vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

318 επισκέπτες, 7 χρήστες
zamploutos, Tem, BigRed, Razor.QQ15, Blackwolf, thanos1071, pngtszs1976

Συμμετοχή e-spy και Δρ. Φαρσαλινού σε εκπομπή στην ΕΡΤ για το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Όπως και να το πιάσουμε για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, εμείς ειδικά δεν μπορούμε να το δούμε με την ιδιοτήτα του μη κάπνιστη καθαρός απ όλα.
Η περίπτωση του ατμού είναι δύσκολη γιατί είναι εναντίον όλων. Η αγώνας είναι άνισος και ως εκ τούτου πάντα θα υπάρχει αχίλλειος πτέρνα. Νικοτίνη λέγεται, εκρήξεις, ψυχολογικό κομάτι κλπ κλπ.

Τι να πει ο Σπύρος δηλαδή και ο κάθε Σπύρος ? Ότι γουστάρω να φουμάρω?  Αλλά με  μικρότερο κίνδυνο και λιγότερες συνεπειες στον οργανισμο μου?  
Οι  γιατροί που δεν κάπνισαν ποτέ τι να πουν ? Μόνο ο Φαρσαλινός παίζει μπάλα αλλά κ αυτός έχει αχίλλειο του ότι είναι ήταν ατμιστής.

Δεν ξέρουμε ακόμα λέει ο πνευμονολογος και δίκιο έχει. Δεν έχουμε αποτελέσματα από 30 χρόνια ντρίπινγκ 15 ml ημερησίως να δούμε τις συνέπειες σ αυτά τα πνευμόνια. Ο καθένας μιλάει λες και απευθύνεται στον άνθρωπο του βουνού που ξάφνικα ζήτησε να δει τι εστί φουμάρισμα και δεν ξέρει τι να επιλέξει για το ultra rear πνευμόνι του.
Αυτό με τρελαίνει εμένα. Έξω από το χορό όλοι μια χαρά τα λέμε.
Μου βγήκε και το άλλο το "έλαιο" και κούναγε και το δάχτυλο.  
Τέλως πάντων δεν μπορώ να αναπτύξω όπως θέλω το σκεπτικό μου όταν είμαι έτσι. Το σίγουρο είναι και ευτυχως δηλαδή, ότι η γνώμη που θα μετρήσει  είναι του Σπύρου του Γιώργου του Σταμάτη κλπ και όχι κάποιου πουριτανού γιατρίσκου που μπορεί να έχει συμφέροντα η όχι. Τάχα μου τότε κόψτε το ρε μαχαίρι αλλά εκεί μη πας γιατί εμείς θέλουμε το καλό σου, και αυτό δεν ξέρουμε αν είναι ακόμα καλό. Τα πρώτα εκατό χρόνια ειναι τα δύσκολα εξάλλου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2016, 21:55 από savo »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Καλή εκπομπή χωρίς κορώνες αλλά λίγος ο χρόνος.
Μου άρεσε πάρα πολύ ο Σπύρος: Cool, αυθεντικός, ευθύς και επεξηγηματικός. Μπράβο, Σπύρο.  :respect_hat:
Για τον κ. Φαρσαλινό δε νομίζω να χρειάζεται να πω τίποτα. Όπως πάντα προετοιμασμένος και επεξηγηματικός. Αλλά και οι δύο άλλοι γιατροί σχετικά συγκαταβατικοί χωρίς υπερβολές. Ας μην ξεχνάμε ότι προέρχονται από ένα περιβάλλον όπου η στάση απέναντι στο άτμισμα είναι έως εχθρική. Γι' αυτό και τους χαρακτηρίζω συγκαταβατικούς σε πολλά σημεία. Εξαίρεση ο ψυχολόγος ο οποίος είχε κάτι - στιλ αυθεντίας ίσως; - που δεν μου άρεσε στο στιλ του.

Εμένα, να σας πω την αλήθεια, ο δημοσιογράφος μου φάνηκε ότι δεν ήταν τόσο ισορροπημένος στον ρόλο του συνήγορου του διαβόλου που, λογικά, πρέπει να παίζει σε τέτοιες εκπομπές. Δεν ξέρω αν ήταν η δική μου ιδέα αλλά μου έδωσε την εντύπωση ότι προσπαθούσε πολλές φορές να μειώσει τις διαφορές μεταξύ καπνού και ατμού, ακόμα κι αν αυτές έβγαιναν μέσα από τη συζήτηση ακόμα και από το "αντίπαλο" στρατόπεδο της αμφισβήτησης. Σαν να ήθελε να οδηγήσει την εκπομπή προς συμπεράσματα που μειώνουν αυτές τις διαφορές.
Όπως είπα, μπορεί να είναι και η ιδέα μου. Ίσως φταίει που είμαι και ατμιστής, όπως είπε κι ο savo παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Κι εγώ, λόγω δουλειάς, κονσέρβα την είδα την εκπομπή. Δε θα κάνω κάποια αποτίμηση, πρόλαβαν άλλοι πριν από μένα και τα ανέλυσαν μια χαρά τα συμπεράσματα.
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Σπύρο όμως, οφείλω να το πω. Συνεπής, εύστοχος, ετοιμοπόλεμος. Αναμενόμενο βέβαια γι' αυτόν, δεν περίμενα τίποτα λιγότερο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Σπύρο μπράβο!

Κατά τα άλλα, διέκρινα την τάση να βγάζουν όλοι την ουρά τους απέξω. Ναι μεν το μεγαλύτερο ποσοστό των ερευνών είναι ενθαρρυντικό για το άτμισμα, ναι έχει το μεγαλύτερο ποσοστό "ευστοχίας" στη διακοπή του καπνίσματος, ναι στους περισσότερους χρήστες έχει αλλάξει η ζωή προς το πολύ καλύτερο, αλλά... Μη τυχόν το προτείνουμε ως μέσο διακοπής! Απεταξάμην!!! Λες και θα τους πέσει αυτόματα στο κεφάλι μια σακούλα με σΧατά αν πουν κάτι υπέρ.
Περάστε όλοι πρώτα από όλες τις άλλες μεθόδους, βάλτε στο στόμα σας να ρουφάτε ένα ταμπόν που βγάζει νικοτίνη, καντε υπερήχους και βελονισμούς και ότι άλλη π#@αριά, κολλήστε αυτοκόλλητα Πανι(κοτί)νι σε όλο σας το σώμα, πληρώστε όοοολα αυτά και αν δεν, ξέρετε. "Εμεις δεν μπορούμε να το πούμε... Δεν έχουν γίνει μακροχρόνιες έρευνες. Καλύτερα να πεθαίνετε από το τσιγάρο τα επόμενα 100 χρόνια μέχρι να μάθουμε"


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Καθυστερημένα δυστυχώς παρακολούθησα την εκπομπή. Νομίζω όλα έχουν ειπωθεί και όλα έχουν ένα κομμάτι αλήθειας. Θα γράψω απλώς λοιπόν σαν τηλεθεατής:

Ναι, θα συμφωνήσω με τον cp, ενοχλήθηκα με το "Σπύρο". κατά την άποψή μου έπρεπε να γίνει κανονική παρουσίαση και μετά το Σπύρος αρκούσε.Ίσως να ήθελαν να επισημάνουν το "ένας καθημερινός άνθρωπος". Πάντως δεν μου άρεσε.
Βρήκα θετική την εκπομπή, σε σύγκριση με όλα τα φοβερά που ακούγονται στους...διαδρόμους και τους δρόμους.
Αισθάνθηκα λίγο πρεζάκι, με τις εικόνες των ατμιστών, αλλά ίσως και να είμαι. :hmmm:

Σπύρο ευχαριστούμε και μπράβο. Όσες φορές και αν γραφτεί, νομίζω ότι αξίζει να γραφτεί. :bow:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα τώρα γιατί το "Σπύρος" από τον δημοσιογράφο μου κάθισε πολύ καλά στο αυτί;;;;;

Δεν ξέρω ένστικτο,μπορεί να κάνω και λάθος αλλά γιατί νομίζω ότι αυτή η πρώτη εκπομπή τηλεόρασης που δεν είχε ως
θέμα τον εξορκισμό του η.τ. , ήταν μια μεγάλη επιτυχία του κ. Τσιμούρη.

Μπορεί να είμαι και εκτός τόπου και χρόνου. :dontknow: Ίσως :hmmm: Μπορεί.Ποιος ξέρει;;;;...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Kαι ο Κύριος Τσιμούρης θα ήταν αυτός που θα απαντούσε αυθόρμητα και εμπειρικά στο κοινό αν υπήρχε όπως ήταν η εκμπομπή στο mega.
Φανερά στενάχωρος ο χρόνος για τους δύο "δικούς" μας έναντι τεσσάρων μάζι και του υπουργού.

Και για κοινό 20 σαν τον papoys τον δικό μας, Σου πω έγω μετά.

Κοιμήθηκαν όλοι τους (οι πολέμιοι ). Διαγράφεται μια καινούργια πραγματικότητα, μια ζεστή μεγάλη πίτα είναι έτοιμη να βγει από το φουρνο, και πιθανόν δεν συμπεριλαμβάνονται στην μοιρασιά. Δεν πειράζει έτσι είναι η ζωή.

Μπράβο Σπύρο και Γιατρέ.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Κι εδώ ολόκληρη η εκπομπή για όσους δεν την πρόλαβαν:



Θα το προσθέσω και στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Κι όμως...
Μπορεί οι άλλοι να ήταν οι κύριοι Τάδε, αλλά ο "Σπύρος" τι ήταν;
α) το κοριτσάκι με τα σπίρτα;
Όχι, γιατί δεν είναι κοριτσάκι
β) το αγοράκι με τα σπίρτα;
Όχι, γιατί δεν τα χρησιμοποιεί πχια (τα σπίρτα)
γ) ο από τους από κάτω;
Όχι. Η ματιά προς τον πνευμονολογούλη την ώρα που κόμπιαζε μεταφραζόταν άνετα με το "σε έχω" σε όλες τις γλώσσες...
δ) Ένας από μας;
ΝΑΙ. Ο Σπύρος είναι ένας από μας. Όχι εσάς, βρε, του φόρουμ... τους άλλους... Ο Σπύρος είναι ένας ακόμα από τους εκατομμύρια νικοτινο-εξαρτημένους Έλληνες στους οποίους η εκπομπή αναφερόταν, μπας και ανεβεί η τηλεθέαση.

Γι αυτό, ελπίζω, ο ενικός. 
Για την ταύτιση με τον τηλεθεατή.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Τελευταίο προς το παρών έχω και άλλες υποχρεώσεις.
Time for cinema whith the Kyra.
Μην με χωρίσει και μετά την έκατσα την βάρκα.Με απείλησε πως θα φύγει και θα μου αφήσει αμανάτι την φογκρα να με προσέχει. ιχχχχχ..

Λοιπόν θα τρελαθώ παντελώς και ποικιλοτρόπως .
Εδώ για ΤΕΡΑΣΤΙΑ θέματα ,κοινωνικά ,καταστροφές ,πολέμους ,σεισμούς λιμούς καταποντισμούς ,και όλα τα εις μους ,τα κανάλια αφιερώνουν 15-30 δεύτερα ,αντε 1 λεπτό.
Και δεν είναι ενα τεράστιο βήμα τα 30 λεπτά ,έστω με τούς συγκεκριμένους περιορισμούς ,για το Ατμισμα ,που εντέλει προς το παρών κακώς μεν ,η Αλήθεια δε ,ειναι ακόμα " περιθωριοποιημένο",ιδικά στην Ελλάδα ,καθώς οι έχοντες την γνώση ειναι ( είμαστε ) πολύ λίγοι  ακόμα και ανάμεσα στούς ατμιστές..
ΟΚ Πάσο. !

Τα λέμε ...

Υ.Γ Και εμένα το Σπύρος με τον τόνο που το έλεγε ο δημοσιογράφος σε οικείο μου έκανε ,και δεν με χάλασε.
Και η Ματιά όντως..ΟΛΑ τα λεφτά.ΣΕ εχωωωωωωω !
Προσωπική γνώμη πάντα. και αυτά.






Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Θα σας πω λοιπόν και εγώ τι είδα από την εκπομπή.

Κατ' αρχάς, ένα Σπύρο όπως ακριβώς τον ξέρουμε. Μετρημένος, σίγουρος για τις απαντήσεις του, χαλαρός, το παιδί της διπλανής πόρτας. Απέναντί του, ένας γιατρός ο οποίος δεν έχει την παραμικρή ιδέα για το άτμισμα. Γιατρό τον οποίο βλέπω να τρώει επίπληξη από την Ελληνική Πνευμονική Εταιρεία, καθώς σε όλες τις φάσεις που ανέφερε την ατάκα "όλες οι σοβαρές πνευμονολογικές εταιρείες", δεν ανέφερε την ελληνική.

Εξαιρετική η διπλή επανάληψη από τον Σπύρο της ατάκας "δεν είμαι επιστήμονας, αλλά...", πριν από φράσεις τις οποίες ο γιατρός δεν γνώριζε να απαντήσει.

Το τελικό αποτέλεσμα, έδειξε έναν επιστήμονα ο οποίος ίσως περίμενε να συναντήσει απέναντί του κάτι από βίντεο του Rip Trippers, αλλά ατύχησε... Απεναντίας, συνάντησε έναν καθημερινό άνθρωπο, ενημερωμένο και σίγουρο γι αυτό που κάνει, χωρίς φρου φρου και αρώματα. Εξαιρετική επιλογή μια μετριοπαθής εμφάνιση, καθώς δεν δείχνει κόλλημα. 

Ένα άλλο άξιο μνείας, ήταν κάποιες ματιές που έριξε ο Σπύρος. Ματιές του στυλ "γιατρουδάκο, μ@λ@κίες λες, αλλά δεν πειράζει, σε αφήνω να μιλήσεις". Αυτό τουλάχιστον μου έβγαλαν εμένα. Προσωπικά λοιπόν, αυτό δεν μου άρεσε γιατί μου θυμίζει συμπεριφορά Μπεχράκη. Αυτός όμως είμαι εγώ, που το ψάχνω λίγο παραπάνω το θέμα και μου αρέσει να αναλύω σενάρια. Σε όσους παρακολούθησαν την εκπομπή, αυτή η εικόνα "αψηφώ το παλιό και κολλημένο μυαλό του επιστήμονα, αλλά είμαι αρκετά πολιτισμένος ώστε να τον σεβαστώ και να μην αρχίσω τις καφρίλες όπως συνηθίζεται σε τηλεκουβέντες", θα πουλήσει.

Στο δημοσιογράφο, δεν έχω να προσάψω κάτι. Έχω παρακολουθήσει και άλλη εκπομπή του στο Mega για το άτμισμα, και θυμάμαι και καλεσμένη την Ελένη Δήμου. Αν έπρεπε να κάνω μια μομφή, αυτή θα αφορούσε την πολύ μικρή διάρκεια της εκπομπής. Θεωρώ ότι η στάση του, άφηνε τον αέρα του "ρε γιατρέ, τσουρέκια πια με τις έρευνες. Εδώ έχουμε ζωντανό παράδειγμα. Θα αποφασίσετε να κάνετε καμία σοβαρή έρευνα?". 

Πριν κάποια χρόνια, η μόνη ελπίδα που είχαμε να βγούμε στην τηλεόραση σε σχέση με το άτμισμα, ήταν να μας σκάσει κανένα μηχανικό μοντ στα μούτρα και να μας τα κάνει κρέας. Τώρα, έχουμε συνέντευξη τύπου, συνέντευξη στο ΣΚΑΙ, παρουσία στην ΕΡΤ και στο διαδίκτυο, και έπεται συνέχεια. Γνωρίζω ότι δεν το κάνουν για το καλό μας οι δημοσιογράφοι και σκασίλα τους αν ατμίζουμε ή όχι. Το σημαντικό όμως, είναι ότι η φωνή μας ακούγεται. Και έχουμε πολύ ψωμί ακόμα...

Για το δεύτερο μέρος, δεν έχω να σχολιάσω κάτι. Ο Δρ. Φαρσαλινός, για άλλη μια φορά κράτησε απόλυτα τις ισορροπίες. Και μάλιστα αυτή τη φορά, έγειρε σαφέστατα την πλάστιγγα υπέρ του ατμίσματος. Χωρίς να πει ευθέως ότι η μέθοδος Cold Turkey και τα φαρμακευτικά σκευάσματα είναι χαμένος χρόνος, ανέφερε ότι το άτμισμα πρέπει να είναι η τρίτη επιλογή του καπνιστή που θέλει να διακόψει το κάπνισμα "όταν οι δύο πρώτες αποτύχουν". Όχι "αν", "όταν"...

Και τώρα στο χαβαλέ της υπόθεσης: βρε γατάκι με το μπλε άβαταρ, βρήκες το γιατρό μικρούλη και ασχετούλη και ασέλγησες πάνω του? Για να σε δω με κάνα Μπεχράκη!!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Να σας εξηγήσω τώρα τι παίχτηκε.

Ο κοσμάκης στο δεύτερο μέρος δε χαμπάριασε Χριστό.
Ελάχιστοι είδαν μέχρι τέλους.
Στο ενδιάμεσο δεν πρέπει να γράψω τι είδαν.
Στο πρώτο μέρος είδε έναν ατμιστή.
Κάτι κατάλαβαν, πολλά δεν τα κατάλαβαν.
Τον είδαν όμως.
Ο Σπύρος ήταν ο μόνος που λεγόταν Σπύρος.
Οι υπόλοιποι είχαν ονοματεπώνυμα και τίτλους.
Ο κοσμάκης ταυτίζεται με Σπύρο και ποτέ με τίτλο με ονοματεπώνυμο.
Ο Σπύρος ήταν καθαρός, ευθυτενής, μίλαγε άμεσα, έδειχνε ότι δεν έκρυβε κάτι, δεν καμπούριαζε, δεν τα μάσαγε, δεν κοίταγε κάτω, απάντησε ευθέως σε όλες τις ερωτήσεις.
Ήταν ο Σπύρος της διπλανής πόρτας, αυτός ο σπάνιος, που θέλουμε να βλέπουμε κάθε φορά που μπαινοβγαίνουμε σπίτι μας.
Και είναι ατμιστής!

Κανείς δεν κατάλαβε πολλά και θα θυμούνται ακόμη λιγότερα.
Τον Σπύρο ΜΑΣ όμως θα τον θυμούνται.
Και είναι ατμιστής!
Και αυτό θα το θυμούνται.

Όλα τα υπόλοιπα είναι αναλύσεις για εμάς, που κατέχουμε το θέμα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από το μέσο όρο και στην τελική δεν επηρεάζουν τις αποφάσεις μας ημίωρα τηλεοπτικά πασαλείμματα.
Για τους πολύ νέους ατμιστές και κυρίως τους καπνιστές, ο Σπύρος ήταν η καλύτερη διαφήμιση για το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Δεν γραφω συχνα αλλα οφειλω να δωσω πολλα συγχαρητηρια στον Σπυρο για την παρουσια του, πραγματικα ωραιος και ανετος, συμφωνω με  οσα ειπαν οι προηγουμενοι. συγχαρητηρια  φυσικα και στον γιατρο μας ο οποιος νομιζω οτι εξυπνα τοποθετησε το ηλεκτρονικο τσιγαρο στην τριτη θεση ως μεσο για την διακοπη του καπνισματος,(σωστα ΟΤΑΝ τα αλλα δυο αποτυχουν ειπε, τωρα σε διαβασα Cruiser) αναγκαζοντας τον αλλο καρδιολογο αντι να ξορκισει το ηλεκτρονικο τσιγαρο (κατι που νομιζω θα εκανε αν του ελεγε οτι ειναι πιο αποτελεσματικο απο τις αλλες μεθοδους διακοπης του Κ.Τ.), να συμφωνησει μαζι του. Νομιζω οτι πρωτη φορα το Η.Τ. βρηκε μια θεση, εστω την τριτη, απο γιατρο που πρεσβευει συγκεκριμενες αποψεις. Τωρα η εκπομπη ηταν λιγη και συμφωνω με Ατμος οτι μαλλον ο παρουσιαστης ηθελε να εξομιωσει το Η.Τ. με το Κ.Τ, κατι που δεν του βγηκε. Φαινεται και απο το κλεισιμο της εκπομπης που εγινε με την ξεκαρφωτη τοποθετηση του ψυχολογου. Τελος θα ηθελα να ηξερα τι εντυπωσεις αφησε η εκπομπη σε καποιον καπνιστη και σε καποιον μη καπνιστη..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 22:34 από ili kef »

Αποσυνδεδεμένος kutulu32

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
λιγο ξεπετα η εκπομπή λολ αλλα οκ από το τιποτα καλυτερα. η "διπλωματια" του Σπυρου και του Φαρσαλινου στις απαντησεις τους ειχε θετικο αποτέλεσμα πιστευω .
ο δημοσιογράφος αχαρακτήριστος λολ.

Πιστεύω ότι στην σύντομη ομολογουμένως εκπομπή ειπώθηκαν εκατερωθεν αλήθειες. Αρκεί κάποιος να τις αναζητήσει λίγο πιο επισταμένα. 
Ωστόσο το πρόσημο ειναι θετικό. 
Στη μάστιγα του καπνίσματος, ακομη και ως υπονοούμενο να τεθεί η λιγότερο επιβλαβής χρήση του ατμισματος (όση κι αν ειναι αυτή), αρκεί για να τύχει της προσοχής όλων όσων δεν το έχουν ακομη επιχειρήσει με σκοπό την απομάκρυνση τους - σταδιακή ή άμεση - απο αυτο. 
Τούτο νομίζω ειναι το όφελος. 
Μπράβο στο Σπύρο για την τόλμη του στο να εκτεθεί ενώπιος ενωπίω με επαγγελματίες της υγείας!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10363 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 716 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 595 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588996 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797200 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7252 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11982 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13232 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711