vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, nightdream, camber, thanos1071

Συμμετοχή e-spy και Δρ. Φαρσαλινού σε εκπομπή στην ΕΡΤ για το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
παππου, εσυ εισαι ο 65χρονος? :)
:tanevramou: :tanevramou: :tanevramou: :tanevramou: :tanevramou:
όντως το άκουσα και ξέχασα να του τα ψάλω παραπάνω αντί να μου βγάλει 4-5 χρόνια μου πρόσθεσε και 5. :tanevramou:

Η δική μου άποψη είναι λίγο διαφορετική...

Ο δημοσιογράφος έδειχνε να έχει ήδη σαφή και διαμορφωμένη θέση. 

Οι απόψεις που εκφράστηκαν ήταν κατά συντριπτική πλειοψηφία εναντίον.

Ο Σπύρος άψογος αλλά αντιμετωπίστηκε απλά ως εξαρτημένος χρήστης.

Ο δρ. Φαρσαλινός αφού στιγματίστηκε ως επίσης πρώην χρήστης σαφώς δεν είχε το χρόνο και την προσοχή που είχε ο "αντίπαλός" του - υπέρμαχος των φαρμακευτικών σκευασμάτων.

Αναμενόμενα όλα αυτά από το κυβερνητικό κανάλι αφού έπρεπε να δικαιολογηθεί το πρόσφατο νομοθέτημα...

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Πολυ λιγο, κανενας δεν ολοκλήρωσε, η εντύπωση ηταν του στυλ η ατμιζεις κ το κόβεις η πας αδιαβαστος σαν τον καπνιστή. Ηταν μια αρχη αλλα μαπα αρχή. 

μπραβο και στους 2 αλλα λιγακι χαλαροι.................ενας που ειδε την εκπομπη και δεν εχει ορεξη να ψαχτει εσεις τι λετε θα παρατησει το κ.τ για να ξεκινησει το ατμισμα???

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Πιθανόν.
Βλέπει έναν ατμιστή νορμάλ. Βλέπει γιατρούς να υιοθετούν διαφορετικές απόψεις -αλλά να συμφωνούν πως είναι προτιμότερο από το τσιγάρο. Υπάρχει δυσπιστία για τον πολιτικό. Ο ψυχίατρος τον κάνει να νιώθει άσχημα για τον εαυτό του.
Ναι, πολύ πιθανό να σκεφτεί το ΗΤ.

εγω λεω φιλε μου οτι θα πει αφου δεν εχει αποδειχτει τιποτα θα παραμεινω στο καρκινακι μου................τουλαχιστον να ξερω απο τι θα παω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:.συγνωμη αλλα αυτη τη :) εντυπωση μου εδωσε.βεβαια για εμενα που το εχω ψαξει λιγο και καταλαβαινα τι ελεγαν δεν ιδρωσε το αυτι μου αλλα ενας ασχετος μπορει να τα καταλαβει οπως τον συμφαιρει.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Όλοι εμείς μπήκαμε στο άτμισμα όταν από τα ΜΜΕ ακουγόντουσαν μόνο πολύ χειρότερα.
Αν κάποιος το σκέφτεται σοβαρά δεν ήταν αποτρεπτική η εκπομπή.

συμφωνω και για αυτο ξαναλεω μπραβο και στους 2.δεν ειναι ομως αποτρεπτικη για καποιον που εχει ορεξη να ψαχτει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 611
  • Φύλο: Άντρας
Μπραβο Σπυρο. Δεν ξερω τι κοπικε στο μονταζ, αλλα κατα την προσωπικη μου αποψη χειριστηκες το χρονο σου παρα πολυ καλα και οι απαντησεις σου ηταν καθαρες και κατανοητες. Φανηκε οτι ο χρονος ηταν λιγος για μια τετοια συζητηση.  :thumpup:

Για τους γιατρους ( εκτος Φαρσαλινου) no comment !!!!

Αποσυνδεδεμένος thomaspp

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Δεν το είδα από την αρχή. Πάντως το δεύτερο μέρος ήταν όντως πολύ μικρό.
Νομίζω ότι ο κ. Φαρσαλινός απάντησε πολύ ωραία και σωστά δεν μπήκε σε διαμάχη με τον άλλον γιατρό, γιατί δεν θα είχε θετικό αποτέλεσμα.

Η εκπομπή είναι ήδη ανεβασμένη στο site της ερτ για όποιον θέλει να την παρακολουθήσει.
http://webtv.ert.gr/katigories/enimerosi/01dek2016-i-zoi-mou-i-igia-mou/

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Σύντομα συμπεράσματα:

1ον . Πολύ καλό .
2ον . Βάση του περιορισμένου χρόνου ,πάρα πολύ καλό.
3ον . Το ότι ο δευτερος καρδιολογος το έβαλε έστω και με επιφυλάξεις , σαν τρίτη επιλογή διακοπής καπνίσματος ,ΤΕΡΑΣΤΙΟ καλό.

4ον . Το ότι ο Σπύρος ,αλλά και ο Δρ. Φαρσαλινός ΔΕΝ μίλησαν με " Κορώνες " ,και υπερβολές ,κάτι το οποίο θα έφερνε τα Ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα , ΣΟΦΟ !

5ον .Σε τέτοιο επίπεδο ΜΜΕ , αυτός ο χρόνος ήταν ένα μεγάλο βήμα ( μικρό ώς πρός την απόσταση ,αλλά σημαντικότατο ως πρός την σημασία ) .

 Εν κατακλείδι δεν θα αναφερθώ στο τι θα μπορούσε ,η' τι δεν θα μπορούσε να ειπωθεί επιπλέων  ,θα 'ηταν παντελώς ΑΤΟΠΟ , και θα μπορούσαν να λέγονται πράγματα ,ένθεν και εκείθεν που να κάλυπταν μέρες εκπομπής ,λόγω τίς Βασικής παραμέτρου που ονομάζετε ΧΡΟΝΟΣ.

Θά μπορούσα να γράφω για σελίδες.
Το μελάνι όμως που διαθέτω ,μου σφυρίζει πώς πρέπει να το σταματήσω ΕΔΩ ,λέγοντας ένα :  ΟΛΑ πραγματικά καλά ,και ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ τόν αγώνα.

Ευχαριστώ όλους τους συντελεστές τίς εκπομπής ,ακόμα ακόμα και τον πρώτο  πνευμονολόγο -καρδιολόγο ( τι ήταν μπερδεύτηκα ). ,καθώς ανέδειξε το πόσο ελάχιστα και σαθρά επιχειρήματα είχε. Κανένα δηλ ουσιαστικό. Να είναι καλά.

Σπύρο

Γιατρέ μας και περαστικά .

Κύριε δημοσιογράφε ,σε καλό δρόμο είσαι ,και για τα μέτρα τίς εποχής σπάνιο. Κράτησες τίς αποστάσεις ..




Υ.γ Για τα παρατράγουδα τίς εκπομπής ,και για το τί ειπώθηκε πίσω και πάνω απο τίς κάμερες ,ίσως αναφερθεί ,σε άλλο ποστ ,ο δίδυμος και εντελώς καμένος εγκεφαλικά αδελφός μου ο Ατο.

Εγώ τόν αγαπώ και ας με τρελαίνει ,καθώς αίμα μου βρε παιδιά είναι.
Αλλά ΔΕνννννν  ..ΔΕΝΝΝΝΝ λέμε το Ατομο...



Καλό βράδυ σε όλους με υγεία.







Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Η καυση αυτη η γ.... νη η καυση δε παιζει κανενα ρολο για τους 2 γιατρους; ισα κ ομοια; σοβαρά τώρα; το ξαναλεω μικρη κ χλιαρη εκπομπή, στο ποδι κ στο τρεχαλιτο. Μαπα το καρπούζι. 

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Από το ολότελα ,καλή είναι και η Παναγιώτενα για αρχή ,λεγαν στο χωριό του προπάπου του παππου της γιαγιάς μου.
Μετά έρχεται η Μόνικα Μπελούτσι και ο έρωτας.

Λάου λάου.

Ναι πολύ αμερόληπτος ο δημοσιογράφος - αφού μας έκανε τη χάρη να φωνάξει και το δρ.Φαρσαλινό... 

Απλά ήταν λίγο stand by για να πιάσει το λαβράκι και θεώρησε πως όπερ και εγένετο με το ζήτημα της στένωσης της αορτής.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Δεν είναι ειδικός. Πολύ καλά έκανε και στάθηκε στην στένωση -και ο Δρ.Φαρσαλινός θα περίμενα να το απαντήσει άμεσα και πρώτο πρώτο και όχι σε δεύτερο χρόνο.
Δυο υπέρ του ατμού, δυο σκεπτικιστές (θα μπορούσε να φωνάξει πολέμιους αν ήθελε), την επίσημη στάση του Υπουργείου και κάποιον για ψυχιατρική άποψη. Δεν ήταν άσχημες επιλογές. Αν υπήρχε και φωνή αντίπαλη στον ψυχίατρο θα ήταν καλύτερα.

Δεδομένου του κλίματος η εκπομπή κινήθηκε τίμια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355014 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10395 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191277 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 606 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12013 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13259 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711