vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Sergios

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:45 »
Να ρωτήσω κάτι? Ολοι μα όλοι μας εδώ μέσα μιλάμε για πολυεστέρα,υαλοβαμβακα κλπ
 H NOBACCO με σημερινή παρέμβαση απάντησε σε μέλος είναι βαμβάκι και
μάλιστα πιστοποιημένο (Giant).Πού είναι η αλήθεια?


"Θα θέλαμε συμπληρωματικά να σας ενημερώσουμε ότι το εσωτερικό υλικό (βαμβάκι) είναι πιστοποιημένο για την καταλληλότητα της χρήσης για την οποία προορίζεται,  κατά τον διεθνή φορέα "SGS".
Αντίγραφο της "SGS" ανάλυσης για την ασφάλεια της χρήσης του, βρίσκεται στη διάθεσή σας, αν και εφόσον το χρειαστείτε.

Παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση

NOBACCO Team""" ¨¨

Αποσυνδεδεμένος vagelis m

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:09 »
διαβασα οτι το καρτο του m&m μπορει να μπει σε μπαταρια hybrid??? θελει καπιο ανταπτορα ?? υπαρχει καποια αλλαγη στη γευση???

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:13 »
Σε οποιαδηποτε μπαταρια με σπειρωμα 901 μπορει να μπει οπως και η hybrid. Ανταπτορα χρησιμοποιεις για χρηση σε αλλα σπειρωματα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:15 »
Καμία αλλαγή σε γεύση ατμό χτύπημα

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:20 »
BujinKan, μην περιμένεις να αδειάσει εντελώς το κάρτο σου για να το ξαναγεμίσεις. Καλό είναι να ρίχνεις 3-4 σταγόνες ανά μισάωρο. Δηληδή, θα ρίχνεις σταγόνες μέχρι να δεις να υγραίνεται από πάνω ο πολυεστέρας. Αλλιώς, θα καεί γρηγορότερα. Για λόγους εμπορικής πολιτικής δεν κραυγάζουν οι εταιρίες αυτή τη λεπτομέρεια, αλλά αν τους ρωτήσεις θα στο επιβεβαιώσουν
Eυχαριστωωω....αντε σιγα σιγα να μαθαινουμε και τα κολπα.. ;D

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 00:12 »
   Σήμερα δοκίμασα και εγώ κάρτο Μ&Μ με μπαταρία hybrid και ενθουσιάστηκα πραγματικά από την αλλαγή σε ατμό και γεύση , αλλά κυρίως από το εύκολο τράβηγμα :). Επίσης έχω την αίσθηση και ελπίζω όχι την ψευδαίσθηση , ότι η μπαταρία έχει μεγαλύτερη διάρκεια .

   Στο στόμιο , έβαλα το πιπάκι του hybrid , το οποίο μπήκε εύκολα και χωρίς ζέσταμα αφού πρώτα αφαίρεσα το δικό του άσπρο κάλυμμα .

   Το μόνο αρνητικό που παρατήρησα , είναι περισσότερη μαυρίλα στις σπείρες τις μπαταρίας όταν την καθάρισα πριν την φόρτιση . Υπάρχει ενδεχόμενο να οφείλεται σε διαρροή υγρού ; :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:28 »
Ναι, αλλά είναι τυχαίο. Ξέρεις εσύ, τώρα.... χαρτοπετσετούλα στριμένη σαν το μουστάκι του καραϊσκάκη κι ανασκαφές στα αυλάκια δίπλα από τον πόλο.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 08:52 »
Θα συμφωνήσω και εγώ οτι έχει καλύτερη τζούρα από το carto του Hybrid.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 09:40 »
Εννοειται οτι η μπαταρια του Hybrid εχει πολυυυυ μεγαλυτερη διαρκεια!Εγω με μια μπαταρια την βγαζω ολοκληρη μερα και την  φορτιζω αργα το βραδυ.
Ειπαμε,μπαταρια hybrid-καρτο m&m-πιπακι driptip 510=ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ Η.Τ! :yes:

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 10:24 »
Καποιος ρωτησε αν εχει καπου η Nobacco Κεντρικά..........
εψαξα λιγο, και βρηκα αυτο στο Facebook.
Η διευθηνση ειναι στον Βυρωνα και εχει και χαρτη>> http://www.bing.com/maps/default.aspx?v=2&pc=FACEBK&mid=8100&where1=NObacco+E-cigarettes%3A++%CE%A4%CE%AF%CE%B3%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%82+6%2C+GR-16232&FORM=FBKPL0&name=NOBACCO&mkt=en-US#JnE9Lk5PYmFjY28lMmJFLWNpZ2FyZXR0ZXMlMjUzYSUyYiUyYiUyNXUwM2E0JTI1dTAzYWYlMjV1MDNiMyUyNXUwM2MxJTI1dTAzYjclMjV1MDNjNCUyNXUwM2JmJTI1dTAzYzIlMmI2JTI1MmMlMmJHUi0xNjIzMiU3ZXNzdC4wJTdlcGcuMSZiYj01OS4wOTEyNTc4NjcxMjE3JTdlNjMuNzk4MTE0Nzc2JTdlOC41MDQ3MzA0NjIyMzQ4MSU3ZS0xNi4zNTgxMzUyMjQ=
για περισσότερα, καντε ενα τηλεφωνο στην εταιρία.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Basic Information
Location   
NObacco E-cigarettes: Τίγρητος 6, GR-16232
Awards   
Πιστοποιήσεις:Τα διαλύματα των φίλτρων του ηλεκτρονικού τσιγάρου NOBACCO είναι τα μόνα που έχουν ελεγχθεί από το Εργαστήριο Φασματομετρίας Μάζας και Ανάλυσης Διοξινών του ΕΚΕΦΕ "Δημόκριτος".
Τα αποτελέσματα δείχνουν ότι τα συστατικά τους είναι μη-τοξικά για τον άνθρωπο σε σχέση με τη λειτουργία του ηλεκτρονικού τσιγάρου NOBACCO. Σε κανένα διάλυμα δεν ανιχνεύθηκαν πολυκυκλικοί αρωματικοί υδρογονάνθρακες (PAH) οι οποίοι αντιθέτως, εμπεριέχονται στον καπνό του κανονικού/παραδοσιακού τσιγάρου και ορισμένοι από αυτούς είναι γονιδιοτοξικοί και καρκινογόνοι.
Products   
Ηλεκτρονικά τσιγάρα, υγρά αναπλήρωσης, αναλώσιμε φίλτρα, ατμοποιητές, μπαταρίες, αξεσουάρ.
Email   
[email protected]
Phone   
+30 210-762 20 20
Website   
http://www.nobacco.gr

Αποσυνδεδεμένος mavroskast

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 12:40 »
   χαιρετε
    σαν νεος ατμιστης θα ηθελα να ρωτησω κατι.διαβασα κατι για drip tip που ταιριαζουν στο mini & more της nobacco.μπορει καποιος να μου πει τι ειναι τα drip tip,τι δουλεια κανουν και που μπορω να τα βρω? :)

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 15:27 »
Καλησπέρα σε όλους. Μόλις παρέλαβα το mini and more μου, και θα ήθελα να κάνω στους "παλιούς" κάποιες ερωτήσεις. Συγχωρέστε με αν σας φαίνονται κάποιες από αυτές ανόητες αλλά είμαι εντελώς καινούργια στο ε.τ. Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1. Μπορώ να φορτίσω μπαταρία την ώρα που φορτίζεται και η ταμπακιέρα;
2. Ο ατμοποιητής-φίλτρο πόση διάρκεια ζωής έχει? Φαντάζομαι πως τον γεμίζουμε με υγρό ξανά και ξανά, έτσι δεν είναι; Και πώς καταλαβαίνω ότι έφτασε στο τέλος του;
3. Καπνίζω (ελπίζω σύντομα να λέω ότι κάπνιζα) 1-1,5 πακέτο τσιγάρα την ημέρα. Πόσες φορές θα χρειαστεί να ξαναγεμίσω μέσα στην ημέρα τον ατμοποιητή-φίλτρο; Για να ξέρω πόσους να πάρω μαζί μου!  :)
4. Αυτός ο συρικτός θόρυβος που κάνει το ε.τ όταν ρουφάμε είναι φυσιολογικός ή κάτι δεν πάει καλά με το δικό μου;
Αυτά προς το παρόν! Ευχαριστώ για την υπομονή, την κατανόηση και τις απαντήσεις!  ;)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 15:36 »
1. Ναι
2. Αναλογα...πιστευω 7-10 μερες ειναι καλα
3.Δεν ξερω...ισως 2-3ml ημερησιως?
4. Ναι
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:36 από Tem »

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 00:42 »
Ευχαριστώ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2011, 11:43 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος efismile

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΧΑΜΟΓΕΛΑ - Υπάρχει ΕΛΠΙΔΑ
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 09:52 »
Καλημέρα,
Δεν είμαι τόσο παλιά αλλά επειδή έχω διαβάσει τους "παλιούς" και έχω το m&m μπορώ να σου πω τα εξής:
1) Όταν δοκίμασα να φορτίσω μπαταρία και ταμπακιέρα διαπίστωσα ότι η φόρτιση άργησε πολύ και δεν φόρτισε η μπαταρία
2) 14 ημέρες έχω χρησιμοποιήσει 2 κάρτο. ένα με βαρύ υγρό (tobacco πρωί) και ένα με ελαφρύ (apple απόγευμα-βράδυ). Κανένα από τα δύο δεν μου έχει χαλάση ακόμα.
3) Όταν αλλάζει η γεύση τότε απλά συμπληρώνω υγρό. Μπορεί να είναι και κάποιες σταγόνες ανάλογα τη χρήση που κάνεις.
4) Έαν μιλάς για κάτι σαν "μπουρμπουλήθρα" ίσως σου έχει πέσει υγρό στο κέντρο. Το φυσάς και τέλειωσες.
Αυτά

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115835 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem