vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 03:12 »
δεν εχει αλλαξει ακομη τις φωτογραφιες. αλλα ειναι οντως σε πλαστικο τα 15ml  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 04:46 »
Καλησπέρα και Καλά Χριστούγεννα! Preggio έχει κάνει κανένας; Ρωτάω γιατί μέχρι στιγμής η μόνη γεύση-άρωμα που μου έρχεται στο μυαλό ότι μοιάζει είναι γεύση μανό (όζα για τους Μακεδόνες) δηλαδή μυρωδιά από ασετόν!

Το ίδιο ακριβώς είχα διαπιστώσει και γω με τη βοήθεια της κοπέλας μου. :thumpup:
(το εχω γράψει σε παλιότερο post στο νήμα αυτό)
Δε το άντεχα με τίποτα και έψαχνα με τι μοιάζει η μυρωδιά...
Και μου δίνει η κοπέλα μου το ασετόν της και ήταν ίδιο ακριβώς... :yes:
Μακρυά....μακράν το πιο αηδία υγρό....
Αντίθετα το Valuto αλλά και το Caprice είναι απ τα ωραιότερα "all day" υγρά της κατηγορίας  :thumpup:

(Προσωπική-υποκειμενική γνώμη)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 10:56 »
Καλα οι φωτο, αλλα κ στη περιγραφη, που αλλαξανε το 20ml και το εκαναν 15, συνεχιζει να λεει γυαλινο!

+1 παντως για το Valuto  ;)

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 10:40 »
την προηγούμενη εβδομαδα που πήρα το valuto  από τον ''εμπορα'' της γειτονιάς μου ήταν σε πλαστικο 15άρι μπουκαλάκι και στην ίδια τιμή με το 20άρι γυάλινο. Συμπτωματικά ήταν κι ο αντιπρόσωπος της Nobacco εκεί και του την είπα. Στην ίδια τιμή τα 15ml? Μας κοροιδεύετε? ''Τα ακρίβυναν οι Γάλλοι και για να μη το ακριβύνουμε κι εμείς, μειώσαμε την ποσότητα''. Συγγνώμη, αλλά τι απαντας σε μια βλακώδη πρόταση?? Του είπα απλά ότι μάλλον μας περνάνε για πρόβατα και βλέπω τον κόσμο να πηγαίνει το παραδιπλανό μαγαζάκι...

υγ. δεν ειδα διαφορά στη γεύση... βέβαια αλλαξα κι απο 12άρι σε 6άρι... οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 21:15 »
golden margy με τόσα που γράφτηκαν είπα να το δοκιμάσω.... 8)
όμως σε χρόνο μηδέν εξαφανίστηκε.... :o


απλά τέλειο  :thumpup:   

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 21:42 »
Έχω αγοράσει τρις φορές golden margy από τα "καινούρια" στα πλαστικά μπουκαλάκια
και δεν μου θυμίζουν καθόλου το παλιό υγρό στο γυάλινο.
Όχι μόνο σε εμένα αλλά και στη γυναίκα μου.
Τέλος λοιπόν τα golden margy από εμένα και απ ότι βλέπω γενικά τα υγρά της νομπακο.

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 23:52 »
Εγω παντως δεν εχω καταλαβει διαφορα.
Πηρα 4 μπουκαλακια πλαστικα των 15ml
Τα ιδια μου φαινονται

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
    • fractalbit's diy calculator
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 05:13 »
Από τη σειρά mystique έχω δοκιμάσει μόνο το golden magry επειδή "όλοι" λέγαν πόσο καλό ήταν. Δυστυχώς δε μου άρεσε. Μετά τις πρώτες τζούρες το ψιλοσυνηθίζω και μπορώ να το ατμίσω αλλά δεν το απολαμβάνω. Έχει πολύ ιδιαίτερη γεύση και αφήνει μυρωδιά στο χώρο που τους μη καπνιστές τους ενοχλεί. Να σημειώσω ότι είμαι πολύ νέος ατμιστής και δεν έχω βρει ακόμα κάποιο υγρό που να μου αρέσει (έχω δοκιμάσει golden magry, french pipe και red cola). Οι δοκιμές έγιναν σε αχρησιμοποίητα giant cartomizer. Μέχρι πριν 2 ημέρες κάπνιζα old hoborn κίτρινο. Αν βαθμολογούσα θα έβαζα...

french pipe: 0, (Πάρα πολύ ιδιαίτερη γεύση που μου φέρνει αηδία στο τέλος)
golden magry: 3,
red cola: 5

Αν με βάση τα παραπάνω θα μπορούσατε να με συμβουλέψετε θα το εκτιμούσα μιας και μένω επαρχία και οι δοκιμές δεν είναι εύκολες για εμένα. Γενικά ψάχνω κάτι για όλη μέρα, κάτι πολύ ουδέτερο, δε θα ήθελα να έχει κάποια έντονη γεύση. Καμία πρόταση;

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 05:29 »
ολα ειναι θεμα γουστου.
απο την συγκεκριμενη σειρα αγορασα σε 20 ml το valuto,echo,margy capuccino κ ενα που ουτε θυμαμαι πως λεγεται.
Πιο πολυ διαβασα γνωμες αλλων μελων κ τους «εμπιστευτηκα».
Αλλα μονο ο καπουτσινο μου αρεσε σαν γευση.
Για αυτο μια δοκιμη σε καποιο καταστημα κοντα σου θα σου ελυνε καποιες αποριες.
Ολα ειναι θεμα γουστου....

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 05:34 »
Πρόσφατα αγόρασα από μαγαζί στη γειτονιά μου Cappuccino σε γυάλινο μπουκαλάκι των 20 ml και Valuto  σε πλαστικό των 15 ml (και τα δυο 12άρια). Το Valuto μου το χρέωσε λιγότερο.

Το Cappuccino μου αρέσει αρκετά. Ευχάριστο άρωμα καφέ και καπνού, όχι πολύ γλυκό. Μάλλον θα το ξαναπάρω. Το Valuto το περίμενα καλύτερο. Καπνικό αλλά με μια γεύση κλεισούρας, υγρασίας. Άρωμα πατάρι! Το συνηθίζεις μεν, και μάλλον θα τελειώσω το μπουκαλάκι, αλλά δεν θα ξαναπάρω.
Έχω περιέργεια για το Golden Margy, όμως είχε έλλειψη (κλασική ιστορία...) και δεν πήρα από Nobacco.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 06:00 »
+1 για τον καπουτσινο!!!
συντομα θα ξαναγεμισω το στοκ μου,τουλαχιστον με 5 μπουκαλακια.
Αν κ μερικοι εγραψαν οτι η νεα παρτιδα των 15 μλ εχει διαφορα απο την παλαια των 20μλ (δεν θυμαμαι μαρκα ουτε την διαφορα).
Παραγγελια κ οτι βγει :)

.......................
χαχαχα τωρα ειδα οτι αναφερομουν σε παραπανω μηνυματα!
Ω ρε τι κανει η νυσταααα....
Υπομονη!Δυο ωρες ακομα κ μετα νανι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 06:19 από TRIKALA »

Αποσυνδεδεμένος r1der46

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 13:17 »

Αν με βάση τα παραπάνω θα μπορούσατε να με συμβουλέψετε θα το εκτιμούσα μιας και μένω επαρχία και οι δοκιμές δεν είναι εύκολες για εμένα. Γενικά ψάχνω κάτι για όλη μέρα, κάτι πολύ ουδέτερο, δε θα ήθελα να έχει κάποια έντονη γεύση. Καμία πρόταση;

Ενα αρκετα διακριτικο που πηρα προσφατα ηταν το hellas blend της Decadent (απο αλτερ σμοκινγκ). Σχεδον αγευστο αλλα γι αυτο μου φαινεται ευκολοατμιστο...

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 12:30 »
Καταρχήν να πω ότι οι άνθρωποι είναι πολύ μπροστά στην εξυπηρέτηση πελατών! Ευγενικοί στη τηλεφωνική παραγγελία, πρόθυμοι για ενημέρωση, υπομονετικοί, γρήγορη αποστολή και η έκπτωση -20% ισχύει κανονικά).

Μου ήρθαν σήμερα με κούριερ από τη NObacco τα Golden margy, Cosi και Valuto για δοκιμή. Παιδιά, εγώ στα 2 πρώτα δεν κατάλαβα και μεγάλη διαφορά. Ντάξει, γούστα είναι αυτά, αλλά γευστικά είναι πολύ κοντινά. Πάντως πολύ καλά καπνικά και τα δύο. Το τρίτο όμως, για μένα προσωπικά, είναι το κορυφαίο υγρό! Veluto έπρεπε να το λένε ;) ΤΕΛΕΙΟ. Σε κάθε περίπτωση και τα τρία ήταν καλά (πετυχημένη αγορά).

french pipe: 0, (Πάρα πολύ ιδιαίτερη γεύση που μου φέρνει αηδία στο τέλος)
Αν μιλάς για το FPF που μάλλον σημαίνει French Pipe ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! Πάρα πολύ έντονη γεύση, καθαρή μυρωδιά καπνού πίπας (δεν μου το εξήγησε η Φαρμακοποιός που το αγόρασα κι έφαγα τη φλόμπα). Όποιος θέλει του το χαρίζω :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:33 »
Γράφω ατμίζοντας το Tobacco Echo στα 12mg. Καλή, ξηρή καπνική γεύση.
Μου θυμίζει λίγο το Valuto αλλά σε καλύτερη εκδοχή.
Μυρωδιά που φέρνει λίγο σε καπνό πίπας (η γεύση όχι τόσο).
Αμυδρή αίσθηση ξύλου. Δεν γλυκίζει.
Μ'αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:34 »
Παράθεση στην« Απάντηση #127 στις: Ιανουάριος 07, 2012, 05:13 » Από τον fractalbit
Και εγώ θα σου προτείνω το Hellas Blend Black Label eLiquid http://www.ivape.eu/hellas-blend-black-label-eliquid.html στα 11mg και το American Red (Marlborough) Black Label http://www.ivape.eu/american-red-marlborough-black-label-eliquid.html στα 11mg και τα δυο είναι σχεδόν άοσμα και με πολύ καλή παραγωγή ατμού, δες και τα σχολειά των πελατών θα σε βοηθήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2012, 12:59 από georgevtrs »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294159 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1114 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem