ... Το υγρό μου ξεραίνει πολύ το λαιμό... Εχω το Valuto το 18άρι... Μήπως να πάω σε λιγότερη νικοτίνη ? Γενικά δεν ήμουν μανιώδης καπνιστής..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #281 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:18 »
Παιδιά καλώς σας βρήκα! Είμαι από χθες κάτοχος ενός m&m,ευχαριστημένος μέχρι τώρα.
Μια ερώτηση:Αυτός ο φορτιστής hybrid κάνει για την 280mAh μπαταρία του m&m;
http://www.nobacco.gr/product/665/usb-hybrid
Και αν ναι,μπορεί να συνδεθεί με το φις και να φορτίζει από πρίζα;

Κανει. Για την πρίζα θέλεις έναν φορτιστή usb 5volt με έξοδο 150mah (ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) Είναι κάτι που διάφορα μαγαζιά ηλεκτρονικών πουλάνε. Μπορεί να σου βρίσκεται στο σπίτι κάποιος από άλλη ηλεκτρονική συσκευη, αλλιώ, μπορείς να πάρεις από τη νομπάκο. Πωλείται ξεχωριστά.

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #282 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:24 »
Θα σε συμβούλευα να πάρεις 6mg η 9mg και αν μπορείς μετά να πέσεις στο non :)

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #283 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:32 »
Κανει. Για την πρίζα θέλεις έναν φορτιστή usb 5volt με έξοδο 150mah (ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) Είναι κάτι που διάφορα μαγαζιά ηλεκτρονικών πουλάνε. Μπορεί να σου βρίσκεται στο σπίτι κάποιος από άλλη ηλεκτρονική συσκευη, αλλιώ, μπορείς να πάρεις από τη νομπάκο. Πωλείται ξεχωριστά.

Ευχαριστώ για την απάντηση.Είσαι σίγουρος για το 150; Στο προηγούμενο η.τ. που είχα,το usb στικάκι (που δεν κάνει για το m&m) γράφει 5v-120mA,αλλά ο travel charger όπου συνδέεται 5V-500mA...

Αποσυνδεδεμένος stormnick

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #284 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:44 »
Παράθεση
Κανει. Για την πρίζα θέλεις έναν φορτιστή usb 5volt με έξοδο 150mah (ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) Είναι κάτι που διάφορα μαγαζιά ηλεκτρονικών πουλάνε. Μπορεί να σου βρίσκεται στο σπίτι κάποιος από άλλη ηλεκτρονική συσκευη, αλλιώ, μπορείς να πάρεις από τη νομπάκο. Πωλείται ξεχωριστά.

Εγω που ρωτησα στο μαγαζι απο που αγορασα τον φορτιστη hybrid μου ειπαν οτι μπορω να χρησιμοποιησω οποιo ανταπτορα θελω για πριζα,ασχετως τα volt....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500736 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan