vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος emiris

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 00:09 »
Σ'ευχαριστω petra ....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 00:29 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος vagelis m

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:46 »
χεραιτιζω ολα τα μελη του forum!
Σαν νεος ατμιστης ειπα να πω κι εγω τις αποψεις μου για το mini & more.
το χρησιμοποιω εδω και καμια εβδομαδα και μπορω να πω οτι μου αφησε αναμεικτες εντυπωσεις...
οπως ειναι λογικο τις πρωτες μερες με ξενισε πολι η αισθηση του μεταλου σε σχεση με το κανονικο τσιγαρο αλλα αυτο γρηγορα το ξεπερασα.το υγρο που πηρα μαζι του ηταν το camel desert ship 11mg της nobacco και 2 μερες αργοτερα το golden margy 18mg της mistique.
Την πρωτη μερα μου αρεσε πολυ η γευση του ! ηταν πολυ καλυτερη απο τον ασσο international gold που καπνιζα.Την δευτερη ο λαιμος μου αρχισε να στεγνωνει οπως και το στομα μου.σχεδον δεν καταλαβαινα γευση...2 μερες αργοτερα και ευτυχως τα συμπτωματα αυτα εφυγαν!χτες και προχτες ατμισα το camel με μεγαλη ευχαριστηση γευση ντουμανι κ.λ.π.
Σημερα η γευση του αρχισε να χαλαει... προσπαθουσα ολες αυτες τις μερες να κραταω το καρτο μου σε υγρασια. η επομενη σκεψη ηταν οτι το καρτο τα εφτυσε και επρεπε να αλλαξω.
δοκιμαζω λοιπον το τριτο καρτο που ειχε το πακετο (στο δευτερο ειχα βαλει το golden margy) με το υγρο camel. χαλια γευση ξανα... κατι σαν καμμενος πολυεστερας. δοκιμασα να πνιξω σχεδον το καρτο στο υγρο... ξανα η ηδια χαλια γευση...
βαζω και το τεταρτο καρτο... τα ιδια...
πεμτο τα ιδια...
εχω χαλασει σχεδον το μισο μπουκαλακι με το e-liquid 3 καρτο και η γευση χαλια... να χαλασω και το τελευταιο ρε παιδια? λετε να φταινε τα καρτομαιζερ? η να το παω πισω στη nobacco?

ευχαριστω για το χρονο σας!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:31 »
Καλημερα σε ολους/ολες.
Απο χτες που ξεκινησα και εγω το ατμισμα με παραλληλη εγραφη στο ωραιο σας φορουμ,εχω διαβασει αρκετες σελιδες απο αρκετα θεματα και εχω μαθει καποια πραγματα.
Εχω ομως μια απορια,δεν επεσα πανω σε καποιο ποστ που να μου τη λυνει
Ποτε καταλαβαινουμε οτι το καρτο απο το mini and more χρηζει αλλαγης( δλδ ειναι για πεταμα)

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:36 »
παιδια γεια σας και απο μενα σαν νεος ατμιστης ψαχνομαι ακομα απλα να παραθεσω την αποψη μου εχω το hybrid με μπαταριες 1100 και μπηκα στο πειρασμο και πηρα το καρτο του m&m παιδια πραγματι το αποτελεσμα ειναι φοβερο με τον συγκεκριμενο καρτο απλα ηθελα να ρωτησω απο που θα βρω driptip ?
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 11:39 »
Ρώτησε πρώτα τη ΝΟΒΑCCO. Αν δεν έχει, υπάρχουν σε πολλά καταστήματα. Προσωρινά, μπορείς να ανοίξεις τρύπα στο καπάκι σιλικόνης που συσκευάζει τον κάρτο ή να ζεστάνεις με σεσουάρ ένα επιστόμιο του hybrid και να το προσαρμόσεις με προσοχή. Την πατέντα αυτή την έκανε συμφορουμίτης

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 12:58 »
Καλημερα σε ολους/ολες.
Απο χτες που ξεκινησα και εγω το ατμισμα με παραλληλη εγραφη στο ωραιο σας φορουμ,εχω διαβασει αρκετες σελιδες απο αρκετα θεματα και εχω μαθει καποια πραγματα.
Εχω ομως μια απορια,δεν επεσα πανω σε καποιο ποστ που να μου τη λυνει
Ποτε καταλαβαινουμε οτι το καρτο απο το mini and more χρηζει αλλαγης( δλδ ειναι για πεταμα)

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση

Σ'ευχαριστω petra ....

Ανάλογα την χρίση, πάντως πάνω από 10 μέρες. Θα έχει άσχημη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 13:04 »
Ρώτησε πρώτα τη ΝΟΒΑCCO. Αν δεν έχει, υπάρχουν σε πολλά καταστήματα. Προσωρινά, μπορείς να ανοίξεις τρύπα στο καπάκι σιλικόνης που συσκευάζει τον κάρτο ή να ζεστάνεις με σεσουάρ ένα επιστόμιο του hybrid και να το προσαρμόσεις με προσοχή. Την πατέντα αυτή την έκανε συμφορουμίτης

ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 13:06 »
Μείωση του ατμού, αίσθηση μπουκωμένου που δεν φεύγει με δυνατό φύσημα προς τη μεριά της μπαταρίας, γεύση καμένου ενώ είναι γεμάτο. Μπορεί ν α σου συμβεί και στην πρώτη μέρα. Μια άλλη μέθοδος είναι να γεμίσεις ένα νέο και να τα ατμίσεις διαδοχικά. Αν η διαφορά απόδοσης είναι μεγάλη, τότε πέτα το παλιο

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:30 »
Καλημερα παιδια :bye:
Μπηκα μετα απο μερες και ειδα αποριες μαζεμενες...θα προσπαθησω (με την λιγη πειρα που διαθετω),μιας και η 1100 μπαταρια hybrid με τα καρτο του m&m ειναι πλεον το επισημο και αναντικαταστατο η.τ μου :thumpup:,να τις απαντησω
vagelis m ,η γευση που λες οτι βγαζει το καρτο μου ακουγεται πολυ περιεργη....απ'ολα τα καρτο που εχω δοκιμασει τα καρτο του m&m ειναι τα μονα που δεν μου εχουν βγαλει γευση καμμενου,ακομα και στα τελειωματα τους,τις περισσοτερες φορες το αλλαζω εγω επειδη περασαν 10+μερες για λογους...υγειας.
Βγαζεις την πλαστικη ασπρη ταπα πριν ατμισεις?Μηπως ειναι αυτη η γευση που σε ενοχλει?Αν το κανεις ηδη,δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο,αφου απ'οτι λες οταν δοκιμασες το υγρο για πρωτη φορα σου αρεσε,οποτε δεν ειναι θεμα γευσης υγρου...
bujinkan, εγω καταλαβαινω οτι θελει αλλαγμα το καρτο(οσες φορες το εχω αφησει να τελειωσει απο μονο του)οταν ξαφνικα δεν βγαζει καθολου ατμο,ενω η μπαταρια ειναι φορτισμενη και υπαρχει υγρο μεσα.Ουτε καμμενο μου εχει φερει να με προειδοποιησει,ουτε μειωση της αποδοσης.Τελειωνει μια κ΄εξω και ποτε πριν την μια βδομαδα τουλαχιστον :yes:
Οσον αφορα τα drip tip που βλεπω οτι ψαχνετε πολλοι,εχω αποφυγει να πω απο που τα προμηθευτηκα εγω γιατι δεν θελω με τιποτα να κανω διαφημιση στο συγκεκριμενο μαγαζι,ημουν πολυ καλη πελατισσα τους,ειχα ακουμπησει πολλα λεφτα εκει,αλλα εγινε ενα περιστατικο που με εκανε να αλλαξω εντελως γνωμη και πλεον δεν τους χαλαλιζω ουτε ευρω :angry_orange: καθολου επαγγελματιες και πολυ της αρπαχτης...(ειναι και διαφημιζομενοι στο φορουμ,τρομαρα τους :wall:)
Εγω ειχα παρει αρκετα driptip τοτε και εχω ακομα,αλλα νομιζω οτι δεν ειναι τοσο δυσκολο να βρεις σε μαγαζια με αναλωσιμα η.τ.
Τα ζητας driptip 510

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 17:12 »
Πιαδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας...
Εγω το αγορασα εχτες και ξεκινησα να το χρησιμοποιω κατευθειαν.....μολις αυτη τη στιγμη εμεινε απο μπαταρια....στη θηκη λοιπον για φορτιση κατευθειαν και χρησιμοποιω το δευτερο...
Το καρτο το γεμισα εχτες τιγκα και σημερα το πρωι κατα τις 12 (μεσημερι μαλλον χα χα χα) μαλλον τελειωσε γιατι δεν εβγαζε πολυ ατμο και ετσι το ξαναγεμισα...

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 18:59 »
Ετσι ακριβως κι εγω. Ξεκινησα με το πρωτο μου χθες (ειμαι νεος ατμισης, χθεσινος), και η πρωτη μπαταρια αδεισε μετα απο ενα 24ωρο και βαλε. Και καπνιζα δυο πακετα. Περιμενα να την αδειασω πολυ νωριτερα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:00 »
BujinKan, μην περιμένεις να αδειάσει εντελώς το κάρτο σου για να το ξαναγεμίσεις. Καλό είναι να ρίχνεις 3-4 σταγόνες ανά μισάωρο. Δηληδή, θα ρίχνεις σταγόνες μέχρι να δεις να υγραίνεται από πάνω ο πολυεστέρας. Αλλιώς, θα καεί γρηγορότερα. Για λόγους εμπορικής πολιτικής δεν κραυγάζουν οι εταιρίες αυτή τη λεπτομέρεια, αλλά αν τους ρωτήσεις θα στο επιβεβαιώσουν

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:04 »
Η συμπαθεστατη κυρια της nobacco μού το τονισε αυτο χωρις να την ρωτησω, οταν μου εδινε γενικες οδηγιες.

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:37 »
παιδια αν σε ενα καινουργιο καρτο m&m εχουμε βαλει υγρο που δεν μας αρεσει πως το βγαζουμε να βαλουμε αλλο ?

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:44 »
Εγω προσωπικα επειδη χρησιμοποιω κατα κορο το συγκεκριμενο καρτο εαν ειναι να χρησιμοποιησω αλλη γευση απο αυτη που εχει το αφηνω σε καθαρο οινοπνευμα (βαζακι) και μετα απο λιγη ωρα το βγαζω το φυσαω απο την μερια που ατμιζουμε το αφηνω να στεγνωσει και κατοπιν βαζω το νεο υγρο. Το αφηνω βραδυ για να στεγνωσει και το χρησιμοποιω την αλλη μερα το πρωι αλλα εχω δει απο αλλους να το στεγνωνουν με πιστολακι. Οταν το ξαναγεμισεις και αρχισεις το ατμισμα δυο - τρεις τζουρες μην τις κατεβασεις. 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem