vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, karmakoma, Kouros17, camber, mathimatikos1966, bloodlessz

Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 06, 2017, 22:33 »
Και με τον δικό μου σεβασμό στον "παλιό" να σου πω ότι λέμε το ίδιο πράγμα ίσως εγώ δεν σου έδωσα να κτλβεις.
Εν κατακλείδι επειδή είμαι 30 χρονια στο εμπόριο ξέρω ότι γενικά ότι και να γίνει όταν υπάρχει κρίση οι τιμές πέφτουν δεν ανεβαίνουν Δικαιολογίες δεν υπάρχουν Στον δικό μου χώρο τα προϊόντα που δουλεύω έχουν πέσει τουλάχιστον 20% και εμείς έχουμε ότι έχει κάθε κατάστημα στο λιανεμπόριο όσον αφορά τα "κερατιατικα"

Υ.γ Ακόμα μπορώ και περνάω την κλωστή από την βελόνα...
Αν λες για εμένα,δεν είμαι παλιός. 3 χρόνια ατμίζω, άλλοι είναι οι παλιοί :)
Ναι συνήθως οι τιμές πέφτουν στην κρίση. Αλλά πέφτουν (κάπως) σε βασικά καταναλωτικά αγαθά, χωρίς τα οποία ο κόσμος δεν μπορεί να ζήσει, πχ βασικά τρόφιμα.
Σε καπνικά προϊόντα, σε ποτά, καφέδες κτλ, οι τιμές πάνε στο θεό, όπως πήγαν και στην Ελλάδα.

το θέμα είναι ότι ένα μεγάλο ποσοστό ( όχι εγώ) των νέων ατμιστών ξεκίνησαν για λόγους οικονομίας.

Τελικά κέρδισε και η υγεία τους και η τσέπη τους.

Πλέον έτσι πως πάει το πράγμα θα αποθαρρύνει αρκετούς να ξεκινήσουν αφου τους αφαιρεί το επιπλέον κίνητρο της οικονομίας.

Εγώ επιμένω ότι οι κατασκευαστές και ειδικά στην Ελλάδα έπρεπε να απορροφήσουν μέρος της αύξησης.

η όλη παραγωγή υγρών έχει τεράστιο περιθώριο κέρδους αφού οι πρώτες ύλες είναι τσάμπα.

και μην ακούω για φορολογία και κλπ Και εγώ πληρώνω φόρους,είχα μειώσεις μισθών οπότε μη περιμένουν να δείξω κατανόηση.

μας βάλανε καπέλο ώστε να πληρώσουμε εμεις οι καταναλωτές και το μπουκαλάκι και το χάρτινο κουτάκι και και..
Μα δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς μας στο γεγονός ότι το πράγμα το πάνε με "νομοθεσίες" εκεί που λες.
Έχουμε ξανασυζητήσει σε άλλα νήματα εκτενώς τα κόστη παρασκευής υγρών.
Αυτό το τσάμπα που λες για τις πρώτες υλες είναι αρκετά κοντά στην πραγματικότητα.
Έχω ξαναπεί όμως ότι το μεγάλο μέρος του κόστους δεν είναι στις πρώτες ύλες. Αν ήταν έτσι, όλοι μας θα φτιάχναμε υγρά σχεδόν τσάμπα, θα τα πουλάγαμε ακριβά και θα ήμασταν πλούσιοι. Απλή ερώτηση, ποιός θεωρεί εύκολο να φτιάξει υγρά τα οποία ο άλλος θα πληρώσει για να τα ατμίσει? Πόσα υγρά έχουμε φτιάξει σε diy που θα μπρούσαν να πουληθούν 6€ το 10μελο? Και σκέψου ότι μιλάμε για diy στην κουζίνα μας, όχι ως νόμιμη εταιρεία με πιστοποιημένο και αδειοδοτημένο εργαστήριο και ποινικές ευθύνες.
Ακούσεις δεν ακούσεις για φορολογία, δείξεις δεν δείξεις κατανόηση, όπως όλοι μας πληρώνουμε φόρους έτσι πληρώνουν και οι άλλοι. Ομοίως δεν θα δείξουν κατανόηση και αυτοί με αυτό το σκεπτικό. Σε ότι θεωρούμε ότι είναι ακριβό, απλά δεν το αγοράζουμε και ας κλείσουν, δεν θα στενοχωρηθώ όπως δεν στεναχωριούνται για εμένα. Εγώ αυτό κάνω στην καταναλωτική μου συμπεριφορά, και νομίζω όλοι μας το ίδιο κάνουμε.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2017, 22:47 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 06, 2017, 22:47 »
Η μοναδική απάντηση που υπάρχει σε όλα όσα προαναφέρθηκαν είναι η ορθή συμπεριφορά μας σαν καταναλωτές.

Η σωστή ενημέρωση, η υποστήριξη των καταστημάτων αυτών που δείχνουν κάποιον σεβασμό στον πελάτη τους και η αποφυγή αγοράς-επιβράβευσης εκείνων που ανεβάζουν τις τιμές στα ύψη. 

Όλα αυτά βέβαια δεν μπορούν να λειτουργήσουν σε ατομικό επίπεδο, αλλά μόνο σε συλλογικό. 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 06, 2017, 22:51 »
Ο ξένος κατασκευαστής έχει τα ίδια σχεδόν έξοδα (χωρίς την εξοντωτική φορολογία και οικονομική αβεβαιότητα που έχουμε όλοι οι Έλληνες) αλλά απευθύνεται σε υπερ-πολλαπλάσιο καταναλωτικο κοινό. Οι οικονομίες κλίμακας εκεί είναι σε άλλο επίπεδο.
Ο Γερμανός, ο Ιταλός, ο Γάλλος κατασκευαστής, μας βλέπει ως αγορά σαν ένα γαλατικό χωριό σε σχέση με τα μεγέθη στη χώρα του. Εκεί θα περίμενα πραγματικά πολύ πιο φθηνές τιμές, ασχέτως TPD. Άλλο να πουλάς σε 200.000 ατμιστές, άλλο σε 5.000.000. Σε παίρνει να απορροφήσεις αρκετό από το νέο κόστος.
Γιαννη να μου επιτρεψεις να διαφωνησω στο παραπανω σημειο για τον ογκο του καταναλωτικου κοινου. Ο καθε παρασκευαστης ανεξαρτητως εθνικοτητας και καταγωγης εχει το ιδιο καταναλωτικο κοινο, το οποιο ειναι ολος ο κοσμος. Αν ειναι μαστορας και το αξιζει, θα πουλησει σε ολη την Ευρωπη, σε ολο τον κοσμο. Δεν ισχυει λοιπον το πληθυσμιακο κριτηριο σε συνθηκες ελευθερης αγορας και παγκοσμιοποιησης.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 06, 2017, 23:05 »
Αν ο μαγαζάτορας είναι απλώς έμπορας και νοιάζεται μόνο για το κέρδος του (δε βαριέσαι, αρπαχτή είναι εδώ, αύριο, αν δεν πιάσει, κάνω κάτι άλλο) δεν θα δώσει σημασία στην οποιαδήποτε παράλογη αύξηση.

Αν ο μαγαζάτορας βλέπει το πράγμα μακροπρόθεσμα
(= θέλει να μείνει σαν έμπορος στον ατμό πολλά χρόνια ή/και είναι παρασκευαστής)
θα το μελετήσει πιο βαθιά το πράγμα.

Αναγνωρίζω ότι ένα ατμομάγαζο δεν είναι πολυεθνική, άρα εμείς σηκώνουμε την κρατική αύξηση + το κόστος συσκευασίας.
Δεν καταλαβαίνω αύξηση πέραν του 0,2 ευρώ/μλ.

Τρέμω μήπως ήρθε η ώρα της νοθείας, πάνω στην κρίσιμη στιγμή: το άτμισμα εξαπλώθηκε τόσο όσο να γίνει αισθητό από τους "τα ζώα μου αργά" κρατικούς μηχανισμούς τυχαίου ευρωπαϊκού κράτους (πλην brexit).

Όμως, η ανατροπή δεν είναι θαύμα...
Η μεταπήδηση σε κλίαρο, το παιχνίδι των βολτ και βατ είναι δικές μας εκρήξεις.
Τις οποίες, κάποιοι (μόνο εταιρείες, εκτός Ελλάδας ακόμα, δυστυχώς) αφουγκράζονται. 
Και, τουλάχιστον, ενεργούν θετικά.

Οι επόμενοι μήνες είναι κρίσιμοι.
Να δράσουμε. 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 06, 2017, 23:13 »
Γιάννη, βρίσκω τελείως λαθεμένο τον συλλογισμό σου.Δεν είναι το ίδιο να έχεις στην χώρα σου 80.000.000 πληθυσμό με το να έχεις 5 ή 10.000.000 γιατί απλά δεν έχεις την ίδια ευκολία να πουλήσεις σε ξένη χώρα απ΄ ότι στο εσωτερικό.  

Επίσης μη ξεχνάμε ότι το αν ένα υγρό πουληθεί καλά, εξαρτάται κατά 99% από τους χονδρέμπορους που κάνουν τη διανομή και τη διακίνηση στο λιανεμποριο. Και δυστυχώς για εμάς, προτιμάνε υγρά με υψηλή λιανική τιμή για να έχουν το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος (παράδειγμα dinner lady, χονδρική τιμή η μισή σε σχέση με τη λιανική και ας μου φέρει κάποιος τιμολόγιο από τον χονδέμπορα που να δείχνει κάτι άλλο).
Πες μου εσύ ένα ελληνικό υγρό αν θα το αγόραζε κανείς στην Ελλάδα αν είχε τιμή 22€ το 30μελο και βάζω παλιές τιμές και μεγέθη για να έχουμε μέτρο σύγκρισης.
Το dinner lady όμως το αγοράζουμε γιατί είναι "ξένο" και ας κάνει 21-22€.
Έχουμε τη νοοτροπία ότι το Ελληνικό είναι κατώτερης ποιότητας από οποιοδήποτε ξένο υγρό που μας το πασάρουν ως γκουρμέ και πριμιουμ. Γκρινιάζουμε για τις τιμές των ντόπιων υγρών και αγοράζουμε τα ξένα σε τριπλή τιμή. Καλά μας κάνουνε βρε :)
Αυτό για μένα δεν είναι καταναλωτική συμπεριφορά, είναι αυτοκαταστροφικές τάσεις. Πάω στο μαγαζί, γκρινιάζω για τις τιμές του atmos ή της lamda και μετά αγοράζω ένα ξένο υγρό στην διπλή / τριπλή τιμή και θέλω να με πάρει σοβαρά ο μαγαζάτορας ή ο παραγωγός.
Δεν λέω ότι όλα τα Ελληνικά ή τα ξένα υγρά είναι φόλες. Παντού υπάρχουν κακά, μέτρια, καλά και εξαιρετικά υγρά. Απλά στην Ελλάδα δεν δεχόμαστε με τίποτα τα ντόπια αγαθά που το αξίζουν να είναι ακριβά, μόνο τα ξένα έχουν αυτή την ασυλία.
Και φυσικά δεν μιλάω προσωπικά για εσένα Γιάννη, για την γενική αίσθηση που έχω από την καταναλωτική μας συμπεριφορά μιλάω.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2017, 23:22 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 06, 2017, 23:49 »
Δυστυχώς το κόστος για έναν επιχειρηματία στην Ελλάδα είναι δυσβάσταχτο. Δεν έχω κάποιον γνωστό με μαγαζί ατμιστικών ειδών, αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει μεγάλη διαφορά με τους υπόλοιπους ελεύθερους επαγγελματίες που αντιμετωπίζουμε σοβαρά προβλήματα επιβίωσης. Η αγορά πάντως εξισορροπείτε με την πάροδο του χρόνου. Το πρόβλημα το έχουν κυρίως οι νέοι ατμιστές όσο και αυτοί που δεν ήταν ενημερωμένοι γι αυτό που ήρθε, οι παλιότεροι λίγο πολύ κάναμε τις καβάτζες μας. Αν δείτε συνολικά τους νέους φόρους θα καταλάβετε πως δεν είναι πιθανό να μειωθούν ιδιαίτερα οι τιμές το προσεχές διάστημα. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά αναμένω συρρίκνωση της αγοράς με αποτέλεσμα την διατήρηση ή και αύξηση των τιμών στα αναλώσιμα όσο και στις συσκευές αν και αυτή θα αργήσει λόγω αδυναμίας ελέγχου του παρεμπορίου.   

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 06, 2017, 23:54 »
Γιάννη, βρίσκω τελείως λαθεμένο τον συλλογισμό σου.Δεν είναι το ίδιο να έχεις στην χώρα σου 80.000.000 πληθυσμό με το να έχεις 5 ή 10.000.000 γιατί απλά δεν έχεις την ίδια ευκολία να πουλήσεις σε ξένη χώρα απ΄ ότι στο εσωτερικό.  
Στην πρωτη παραγραφο συνεχιζουμε να διαφωνουμε και φερνω το παραδειγμα των γνωστων και καταξιωμενων ελληνων κατασκευαστων επισκευασιμων ατμοποιητων οι οποιοι πουλανε πολυ περισσοτερο στο εξωτερικο απο οτι εδω. Επιμενω οτι αν αξιζει το προιον θα πουλησει και τουλαχιστον εντος Ευρωπης  νομιζω οτι ισχυουν τα ιδια περι πωλησεων κτλ. παντου. Εκτος αν εννοεις με τη φραση "δεν έχεις την ίδια ευκολία" τη γλωσσα και την αποσταση που δεν το θεωρω τεραστιο εμποδιο.

Αν παλι εννοεις οτι ειναι πιο ευκολο να πουλησεις σε ντοπιο παρα σε ξενο τοτε σε παραπεμπω στο υπολοιπο του ποστ σου με το οποιο συμφωνω μεχρι κεραιας με ο,τι γραφεις

Καλες οι διαφορετικες αποψεις και καλη η κουβεντα παντως

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 07, 2017, 00:07 »
Γιάννη συμφωνούμε κατά βάση. Αλλά για τους ατμοποιητές είναι κάπως διαφορετικό το σκηνικό.
Αν το δεχτούμε όμως ότι είναι ίδιο, τότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι όλα τα ελληνικά υγρά είναι χάλια :)

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 07, 2017, 00:47 »
http://theliquid.gr/?age-verified=4ad8485b64  οποίος δεν φτιάχνει μόνος του υγρά μία λύση είναι αυτή . δεν τα έχω δοκιμάσει ...αλλά σε νήμα του φόρουμ λένε καλά λογια

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 07, 2017, 01:06 »
εγω τα βαλα κατω 10ml την ημερα 6 ευρα χ 30 =180 το μηνα 
οποτε 2 ευρα τσιγαροχαρτα +1 κιλο καπνο χυμα 30 ευρα = 32 ευρα το 40ημερο  ;D  :tongue_smilie:

Συνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 07, 2017, 01:17 »
'Οπως τώρα βρίσκεις πανεύκολα καπνό χύμα, σε λίγο καιρό θα βρίσκεις πανεύκολα υγρά χύμα στο 1/3 της τιμής αυτής...

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 07, 2017, 01:37 »
C4 9 κιλά με πυροκροτητή 450 ευρώ στη μάυρη αγορά.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 07, 2017, 04:45 »
Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι έμποροι ( μην πω όλοι και κινδυνεύω ;) ) να μην πω το μισό αλλά το 1/3 της
παραγωγής τους έφευγε στους ατμιστές αφορολόγητο άρα μαύρο και έτσι δεν φαινόταν σαν επίσημο έσοδο στο κράτος
άρα δεν είχαν και φορολογικά έξοδα για αυτό,άρα μπορούσαν να πουλάνε και φθηνότερα,κύκλος είναι αυτό.
(δεν θέλώ να αναφέρω όνομα αλλά πιστεύω πως οι παλαιότεροι  θα θυμούνται γνωστή εταιρεία αρωμάτων πως
λειτουργούσε και πως πουλούσε τα αρώματά της μέσω ίντερνετ για πάνω από ένα χρόνο)

Και μην μου πεί κάποιος ότι πάντα πλήρωνε στην επίσημη τιμή και δεν πλήρωνε το 100μελο π.χ. βάσης 13 αντί για 16-17.
Μας αρέσει δε μας αρέσει στην Ελλάδα έτσι λειτουργούσαμε και έτσι συνεχίζουμε να λειτουργούμε.Σε οτιδήποτε αγοράζουμε
δεν θα ζητήσουμε απόδειξη αν μπορούμε να γλιτώσουμε έστω και 1 ευρώ.
Επίσης αυτό είναι και διπλή χαρά για τον έμπορο , παραγωγό , λιανοπωλητή.

Τώρα όπως λειτουργούν τα πράγματα τουλάχιστον στην αρχή που κανείς δεν θα μπορεί να πουλήσει χωρίς απόξειξη οι τιμές
θα είναι απωγειωμένος στο θεό μας αρέσει δε μας αρέσει.

Μόλις ομαλοποιηθεί η αγορά και το Ελληνικό δαιμόνιο-σύστημα βρει τρόπους να βγει στην αγορά όπως αρέσει σε μας τους
Έλληνες πιο φτηνά και χωρίς απόδειξη θα δούμε και πιο χαμηλές τιμές.

Να είστε σίγουροι για αυτό.
Εγώ πάντως είμαι γιατί  τα άσπρα μου μαλλιά αυτό με έχουν διδάξει. :)

Edit.Σίγουρα μπορεί να άσχημα για τη χώρα μας αυτά που λέω,δεν μου αρέσουν να τα λέω, αλλά λέγοντας την αλήθεια την
οποία όλοι γνωρίζουμε μπορεί κάποια μέρα να σώσουμε τούτη την έρμη χώρα.Από την ανωτέρω εταιρεία που αναφέρω στην
παρένθεση ποτέ δεν αγόρασα αρώματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2017, 06:06 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 07, 2017, 06:50 »
Η χώρα δε σώζεται λέγοντας την αλήθεια αλλά πράττοντας το σωστό. Και το σωστό είναι ο έμπορος να πουλά πάντα με απόδειξη και ο πελάτης να ζητά πάντα απόδειξη. Γι'αυτό αυτή η χώρα δεν πρόκειται να σωθεί...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 07, 2017, 07:42 »
Δηλαδή για να καταλάβω η Λάμδα που από γυάλινο έγινε πλαστικό τα 30 ml πήραν 6,30 ευρώ πάνω ενώ ας πούμε τα dinner lady 2 euro πάνω τα 30ml !!   Kαλά κρασιά.  Θα πονέσετε κυριοι και άσχημα. Ο καιρός γαρ εγγύς.

Edit: A και προτείνω σε σελίδες καταστημάτων που έχουν ακόμα κάτω κάτω τα οφέλη σε οικονομικό επίπεδο, όπως το βγάλουν γιατί αυτοί οι υπολογισμοί ανήκουν στο μακρινό 2010 !  
Βρε από δω το κάνανε απο κει το κάναν, έγινε πιο ακριβό από τον καρκίνο! Δεν έχει καμιά τύχη αυτός ο λαός. Καληνύχτα μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2017, 08:29 από savo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206624 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541743 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31167 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357911 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11611 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1372 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592169 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios