vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, nikpoth, ahill2, Jorge, tibolaso, camber, Sergios, Buliwyf

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 10:03 »
Καλημέρα. Απο τα λεγομενα ολων εγω ειμαι ο τρελος του χωριου. Κανενα καρτο ποτε με χρηση απιστευτα προσεκτική δεν μου εχει κρατησει πανω απο 3 μερες.

Νομιζω οτι ειμαι ο μονος που βαζει 100% VG (80-20 νερο wfi) και θεωρω οτι αυτος ειναι ο λόγος.

Σε όλες τις χειρουργικές επεμβασεις ο υαλοαμβακας κατασπρος και η αντισταση καρβουνο.

Καταναλωση 2 - 2,5 ml ημερησιως. Ποιοτητα υγρου κορυφαιο (Velvet Cloud απο Ιταλία).

Φυσικά εχω χρησιμοποιησει 100 μεθοδους γεμισματος και παντα ο υαλοβαμβακας βρεγμενος.

Κατα τα αλλα μιλαμε για κορυφαιο τσιγαρο

Αποσυνδεδεμένος efismile

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΧΑΜΟΓΕΛΑ - Υπάρχει ΕΛΠΙΔΑ
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 10:32 »
Εμένα πραγματικά από τις 25/11/2011 που ξεκίνησα το πρώτο κάρτο, ακόμα κρατά. Βέβαια όπως είπα έχω άλλο το πρωί και άλλο μετά τις 12.00 καθαρα για λογους έντασης!!!!! Στην διάρκεια της ημέρας συμπληρώνω ανα τακτά διαστήματα ώστε να μη στεγνωνει ο υαλοβ.

Αποσυνδεδεμένος vagelis m

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 10:57 »
Εγω πλεον αντιμετωπιζω θεμα με τις μπαταριες του ενω στην αρχη μου κρατουσαν ολη τη μερα τωρα με βγαζουν απλα μερικες ωρες.η εγω ατμιζω περισσοτερο και δεν το εχω καταλαβει η οι μπαταριες του αρχισαν να πεφτουν. βρισκομαι στην τριτη εβδομαδα χρησης του m&m. Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα μιας μπαταριας hybrid 1100 mha.

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 11:27 »
Δεν νομιζω οτι οι μπαταριες του m&m,μπορουν να κρατησουν μια ολοκληρη ημερα με κανονικο ατμισμα...εμενα τουλαχιστον την περιοδο της δοκιμης του,δεν μου κρατησαν.Αυτος ειναι ο λογος που εκανα και την "πατεντα" με την μπαταρια 1100 του υβριδικου.Με αυτην εχεις το κεφαλι σου ησυχο για πανω απο μια ημερα :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 11:43 »
πάνω από 2,5 ώρες δεν κρατάνε οι μπαταρίες του Μini. Εκτός βέβαια αν κάποιος ατμίζει σε πολύ αραιά διαστήματα.

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 12:08 »
Πολύ σωστα Tem ...η γυναίκα μου που πρόσφατα ξεκίνησε με το m&m θέλει μια μπαταρία για ολη την ημέρα σχεδόν, ενω εμένα δεν μου φτάνει ουτε για 3 ώρες :) 

Αποσυνδεδεμένος efismile

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΧΑΜΟΓΕΛΑ - Υπάρχει ΕΛΠΙΔΑ
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 12:17 »
Από την ημέρα που ξεκίνησα δεν έχω ξεμείνει ποτέ από μπαταρία. Όταν χρησιμοποιώ το ένα φορτίζω το άλλο. Το διάστημα που απαιτείτε για φόρτισει με καλύπτει.
Βέβαια να πω ότι δεν το έχω πιπίλα όπως συνηθως λένε εδώ τα παιδιά. Και το κ.τ. δεν το είχα πιπίλα. Είμουν στο 1-1,5 πακέτο 25αρι την ημέρα.
Άλωστε η ένοια του η.τ. είναι να το κόψουμε. Έτσι δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 12:28 »
Καλημερα σας.

μία σημείωση θελω να κανω, επειδη διαβασα παραπονα για την αργή φορτιση του m&m


Η αργή φόρτηση μπαταριών, ειναι καλό για την διαρκεια  ζωής της μπαταρίας .

Για παράδειγμα, αν μια μπαταρία φορτισμενη 1000 φορες σε ταχυφορτιστή, τα φτύσει.

με τον αργό φορτιστή, μπορει να αντεξει ακόμα και τις διπλάσιες .

Συμφωνα με αυτό, προσωπικά θα διαλεγα   αργή φορτηση, και αγορά μιας μπαταρίας spare ,
(ή ακομα καλυτερα, να εβαζε αλλη μια μπαταρία η εταιρία στο πακετο της για να καλυφθούν οι αναγκες των πελατων της)

ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 13:05 »
Καλημέρα. Απο τα λεγομενα ολων εγω ειμαι ο τρελος του χωριου. Κανενα καρτο ποτε με χρηση απιστευτα προσεκτική δεν μου εχει κρατησει πανω απο 3 μερες.

Νομιζω οτι ειμαι ο μονος που βαζει 100% VG (80-20 νερο wfi) και θεωρω οτι αυτος ειναι ο λόγος.

Σε όλες τις χειρουργικές επεμβασεις ο υαλοαμβακας κατασπρος και η αντισταση καρβουνο.

Καταναλωση 2 - 2,5 ml ημερησιως. Ποιοτητα υγρου κορυφαιο (Velvet Cloud απο Ιταλία).

Φυσικά εχω χρησιμοποιησει 100 μεθοδους γεμισματος και παντα ο υαλοβαμβακας βρεγμενος.

Κατα τα αλλα μιλαμε για κορυφαιο τσιγαρο

Aν εσύ είσαι ο τρελός του χωριού, εγώ είμαι η τρελή του. Ούτε εμένα κάρτο δε με βγάζει πάνω από 3 άντε 4 ημέρες. Κατάληξα ότι δε φταίνε τα κάρτο, αλλά εγώ, διότι μου συμβαίνει σε όλα ανεξαιρέτως τα κάρτο που έχω δοκιμάσει ως τώρα, ανεξαρτήτως εταιρίας και τύπου. Και πάλι όμως, με την τιμή και την απόδοση που έχουν τα συγκεκριμένα κάρτο είναι οικονομικά. Σε τανκ που έχω δουλέψει κρατάνε περισσότερο, αλλά θυσιάζω μέρος της γεύσης και σφίγγει αρκετά η τζούρα.
Τώρα, για τις μπαταρίες, για ελαφριά-μέτρια χρήση είναι οκ, για βαριά χρήση χρειάζονται επιπλέον μπαταρίες, είτε δικές του, είτε hybrid. Λογικό είναι, ο κάθε ατμιστής το προσαρμόζει στις ανάγκες του.

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 15:18 »
Καλησπέρα σε όλους. Έκλεισα δύο ημέρες χρήσης m&m (και δύο ημέρες ατμίσματος δηλαδή!) και ομολογώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχοντας διαβάσει εκ των προτέρων όλα τα σχόλιά σας (ήταν πάαρα πολύ χρήσιμα, να 'στε καλά) πήρα εξαρχής και μια τρίτη μπαταρία και είμαι super. Βέβαια το κ.τ. δεν το έκοψα, όχι ακόμα τουλάχιστον, αλλά από 1-1,5 πακέτο που κάπνιζα κάνω 3-4 τσιγάρα την ημέρα -καλά δεν είναι;; Ερώτηση: επειδή από τα τρία υγρά που πήρα, όλα με γεύση tobacco, τελικά μόνο ένα μου άρεσε, πείτε μου κανένα από τα αγαπημένα σας για να μη ξοδεύω τσάμπα!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:17 »
....δες εδω σχετικο θεμα για υγρα Nobacco.
Το παρων θεμα αφορα μονο την συσκευη ::)

Αποσυνδεδεμένος demhat

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:04 »
Να κανω μια χαζή ερώτηση. Πώς ξέρετε πότε φόρτισε η μπαταρία του ΗΤ ? Γιατί δεν βλέπω κανένα λαμπάκι να ανάβει, εκτός απο όταν φορτίζω τον ίδιο τον φορτιστή. Μήπως είναι το δικό μου ελατωματικο?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:15 »
Όταν συνδέσεις την μπαταρία κρατάς πατημένο το κουμπί της ταμπακιέρας για 2-3'' έως ότου αρχίσει να αναβοσβήνει το πλαινό λαμπάκι και το λαμπακι της μπαταρίας, αφήνει το κουμπί και τα λαμπάκια σταθεροποιούνται αναμένα.

Κατά την διάρκεια φόρτισης το πλαινό λαμπάκι ανάβει κόκκινο και επίσης ανάβει και το λαμπάκι της μπαταρίας.

Όταν τα λαμπάκια σβήσουν η φόρτιση έχει ολοκληρωθεί.

Αποσυνδεδεμένος demhat

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:22 »
Όταν συνδέσεις την μπαταρία κρατάς πατημένο το κουμπί της ταμπακιέρας για 2-3'' έως ότου αρχίσει να αναβοσβήνει το πλαινό λαμπάκι και το λαμπακι της μπαταρίας, αφήνει το κουμπί και τα λαμπάκια σταθεροποιούνται αναμένα.

Κατά την διάρκεια φόρτισης το πλαινό λαμπάκι ανάβει κόκκινο και επίσης ανάβει και το λαμπάκι της μπαταρίας.

Όταν τα λαμπάκια σβήσουν η φόρτιση έχει ολοκληρωθεί.

Ευχαριστώ πολύ!  :thumpup: Αν δεν τα κάνω όλα αυτά δηλαδή δεν φορτίζει ή απλά δεν μου δείχνει πότε τελείωσε?

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:31 »
Αν δεν πατήσεις το κουμπί για 2-3'' περίπου ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία (θα το καταλάβει από τα λαμπάκια που αναβοσβήνουν) δεν ξεκινάει η φόρτιση!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem