vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 4 χρήστες
th3ofilos, gfilip, Buliwyf, lagoudakis

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:29 »

αντι για το πλαστικο στο στομιο, βαζουμε drip-tip

εχμ..σορρυ κιολας αλλα απο ορολογία μαλλον πασχω ακομα..τι ειπαμε οτι ειναι το drip-tip?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:50 »
To driptip  ειναι ενα επιστομιο το οποιο προσαρμοσεται πανω σε ατμοποιητες τυπου 510 ή 901 οταν ατμιζουμε με την μεθοδο του dripping  ( σταξιματος δηλαδη).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 01:16 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:08 »
χαχαχα οκ καταλαβα τωρα, ειπα και εγω τι σχεση εχει το φωτακι με το drip tip!  :idiot1:
να υποθεσω οτι το προτεινετε για να μην υπαρχει η αισθηση του μεταλου
οταν ρουφαμε σωστα?η nobacco δεν τα προμηθευει?
sfiklee μενω θεσσαλονικη  :bye:

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 17:50 »
Ειχα παραλαβει απο την καινουργια παρτιδα carto m&m, και σημερα ανοιξα το πρωτο.
Το πλαστικο ασπρο ταπακι ειναι παρελθον. Τη θεση του εχει παρει ενα επισης ασπρο ταπακι απο σιλικονη, το οποιο αφαιρειται πιο ευκολα απο το πλαστικο και ειναι διπλασιο σε παχος (μπαινει πιο πολυ μεσα στο σωληνα). Τωρα για γευση, μαλλον δεν εχει οπως τα πλαστικα, αλλα επειδη στη δουλεια ειμαι πιπιλα, εχω μπουχτησει και δεν καταλαβαινω καλα ( ουτε τη γευση του tribeca 18mg, παρα μονο το χτυπημα).
Επισης εχουν λιγο πιο μικρη τρυπα και σφιγγει λιγο η τζουρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 18:03 από cbf_dim »

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 23:12 »
βγαλτο τελειως και βαλε ενα drip tip
θα εχεις μια χαρα ανετη τζουρα

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 08:00 »
Ναι το ξερω αυτο Πανο. Εγω εχω κανει αλλη "πατεντα" οπως εχω ξαναγραψει, με τα πιπακια του Hybrid.
Το γραφω ομως για την αλλαγη υλικου, γιατι τα παλιοτερα πλαστικα ταπακια, εφερναν γευση πλαστικου τις πρωτες μερες.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 17:20 »
Σήμερα πήρα και εγώ μια πεντάδα carto 901 του mini&more.
Όντως τα καπάκια πλέων δεν είναι από σκληρό πλαστικό αλλά από εύκαμπτο πλαστικό, μάλλον σιλικόνη. Όπως και το πρώτο carto που είχα, έτσι και αυτό, είχε την ίδια καλή συμπεριφορά στο δικό μου άτμισμα. Βαριές και μακρόσυρτες επαναλαμβανόμενες τζούρες, με το κουμπί συνέχεια πατημένο στο DD και το carto δεν έκανε κιχ. Νομίζω ότι βρήκα το carto για εναλλακτικό άτμισμα μετά τον Α2. Βέβαια με ένα Driptip ο ατμός έρχεται πιο κρύος στο στόμα, όπως μου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 07:28 »
Ξερει κανεις αν κοβοντας το ledακι της μπαταριας κερδιζουμε τιποτα σε διαρκεια??
Εκτος του οτι δεν μου πολυαρεσει να φενεται αυτο το μπλε φωτακι μηπως καταναλωνει και αρκετη ισχυ απο την μπαταρια μας?
Λεω να δοκιμασω να κοψω ενα απο τα τρια καλωδια που πανε εκει (μαλον το κοκκινο) :dontknow:.
Τι λετε ? Το εχει κανει κανενας σας?

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 08:21 »
Βασικα δεν το εχω κανει...και δε νομιζω να ρισκαρα μια μπαταρια..για κατι τετοιο....
Επισης δε νομιζω πως θα κερδισεις κατι αφαιρωντας το λεντακι...καλυτερα να παρεις μια μπαταρα επιπλεον...που ειναι σιγουρο οτι θα κερδισεις σε διαρκεια...και οσον αφορα το ''ενοχλητικο'' φωτακι......μια ιδεα(την εχω κανει :thumpup:) ειναι να βαψεις το πλαστικο καπακι(πχ με μανο-βερνικι νυχιων) ειτε εξωτερικα....ειτε σωτερικα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 09:46 »
Η καταναλωση ρευματος που εχουν τα λεντακια ειναι μηδαμινη.Μην το κανεις για αυτο το λογο,δεν αξιζει καν.
Για αισθητικους λογους το καταλαβαινω και θα το εκανα κι εγω.
Βγαλε την ταπα μπροστα και βαφτο απο μεσα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 15:29 »
Κι εγώ θα προτιμούσα να μην ανάβει όταν το πατάω, αλλά αν καταφέρεις και του κόψεις την τροφοδοσία με ρεύμα, θα χάσεις και τις ενδείξεις που σου δείχνει όταν π.χ. τελειώνει η μπαταρία (10 αναβοσβησίματα), όταν μπαίνει το cut of (3 αναβοσβησίματα), όταν κλειδώνει - ξεκλειδώνει με 5 κλικ, όταν αρχίζει η φόρτιση, όταν τελειώνει κτλ. Οι ενδείξεις που ανέφερα είναι ενδεικτικές γιατί εξαρτώνται και από το μοντέλο.

EDIT: Ωχ. Σόρρυ, αναφερόμουν σε μπαταρία eGo, αλλά κάποια ισχύουν και εδώ.

Αποσυνδεδεμένος emiris

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:18 »
εγω πηρα μια μπαταρια μονο και την φορτιζω με ανταπτορα σε 501, Ομως με εντονη χρηση δεν με βγαζει πανω απο 1,5 ωρα ειναι φυσιολογικο αυτο? η τησ εκανα ζημια που την φορτιζω με φορτηστη του giant?  δεν νομιζω ομως αφου και αυτη 5V χρειαζεται.
Κια μια ερωτηση ακομα αν ξερει καποιος ,,,, υπαρχει ανταπτορας για να ατμιζω τα carto της με eGO μπαταρια ??   

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:21 »
Το μόνο που γνωρίζω να σου πω είναι ότι εμένα πιπίλα μου κράταγε παραπάνω σχεδόν 2πλάσιο :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:24 »
εγω πηρα μια μπαταρια μονο και την φορτιζω με ανταπτορα σε 501, Ομως με εντονη χρηση δεν με βγαζει πανω απο 1,5 ωρα ειναι φυσιολογικο αυτο? η τησ εκανα ζημια που την φορτιζω με φορτηστη του giant?  δεν νομιζω ομως αφου και αυτη 5V χρειαζεται.
Κια μια ερωτηση ακομα αν ξερει καποιος ,,,, υπαρχει ανταπτορας για να ατμιζω τα carto της με eGO μπαταρια ??
υπάρχει αντάπτορας αλλά το συγκεκριμένο carto αποδίδει καλύτερα με την δικιά του μπαταρία

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:59 »
EMIRIS,

Νομίζω ότι ναι,της κάνεις ζημιά.Δεν είναι μόνο τα 5βολτ αλλα και τα μιλιαμπέρ που βγάζει ο φορτιστής. Τα 2 901 της νομπάκο, hybrid & mini-more, φορτίζουν με τον ίδιο φορτιστή, που έχει έξοδο 150mah. Των ego είναι πιο ταχείας φόρτισης, 450 στο δικό μου, νομίζω το ίδιο και στα άλλα. Καλύτερο θα ήταν να φόρτιζε με τον δικό της φορτιστή. Για τα κάρτο της με ego μπαταρία... μάλλον κάνεις την ευθεία τεθλασμένη. Περισσότερα δεν μπορώ να σου πω εδώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan